Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

MINIX NEO X7

Processor Quad-Core Cortex A9 Processor (1.6GHz)
GPU Quad Core Mali 400
Memory 2GB DDR3
Internal Storage 16GB NAND Flash
Wireless Connectivity 802.11 b/g/n Dual-Band Wi-Fi (2.4GHz / 5.0GHz), USB 3G dongle support (not included)
OS Android™ Jelly Bean 4.2.2
Video Output HDMI™ 1.4a, Full HD 1080p
Audio Output HDMI™ 1.4a two channels
Peripheral Interface RJ-45 Ethernet jack (10/100Mbps)
SD/MMC card Reader (SD 3.0, MMC V4.41)
USB 2.0 HOST port x 3, Micro-USB OTG port x 1
Headphone Jack, Microphone Jack
IR receiver (built-in, remote included)
Antenna
Power DC 5V, 3A adapter included (CE, FCC, CCC certified)
Supported Video Format AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/WEBM/DAT(VCD format)
VOB(DVD format)/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP…etc
Supported Audio Format MP3/WMA/WMV/APE/OGG/FLAC/AAC…etc

[link]








[ Szerkesztve ]

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#2) vitezfeher válasza mclaren1818 (#1) üzenetére


vitezfeher
tag

Van neked ilyen? Most gondolkodom a beszerzésén. MK802-vel kezdtem, 808, 908-on túl vagyok. Linux futtatható-e rajta?

(#3) koxaman


koxaman
tag

Múlthét pénteken hozta a postás, nagyon megvagyok vele elégedve. A wifi jelet stabilan veszi, nagyon jo lanchert találtam hozzá.A gyári fw használom kis módosításokkal rootolva. A Finless rom valahogy nem tűnt olyan stabilnak. Egy mele F10 kapcsolóval nyúzom. A szállítás során vagy csak őszszereléskor az egyik kis tartó fül belül letört, mivel idegesített a zörgése szétszedtem a lejátszót, és minden a helyen volt ahogy azt a külföldi fórumokon is mutatták. Még tesztelem, hogy milyen appokat érdemes felrakni rá. Jelenleg én a Airplan vagy mi a neve és a gyári eHome ot leszedtem, helyette az Archos Video Player-t használom nem a legtökéletesebb, sok beállítás pl felirat nagyságának kezelése hiányzik, de egyedi kis szoftver. Fut a játékoson egy SambaDroid, és egy FTP szerver, még a sebességgel nem vagyok megelégedve,de még keresem a megoldást. A wifi chip nem is tud 54mbps-nél többet, de nekem csak a 11 produkálja..., ha nem tudom megoldani majd kap egy usb 300 at, (új router beszerzés alatt) ! Van egy logitech kamerám is sajnos a videót nem kezeli csak a hangfelvételt ismeri fel, pont nem az a sorozat van meg. :( De van rá példa CUSTOM romoknal, hogy ezt is bővítik. A készülékre egy sd kártya (4GB Backupnak) egy 32 GB Pendrive és egy 1TB külső külön ármarforrással ellátott Merevlemez van csatlakoztatva, amit elindításkor és leálltításkor leállít. Előző Media playeren ezt csak cutom rommal lett megoldva.
Szerintem jó választás ez a kis készülék, és még mindig csiszolgatják a kernelét, nativ 1080p meg mindig csak custom romoknál, addig is scale ;)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#4) mclaren1818 válasza vitezfeher (#2) üzenetére


mclaren1818
csendes tag

Szia,

igen egy hete én is tulajdonosa vagyok. Az egyetlen problémám: egy régi lg hd-ready tv-m van, aminek a felbontása 1366*768. Ezt a felbontást sajnos nem tudja az x7, ezért sajnos nem nativ felbonásban (1:1hez) jeleniti meg a képet.

