Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Hehe jön a Minix Neo X8
2 hét kb.

(#452) handrash válasza Lifeforce (#449) üzenetére


handrash
őstag

Köszönöm, felraktam először a gyárit.
Lenne egy láma kérdésem: ha eltüntetem az alsó virtuális gomb sort, hogyan hozhatom vissza?
Még valami, van arra ötleted, hogy mitől "ragadhat be" az xbmc remote egy gombja?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#453) Lifeforce válasza handrash (#452) üzenetére


Lifeforce
őstag

Ez így fejből nem megy, szerintem Somatom tud benne neked segíteni.
Nekem alapból ki van gyomlálva :D

(#454) handrash válasza Lifeforce (#453) üzenetére


handrash
őstag

Őt, hol találom?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#455) Lifeforce válasza handrash (#454) üzenetére


Lifeforce
őstag

Az MK908-as témában.

(#456) dime27 válasza Lifeforce (#442) üzenetére


dime27
őstag

Miért pont M8 és miért jobb játékra mint a Tronsmart?! :F :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#457) Lifeforce válasza dime27 (#456) üzenetére


Lifeforce
őstag

Mert játéknál nem éri meg az árkülönbséget ami a két készülék között van.

(#458) zst


zst
tag

Üdv emberek!

LifeForce vagy más illetékes, ha jellemeznetek illetve ajánlanotok kellene kütyüt XBMC-n keresztül való filmlejátszásra windowsos megosztásról. Gigabites hálón. Oké, a kütyük 100 mbitesek. Ezek főleg mkv FHD filmek, hang HDMI kimeneten keresztül. Akkor miket tudnátok ajánlani... Játék nem érdekel, kis fogyasztású HTPC-nek valót keresek... A nagy "szerver htpc" adott, kis kliens kellene, mivel ezek jóval olcsóbbak mint ha egy új HTPC-t raknék össze.

MINIX Neo X7
Google Android TV TM8
Google Android TV s82

Ebből amit a vas alapján favorizálnék az az M8, viszont a MINIX-nek neve van. Drágább téma nem érdekelne, szerintem annyival nem tudnak többet.

220volt a kiszemelt áldozat, szóval LifeForce szerintem mi még beszélgetünk. :) Nem fenyegetés.

Köszi és Üdv!

(#459) Lifeforce válasza zst (#458) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
Ezzel ki is lőttél minden eszközt.
Vagy minix neo x8h vagy tronsmart s89h.
Sajnos csak ezeknek megy ki dolby a hdmi porton.

(#460) zst válasza Lifeforce (#459) üzenetére


zst
tag

Várj, szerintem félreértettél. Ezek között gondolkodom... a felsorolt 3 között. És eddig vasban az M8 lenne nyerő nekem. :)

Csak kérdés az, hogy mennyire jól működnek XBMC-vel. MINIX az oké, gyakorlatilag erre van. Na de a többi? Firmware-ok hogy állnak a többi "névtelenhez" Kicsit bajban vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#461) handrash


handrash
őstag

Ma vettem egy mele f10 air mouse-t és nem tudom, hogy én vagyok-e béna, de túl érzékeny, ugyanis amikor megnyomom a középső gombot hogy klikkeljen sokszor annyira elugrik a képen, hogy nem nyomja meg a kiválasztott ikont. :-(

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#462) gabi55


gabi55
csendes tag

Szép reggelt és napot mindenkinek itt a fórumon. Nagyon szépen megkérlek benneteket, segítsetek nekem. Ehhez a készülékhez szeretnék romot = firmwarét kérni, segítségeteket előre tisztelettel megköszönöm.: http://peepawpicker.com/gps/index_3.htm

(#463) handrash válasza handrash (#461) üzenetére


handrash
őstag

Kicseréltettem, most már jobb.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#464) otixi válasza datefoto (#264) üzenetére


otixi
újonc

Szia. Itt a megoldás az automatikus bekacsoláshoz.
http://www.freaktab.com/showthread.php?6690-Inside-the-Minix-Neo-X7
4 képen látható a sárga színű jumper/átkötés az 1-2 lábat zárja rövidre -> azt jelenti, hogy az automatikus bekapcsolás nem aktív.
Ha átrakod a jumpert a 2-3 -as lábra akkor az automatikus bekapcsolás már működni fog. Persze mivel szét kell szedni a készüléket hozzá valószínű, hogy ugrik a gari.

