Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miről szól a mulholland drive c. film? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LOTR


LOTR
addikt

én ott akadtam el amikor hazaérnek a színházból
ha vki tud akkor válaszoljon a topik címre

One Ring to rule them all

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Ezen már sokat filóztak már a HWSW-n, és máshol is. Összegezni annyival tudom, hogy valszeg a film 2 fele közül az egyik egy álom a másik pedig a valóság. Azt nem tudom én se, hogy pontosan mről is szól a film. Máshol se jutottak sokra, mert mindenkinek megvolt a saját teóriája, és talán ez a jó a filmben.

(#3) launcser


launcser
senior tag

volt már itt a ph-n is ilyen topic arra kristálytisztán emlékszem, keress rá mulholland szóval csak sikeres lesz

tütüü

(#4) 15000 válasza launcser (#3) üzenetére


15000
tag

nehezen lehet megtalálni, mert Mullholland Drive-nak van írva


[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24837&arc=f[/L]

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#6) Tarka


Tarka
tag

És a Stalker című filmet érti valki? Egy club-moziban láttam, de egy büdös szót se értettem belőle! És nem azért mert ékes orosz nyelven tolták a sódert, mert feliratozva volt. Olyan össze-vissza filmet én még nem láttam:U

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

(#7) X-COM


X-COM
nagyúr

csak néhány tipp:
őmaga az álmában: Betty
barátnője: Rita
szőkecsaj a próbán: Camilla

a valóságban:
őmaga: Diane
barátnője: Camilla
szőkecsaj, ah jól emlékszem nem derül ki, nem is fontos

Mikor mennek a partira, ahol (Adam+Camilla (a barátnője)) bejelentik, hogy összeházasodnak, ott Diane elmeséli, hogyan ismerkedtek Camilla-val.
Indultak egy főszerepért a filmben, és Camilla kapta meg a szerepet.

Ha visszaemlékezel a film elejére, az ottani Betty volt egy próbán, ahol mindenki el volt ájulva tőle, ő volt a legjobb, stb... Közben a másik szálon pedig Adam-ot arra kényszerítették, hogy válassza Camilla-t. Ezzel ugye Lynch azt szerette volna mondani, hogy lehetsz tehetséges, de kapcsolatok nélkül nehezen boldogulsz ebben a világban (sem).

Diane az álmában vett revansot Camillan, ott ő volt a tökéletes, Camilla függött tőle, stb...
nem egyszeri megnézésre való.

Ne feltétlenül azt próbáld megérteni amit ''látsz''. :P

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#8) X-COM


X-COM
nagyúr

dupláztam, sorry

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#9) emvy


emvy
nagyúr

A Mulholland Drive nagyon hatott rám a moziban, de sajnos - mint a Lynch filmek jó része - csak blöff. Tekintve hogy nincs értelmezése. Nem megfejtése, mert az nem is kell, hanem értelmezése. Elgondolkoztat, de nem vezet sehova. Bővebb információt egy sör mellett adhatok :).



A lentebb említett Stalker c. filmmel pedig nem egy kategória, kérdezzétek csak meg pl. Ye_Nőt :P.

while (!sleep) sheep++;

(#10) concret_hp válasza emvy (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

ott a pont! :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Nézzetek be az indexen a Mulholland Drive c. fórumba, ott már leírtam valamikor nagyon régen, hogy miröl is van szó. A Lynch filmek központi témája a filmes elbeszélés felbontása, szétcinálása. Megvannak a klasszikus formák, klisék, de mégsem tud összeállni eggyé a történet, mert általában vagy logikai baki van benne, vagy a megoldás túlságosan is metafizikai lenne, mint pl. ''álom'' variáció. Mert ugye mindenre, amit nem értesz, lehet azt mondani, hogy álom volt, csak éppen nincs értelme. Minden filmje egy picit máshogy dekonstruktív, de ebben speciel voltak nagyon klasszikus részek is, csupa mélyértelmü dolog, fájdalom.