Még sajnos nem találtam rá megoldást, de ha van ötletetek, akkor meghallgatom :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#5) vitezfeher válasza koxaman (#3) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm mindkettőtök írását. Én két félét láttam a geekbuyingon egyik 8, a másik 16Gb ROM-mal rendelkezik. A wifinek nem tulajdonítok nagy jelentőséget, jobbnak tartom a vezetékes megoldást, bár az is lehetne gigabites. Megnéznétek-e, hogy az HBO Go alkalmazás játssza-e a filmeket akadálymentesen és program leállás nélkül? (Vannak rajta regisztráció nélkül nézhető filmek is) Előre is köszönet.

(#6) koxaman válasza vitezfeher (#5) üzenetére


koxaman
tag

Rendben, megnéztem. Most nekem az a bajom, hogy néha fagy a youtubbal, bár a frissítést még nem tudom kipróbálni. Mivel addig állítgattam a wifi routert, hogy egy fw frissítés után megtéglásodott. :U Holnap jön az új akkor kipróbálom és jelentkezem. Illetve másik gond, elalvás kapcsolónak keresek valami auto leállító programot találtam de meg nem teszteltem. Igazából widgetes lenne jó.

Illetve mivel F10 es kapcsolót használok hozzá az elülső gombjait jobban testre lehetne szabni, csak nem tudom hogyan konfiguráljam ... Tapasztalat ?

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#7) koxaman válasza vitezfeher (#5) üzenetére


koxaman
tag

Nos, HBO GO kipróbálva, tökéletesen működik, az ingyenes tartalmat néztem csak. Bár az első indítás után kilépett a program lehet ez nekem tudható be :D . De utána szépen ment végig is néztem az egyszer fent inkább lent sorozat egy részét.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#8) vitezfeher válasza koxaman (#7) üzenetére


vitezfeher
tag

Nagyon köszönöm, akkor megrendelem. Kb. egy hónap múlva visszatérek a tapasztalatokkal. Most egy gagyi 7"-os tablet látja el a tv okosító funkciókat kisebb-nagyobb sikerrel.

(#9) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok

Nekem ket napja jott meg a kis dobozka, bevallom nem vagyok amator android fronton de tv dobozkam meg nem volt sose. Szoval szivesen vennek tanacsokat miket erdemes feltenni, illetve ezt a vackot erdemes frissiteni? Minix oldalon lattam 3 ujabb firmwaret is. A bajom az hogy nekem a full hd anyagok szaggatnak, mx playerrel xbmc pedig nem ad hangot egyenlore de meg nem adom fel.

Alapvetoen xbmc kliensnek szeretnem hasznalni mert van egy htpcm amin imadom, de ez a szomszed hazba megy es van optika a ket haz kozott, es halozatrol jatszana a kedves szomszed az 52es plazmajan, mindenkeppen xbmc kellene, valaki nem kiserletezik azzal veletlenul?

De atmenetileg jo lenne olyan xbmc is ami kulso lejatszoval dolgozik, de az uj gotham alpha jol viszi a videot rocc mentesen de hang helyett iszonyatos serceges es sipolas van.

Barmilyen hasznos programot szivesenfogadnek meg hozzaertoktol, hogy miket szoktak hasznalni tvn, launchert es barmit.

Keszulekhez lett rendelve minix airmouse taviranyito, jol teszi a dolgat kimondottan hasznos cucc.

Remelem a topik majd beindul kicsit kesobb es elterjedt keszulek lesz :R

(#10) koxaman válasza Lazsnak (#9) üzenetére


koxaman
tag

Erre és a levélre válaszolva.

