Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? - Archivum VI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28701) kovacsroli válasza alibaba78 (#28698) üzenetére


kovacsroli
senior tag

semmi gond, hisz nem neked írtam, izzé-nek válaszoltam a #28694 számú hsz-ben:)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#28702) alibaba78 válasza kovacsroli (#28694) üzenetére


alibaba78
őstag

Wazze, most esett le, hogy esetleg arra gondolsz, 2x1gb ram helyett (£20) vegyek inkabb 1gb-ot (£10), es a felszabadult penzt hozzaadva a beszamitott konfighoz csereljem E7xxx-es procira. Nem semmi agyrem vagyok. :DD Sorry!

mod: "szerk: alibaba78: ha csak 1 giga rammal kezdesz anyagi okok miatt, azt akármikor lehet pótolni, semmiből nemáll egy másikat mellé dugni, inkább ezen lehet spórolni mint procin vagy vga-n szerintem." Ez szerintem nekem szolt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28703) FireKeeper válasza alibaba78 (#28702) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ne a ramon spórolj, 2 giga is éppencsak jó. 1 gigával semmire sem mennél.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28704) alibaba78 válasza FireKeeper (#28703) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha valaszthatnal, E7xxx-es proci+1gb ram, es az E6xxx-es proci, 2gb ram kozott, akkor mit tennel?

mod: D1Rect: Rendben, azon leszek. Hat gratulalok a 4850-hez, ha olcsobb volt, akkor tenyleg megerte. Uj kartya vasarlas eseten a 4770 viszont jobb vetel. Kb 10%-kal lassabb, de itt kinn £20-tal olcsobb. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#28705) TomiLi válasza FireKeeper (#28697) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen! :R valószínű a 4890 mellett voksolok (ár/érték) esetleg ebből 2db :F
a 4870x2 egy kályha..... na ez nem is zavarna, mert cserébe egy izom VGA, de jó borsos az ára..... :F

D1Rect : Neked is köszönöm, szépen nem gond, hogy kimaradtam! :R

Bogyorisz

(#28706) vzsryl válasza alibaba78 (#28704) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én a másodikat.
Amúgy az E5200 az miért nem felel meg neked? Gondolom olcsóbban hozzá tudnál jutni, mint az E6xxx-hez vagy E7xxx-hez. (Nem akarom visszaolvasni az összes hsz-t...)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28707) South Velen válasza alibaba78 (#28704) üzenetére


South Velen
addikt

Ha az E6xxx alatt E6x00-t értesz, ahol x nagyobb-egyenlő, mint 5 , akkor az utóbbit, 1GB memória még XP-vel is kevéske. :N

[ Szerkesztve ]

(#28708) alibaba78 válasza vzsryl (#28706) üzenetére


alibaba78
őstag

Sajnos nincs nekik. Folyamatosan figyelem a keszleteket, mert mar regota varom ezt a pillanatot. :) E6, E7, E8 van, meg Q, aztan kalap, kabat.

mod.: americanidiot: E6600, E6550, 6750. Szerintem sem rossz valasztas, hacsak azt nem mondja vki, hogy merfoldekkel jobb az E7xxx szeria. :U

[ Szerkesztve ]

(#28709) CptMisi


CptMisi
őstag

hello!
Szerintem ez a megfelelő hely, hogy megkérdezzem a következő kártyák közül melyik éri meg jobban. Sapphire 4830/4770/4850/4870(vagy valami hasonló toxic): ami fontos, halk, erős, megérje az árát, fogyasztás. ha meglesz a pénz, x3 710 proci lesz hozzá. Ti melyiket javasoljátok?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28710) South Velen válasza CptMisi (#28709) üzenetére


South Velen
addikt

4850 VaporX

(#28711) FireKeeper válasza TomiLi (#28705) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

abból kettő még jobban fűtene mint a 4870x2. elég egy, jó lesz az. vagy ha fontos a hang, akkor egy jobb hűtésű hd4870 is elég lehet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28712) CptMisi válasza South Velen (#28710) üzenetére


CptMisi
őstag

:R még valaki?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28713) D1Rect válasza TomiLi (#28705) üzenetére


D1Rect
félisten

Teljesen felesleges a második. Ha veszel egy HD 4890 1Gb-ot és valahol kevésnek érzed, még mindig vehetsz egy másodikat. Ne egyszerre vedd, fölösleges.
alibaba78:nem jobb annyival az E7xxx sorozat, tényleg törekedj alapból a legmagasabb számra az E6x00-ban, nagy baj nem lehet.
Mérföldekkel jobb? Felvágunk, hogy ott mérföld van? :DDD
(#28709) CptMisi:Ha nem használod 1680x1050 fölött, akkor 4850, és a legjobb hűtésűek egyike a Vapor-X, ha nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28714) South Velen válasza alibaba78 (#28708) üzenetére