A Stalker tényleg más téma, de nem hiszem, hogy más kategória is lenne, mindkettö csúcs a maga nemében.

"Még visszatérek!"

(#12) PeliScan


PeliScan
addikt

Valóban, én sem 1x láttam, de tényleg nincs -a hagyományos értelemben vett- értelem a filmnek.

(#13) joola válasza Terminátor 4. (#11) üzenetére


joola
aktív tag

Ebben a filmjében akkora logikai baki van, hogy az nem igaz.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#14) Terminátor 4. válasza joola (#13) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Mindegyikben van valahol. Ez nem hollywoodi film, még ha annak is néz ki. Sokkal mélyebb dolgokról szól, nem a történet a lényeg.

"Még visszatérek!"

(#15) master bud válasza LOTR (#1) üzenetére


master bud
tag

Én nagy David Lynch rajongó vagyok. Zseniális az a rigó.

Hasonlóan a Lost Highwayhez, a Mulhollandban is megvan az a pont ahol, meghasad a főszereplő és onnantól két személyiség dolgozik párhuzamosan.

Legalábbis így értelmezem, de jelzem, leküldtem egy fél üveg traminit. :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#16) Terminátor 4. válasza master bud (#15) üzenetére


Terminátor 4.
tag

A Lost Highwayben az a koncepció, hogy a történet möbiuszszalagszerüen szövödik, és persze ez nem passzol össze az idöröl és térröl alkotott hagyományos képünkkel...mivel a végén a csávó önmagához csenget fel, ezért két helyen van egy idöben, ami nem lehetséges. Ezek után meg kell találnod a pontot, ahol hiba keletkezett a filmben...amit ha kivennél, jó lenne a story.

"Még visszatérek!"

(#17) concret_hp válasza Terminátor 4. (#14) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az konkrétan? (a sokkal mélyebb dolog)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18) joola válasza Terminátor 4. (#14) üzenetére


joola
aktív tag

Valahogy nem tudtam átélni a lényegét a filmnek, mert annyira felbosszantott az a csavar benne, hogy már oda sem tudtam szinte figyelni a mondandójára. Lehet megnézem még egyszer (a csajok miatt érdemes :D), hátha lesz valami hatás :)

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#19) Terminátor 4. válasza concret_hp (#17) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Hát egyik része a szerelem, megcsalás, az ebböl fakadó skizofrénia, végülis erröl szól a film. Csak ez kellöen érzelmesen és mélyen van elöadva, amit pont a kis nüanszok tesznek nagyjá...bár ez olyan dolog, hogy át kell élni elöször és aztán megnézni filmen valami hasonlót:)...de ezen túl még ott van a jó kis logikai rész is, úgyhogy elég komplex a film.

"Még visszatérek!"

(#20) concret_hp


concret_hp
addikt

úgy érzem a kék doboznak és a színháznak kitüntetett szerep van. de mi? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) emvy


emvy
nagyúr

bazz, az egész film alatt iszonyúan libabőrös voltam, és most megint borsódzik a hátam...mindig, amikor a film egy konkrét képkockája eszembe jut...

while (!sleep) sheep++;

(#22) Terminátor 4. válasza concret_hp (#20) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Színház, függöny, elöadás...gyürü vagy kulcs...minden Lynch filmben megvannak. Ahol a dolgok azok, amik valóban akarnak lenni. Vagy éppen a valós dolgokról kapsz egy elvont képzetet. Mi a színház (vagy éppen a film) viszonya a valósággal? A film másolja a valóságot, vagy a valóság a filmeket? És ha a valóság másolja a filmeket, és a filmben lévö valóság sem igazi? Ezeket a kérdéseket mind fel lehet tenni, bár kétlem, hogy választ is kapsz. Nem is ez a cél. Talán nem a legutolsóval kéne kezdeni:)

"Még visszatérek!"