Meglehet e oldani valahogy a fullhd lejátszást, eléggé akadozik: én jelenleg az xbmc Alfa 13 használom azzal tökéletesen megy mind a hang mind a kép annyi, hogy ha pörgetek akkor a kép késik a hanghoz képest de aztán beéri 20 sec-en belül. Jelenleg ezt az fw-t használom, nagyjából ez a gyári csak rootolva.
erdemese gyari firmwareket frissiteni, enyemnel van mar 3al ujabb a minix honlapon: érdemes sok mindent javítanak meg elvileg a 006 Fw tartalmazni fogja a natív 1080p felbontást, azaz dolgoznak rajta. Bővebben itt.Nekem a Minix Neo X7 - Finless 1.6 ROM, nem tűnt stabilnak.
tudsz e valami rendes pofas launchert, nekem ez az elso android boxom: Nos én a Chameleon Launcher használom, nagyon jól néz ki, aztán egy FTP Droidot, egy appkillert és egy auto shotdown-t elalvás kapcsolónak, van rajta XBMC, Twitch Tv, Ustream, MX Player, HBO GO ... stb szokásos.

Én nekem a lejátszóhoz most egy 32 GB pendrive és 680 GB külső táppal ellátott merevlemez van, és egy SD kártya mentéseknek ha újra updatelnem.

Most én is gondba vagyok mert néha megfagy a lejásztó főleg youtubnal, nem tudni hogy az app hibája vagy a hátérben futó egyik programé. Még dolgozom rajta, hogy kiderítsem. Esetleg van valami log ahol ezt meglehet nézni ?

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#11) Lazsnak válasza koxaman (#10) üzenetére


Lazsnak
tag

Telefonon nekem a cm modok mikor fagytak mert volt h elkezdtek, egy gyari visszaallitas megoldottta. Amennyiben ezutan visszateszed az appjaidat es szinten elkezd fagyni, akkor valamelyik app lesz a hibas.

Amint raerek rateszem az 5os verzioju minix fw-t, a 6os egy pre verzio lattam a forumjukat en is olvasom, kilottek a nagykozonsegnek netatesztnek :-) egyenlore megprobalom az utolso stabilt aztan ha majd nem sikerul betoltenie igy sem a funkciojat nalam marad jateknak amig nem talalok hasznaltaho xbmc megoldast.

Xbmc gotham nekem vitte a videot de hang egy iszonyatos suvites es serceges volt, ezek szerint nalam volt valami es kellene mukodnie. Megprobalom ujra az fw update utan.

Mivel oldod meg hogy sdkartyara backupolod a rendszert? Melyik app vagy mit hasznalsz. Ez erdekelne, mert amint latom surun jonnek az updatek.

Probaltal mar oc kernelt? Gondoltam rarakom az 1,8ghz-es verziot allitolag iszonyatos a kulonbseg vele, es tok huvos, van majd 2ghzes kernel is. Probaltal mar ilyesmit?

(#12) Lazsnak válasza koxaman (#10) üzenetére


Lazsnak
tag

Launchert amit linkeltel megneztem de sajnos nalam nem opcio, sajnos 'mezei' felhasznalonak lenne a keszulek, ez szamara bonyolult, olyan kellene ami mindenfele ertesitesi savot eltuntet, nincs ikon meg semmi, es az alap minix taviranyito eleg neki.

Peldakepp, lehet ez lesz felrakva, de sajna nyelvet nem tudo emberrol beszelunk, szoval nincs konnyu dolgom, de igy kihivas :-)

Mindenesetre en kiprobalom, de valami kevesbe bazari kinezetu kelene

(#13) koxaman válasza Lazsnak (#12) üzenetére


koxaman
tag

Oc kernelt még nem próbáltam, biztos hogy jó , de egyenlőre alapon akarom tesztelni a masinát. Vissza állításhoz My Backup -ot használom, kell hozzá root is ! Amúgy most váltottam launchert erre: https://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerfree&hl=hu , most kerestem hátha van valami log amin vissza tudom nézni. Mi az ami kifagyasztja, de érdekes ha MX playerel nézek egy filmet 2 és fél orán át semmi. Raktam rá stabilitás tesztet pörgettem a procit a ramot a gput minden rendben, szóval nagyon kivancsi vagyok mi az ami rosszalkodik.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#14) Lazsnak válasza koxaman (#13) üzenetére


Lazsnak
tag

rootolast hogyan vegezted? meg szeretnem csinalni, hogy file manager lassa a helyi halozaton megosztott meghajtokat sajat kotetkent, ezt meg lehet de root kell hozza, van valami jo leirasod?

