Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1851) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok,

VGA vásárlás előtt állok, egy Asus 5970 a kiszemelt a 4870 helyett.
Jelenlegi gépem:
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
Cooler Master Hyper 212 Plus
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1800Mhz CL8 KIT
XFX HD4870 1GB
CM Storm Sniper
Corsair Tx 850
HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2
2db BenQ 24" fullHD, dualban

A táp elég, a házba is befér :DDD Viszont szerintetek min lehetne még módosítani a 5970 fogadása miatt?

(később tervezem, h átállok majd i7-re)

:R

[ Szerkesztve ]

(#1852) Źşë' válasza Szmuki (#1845) üzenetére


Źşë'
addikt

hát fullhd hoz sajnos az a cpu nem elég, ha vennél bele 40ért egy vgat, akkor olyan cpu limited lenne h nem igaz. Ez a 939es tokozás kb 4-5 éves (ha nem több), így a mai játékokat értelem szerűen nem képes még csak hd readyben sem kihajtani jó fps mellett.... akármilyen vga-val... Az a gts, amid van az kb ehhez a konfighoz passzol, és ha full hd ban szeretnél játszani ahhoz kb 150, de inkább 200ezres árkategóriából kellene összemazsolázni gépet. Ha elszánod magad rá akk sztem mindenképp várj míg nem normalizálódik az árfolyam, mert a 230vs.280 ft-os euro árfolyam borzalmasan nem gazdaságos

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1853) waithEard válasza Źşë' (#1852) üzenetére


waithEard
őstag

"amíg normalizálódik az árfolyam" :C Az sajnos még eltart egy darabig attól félek.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1854) shteer válasza Stanley-B. (#1851) üzenetére


shteer
titán

i7, ennyi :K

..szerintem jónak tűnik

(#1855) waithEard válasza Stanley-B. (#1851) üzenetére


waithEard
őstag

Ez komoly konfig... :R én elgondolkodnék egy SSD-n rendszernek.(és persze I7) Tapasztalatból mondom, hogy jelentős a változás. :) Még abban az esetben is, ha az mondjuk a vga rovására menne, és el kéne "nyomorogni" egy 5870-el, egy darabig. :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1856) RootRulez válasza waithEard (#1855) üzenetére


RootRulez
félisten

De rossz is lenne... :U

═════════════════════════════════════════

(#1857) Szmuki


Szmuki
tag

Valaki válaszolna PLS!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Most raktam össze egy nekem "új" gépet:
s939 AMD X2 3800+
DFI RS482 Infinity
És a nagy kérdés milyen videókártyát vegyek bele? FULL HD-ban szeretnék játszani rajta.
max 40.000.-HUF van rá
Ati vs Nvidia? milyen tipus?
THX a válaszokat!
Üdv_Szmuki

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#1858) RootRulez válasza Szmuki (#1857) üzenetére


RootRulez
félisten

Hányan válaszoljunk még? :))

═════════════════════════════════════════

(#1859) fasterware válasza Szmuki (#1857) üzenetére


fasterware
aktív tag

Szerintem, mivel, hogy használt alkatrészekből rakhattad össze, vegyél bele használtan geforce 7900 vagy 7950 szériás modellt, vagy ati oldalról 1950 pro - t. Ezek már elég jó áron vannak. Ettől erősebb vga - ra szerintem felesleges áldoznod, ezek is bőven elegek a procid kihajtásához ( sőt én a helyedben még húznék is a procin ). :)

( Ja most látom tényleg van pár tanács ezzel kapcsolatban Szmuki - nak, nem baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#1860) Stanley-B. válasza waithEard (#1855) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Én is nézegettem már, egy max. 64 gigás beférne még, afelett kicsit drága szerintem. De ennyi elég lenne a rendszernek kényelmesen.

(#1861) csucsbicep válasza Szmuki (#1857) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sajnos komoly vga-t nem tudsz venni ebbe a gépbe, amit ki is tud hajtani. Főleg FullHD-ra nem. A 40k-ból érdemesebb lett volna inkább a gép többi részére költeni még.

(#1862) Źşë' válasza csucsbicep (#1861) üzenetére


Źşë'
addikt

én is nézegettem teszteket, ha vennék egy gtx460at v 70 et akkor csak valami tuningos i7el tudnám kihozni belőle a maximumot, ez a cpum már kevés lenne neki, igen csábítóak ezek a 460asok, remélem minél előbb visszamegy a juró, és talán veszek is valamit

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1863) ootikaa


ootikaa
csendes tag

sziasztok tudom nem ide tartozik de hátha hamarabb válasz kapok! van egy 5770 esem és játékoknál kifagy kikockásodik vagy függöleges szürke csikok jelennek meg játék közben csak resetel lehet ujra inditani! ez videokártya memori probléma vagy gpu problém?

a garanciát meg kell fizetni !!!!!!!!!!

(#1864) RootRulez válasza ootikaa (#1863) üzenetére


RootRulez
félisten

Inkább memória. Van tuning?

═════════════════════════════════════════

(#1865) ootikaa válasza RootRulez (#1864) üzenetére


ootikaa
csendes tag

semi tuning a gépbe minden alapon megy!

a garanciát meg kell fizetni !!!!!!!!!!