(#23) szucsi


szucsi
őstag

Lynch tulajdonképpen nem bonyolult rejtvényeket ír.
Bár ha őt megkérdezik, biztos belemagyaráz valami koncepciót.
A legszörnyűbb egyébként, amikor egy művész a saját művét elemzi.
Láttátok pl. Pilinszkyvel azt a riportfilmet, amikor nekiállt elemezni az egyébként zseniális Apokrif-et? Rettenetes volt, még hallgatni is.

Szerintem nem az a dolga a művésznek, hogy értse, főleg értelmezze azt, amit megalkot. Arra vannak Réz Andrások, meg más fura figurák.

A dolga szerintem az, hogy megnyissa az utat a tehetsége és valamilyen médium között (a fickó, ha jól tudom eredetileg festő), a közönségre pedig vagy hat, vagy nem.

Miért kell konkrét, pirosbetűs, boldface Hollywood-i mondanivaló?

Szóval, ha hozzá vagy szokva, hogy a moziban értelmes történeteket látsz, hajlamos vagy mindenben azt keresni, még abban is, ami pont azáltal válik emlékezetessé, hogy nem teszi meg a nézőnek azt a szívességet, hogy hagyományos narratívumként értelmezhető.

Miért lenne egy művész kizárólagos dolga az értelemre hatni?
A film hat, az a lényeg, más kérdés, hogy tényleg ''úgy hagyja'' a lelkes krimirajongót.

Nézzétek meg képenként, hang nélkül, mintha egy sor festményt néznétek.

(#24) Cefa


Cefa
senior tag

én szeretem linch-et sőt.

de a mulholland drive az egy szopás volt.
teljesen értem hogy mit is akar ő.

de ha össze kell hasonlítani a radírfejet vagy a grandmothert ezzel akkor azok sokkal jobbak.


Nem értem hogy egy ilyen abszolút nem populáris filmet mi a túrónak kell egyáltalán úgy leforgatni mintha számítana az hogy ki játszik benne meg az hogy úgy nézzen ki mintha egy film lenne az egész.

nekem ez nem tetszett.

a radírfej abszolút naturalista lecsupaszított szösszenet volt eleje és vége nélkül.

de ez?

minek kellet ezt ilyen filmes keretek közé rakni szerintem hülyeség.
mert sok ember megszííííívta hogy beült a moziba és nézett nagyokat hogy mi a túúúúúró van.
most szünetjelre ültem be vagy reklámra vagy ez már a film??


amúgymeg a dűne és a twin peaks sokkal jobb volt.

szerintem legyen egy filmnek érteleme. Én szórakozni és kikapcsolódni akarok egy filmnél és csak nagyon ritka esetben lefáradni bepipulni agyzsibbadni.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#25) X-COM


X-COM
nagyúr

egyébként sorozatként indult az abc-nek, ha jól tudom
de aztán abc meggondolta magát, a filmmel leálltak és később Lynch úgy gondolta, hogy fejezzék be

állítólag erre utal a jelenet az elején mikor valamelyik producer vagyki beszél a ''törpével''... ''Azt akarja, hogy álljunk le?'' vagy valami ilyesmi kérdés

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#26) szucsi válasza Cefa (#24) üzenetére


szucsi
őstag

''Én szórakozni és kikapcsolódni akarok egy filmnél és csak nagyon ritka esetben lefáradni bepipulni agyzsibbadni.

Igen, igen, értem a nézőpontod, azt akarod, hogy a pénzedért szórakoztassanak, ez tök jogos.

De innentől kezdve megint az örök dilemma, ugya, hogy mi a művész feladata,

art, vagy entertainment?

A Picasso Guernicáján, a Munch Kiáltásán, Michelangelo Utolsó ítéletén, Bergman Tükör általján vagy Alban Berg Wozzeckjén nem nagyon lehet entertéjnelni, de gondolom belátod, hogy nem is ez volt a céljuk.

Ügyes, aki a kettőt jól ötvözi.