(#15) koxaman válasza Lazsnak (#14) üzenetére


koxaman
tag

a linkelt fw amit hasznalok az rootolt. a file managernel az xbmcben talalhatora gondolsz ?

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#16) Lazsnak válasza koxaman (#15) üzenetére


Lazsnak
tag

most telepitem a gyari fw-t nem a pre verziot hanem a 005 stabilat. nem volt egyszeru a laptopomon csak usb3 van azzal sehogy nem sikerult a rockchip driver feltelepitese, de masik regebbi gepen szepen lefutott.

A kerdesem az lenne, hogy hogyan rootolod? vagy itt ugy rootolsz hogy masik fw-t kell feltenni ami nem hivatalos? ergo a rockchip utilytivel most masik fw-t kellene felflashelnem?

erre azert lenne szuksegem, hogy file explorerekkel a megosztott lan meghajtokat, hddket a halozatrol lassam, nem az xbmc file explorere hanem pl esfile explorer akarmi, es mint meghajtokat lassam, ehhez root szukseges

(#17) koxaman válasza Lazsnak (#16) üzenetére


koxaman
tag

Igen a RKBatchTool--1.7 felrakod azt az fw amit én linkeltem be, van manuális módja is a rootolásnak, de én nekem az nem jött össze úgy ahogy az le volt írva.

Itt bár ezt még nem próbáltam.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#18) Lazsnak válasza koxaman (#17) üzenetére


Lazsnak
tag

megfogom nezni, jelenleg kiabrandito a kis keszulek gyarilag, en legalabbis nem tudtam meg semmi mukodot kihozni belole, bar nem volt sok idom vacakolni vele.

van hozza air mouse, es rendszeresen a taviranyitobol jon a hang pl, ezt mindig manualisan at kell allitani hogy ne

masik pl tok jo hogy van rajta spdif, de en meg nem birtam ravenni hogy azon jojjon a hang (projektor + erosito) hdmi-nel nincs problema, de ez ennel a felallasnal nem jo ugye (erosito 10+ eves, nincs rajta hdmi)

kell vele szenvedni rendesen nah..... xbmcvel pedig istenert sem tudom a halozati megosztast beallitani (smb) soha nem latja, de ez valoszinu a helyi lan problemaja, meg fogom csinalni az xbmc smb beallitas tutorialt, ez nem feltetlenul a box baja

linkeket koszi, nezem nemsokara :R

[ Szerkesztve ]

(#19) koxaman


koxaman
tag

Ma szétbuheráltam a tcp protokol beállításait, hogy valami előnyre tegyek szert és ne csak 16Mbit/s-el másoljon a wifi, miközben a 32/36 is elérhető lenne. A tesztjeim szerint csak a tcp_window_scaling kéne feljebb állítanom illetve a wmem_max és rmem_max -ot optimalizálni.

Nektek mennyivel másol gépről a minixre, mondjuk ftpvel ? A samba lassúnak bizonyult.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#20) Lazsnak válasza koxaman (#19) üzenetére


