Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? - Archivum VI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29451) Möhe válasza D1Rect (#29429) üzenetére


Möhe
addikt

Ha jobb (?) a hűtése a Vapor-nak és a különbség elenyésző,akkor azt a pár Mhz különbséget meg be lehet simán hozni vele,ha halkabb/ hűvösebb ugyan abban a környezetben.
Rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#29452) zolynet válasza Möhe (#29451) üzenetére


zolynet
addikt

Abban a kategóriában még nem kell a vga-t húzni. Jól látod. :K

Life is too short to stay stock!

(#29453) zuchy válasza arrrgggh (#29421) üzenetére


zuchy
őstag

Ebből a szemszögből is mindegy melyiket veszed. :)

(#29422) rasotamas: Igen, az A64-es gépre ítam.

"És az E2200 kicsit meghúzva még bőven megtolna egy 4850 512/1024est?"

Igen, 3GHz környékén elég a 4850 512/1024-es nek bőven.

(#29449) zsoltinnó: Aranyrecept GTA4-hez: :D

Minél több procimag, (max a 4 mag), minél több RAM, minél több VRAM.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#29454) D1Rect válasza Möhe (#29451) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól függ, neked mi a fontosabb, a hűtés halksága, vagy a teljesítmény. ;)
Itt már egyéni szükségletről van szó. Én a Toxicot választanám, de a Vapor-X is nagyon jó.
(#29449) zsoltinnó: Nem hulladék a géped, csak a GTA4-nek kevés, de annak jóformán minden kevés. :))

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29455) zsoltinnó válasza D1Rect (#29454) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

srácok!én abban a hitben voltam hogy combos procim van! :) aztán mikor itten megnézem pár kollegának a prociját,és beütöm a googeliba.Rádöbbenek hogy milyen árba vannak! Igaz nem tudom hogy az én amd x2 5200 procimnak melyik intel felel meg? :B

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#29456) D1Rect válasza zsoltinnó (#29455) üzenetére


D1Rect
félisten

PH! teszt
Ha jól vettem ki, most a játék rész az érdekes, akkor pedig ilyen E6400(2.13Ghz) körül van a tiéd. Persze a C2D-k nagyon jól tuningolhatóak.
Pl. az én E7200-am 2.5 helyett, ha akarom 4.0Ghz-et is tud, igaz ott már nem alapfeszen megy.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29457) jaja1981


jaja1981
addikt

Igen-igen jól tuningolhatók!
1,8@3Ghz alapfeszen E4300.

[ Szerkesztve ]

(#29458) Klarsa


Klarsa
tag

Szeretnék tanácsot kérni. Most készülök új gépet összerakni.És nem tudom milyen videókártyát lenne érdemes megvenni. (játékra). (max kb 35-40 e-ig).
Ezekben gondolkozom: - GAINWARD 0131-BLISS GTS250 1GB PCIE
- GAINWARD 0230-BLISS HD4850 512MB GS GLH PCIE (Gyárilag tuningolt, Goes Like Hell változat, 512Mb GDDR5 memóriával)

De ha valaki tud ajánlani egy jobb kártyát hasonló áron akkor azt elfogadom.

(Ezeket az Ipon-on néztem.)

+Ezekhez kellene egy király kártya: - MSI 770-C45
- AMD Phenom II 720 AM3 BOX Black Edition
- OCZ 4096Mb DDR3 1600Mhz Reaper KIT

Idáig Geforce kedvelő voltam,de miután olvastam Vzsry linkjét: http://prohardver.hu/hir/nvidia_bevalt_az_atnevezos_strategia.html. Lehet hogy ezek után Ati Radeon-t fogom kedvelni. + Az AMD procimhoz is egy kicsit joban illik az ATI.

(#29459) zolynet válasza Klarsa (#29458) üzenetére


zolynet
addikt

33K 4850 1GB VaporX :K
gts250 felejtős de nagyon

Life is too short to stay stock!

(#29460) D1Rect válasza Klarsa (#29458) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak megerősíteni tudom amit zolynet írt. Milyen felbontásban fogod használni?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29461) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Hello!
Szerintetek érdemes most beszereznem egy 4850 Vapor-X-et 29k-ért?? baromira jó ár és olcsóbban már kétlem, hogy lesz. Viszont azt tudni kell, hogy mindenképp szeretnék egy DX11es karit (max 40kért), ergó csak pár hónapra jönne elvileg ez a 4850.
Abszolút nem engedhetem mag magamnak, hogy így váltogassak csak hébe-hóba a a karik közt, de ez szinte kihagyhatatlan ajánlat :D
Megérti ez vagy sokat buknék rajta?? (jah és a mostani 88GT-mtől is jó lenne megszabadulnom) 1024p felbontásra kell. Tudom talán már az ATI is soknak tűnhet, de ha kijön egy játék azzal csak max grafon vagyok hajlandó játszani. (Crysis 2ért élek halok! XD)

