Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Minden ami házimozi!

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hello Mindenki!


Asszem ilyen topic még nincs, remélem kedvelt a témakör.



Először is kérdéssel kezdeném, mert még elég sok dologgal nem vagyok tisztában.

Tehát van egy Hyundai dvd915b tipusú lejátszóm, valamit elnyomkodhattam benne, ugyan is ha elkezdek nézni egy filmet (kétrétegű) egy fél óra-óra múlva besszaggat és totál leáll, csak a hátsó kapcsolóval tudom resetelni, ez mitől lehet???

(#2) LOTR válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


LOTR
addikt

nem lehet, hogy az a lejátszó nem támogatja a DVD9(kétrétegű) formátumot??
írt a dvd, vagy gyári??

One Ring to rule them all

(#3) qpakcovboy válasza LOTR (#2) üzenetére


qpakcovboy
őstag

De, csak valamit elnyomkodhattam az audió beállításoknál és sajna nem tudom, hogy mit. Azóta csinálja...

(#4) LOTR válasza qpakcovboy (#3) üzenetére


LOTR
addikt

öö melyik kérdésemre feleted a de-t ?? :B

One Ring to rule them all

(#5) qpakcovboy válasza LOTR (#4) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az írt DVD-től ismegakad és a gyáritól is.

(#6) LOTR válasza qpakcovboy (#5) üzenetére


LOTR
addikt

és régebben lejátszotta, de miután nyomkodtál rajta vmit azóta nem
hát elég nehéz kérdés így látatlanba
mindig csak azt tudom mondani, hogy nem támogatja azt a ''formátumot''

One Ring to rule them all

(#7) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Remélem jó topicba írok! :DD
Röviden :)) : öcsém karácsonyra vett ''a családnak'' egy házimozit. A másik öcsémmel vette. Na most: a márka Clatronic. A boltban (M***o) ez volt az utolsó. Tiszta karc volt, kértek árengedményt. Aztán kiderült, hogy nincs hozzá távirányító, januárra tudnak csak, majd adják (ezt le is írták a számlára).
Amikor rakták öcsémék a dobozba (nem volt ott senki, aki segített volna), furán is ment bele (ez egy dvd olvasó beépített erősítővel, 5.1-es hangfal szettel).
Itthon kiderült, hogy a mélynomó szintén Clatronic, de nem az idetartozó, hisz erősítve van (nagyobb is, ezért nem ment a dobozba... de ez volt kiállítva). Ez így jó lenne, de: mivel erősítős mélynomó, kéne rajte lennie hangerőszabályozónak, de az nincs, ill. a nagy, mély lyuk felett van egy picike ( 1-2 mm átmérőjű) lyuk: most vagy onnan törött-esett le a szabályozó (nem úgy látszik), vagy az a remote control helye, és a mélynomóhóz járna elvileg távirányító. Tehát magyarul nem tudjuk felemelni a hangerejét: működik, de halk. Nem is 5.1-es hangalszett részeként kötöttük be, hanem külön, RCA kábellel (hisz külön erősítővel rendelkezik). Nem is tudom, hogy ha meglenne a DVD lejátszó távirányítójka, azzal egy menüben be lehetne-e állítani.
Ti mit javasoltok? Hogyan lehetne megoldani? A boltban nem reklamálnánk egy plusz távirányítóért, ez gondolom érthető... :D ÉS az eredeti mélynyomó se kellene... :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#8) dj.saabe


dj.saabe
aktív tag

nekem meg amióta valahogs elvesztette a beállitásait ezóa nics hangja (nem ennek a dvdnek hanem egy másik tipusnak) tesóm állitotta be régen de mostmár neki se sikerült.

Djsaabe The Only One !! | Légszives senki se kössön belém nemvagyok valami nagy önuralmú !! (remélem aláirásnakl jólesz.)

(#9) TheVeryGuest válasza dj.saabe (#8) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát ez is lehet akármi. Ellenőrizd a kábeleket, nincs-e mute-olva, illetve, hogy az input arra van-e állítva, ahová bekötötted a vezetékeket (analóg 6 csatornás, digitális koax, digitális optikai bemenetek).

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#10) mefistofeles válasza DrSoul (#7) üzenetére

Biztos, hogy van beépített erősítő?

Erősítő nélkül előfordulhat az, hogy csak cicereg a cucc. ( bár akkor általában nem adnak hozzá hangfal szettet) Szerintem egyébként a ''beépített erősítő'' kifejezést akkor szokták használni, ha az erősítő a lejátszóval van egy dobozban.....
Szóval nem lehet, hogy az öcséd vett egy DVD lejátszót meg egy hangfal szettet külön?mert akkor bizony kell +1erősítő.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11) DrSoul válasza mefistofeles (#10) üzenetére


DrSoul
őstag

NEm, akkor nem voltam érthető. A szett stimmel, és erősít a DVD lejátszó. De a mélynyomó erősített, hisz mondom, szólt, és a DVD-vel csak RCA kábellel volt összekötve. Ha nem lenne erősítve, nem szólhatott volna.
Tehát egy eszkabált házimozink van. Az lenne a jó, ha tudnánk állítani a mélynyomó hangerején (ill. ha meglenne a DVD távirányítója, de az csak idő kérdése).
Hogyan lehetne megoldani?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#12) Hálóőr


Hálóőr
csendes tag

Mit szóltok egy Yamaha AV Pack 204 házimozihoz (120eFt)?
Van-e valakinek?

(#13) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

hi
olyan gondom akadt hogy egy dvdlejátszó erősitőt szeretnék összekötni tv vel
én rca kábellel szeretném de sehogyanse küldi ki a jelet a dvd-re
megpróbáltam érdekesség képpen a fülhallgató kimenetét összekötni a dvd-vel az simán szól csak hangosan zúg tehát ez nem jó:)
próbáltam scartot is de ott is ugyanaz mint rca-n..
méég az s videó jöhet szóba. létezik e olyan kábel ami s videót szétbont szereóra?

(#14) almi


almi
senior tag

Ide is: Valaki tudvalamit erről? Philips HTS 3300! Ha igen pls ossza meg velem!Teszt eredmények stb.!

Köszönöm

(#15) almi


almi
senior tag

UP!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Minden ami házimozi!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.