Lazsnak
tag

en sajnos nem ertek ezekhez a dolgokhoz, de smb halon keresztuli stream nem volt valami tuti wifin, lanon keresztul felgyorsult a szentem. Na most elvileg n-es wifi van benne, de kulfoldi forumokon olvastam hogy csak g-s sebesseget hoz :F

konkretan nem probalgattam meg masolni es nezni a sbesseget de majd megteszem

(#21) koxaman válasza Lazsnak (#20) üzenetére


koxaman
tag

Én amit kitudtam hozni wifivel az 1600 kbyte/s ! A Lanon keresztül ez 5000 és 9200 között ingadozik, de viszont, ha a külső usb-s merevlemezre másolok és egy másik USB-ről filmet nézek a hw dekódolás egy idő után megadja magát. Azaz a kép szaggat (képregény) a hang megy tovább, de átrakom sw dekódolásra akkor másolás mellett is viszi. Belső 16GB tárra viszont ingadozik a másolás úgy hogy 200 és 6000 között, gondolom nem bírja a sebességet. Egyenlőre ennyi :)

Valami hasznos programot találtál ? :)

En csak ezt:

Network Monitor

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#22) Lazsnak válasza koxaman (#21) üzenetére


Lazsnak
tag

hat....konzolnak vicces a masina :) onlive nevu kis cuccot feltettem, meg ps3 kontroller, es mehetnek streamen az AAA kategorias jatekok :D, de ez csak okorkodes,

xbmc vegtelen mennyisegu verzioja kozul mar sokat kiprobaltam de a hardware dekodolas nem a tuti sajnos, a 720p sokszor szaggat vele, mas lejatszoval okes, de pl fullhd filmeket mivel jatszasz le? az meg picit darabos azert, milyen lejatszot hasznalsz, vagy mx player azota is meg archos?

minix forumon logok minden este hatha jonnek uj firmwarek, amivel azert javul a kisgep....kar hogy a rockchip azert nem tuti tamogatottsag szempontjabol.

sajnos minden idomet felemeszti az xbmcvel valo szarakodas gorcsosen azt akarom mukodesre birni....talan egyszer eljut alphabol betaba es jobb lesz majd :) igy massal nem is nagyon foglalkoztam

(#23) koxaman válasza Lazsnak (#22) üzenetére


koxaman
tag

Jobban mivel érkező sorozatokat nézek nagyon kiesik az xbmc szóval nem foglalkozok vele sokat de nekem mentek vele a filmek. Jobban a MX playert használom abba épp ma néztem a word war z 1080 p igaz csak 12300kbps ! Nem tudom hogy te honnan nézed ha hálózatról akkor szerintem nem is fog menni ! Próbáld meg tesztelni egy jó USB-ről. üdv :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#24) Lazsnak válasza koxaman (#23) üzenetére


Lazsnak
tag

kulso hddrol valoban jobban ketyeg a tema de roccenesek elofordulnak. csak nalam halozat lenne a lenyeg :W

idovel biztos vagyok benne hogy javulni fog....xbmc sokaig tartott mire beert pcre, itt is jo lesz idovel. minixnek szerintem ettol fuggetlen elegge van mit behozni szoftveres teren. foleg ez a kamu 4.2.2 ami rajta van, remelem lesz ra rendes is :D

(#25) koxaman válasza Lazsnak (#24) üzenetére


koxaman
tag

Xbmcvel tesztelted vagy mx playerrel ? :) Mert xbmcnel én olvastam hogy érdemesebb nagyobb buffert állítani :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#26) koxaman válasza koxaman (#25) üzenetére


koxaman
tag

Most gondolkodok, hogy lehet veszek egy külső merevlemezt még egyet. Csak azt nem tudom, hogy elég e olyan ami az usbről kapja az áramot, mert olyasmi rémlik hogy nem mindegyiket bírja el vagy az csak ha hubot kötök rá... Neked van ilyen külső merevlemezed és ha igen kipróbálnád nekem ?