[ Szerkesztve ]

(#29462) vzsryl válasza Klarsa (#29458) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az a Gainward HD4850 egy alulórajelezett 512MB-os HD4870, és 42k-ért nem a legjobb vétel.
SAPPHIRE HD4870 512MB Sapphire Edition PCIE 39.376Ft
SAPPHIRE HD4870 1GB GDDR5 LITE PCIE 45.370Ft
Ezek nagyon megérik most az árukat.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29463) D1Rect válasza Blood Mage (#29461) üzenetére


D1Rect
félisten

Szia!
Ha nem szereted cserélgetni a karikat, és tényleg csak pár hónapra kellene, 1024-es felbontásra, akkor én várnék vele. ;)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29464) Blood Mage válasza D1Rect (#29463) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ahh! de a szívem szakad meg!! csak nézd meg ezt a gyönyörűséget: [link] :DDD
mod: most néztem iponon elfogyott ez a kari!!!! :Y (jöna világvége... )

[ Szerkesztve ]

(#29465) fagy53 válasza Blood Mage (#29461) üzenetére


fagy53
nagyúr

10x7-re több mint elég a 88GT, gondolom ezt Te is tudod tapasztalatból. A 4850 ebben a felbontásban nem jelent olyan előnyt amiért akár két lépést is érdemes tenni. Szerintem maradj a fenekeden, gyűjtsél pénzt és a DX11-es kártya mellé lepd meg magad egy nagyobb felbontású monitorral! :)

(#29466) Blood Mage válasza fagy53 (#29465) üzenetére


Blood Mage
senior tag

talán igaz. De pl. Far Cry 2ben jól jönne +10fps, hogy még néha se akadjon meg és ne legyen lassú a játék. Igaz Ultra High-on elmegy az AA-nélkül. De hogy őszinte legyek még egy játékban sem láttam AA és no AA közti különbséget, valamiért nem müxik nálam vagy nem tom. Mellesleg én nagyon is látom a különbséget 30 és 70 fps közt, ezért igénylem a nagyobb karit.
Crysisban is eldöcögök Very Highon, de nagyon sokat időzik 28 fps-nél, meg sokszor lemegy 22köré, ami nagyon zavar.
mod: "10x7" ?? ez ez 1024x768 akar lenni? én 1280ra gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#29467) tzsolesz válasza Blood Mage (#29466) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

1024-ben semmivel sem lesz gyorsabb egy 4850-el a FC2. :(

(#29468) Blood Mage válasza tzsolesz (#29467) üzenetére


Blood Mage
senior tag

[link] itt látható, hogy Crysisban (88GT)18 helyett (4850) 22 fps jön ki a benchmarkra. Kezdjük ott, hogy ami itt kijön az a játékban jóval többet jelent. Ergó 18=29a játékban 22 meg 33ra tippelném. Ez pont arra lenne elég, hogy ne menjen 25alá, ahol (mindenki álltal elismerten) már látható, hogy akad picit a játék
Da végülis ennyi teljesítményért pénzt kiadni, nem igen éri meg... akkor lehet hogy inkább várok. Csak aza baj, hogy a legfrissebb hírek szerint az nV-nél nagyon sokat késnek a DX11es karik így az ATI magas árat szabhat ki. Azt meg nem fogom megfizetni :(

[ Szerkesztve ]

(#29469) Blood Mage válasza Blood Mage (#29468) üzenetére


Blood Mage
senior tag

OFF: de amúgy is szeretnék egy nagyobb monitort... pl. ezt ---> [link] :D ehhez már csak lenne értelme megvenni nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#29470) zolynet válasza Blood Mage (#29469) üzenetére


zolynet
addikt

ehhez sincs értelme, mert kevés hozzá :P ;)

hasonló kofigunk van, elég az még ...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#29471) fagy53 válasza Blood Mage (#29466) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha 1280x1024 a felbontás, akkor 1280-at írj, az oszlopszámot, vagy a pixelszorzatot. A filmeknél használják a sorok számát. Sokan csalódtak akik 88GT-ről átneveztek 4850-re, ne tartozz azok közé, nem éri meg! :D A bench sebessége nem teljesen tükrözi a teljes játékot, általában nincsenek meg benne azok a minimumok amelyekkel a teljes játékban találkozol. :)