(#465) dime27


dime27
őstag

Inkább várok még picit sztem az rk3288-as tvbox-ok megjelenésére, minix neo x9 remélem már azzal fog megjelenni brutális teljesítménye van antutu pl 41e felett :K és + mali t764 gpu (Pipo p1 tablet már beszerzés alatt :)) )

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#466) otixi válasza dime27 (#465) üzenetére


otixi
újonc

Szia dime27,
Pipo p1 -et honnan és meynnyiért szerzed be. Engem is érdekelne :U .
Előre is köszi a választ.
Üdv.

(#467) dime27 válasza otixi (#466) üzenetére


dime27
őstag

Szia

Egyenlőre még én se kaptam rá árat sajna arra várok :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#468) géeles válasza dime27 (#467) üzenetére


géeles
aktív tag

Raktáron....
P1

:C

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#469) Lifeforce


Lifeforce
őstag

A hamisítások miatt, Minix lecserélte az X7 dobozát )olyan lett mint az x8, és raktak rá hologramos matricát :)
Úgy hogy aki most adja a fejét X7 vásárlásra, csak szólok, hogy tudjátok.

(#470) digidi


digidi
újonc

Üdv mindenkinek!

Én is tulajdonosa vagyok egy ilyen kütyünek lassan két hete (sőt talán már picivel több), és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Videózásra, netezésre, időnként egy kis játékra a legjobb választás, mindent visz :)

Lehet egy "noob" kérdést teszek fel, de feltűnt, hogy hiába állítom át a minix-en a kimenetet 1080-ra, a képméret elvileg marad 720.
A tv "érzékeli" a váltást, a jobb felső sarokban 1080-at ír, viszont ha a minix-en nyomok egy képernyőmentést az alsó sávon, a kép mérete 720-as lesz.
Az xbmc-ben se tudom a képernyőméretet 720 fölé vinni.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a 1080-as videókat is csak 720-ba látom, vagy úgymond csak a rendszer fut 720-ba, de a kimenet a tv-re 1080? (ha ez lehetséges egyáltalán)
Elnézést még egyszer ha ez "noob" kérdés, nem mindenki lehet infoguru :)

záró:
visszaolvasgatva ezt a témát, láttam, hogy van 720-as és 1080-as verzió is
továbbá utána jártam a fórumjukon, és láttam, hogy már jóval újabb fw is létezik mint az enyém:
http://minixforums.com/threads/neo-x7-010-firmware-30th-april-2014.5921/
nekem még a gyári 008-as van fent, viszont amennyiben a fenti kérdésemre az a válaszotok, hogy a 1080-as videót 720-ba látom csak, akkor ezt, vagy egy hasonló romot bátran feltehetek rá gondolom

köszi,
digidi

(#471) g947


g947
tag

Üdv a fórum olvasóinak.

Pár napja jött meg az X7-es dobozom. Eddig csak rádugtam a TV-re és csatlakoztam a WIFI-hez.
Szóval csak nézegettem. Alapban 08-as firmware van rajta, amit szeretnék a 10-esre cserélni.
Ott tartok, hogy a Rochchip Batch Toll felismeri a készüléket (világít alul az 1-es kocka zölden).
Itt elakadtam. Letöltöttem a NEO_X7_20140430_010_OTA.zip-t. Egy img kiterjedésű file-t kell keresnem, hogy a frissítés elinduljon. Ehhez ki kell csomagolnom fenti zipet.
Kérdezem, hogy a kicsomagoláskor keletkezett boot.img-t kell elindítani?
/Tutoriált megnéztem. Igaz ott egy korábbi (7-es) firmwarrel frissítenek, de ott az img kiterjesztésű file neve utal a 7-es firmwarre.
Bizonyára érzékelitek mennyire szakember került a fórumba, de igyekszem keveset szerepelni a későbbiekben.
üdv. g947

(#472) karcsesz


karcsesz
csendes tag

MINIX NEO X7 eladó 20000 ft-ért.Érdeklődni privátban,vagy a 06204186628-as telefonszámon.