Köszi

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#27) Lazsnak válasza koxaman (#26) üzenetére


Lazsnak
tag

igen, megy kulso merevlemez. Egy 400as samsung, de kis fordulatos (nem 7200as) egy kinai usb3as tokban van, ezt a 2,5 colos hddt siman viszi. azt nem tudom hogy ha tobbet teszel ra akkor is elvinne-e, pl minden usb-be azaz 3 ilyet rakotsz lehet nem tetszene neki

(#28) koxaman válasza Lazsnak (#27) üzenetére


koxaman
tag

nem :) nem is akarok kíváncsi voltam. Mert épp méregettem a gép fogyasztását átlagba 6W\h ot eszik. Meg akarom próbálni, hogy van e olyan app amit felrakok a masinára aztán számítógépről vagy telefonról böngészőn keresztül is irányíthatom. Esetleg ötlet ?

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#29) koxaman


koxaman
tag

Torrent cliensre gondoltam :) , amúgy böngézgetek és ahogy elnézem lassan lesz erre a masinára is linux. Mint egy teljes értékű számítógép. Ja igen. Ki jott a fw006c verzió a hivatalos forumon, ott sokan tesztelgetik Nas-sal a video lejátszást, ha gondolod olvasd végig itt !

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#30) Lazsnak válasza koxaman (#29) üzenetére


Lazsnak
tag

Napi szinten figyelem a minix forumot, ugyhogy neztem a dolgot. Majd probalkozom mindenfelevel, ilyen iranyitoprogi van biztosan, lessel ra az airdroidra, bar nem egeszen olyan amilyenre gondolsz, ha eszembe jut valamilyen, vagy latok irok majd. Franya rockchip azert lehetne nyilt rendszeru mert hardveres tamogatas tovabbra sincs rendesen ezekre a socokra, nekem ez a nagy szivfajdalmam, de ami kesik nem mulik.

Es igen, a linuxot en is nagyon varom ra, hasznalnam egy jo kis ubuntuval, szoval ujjak keresztbe

(#31) tibor123


tibor123
tag

Üdvözlök Mindenkit!
Pár hete vettem én is egy MINIX NEO X7-et. (NEO X5-öt cseréltem le.) Vettem hozzá egy 2.4G játékvezérlőt (ps2/ps3). Állítólag ezt támogatja a Minix, de én sajnos sehogy sem tudom munkára fogni. Ha valaki tudna valami infót -megköszönném.

(#32) koxaman válasza tibor123 (#31) üzenetére


koxaman
tag

Ezeket nézd meg:

http://minixforums.com/threads/ps3-controller.2480/#post-21078 , ha az alapból fenn lévő remote controller konfigurálása nem sikerült. De én nem vagyok ebbe otthon, én média boxnak vettem. Játékra nem használom, na jo a fruit ninja befigyelt egyszer :D de azóta semmi :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#33) tibor123 válasza koxaman (#32) üzenetére


tibor123
tag

Köszi a választ, de sajnos nem tudok vele mit kezdeni. Nagyon kezdő vagyok az androidban (meg a számítástechnikában is). A gyári controller programmal nem működik. Úgy gondolom, hogy valami illesztő-konfiguráló program kellene hozzá, de az is lehet, hogy csak a bt. controllerek támogatottak.

(#34) koxaman válasza tibor123 (#33) üzenetére


koxaman
tag

A kontroller pontos típusát leírhatnád, hát ha tudok segíteni

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#35) tibor123 válasza koxaman (#34) üzenetére


tibor123
tag

M-tech MT-505w
A kezdő képernyőn rá tudok menni az ikonokra, meg tudom nyitni az alkalmazásokat, jobbra-balra, le-fel tudok menni vele... és ennyi. Több játékot is próbáltunk már, de senni sem működik a játékoknál. A gyári program nagyon jó a telefonnal, de játék közben mindig rá kell nézni a telefonra, hogy hova teszed az ujjad és ez egy magasabb szintnél a játékban már nagyon zavaró. Ezt szerettem volna kiváltani ezzel a controllerrel, de más alternativa is érdekel.