South Velen
addikt

Szinte semmivel nem jobbak az E7xxx-ek, a cache még kevesebb is bennük, meg elvileg tuningra jobbak a 7-esek, de én Conroe-párti vagyok, a Wolfikkal nincs szerencsém.
Egy E6750 a GTA IV-n kívül elég mindenre. talán még arra is. :)

[ Szerkesztve ]

(#28715) fagy53 válasza CptMisi (#28712) üzenetére


fagy53
nagyúr

Rossz a kérdés, neked mi lenne fontos, elsődleges a felsorolt szempontok közül?
2.5-szeres különbség van az árak között, teljesítményben ennél jóval kevesebb, fogyasztásban majd kétszeres az átfogás, minek alapján kell tehát dönteni?
Mekkora felbontásban használnád? Milyen igényességgel a grafikai beállításokban?

[ Szerkesztve ]

(#28716) bartucc válasza CptMisi (#28709) üzenetére


bartucc
addikt

Ahhoz a monitorhoz 4850 bőven elég, és vapor-x olcsó, jó hűtéssel.:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28717) alibaba78 válasza South Velen (#28714) üzenetére


alibaba78
őstag

:R Nagyon koszonom a segitseged! Asszem akkor ez marad.

(#28718) stevve


stevve
nagyúr

Itt egy egész jó körkép ezekről a kártyákról:

Radeon HD 4350/4550/4650
GF 9500GT/9400GT/8400GS

Vásárlás előtt állóknak segítség lehet. :K

(#28719) syC válasza syC (#28685) üzenetére


syC
addikt

Na, úgy néz ki 4850 lesz :C ócsón lesz AC S1-el , remélem azzalnem fog döcögni semmilyen hájdefinísön múví :)

(#28720) kovacsroli válasza alibaba78 (#28717) üzenetére


kovacsroli
senior tag

alibaba78 igen, csak már elég fáradt vagyok, szóval így gondoltam, hogy a ramot később is bővítheted. számomra egyértelmű, hogy inkább egy erősebb proci, majd idővel még +ram. 10font nem nagy összeg talán neked sem, hamar összejönne az a második gb is:)

én csak ilyen egyszerűen látom, de mivel a szakértő urak ezt elítélik, lehet, hogy én vagyok a hülye. jól meg kell gondolni az biztos :K marha drága dolgok ezek :(((

minden jót

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#28721) D1Rect válasza syC (#28719) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD Tök jó, hogy benéztél. Kitalálom, MSI HD 4850 gyári hűtő nélkül. :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28722) bartucc válasza kovacsroli (#28720) üzenetére


bartucc
addikt

Nem rossz ötlet ez sem, meg kell nézni azon a 10 fonton mivel kapna többet...

D1Rect: tájékozott vagy úgy látom, vagy a nézelődés eredménye az ismeret? :DDD (mondtad hogy te is 4850-et vadászol)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28723) D1Rect válasza bartucc (#28722) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem, Gyurcsók küldött energiát sms-ért és erre használtam fel. :DDD
Viccet félretéve, nézelődtem én is. Aprók közt láttam nyilván.

A 10 font plusz-mínusz memóriába sztem, ha tényleg kap egy E6750-et ;] a régi gépéért akkor megvan minden, csak egy szatyor kell amibe beleteszi. Aztán GO!

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28724) syC válasza D1Rect (#28721) üzenetére


syC
addikt

Mentalist :R

(#28725) CptMisi válasza fagy53 (#28715) üzenetére


CptMisi
őstag

1280*1024-nél nagyobb felbontásnál nem használnám, ami a legfontosabb, hogy alacsony fogyasztással jó teljesítményt érjen el, és még jó darabig állja a megpróbáltatásokat, és ne kelljen cserélni. Tehát ezek közül, melyik éri meg úgy, hogy bár nagy teljesítményű, de a teljesítményhez képest alacsony a fogyasztása :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28726) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Sziasztok! Ide viszem vissz a videókártyám hogy cseréljék vagy javítsák ha cserélik akkor innen melyiket ajánljátok 25 ezerig kb
http://www.rhw.hu/termek/videokartya/25/?rend=an&t_gyar_id= :R

(#28727) TomiLi válasza FireKeeper (#28711) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat :R
Neked is :D1Rect :R

Bogyorisz

(#28728) FireKeeper válasza Sly Bp. (#28726) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sapphire radeon hd4830 innen ami még épp 25k-ba belefér, és elég bivaly.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28729) Sly Bp. válasza FireKeeper (#28728) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nagyon Köszi :R :R :R :R :R :R

(#28730) Qru válasza CptMisi (#28725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HD 4770. Keveset fogyaszt és gyors/erős, főleg azon a felbontáson amin használnád.