(#473) Lifeforce válasza g947 (#471) üzenetére


Lifeforce
őstag

Valami ott nem stimmel.
Nem szabadna látnod a boot.img-t
Tudsz linket adni honnan töltötted le?

(#474) g947 válasza Lifeforce (#473) üzenetére


g947
tag

Hi,

Köszönöm, h próbálsz segíteni.

[link]

Ezt a file-t töltöttem le. Mikor kibontottam akkor ebből 3 db folder, Meta-inf, recovery, systemés egy boot.img file lett. Ezzel az img-vel nem indítottam el a Rochchip Batch Tool-t, mert gyanús volt.
Átneveztem fenti zip file-t update.zip-re, de nem tudtam a falshbe másolni. Kivettem az sd kártyát a dobozból és pc-n rámásoltam az update.img-t, mivel a pc Total Commanderen nem láttam az otg csatlakozást. A Rockchip driver működik - gondolom, mert a device manager jelzi az eszközt, de az usb portoknál nem látszik. Mikor bekapcsoltam az x7-et kérdezte, h upgradeljen-e sd-ről. Nem engedtem. Megpróbáltam Explorerrel átmásolni a flashbe, de nem sikerült.
Most itt tartok. Holnap talán összejön valami.
üdv g947

(#475) Lifeforce válasza g947 (#474) üzenetére


Lifeforce
őstag

Meg is van a hiba.
Ezt nem szabad kicsomagolni, mert OTA (zip) frissítés.
Felteszed egy sd kártyára, vagy egy pendrive-ra, vagy belső memóriára, és recovery-vel megnyitod a fájlt.
Végig megy és kész is...

(#476) g947 válasza Lifeforce (#475) üzenetére


g947
tag

Köszönöm. Igy sikerült frissíteni.
üdv g947

(#477) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Hali most ütött be a krach. Bekapcsolom a minix-et megjelenik a kis ződ robot, meg a minix felirat, aztán semmi. Nem akar bebootolni.Reseteltem, lehúztam minden perifériát, úgy sem történik semmi. annyit csináltam vele, hogy tegnap visszaállítottam alapbeállításokra, meg új verzióját raktam fel a ttorrentnek.

Mi a teendó? Küldjem gariba?

(#478) frankdelgado válasza frankdelgado (#477) üzenetére


frankdelgado
őstag

Update:

Többszöri újraindítást követően már továblépett és kiírta, h nitroteam quickshot. Innen nem akar elmozdulni vagy fél órája.

(#479) Lifeforce válasza frankdelgado (#478) üzenetére


Lifeforce
őstag

Semmi gond, áram ingadozásra, vagy táp miatt szokott ilyen előfordulni. Frissítsd meg újra, tedd fel újra a romot, és mennifog.

[ Szerkesztve ]

(#480) frankdelgado válasza Lifeforce (#479) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hali!

Köszi, így megoldódott a probléma.

(#481) Enye13


Enye13
újonc

Sziasztok !

Én is Minix neo x7 tulajdonos vagyok 2013 december óta. Általában film nézésre, netezésre, email olvasásra használom.
A kütyü teljesen gyári beállításokkal ketyeg és a kapott programok futnak rajta ,kivéve az xbmc, amit a hivatalos oldalról szedtem le és telepítettem fel.
Olvasgatom a korábbi bejegyzéseket ,de mégsem tiszta nekem egy-két dolog a firmware frissítéssel kapcsolatban.A menetét már leírtátok, elolvastam és még videót is találtam, szerintem ez a része menni fog.
Honnan tudom, hogy nekem melyik verzió van fent a kütyün? Amiket találtam abból talán azt tudtam kisilabizálni, hogy vmi 2013 novemberi firmware lehet rajta...
Ha frissíteni szeretném a firmwaret akkor fel kell raknom a soron következő fw egészen az utolsóig ami 2014.04 havi?
A frissítés hoz-e valami lényeges változást? gyorsabb lesz-e a kütyü ? Érdemes nem érdemes? Attól tartok hogy szenvedek vele egy pár órát és lényeges változást nem fog hozni. Azt tudom, hogy jelenleg stabilan fut amit használok rajta az tökéletesen megy, főleg az Xbmc.