(#36) koxaman válasza tibor123 (#35) üzenetére


koxaman
tag

Nekem van egy olyan appom, ami rajta volt a FW, lehet hogy csak a custom fw-n van rajta a gyárin nincs de szerintem a gyárin is ott van. Az a neve RKGAmeControlSettings. Ott próbáld meg bekonfigurálni. Ha nem jó jöhetne egy custom fw. Amiknél a játékok és külső eszközök kompatibilitását is szokták javítani. De mivel felismeri a masina a kontrollert. Szerintem csak konfigurálás kérdése.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#37) tuareg85

Sziasztok,
szemezek én is ezzel a ketyerével, olvasgatom is a linkeket, amiket bedobtok, de lenne egy kicsit általánosabb kérdésem. Ha erre is tudtok valami olvasnivalót, akkor az is érdekelne.
Szóval mi a ti zenehallgatási workflow-tok? Arra gondolok, hogy min van a zene, mivel játsszátok le, mire megy ki a hang, mivel távirányítjátok, kell-e hozzá TV vagy valami remote megoldással is meg lehet oldani?
Mobilon nagyon tetszik a Google Play Music All Access, de nem tudom, hogy hogyan lehet megoldani a használatát egy ilyen androidos media playeren? Mármint úgy látom, hogy csak a gui-val lehet vezérelni, de ahhoz be kell kapcsolni a TV-t, ami meg sokat fogyaszt meg beég a kép, ha ott hagyod, de óránként 3-szor ki-be kapcsolni sem kellene...
kössz,
alex

(#38) koxaman válasza tuareg85 (#37) üzenetére


koxaman
tag

Én, nagyon nem hallgatok vele zenét. De ha éppen igen akkor youtubról ! Amúgy mobiloddal remote controllal tudod irányítani és esetleg droidvnc vel (Your device must be ROOTED!) láthatod is. Így nem kell a tv. Esetleg még távirányító konfigurlással, az általad választott zenelejátszó eszközt is tudod iránytani. Ha zene hallgatásra akarod akkor szerintem elég a mobilod is.

Remappolásról meg itt olvashatsz.

üdv :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#39) tibor123 válasza koxaman (#36) üzenetére


tibor123
tag

A gyári fw-n is rajta van az említett program. Sajnos, csak telefonnal, vagy tablettel komunikál a megfelelő apk. file telepitése után. Használjuk is a telefont játékvezérlőként (jobbhijján), de, mint már arról volt szó, nem az igazi... Ha nem jön össze a controller, nem gond, nem volt drága (3000ft), veszek másfajtát... Már ki is néztem egyet a geekbuyingon. G 910 bt controller. Androidra tervezték, a mi gépjeinkkel is megy tökéletesen. 28$+szállítás. Jó lenne, ha Magyarországon is lehetne kapni. Ha másképp nem megy, megrendelem Kínából.

(#40) koxaman válasza tibor123 (#39) üzenetére


koxaman
tag

Még esetleg próbáld meg ezt és olvasd végig valaki használja ezt PS3 kontroller !

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#41) Lazsnak válasza koxaman (#40) üzenetére


Lazsnak
tag

ha valaki tesztet var, felajanlottam az en dobozkamat phsoknak tesztre, es igenyt tartanak ra...szoval lehet az oldal hasabjain lesz cikk a minix neo x7rol.

ps3 kontrollerrel tuti mukodik rendes appok vannak bekonfiguralni es ugye az bluetoothos, nekem mukodott de nem jatszottam vele

es valoban ha egyazon wifin van a box meg a telefonod remek remote desktop szeru appok vannak iranyitani, de ha jol neztem miracasttal is mukodik a dolog ha tudja a telefonod