(#29472) Blood Mage válasza zolynet (#29470) üzenetére


Blood Mage
senior tag

jaja, lényegében ugyan olyan gépünk van. Neked mi a véleményed a 88GT GS-edről? nekem nagy csalódás. Sikít, nyekereg meg minden. Muszály minden játékban bekapcsolni a V-Synic-et különben megsüketülök a visítástól XD. Elvileg valami tekercsekben van a gond...

fagy53 : na csalódni azt nem akarok. Eléggé befürödtem a mostani vga-m hűtésével... Akkor csücsülök a hátsó felemen és várok inkább :))

[ Szerkesztve ]

(#29473) tzsolesz válasza Blood Mage (#29469) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A 4850 1680x1050-ben még jól érzi magát high-on is (egy két játék kivételével), de afölött már nem ajánlott kategória. :N

1280x1024-ben max szűrőkkel a ma létező játékok közül mindent visz fullon. Neked nem ajánlott váltani, csak akkor ha a váltást megúszod 5K-ból. Tehát a te karidat eladod 23-24K-ért (felejtsd is el hirtelen :DDD ), és megfejeled 5K-val. :)

(#29474) puttputt


puttputt
őstag

fagy: Köszönet, itt folytatom, szerintem ez már idevaló :)

Igazság szerint, nekem 1024x768-as felbontásra kellene csak egy videókártya... a monitorom is 12xx-ig megy max., esetleg addig is feltolnám, ha már..., de feljebb semmiképp nincs rá szükség. Ebben az esetben, mi lenne az ajánlat?
Annyi a kritérium, hogy 20-25e Ft. között legyen, GDDR3 (vagy felette?), PCI-Express, lehetőleg ATI (bár kíváncsi vagyok nvidia-terén mik..., ott kevésbé vagyok járatos), 216bit...
Láttam, hogy 1Gb és 512 között nincs igazán szignifikáns különbség a tesztek szerint, még..., viszont, a jövőre is gondolva, nem szeretném a mostanit ("Adatlapomon") kisebb Ram-méretűre váltani, csak lehetőség szerint gyorsabbra, jobban hűtöttebbre, mert rendesen szapulódik, használódik.
Köszönet a válaszokért, ajánlatokért, tanácsokért!

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29475) Blood Mage válasza tzsolesz (#29473) üzenetére


Blood Mage
senior tag

jó hát ha nem hát nem... beletörődök... :O igen úgy 5k-t szánnék rá a fölött már nem igen éri meg ezzel tisztában vok.

(#29476) zolynet válasza Blood Mage (#29472) üzenetére


zolynet
addikt

nekem nincs ciripelés, maximálisan elégedett vagyok vele, le nem cserélném most, fölös lenne bármire ráfizetnem ... már csak azért is mert most nem használom a gépem :B

Life is too short to stay stock!

(#29477) Klarsa válasza D1Rect (#29460) üzenetére


Klarsa
tag

Elfogadom Zolynet és a te véleményed. Geforce gts250 viszlát.
Nekem bőven elég a 1024x768 high vagy (ha bírja akkor minden max) grafika. Nem nagyon szoktam nagyobb felbontásban játszani, pedig néhány régebbi játéknál megtehetném. (19-es monitor + geforce 7600gt 512mb).

(#29478) D1Rect válasza Klarsa (#29477) üzenetére


D1Rect
félisten

Oda még sok is a 4850. Meg leszel vele elégedve. :K Vagy esetleg bevállalhatsz egy 4830-at is.
(#29474) puttputt: HD 4830 :K

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29479) fagy53 válasza puttputt (#29474) üzenetére


fagy53
nagyúr

Erre gondoltam, ha nekem 1680x1050-ben mindenre elég, akkor neked egy aranybánya lesz! Már a gyári órajeleken simán megy a felbontásoddal minden, idáig senki nem bánta meg, mert ezért a pénzért egy ilyen tudású kártya ajándék. Sietned kell a megrendeléssel, mert már nem tart sokáig ez a jóvilág!

[ Szerkesztve ]

(#29480) Klarsa válasza vzsryl (#29462) üzenetére


Klarsa
tag

Kösz a tippeket. Most így megnézve ezeket a kártyákat, egy kicsit tényleg lenyomják a Gainwardot. Akkor azt hiszem (lehet) hogy a SAPPHIRE HD4870 1GB GDDR5 LITE PCIE -t fogom választani. Az ára is még talán belefér a keretbe.
Egyébként melyik a legjobb márka az Ati-nál?