Találtam olyan fw verziót ami OTA,azaz a gépre másolva fogja saját magát frissíteni. Ha jól vettem ki a leírásokból. Azt tudnám én is használni ? kompatibilis az X7 gyári fw verziójával vagy csak a kábeles frissítés jöhetne számításba?

Még egy nagyon egyszerű kérdésem van. Ugyebár a fw frissités során minden elszáll a gépről ami fel volt telepítve (app, fénykép stb). Van-e olyan megbízható és tesztelt app amivel az összes feltelepített app-ról tudok biztonsági mentést készíteni ,majd visszaállítani?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdvözlettel
Enye13

(#482) handrash válasza Enye13 (#481) üzenetére


handrash
őstag

Általánosan és android oldalról közelítem meg a dolgot és a saját véleményemet írom le.
Ha valami jól működik és elégedett vagyok vele azt nem piszkálom.

Nem, nem kell egyesével az összes firmwaret felpakolnod, csak amelyiket szeretnéd, jobb esetben régebbit is felrakhatsz.

Igen minden elszáll. Ha rootolt az eszköz akkor a mentésekre egyik legjobb megoldás a titánium backup, de külső meghajtóra mentes. :)

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#483) géeles válasza Enye13 (#481) üzenetére


géeles
aktív tag

Nincsen szükséged frissítésre.
:D

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#484) laca.1


laca.1
aktív tag

Hali.
Èrdeklődnèk hogy most szeretnèk neo x8 venni és èrdekelne hogy kezeli e majd az usb billentyű/egeret?

(#485) Lifeforce válasza laca.1 (#484) üzenetére


Lifeforce
őstag

Szia!
Rossz helyen vagy, de igen kezeli.

(#486) laca.1 válasza Lifeforce (#485) üzenetére


laca.1
aktív tag

Azért köszi a választ :R

(#487) g947


g947
tag

Üdv, kis segítséget szeretnék kérni.
Kb. egy heti kínlódás után fordulok a fórumhoz, képtelen vagyok ftp összeköttetést teremteni a pc-m és az x7 között.
A konfigurációm a következő: pc (windows XP wifi-n); x7 (LAN-on);
Próbálkoztam Total Commanderrel és legutóbb FileZillaval is.
Beállítások az x7-en:
System settings > Services > Webserver: UPnP kikapcsolva; Webserver: engedélyezve;
port: volt 8080, 8808, 2121 közül egy-egy; username: xbmc; pw: xxxx;
webinterface: default
System > Internet access: HTTP server access to internet: bekapcsolva;
Server: az x7 ip száma; port: 8080, 8808, 2121 közül valamelyik;
username: xbmc; pw: xxxx

Az x7-re legutóbb az SSFPT servert tettem fel, de próbálkoztam többel is.

PC-n a FileZilla beállítása: Protocoll: SFTP és az x7 ip száma, username és pw: xxxx

Ez történik connect esetén:
Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: 192.168.1.170:8808...
Válasz: fzSftp started
Parancs: open "xbmc@192.168.1.170" 8808
Hiba: Network error: Connection refused
Hiba: A kiszolgálóhoz nem sikerült a csatlakozás
Állapot: Várakozás az újracsatlakozásra...
Állapot: Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: 192.168.1.170:8808...
Válasz: fzSftp started
Parancs: open "xbmc@192.168.1.170" 8808
Hiba: Network error: Connection refused
Hiba: A kiszolgálóhoz nem sikerült a csatlakozás
(Kisérletek alatt firewall kikapcsolt állapotban volt.)

Más.
Van egy másik médiaboxom is (NTR82). Ez is LAN-on van. Ehhez tudok kapcsolódni a PC-vel és az x7-el is pillanatok alatt. Az x7 kliens módban is csatlakozik az NTR82-hez.