(#42) koxaman válasza Lazsnak (#41) üzenetére


koxaman
tag

Kíváncsian várom. :) A tesztet remélem hasznos dolgok is lesznek hozzá :) Amúgy azóta valami előre lépés esetleg hasznos program ? :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#43) tibor123 válasza koxaman (#40) üzenetére


tibor123
tag

Sajnos itt is a Blue Tooth PS3 controllerről írnak. Szerintem a 2.4G-s nem támogatott. De, semmi baj, jó lessz a kisfiamnak a számítógéphez. Én meg veszek magamnak egy másikat, (csak, mostmár kicsit körültekintőbben vásárolok).
Más:
Van egy kis problémám az AVCHD 50Hz (full hd kamera) videok lejátszásával. Oldalirányú kameramozgásnál remegő, szaggató kép látható a tv-n, mintha képkockák maradnának ki a videoból. Arra gondolok, hogy nem tudja az 50Hz-t lejátszani. 60Hz-s videóknál nincs ez a jelenség, nyugodt, remegésmentes a kép. Talán valamelyik custom fw orvosolná a problémát. Ha valaki tudna segíteni... 5. smart boxomat nyövöm, egy kivételével mindnél meg volt ez a probléma. A leggyengébb- Ellion T1- tudta csak problémamentesen lejátszani az említett videókat HDMI kimenet auto módban. Kínában és az USA-ban a 60Hz az elterjedt.

(#44) koxaman válasza tibor123 (#43) üzenetére


koxaman
tag

Próbáltad , hogy a lejátszón a kimenet beállításánál 30 HZ re állítod ? Hát ha orvosolja :) De ha küldesz részletet max 1 perceset, akkor megnézem mit lehet tenni. Az email címemre nyugodtan küldheted.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#45) tibor123 válasza koxaman (#44) üzenetére


tibor123
tag

Próbáltam a 30 Hz-t, de nincs változás. Megpróbálok az egyik videóból levágni egy picit és elküldöm. Remélem sikerül. Mint már írtam, nem vagyok egy zseni a számítástechnikában. Kis türelmedet kérem.

(#46) Lazsnak válasza koxaman (#42) üzenetére


Lazsnak
tag

Sajnalatos modon idohiany miatt nem foglalkoztam a dobozkaval, eleg mostohan banok vele ilyen szempontbol semmi idom ra, de nem is gond mert amig en nem erek ra a minix forumon gozerovel hegesztik az uj firmware-eket, mire hozzanyulok ujra, lesz megint mindenfele jo cucc amibol mazsolazni lehet. Ha visszakapom a dobozomat, akkor megy ra az 1,8ghz-es tuning kernel 720pbe, nekem csak azt tud a projektor. :)) arrol nem is beszelve hogy az xbmc topikba nap mint nap ujabb telepitesi metodusok latnak napvilagot hogyan legyen egyre jobb mediabox ez a cucc, szoval nem baj hogy most kiesik egy ket hetet nalam ez.

Sajnos munkat keresek ezerrel es mikor hazaesek nem erre vagyom :) , hanem ilyen alapdolgok, enni aludni
Ezert is ajanlottam fel, es nem en irok logout cikket, amugy is, semmifele iroi venam nincs, jobb ez igy

(#47) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

az enyém eladó sorba került. Németországban lakom, ha valakit érdekel onnan tudom postázni.
Tökéletesen müködik, minix a2 neo van hozzá.

Dobozzal, mindennel együtt.

Irj pm-et és megbeszéljük az árát.

Üdv,
Gergö

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#48) koxaman válasza mclaren1818 (#47) üzenetére


koxaman
tag

Letudnád írni az eladás okát ? Hát ha segít másoknak :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#49) mclaren1818 válasza koxaman (#48) üzenetére


mclaren1818
csendes tag

Persze:

HD-Ready TV-m van és a kütyü sajnos nem támogatja nativ-ban ezt a felbontást.
Tehát a pixelek nem 1:1-ben lesznek megjelenitve a tv-n.

Üdv,
Gergö

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#50) koxaman válasza mclaren1818 (#49) üzenetére


koxaman
tag

Ha meggondolnád magad ez a gyári fw, már natívban támogatja :)

http://minixforums.com/threads/pre-006-firmware.2390/

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.