(#29481) bartucc válasza puttputt (#29474) üzenetére


bartucc
addikt

A 4830 lesz a te kártyád. ;)

Klarsa: ha nem cserélsz monitort, akkor a 4850 is majdnem sok lenne.... 4870 felesleges egy 19"-eshez. Neked is elég lenne 1280-ban használva egy 4830, ami fele pénzből megvan.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29482) puttputt válasza bartucc (#29481) üzenetére


puttputt
őstag

Köszi mindenkinek a segítségért ;) ! :K
Tényleg, nem fog kelleni 1280 felett :N Elég lesz az az 512MB egy GTA4, Mafia II vagy Arma stílusú játékhoz... a már említett, max. felbontásra?
A típus már OK, de nem kell az 1Gb belőle? Vagy tényleg amolyan "parasztvakulás" lenne a részemről, spec. esetemben? :U

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29483) vzsryl válasza Klarsa (#29480) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha 1280x1024-es a max. felbontása a monitorodnak, akkor szvsz. felesleges 4870-et venned. Bőven elég oda egy 512MB-os 4850.
Teljesen mindegy, hogy milyen márka. Minél több gari legyen rá és a legfontosabb, hogy jó legyen a hűtése.
SAPPHIRE HD4850 1GB HDMI PCIE 31.651Ft
Ez 1GB-os ugyan, de ennyi pénzért ajándék. Én ezt venném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29484) Klarsa válasza vzsryl (#29483) üzenetére


Klarsa
tag

A monitorom max felbontása: 2048x1536.Gond nélkül viszi, csak nagyító kell hozzá xd, mert nagyon kicsik a betűk. Eddig a gainwardos jön be a legjobban, mert tetszik a kinézete, és hogy gyárilag tuningolva van + GDDR5 2000 Mhz is nagyon jól hangzik. Szerintem lehet hogy megérné azt választani. A gpu külömbség pedig csak 50 Mhz a SAPPHIRE HD4870 GDDR5 LITE PCIE-hez képest. De még nem döntöttem el véglegesen.

(#29485) vzsryl válasza Klarsa (#29484) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De 19"-on nincs értelme 1280 fölé raknod, tehát az a mex. felbontás. :D
Amúgy a GDDR5-ös Gainward mindenképpen felejtős, mert akkor már 4870-et is bőven tudsz venni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29486) bartucc válasza Klarsa (#29484) üzenetére


bartucc
addikt

Hát azon a monitoron nincs sok értelme 1280 felett játszani, a linkelt 4850 bőven elég ahhoz. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29487) fagy53 válasza puttputt (#29482) üzenetére


fagy53
nagyúr

Semmiképpen nem kell! Ha túlmegy a vmem használat az 512MB-on, akkor sincs gáz teszi a dolgát tovább... :)
NecroVision demó, minden max 1680x1050-ben, a vmem használat 740MB és a kártya 30 FPS környékén játszható tempóban simán megy, mennyi infó kell még? ;]

(#29488) puttputt válasza fagy53 (#29487) üzenetére


puttputt
őstag

Köszönet, s bár nem ismerem az említettet, biztos jól megy, meg ;] gép kell hozzá :C
Igen... most, az 1Gb-os kártyával is a GTA4-en belül, 1140MB a jelenlegi beállításon..., ami ugye szintén "túlcsordulás"; de gond nélkül (30-35fps) megbírkózik vele... bár, 4GB a virt. mem, ill. 4Gb a fizikai mem 1080mhz-n, szóval... - gondolom, ezeknek is van hozzá "némi" köze.
Miért a váltás ezek után? Mert gyenge a hűtése-melegszik; azért be-beszaggat időnként...
Akkor, azt hiszem, itt az ideje "barátkoznom" ezzel a 4830-val :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29489) fagy53 válasza puttputt (#29488) üzenetére


fagy53
nagyúr

Te nem kevered ezt a memória dolgot? A VGA memória, vmem. csak annyiban közös a rendszermemóriával, RAM, hogy ha megtelik azt használja kiterjesztett tárolóként. Ugyanaz, mint amikor a rendszermemória telik meg és a vinyó egy erre a célra kijelőlt részét, lapozófájl használja kiterjesztett memóriaként.
Egyébként két különböző dolog. :)

(#29490) Croft-21


Croft-21
őstag

Már megint nem lehet kapni 4890 VaporXet iponon? Beszarok

(#29491) Finwe


Finwe
őstag

Létezik, hogy ez a 4830-as tényleg ddr3-as? A gyártó oldalán nincs csak gddr3-as ami azért jobb lenne...

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#29492) fagy53 válasza Finwe (#29491) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért ne létezne? Általában az alacsonyabb kategóriákban szoktak költségcsökkentés okából GDDR2-es modulokat berakni az 1GB, korábban az 512MB-os kártyákba.
A 4830-as csak GDDR3-as modulokat használ, GDDR4-es sincs.