#nincsbennetarcsi

(#28731) CptMisi válasza Qru (#28730) üzenetére


CptMisi
őstag

én is azon gondolkodom, de azért körbekérdezősködöm a hozzáértőbbeknél :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28732) fagy53 válasza CptMisi (#28731) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jelenleg a 4830 a best buy, pláne azon a felbontáson. 22k a Sapphire, idle-ben kevesebbet eszik, mint a 4770 ha nemcsak játszol a géppel ez számít. Nagyon jól húzható, a 700-as GPU órajelet szinte mindegyik tudja és ezen kb egálban van az alap 4770-el, mert a sávszélessége nagyobb a 4830-nak. Ez a sávszél még 20%-kal gond nélkül növelhető, a Sapphire kártyák mindegyike tudja a 900@1100 mem. tuningot.
1280x1024-ben minden játék mehet maxon, a Crysis high-on esetleg egy 2x élsimivel.
Az 512MB memória bőven elég ezen a felbontáson mindenre. A gyári hűtő jól hűt és idle meglepően csendes. 22k-ért bomba vétel!
A 4850-et és a 4830-at azonos, 700MHz órajelen járatva a 4830 kb 10-12%-kal marad el a nagyobb testvértől, ezt egy játékban alig venni észre. :K

[ Szerkesztve ]

(#28733) Hidalgo


Hidalgo
csendes tag

Sziasztok,

meggyőztem magam (+köszi nektek), h jó lesz nekem ez a kártya:

RADEON RX 3850-T2D512E 512MB MSI

15K penz, annál többet nem is szeretnék rá költeni ...

Az hogy valahol beleírják a nevébe hogy OC, valahol pedig nem, az lényeg?
Ugyanaz a kártya ugye?

Köszi!!

MBD Gigabyte G31M-ES2L - CPU Intel PDC E2220 2.4GHz - MEM 2GB 800MHz Kingmax DDR2 - PSU 400W

(#28734) FireKeeper válasza Hidalgo (#28733) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ugyanaz kb, az OC-nek magasabbak az órajelei, néha más a hűtő.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28735) CptMisi válasza fagy53 (#28732) üzenetére


CptMisi
őstag

ok kösz, majd meglátjuk :B

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28736) vzsryl válasza Hidalgo (#28733) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia,
Az OC az Overclock rövidítése, tehát gyárilag túlhajtott.

CptMisi: Esetleg még ezen a kártyán elgondolkozhatnál, mert nagyon jó árban van: [link]
Állítólag nem rossz ez a Zalman hűtés rajta, de majd jövő héten tudok róla konkrétumot is mondani. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28737) Alastair' válasza vzsryl (#28736) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem 9800GT-m volt, ilyen Zalman hűtővel, amit tudni kell róla, hogy nem szabályzott, fix fordulatszámon forog, szerintem csendes, viszont extrém igénybevételnél néha kevés lehet. Ezen azt értem, hogy a pl. a Furmark rendesen megizzasztja, de játékokhoz általában elég a zalmi.
De ezen az áron nagyon jó vétel ez a 4850, és a Giga megbízható és jó karikat gyárt. :R

Hasonló az Asus Glaciator megoldásához, ami 40%-on forog a 3870-esemen, abszolút csendes és elég a kártya hűtésére. Alapon 43 fokos, Furmark extrém burning mód 90 fok, játékok alatt 65-70 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28738) vzsryl válasza Alastair' (#28737) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezzel most kicsit megnyugtattál, mert elég félve rendeltem meg. Kösz. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28739) fagy53 válasza vzsryl (#28738) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én viszont ezt átnézve egyáltalán nem nyugodnék meg és a 4850 mellé rohannék megvenni egy AC S1 rev2-öt. :D
A 4850 kb 25-30%-kal többet fogyaszt azaz jobban melegszik mint a 98GT, a 3870-ről meg már ne is beszéljünk.Sajnos nemcsak a hűtésével van baj, kicsi erre a fogyasztásra, de legendásan zajos is, gondold meg!!