Hosszú lett a szövegem, remélem a válasz már rövidebb lehet, ha valakinek lenne rá ideje.
Előre is köszönöm
g947

(#488) g947


g947
tag

Bocsánat, még annyit a fentiekhez, hogy internetre fel tudok lépni az x7-tel. Azért használom LAN-nal, mert sokkal gyorsabb. (120Mbit-es hálózaton vagyok és 60-90Mbit/s-et mutat a Speedtest).
g947

[ Szerkesztve ]

(#489) laca.1 válasza g947 (#488) üzenetére


laca.1
aktív tag

Van közbe iktatva router?ha igen milyen?mert ugye ha nem a drágábbik 1Gb lan akkor általában a ruterek kimenete 10/100mb ès ezen már nem is jönát a te 120mb.csak egy tipp volt.

(#490) g947 válasza laca.1 (#489) üzenetére


g947
tag

Igen, van router közbeiktatva. TL-WR1043ND típusú. Ez azt hiszem a célnak megfelel.
A probléma nem a sebességgel van, amint olvastad az előzményekben.
Nem írtam még az SSFTP szerver beállításáról. Ott a wifi kikapcsolva és "Accept connection from NET proxy" bekapcsolva. Start SSFTP on startup bekapcsolva. Indulás után a szerver státusza: connected. Url: uknown.

üdv g947

[ Szerkesztve ]

(#491) g947 válasza g947 (#490) üzenetére


g947
tag

Ne fáradjatok, megoldódott.
FTP működik, de csak wifi-vel. Így megy Total Commanderrel és FileZilla-val is, de csak a sima ftp. Az SFTP nem dolgozik nálam.
Utánaolvastam a wifi jelszint problémának és sokaknál gond a wifi vétel. Az antenna állítgatásával nekem is sikerült 5-8 Mbit/s-re feltornászni a jelszintet. Nem vagyok ezzel megelégedve. Ha esetleg tudtok olyan szervert az x7-hez, amelyik LAN-nal is dolgozik, megköszönném.
Talán tanulságos volt ez a pár levelem, amit ide írtam a fórumunkba.
Üdv g947

(#492) géeles válasza g947 (#491) üzenetére


géeles
aktív tag

ESfile explorer nálam megy.
Eszközök Távoli elérés.
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#493) g947 válasza géeles (#492) üzenetére


g947
tag

Most jutottam a géphez. Kipróbáltam. Tökéletesen működik.
KÖSZÖNÖM a segítséget. :DD
Üdv g947

(#494) g947 válasza géeles (#492) üzenetére


g947
tag

Ahogyan előzőben írtam, megvan a kapcsolat.
Még egy kérdésem lenne:
Jelenleg csak a belső SD kártya tartalmát látom. Lehet ezen változtatni? Jó lenne a külső SD kártyához és a flashben lévőhöz is hozzáférni.
üdg g947

(#495) géeles válasza g947 (#494) üzenetére


géeles
aktív tag

Távoli elérés lapon alul beállítások
gyökérkönyvtár
és betallózod a megosztás honnantól lefele
nekem teljes eszköz
nem tudom root nélkül mennyire lehet belelátni...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#496) g947 válasza géeles (#495) üzenetére


g947
tag

Nem győzők hálálkodni. (Hogy én milyen béna vagyok!)
Köszönöm.
üdv g947

(#497) g947


g947
tag

Jó reggelt!
Kérdésem a következő:
Használjátok-e a program-addon-ok közül az XBMC Backup-ot? Nekem nem sikerül. Nem tárolja el az adatok az általam kijelölt helyre. Az jelenik meg az információban, az XBMC által írható helyet kell választani a backup-nak. Hol van ilyen, nem tudom.

üdv g947

(#498) laca.1


laca.1
aktív tag

Hali.
Segitsen valaki abban hogy pl.ha veszek egy usb 3 hdd,azt milyen kábellal tudom összekötni a minix el?van olyan hogy otg<usb3?válaszokat előre is Köszönöm.

(#499) koxaman válasza laca.1 (#498) üzenetére


koxaman
tag

Úgy hiszem, hogy akkor is usb2 ként fogja kezelni mivel az otg 5 pin es míg az usb3 9 pin es !

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#500) laca.1 válasza koxaman (#499) üzenetére


laca.1
aktív tag

Igen azt tudom hogy usb 2.0 kènt kezeli,de már szinte csak ilyen hdd lehet kapni.amugy mi a külömbsèg az otg és a sima usb bemenetek között?a sima usbre nem lehet csatlakoztatni a hdd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.