A művész agybaja viszont sajnos bármilyen formában zavarba ejtő.

(#27) Cefa válasza szucsi (#26) üzenetére


Cefa
senior tag

csak a fele igazságot ragadtad ki a mondókámból.

a mulholland drive pont a körítés miatt nem tetszett.
azért mert nem tudta az ember hogy ez most művészet vagy egy film akar lenni.

''ez művészet nem gyilkosság egy gasztronóm szertartás'' by Belga

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#28) szucsi válasza Cefa (#27) üzenetére


szucsi
őstag

A néző zavarbahozása, mint szokatlan érzelmi/értelmi élmény kiváltása művészet-e?

Emlékszem, hogy pampogtak a moziban a lányok, amikor bemutatták a Tágra zárt szemeket.

Juuj, hát nem is derült ki, hát nem nyert a szuperhős, akkor most nem tudjuk meg, hogy mi az igazság?

Hát milyen film ez?

Hát az szerintem műfajilag inkább színház, mint film, és pluszba még a pofon: nem a cselekmény megoldásán van a hangsúly, hanem a párkapcsolaton, meg a ''nagyobb szarba nyúltam, mint amekkorát el tudok lapátolni, bármilyen kompetens szuperdoki vagyok''-on.

Aki sztorit, lebukást, heroizmust, punchline-t remélt, odafagyott a székhez.

Szerintem Lynch sem tudja, hogy fest, vagy filmet rendez, hogy a célja a néző zavarbaejtése, vagy szórakoztatása.

Én sem entertaineltem rajta, félreértés ne essék.

De lenyűgözött a film azon képessége, hogy a fejemben lévő narratív sémákat beledöngölte a padlóba a film közepénél.

Mondanom sem kell, tomboltam a film végén, de lehet, hogy ettől a filmtől ezt kell, hogy kapja az ember? Lehet, hogy ennek a normál humán gondolkodást (tárgyazonosság,tér, idő, okság) kerékbe törő alkotásnak pont az a célja, hogy az előbb említett (racionális gubanc) állapotba kerülj, és átéld, amit ő (és egy pár húzós eset a lipóton) nap mint nap átél?

(#29) Cruz


Cruz
aktív tag

Hali!
Nekem elsőre lejött a film mondanivója (bár megnéztem mégegyszer) (az a mondanivaló amit nekem jelentett és nem egy hivatalos értekezés a témáról) plusz az álom-valóság párhuzam is állatira jól volt megformálva. Olyan L. specifikus, egyedi. Emiatt lesz ennek (és általában az L. filmeknek borongós, izgalmas és hátborzongató hangulata.
Gondoljatok csak a ranch-on játszódó jelenetre. Nincs benne erőszak, kiabálás, vér, mégis nagyon felkavaró az összhatás.
Sztem nagyon állati.
A Lost H.-val kicsit más a helyzet, azt még csak egyszer láttam és elsőre elkeveredtem vhol, úgyhogy megnézem még1szer...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#30) Ra3


Ra3
őstag

én a Donnie Darko-val voltam ugy hogy kb. harmadszorra voltam képes megérteni, de csak ugy hogy ment alatta az audiokomenntár...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#31) Cruz válasza Ra3 (#30) üzenetére


Cruz
aktív tag

Az is nagyon jó film!!!
És persze mégegyszer megnéztem. :)
Az ilyen jellegű filmek tartják bennem a lelket a filmipar felé, vagyis nem minden szemét ill egyszernézős film, ami a tengerentúlról átjön...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#32) LOTR


LOTR
addikt

tehát akkor a Mulh. Drv.:
helyezzük át egy távoli galaxisba
majd próbáljuk elgörbíteni a kanalat
adjunk hozzá egy kis Edward Nortont (Harcosok Klubjából)
és rájövünk, hogy nincs is olyan, hogy Mulholland Drive

ajjaj :F
akkor most mi van?

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miről szól a mulholland drive c. film? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.