(#28740) Alastair' válasza vzsryl (#28738) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagyon szívesen. Annyit tennék még hozzá, hogy az Ati karik érzékenyek lehetnek a driverekre.
Teszteld le a hozzá kapott driverrel is, utána rakd fel rá a legfrissebb Ati meghajtót (9.5) és azzal használd amelyik jobban tetszik neki. Nézegesd a GPU-Z-vel a hőfokokat, nagy igénybevételnél a 90 fok még nem probléma.

fagy53: szerintem nem zajos a Zalman, és nem egy teljesen zárt, szellőzés nélküli házba kell berakni.

természetesen nem akarok senkit félrevezetni, csak azt írtam amit tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28741) vzsryl válasza fagy53 (#28739) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az az igazság, hogy semmit nem akarok piszkálni ezen a kártyán. Azért veszem, mert nem bírom ki a DirectX11-es kártyákig a 9500GT-mel.
Addig meg jó lesz ez is. Ha megfő, akkor gari. Boltban veszem át. És ebben az üzletben 1-2 hét alatt biztosan hozzák a cseredarabot. (Nem ipon-ról rendeltem, de hasonló árban van.)
Amúgy a HD4850-re elég a Glaciátor, és Lord Vader ahhoz hasonlította ezt a Zalman-t.

(#28740) Lord Vader: Driver-es dolgokat csak megoldom. Még az nvidia-sat is törölgetnem kell, ami néha meg tudja makacsolni magát és nem akar lemászni a gépről. Velem már előfordult, hogy 3x kellett nekiessek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28742) fagy53 válasza Alastair' (#28740) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez olyan mint a színek beállítása a monitoron, nagyon egyén függő. :D Ami neked csendes nem biztos, hogy másnak is az, lehet, hogy a másiknak denevérfülei vannak és csuklani fogsz annyit fog emlegetni! :DDD
A 4850 sokat fogyaszt, ezt csak nagyon komoly hűtéssel, ami fokozott légszállítással jár, lehet ellensúlyozni. A Zalman 2 hőcsöve kis lamellázata a HD38xx-re még elegendő volt, de a 48xx-re már kevés, itt már csak nagyobb fordulaton képes ugy ahogy ellátni a feladatát, vagy alacsonyan, de akkor kályha lesz a 4850-ből, mint a kezdeti ref kártyáknál. Csendesek voltak és idle-ben 70°C-osak. :D

vzsryl: OK. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28743) Alastair' válasza fagy53 (#28742) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen emlékszem a kezdetleges ref hűtős problémákra, és az is igaz, hogy nem tudom, hogy ez a Zalman mennyire elég a 4850-re. :R . Nekem egy Raidmax O2 házban vannak a cuccok amin elől-hátul van 1-1, 12-es venti, oldalt pedig egy 25-ös. Így a hőfokokkal nem nagyon van gond, és a 3 venti szerintem nagyon halk, de esélyem nincs hallani a gépben lévő többi hűtő hangját. ( Freezer7, és a Glaciator)

Viszont azt jó tanácsként mondanám minden Zalmanos kari tulajának, hogy havonta min. ki kell szedni a karit és ki kell porolni a lamellákat, mert nagyon rá bír tapadni a por és rögtön 5-7 fokkal melegebb minden.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28744) Gerisz válasza fagy53 (#28742) üzenetére


Gerisz
addikt

Mekem vf1000-van a 8800GT-n, Öcsémnek is a 4850-en. De a GT melegebb mind terheletlenül mind terhelve. Nekem ha nincs teljesen levéve elég zavaró ez is.

(#28745) CptMisi válasza vzsryl (#28736) üzenetére


CptMisi
őstag

nekem ez a Gigabyte féle vga megoldás annyira nem tetszik :U majd nézek pár tesztet :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#28746) Tra Pista


Tra Pista
csendes tag

Halihó!
Vennék a közeljövőben egy radeon 4770-es vidkarit. Kérdésem az lenne, hogy van-e különbség, a különböző gyártók változatai között (Sapphire, XFX, MSI stb...). Van olyan ami kerülendő? Vagy ajánlott? Vagy tökmindegy?

(#28747) Alastair' válasza Tra Pista (#28746) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Elvileg mindegyik ref kari. Én Sapphire-t vennék. (driverek miatt)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28748) fagy53 válasza Tra Pista (#28746) üzenetére


fagy53
nagyúr

Még nincsenek változatok, ref mindegyik.

Lord Vader: hiába, öregszem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28749) vzsryl válasza CptMisi (#28745) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jövő hét közepén megmondom milyen ez a giga HD4850. Ha addig ráér a dolog, akkor várd meg, mert lehet, hogy jó lesz.
A kártya topicjában senki se ismeri konkrétan ezt a giga változatot. Ettől függetlenül bízom benne, hogy beválik.

Gerisz: Valamiért én is gondoltam arra, hogy egy HD4850-es nem termel akkora hőt, mint egy 8800GT, hiába nagyobb a teljesítménye (55nm csak számít :F ). Most jó kérdés kinek van igaza. Jövő héten kiderül. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#28750) Alastair' válasza fagy53 (#28748) üzenetére


Alastair'
nagyúr

:R Köszönöm egy ilyen nagy mestertől az elismerést!

vzsryl: szerintem meg fog birkózni a zalmi a hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? - Archivum VI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.