(#29493) puttputt válasza fagy53 (#29489) üzenetére


puttputt
őstag

Eddig azt hittem, a rendszermemóriából választja le ezt magának (virt.memória), ezek szerint nem... bár, valóban... most, hogy mondod, a BIOS-ban is van valami hasonló... ugye erre gondolsz, akkor?:
[link]
Ezek szerint nem a 4GB virt.mem, hanem a fizikai rendszermemória (nálam Reaper) az, ami megosztásra kerül. Vagy még attól is eltérően?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29494) Klarsa válasza Croft-21 (#29490) üzenetére


Klarsa
tag

De itt még van: http://www.ebolt.hu/product195353_category2550-SAPPHIRE_Radeon_HD4870_1GB_DDR5_VAPOR_X_PCI_E_Monitorvezerlo.html

(#29495) D1Rect válasza Finwe (#29491) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól értelmezem, hogy neked a Gddr és ddr közötti különbség a gondod? ;)
(#29493) puttputt: Szerintem téged az integrált videókártya zavart meg, az tényleg a rendszermemóriából választ le.
Egyszerűen:
Vram:a videókártyán van
Ram: az alaplapba van bedugdosva
Virtuális memória: a vinyón van, egy nagy fileban, és a Windows kezelni memóriaként.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29496) fagy53 válasza puttputt (#29493) üzenetére


fagy53
nagyúr

Virtuális címzés van és valóban a címtartományba beletartozik a VGA memória ill egyéb pl nyomtató memória címtartománya is. A szabad rendszermemória területet ezek csökkentik. Ennek azonban semmi köze ahhoz hogy a VGA memóriáját mennyire használják ki a játékok, ezért ne mosd össze, mégha vannak közös aspektusaik is, a rendszermemóriát a vmemóriával. Mindkét memóriából nem árt a sok, de nem kell a feleslegesen sok! RAM-ból elég a 4GB és a nálad használatos felbontáshoz meg elég az 512MB vmemória terület. :)

(#29497) Finwe válasza D1Rect (#29495) üzenetére


Finwe
őstag

Hát, nekem most is egyértelmű, hogy ez a kérdés. Úgy tudom a gddr3 elég gyors, nem tudom milyen viszonyban van a sima, azaz az alaplapokba szerelhető ddr3-as memóriáktól de azt igen, hogy a ddr2-nél sokkal jobb. Ebből mertem arra következtetni és így gondba esni, hogy a ddr3-as memória egy ilyen kártyán lehet nem a legjobb választás és remélhetőleg csak elírás.
De akkor van egy olyan kérdésem is, hogy a gddr3 és a ddr3 hogyan viszonyul egymáshoz teljesítményben?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#29498) samfishR


samfishR
senior tag

Hi

Páran talán emlékeznek még, meg lett a proci és most már "kihajccsa" a 4850et 1920-ban. És tényleg, néhol kevés az fps, de még csak gta4et meg cod2-t néztem (ez utóbbi nem mérvadó, dx7ben tolom úgy is, gta4nek meg yó lenne 1gb-os kari..). Most kérdés, hogy melyiket érné meg: még1 4850, vagy egy 4890? Most vegyem, vagy érdemes várni a beharangozott árcsökkentésre júliig? :R

(#29499) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

most kérdéssel fordulok hozzátok: sajnos vagy nem sajnos sürgősen cserélnem kell a vga-mat. az már egyértelműen sajnos, hogy nem tudom mellé sem a procit, sem egyéb más alkatrészt cserélni. a cél néhány játék full hd-ben, vagy 1680x1050-ben való futtatása (csak pár címet leírok, néhány még nem jelent meg: assassin's creed (1 és 2), ut3, cod4, total war-ok, tiberium wars) szóval nem súlyos játékok. mivel most még csak egy 17"-es crt monitorom van, ezért vga limit még nem fog fennálni, de előre tervezek (ha már muszáj venni, akkor hosszú távra veszek), és nyár közepén/végén várható lesz egy full hd monitor (sokat filmezek, szóval 16:9 lesz).
olvasva a teszteket 1GB VRAM-osra gondoltam, a kinézett kártya sapphire hd4850 1GB (31k), illetve ha ez sok, akkor inkább spórolnék, hd4830 512MB 21k.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#29500) vzsryl válasza FireKeeper (#29499) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Full HD-ra a felsorolt játékokhoz elég lesz az a 4850-es is, de az Assassin's Creed 2-höz már nem valószínű.
Ha még van keret, akkor 1GB-os 4870-et javaslok.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? - Archivum VI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.