(#1866) sunny84 válasza ootikaa (#1863) üzenetére


sunny84
senior tag

biztos hogy memória.. :U
..-- nekem anno 7600 gt vel volt ilyenem mikor túlhúztam a memcsi órajelét.. persze csak a tuning miatt.. alapórajelen nem volt gond :N..

ui .. ha tuning nincs akkor lehet nagyon melegszik a kari és valamit megsütött ( memcsi , esetleg gpu :U ) .. talán hűtő csere megoldja de előtte drivered frissítsd..
de ha gari van rá vidd vissza .. hogy ott lesék meg

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1867) jericho69


jericho69
tag

Hello!

Most készülök a 4870x2-m helyett vásárolni egy gtx295-öt és a kérdésem, hogy mi a különbség a rev.1 és rev.2-es verzió között? Mennyire hangos a hűtőjük és mennyire melegednek? Ha csak rev.1-eset tudok kifogni azzal sem lesz semmi különösebb problémám?

Üdv.

(#1868) ootikaa válasza sunny84 (#1866) üzenetére


ootikaa
csendes tag

alapon 40c fokos terhelve 61c fokos !! köszönöm a válaszokat holnap vissza viszem !! 2 hónapos és 1.5 hónapja ezzel szenvedek!!

a garanciát meg kell fizetni !!!!!!!!!!

(#1869) sunny84 válasza ootikaa (#1868) üzenetére


sunny84
senior tag

hát az már igen idegesítő dolog :U

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1870) ootikaa válasza sunny84 (#1869) üzenetére


ootikaa
csendes tag

én már mindent kicseréltem a gépembe a procin kivül holnap beviszem van ott szerviz de megkarmolom magam ha ott nem lesz hiba:))))))))))

a garanciát meg kell fizetni !!!!!!!!!!

(#1871) waithEard válasza Stanley-B. (#1860) üzenetére


waithEard
őstag

Szvsz, ölég a 60 Gb. Jómagam egy OCZ vertex 2-vel leptem meg magam, és elég impresszívnek találom. Ezt a cikket ajánlom, engem végül is ez győzött meg teljesen, majd miután megbeszéltem állataimmal, hogy egy hónapig kibírjuk-e táp nélkül, megvettem. Én nem bántam meg! :D (Na jó, a kutyáim se)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1872) Stanley-B. válasza waithEard (#1871) üzenetére


Stanley-B.
őstag

:))

Köszi a leírást, elolvasom.

(#1873) waithEard válasza Stanley-B. (#1872) üzenetére


waithEard
őstag

Szívesen! (Elnézést az Off -ért! :B Azt hittem, az azonnali kérdésekben vagyunk.)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1874) jericho69


jericho69
tag

Pár hsz-el feljebb volt egy kérdésem a gtx295-el kapcsolatban, de minél több 5870 tesztet nézek, annál jobban elbizonytalanodok, hogy tényleg kell-e nekem ez az nvidia. Teljesítményben nincs sokkal lemaradva az 5870 a gtx295-től, sőt, sok esetben gyorsabb kicsit, +dx11, stb. Szerintetek is jobban járnék egy 5870-el, vagy a gtx295 azért még mindig jobb kártya nála?

(#1875) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok kb 1 hete irtam hogy kéne egy VGA egy Palit gtx 460 Sonic Platinum ajánlottatok és nekem nagyon is tetszett 65k volt a keret úgy volt hogy meg is veszem de sajnos egyéb okok miatt 50 lett a keret max 55 ezért egy gyengébb VGA t néztem az iPon üzletéből szeretném megrendelni a keretnek megfelelően ezt a 2 kártyát néztem
[link]
[link]

a téma ugyanaz játékra kell (maffia2, starcraft2, GTA4, COD6)
Hát kb ennyi ha tudtok infókat a 2 VGA ról az nagyon jó lenne ha elmondanátok.
KB 2 évre tervezem a VGA t az a lényeg addig minden játék mennyen velük ha nem is max on de ne legyen gond.
Ha esetleg valami mást tudtok ami a kereten belül van az is jó lenne csak írjatok.
Előre is köszönöm
üdv faranus :R

tisztelettel faranus :R

(#1876) waithEard válasza jericho69 (#1874) üzenetére


waithEard
őstag

Bár nekem lennének ilyen dilemmáim.... :D azonnal el tudnám dönteni, hogy HD5870 ofkorz.
Hacsak nem 5850 CF....nyaminyami vagy GTX460 SLI.....hajajaj..de hogy nem GTX295, az tuti. ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1877) waithEard válasza faranus (#1875) üzenetére


waithEard
őstag

Szvsz, még akkor is jobban jársz, ha 786Mb-os GTX460-at veszel, mert még így is erősebbek az 5770-nél. Például.
Én az általad említett játékokat egy 4890-essel tolom, FullHd Maxon. És mennek mint a rakéta. Az amit linkeltem pedig erősebb, mint az én Asusom.

De ha 5770, hát az Apró tele van ilyenekkel:Pl
Én tuti nem adnék érte 50k-t. :)
(Ez csak egy példa, amire random ráböktem)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1878) faranus válasza waithEard (#1877) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi hát nekem most egy sapphire 4830 om van és tolom vele ugyanazokat a játékokat perszel fullHd ba habár néha szenved egy kicsit de elmegy minden gond nélkül.
Szerinted egy GAINWARD 1190-BLISS GTX460 1GB és egy i5 760 elbír egy 400W os FSP táp?

tisztelettel faranus :R

(#1879) waithEard válasza faranus (#1878) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem vígan. Bár FSP és FSP közt is van különbség. Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy szeretem, ha a táp nem 99%-os kihasználtsággal megy, mert úgy csendesebb.

By the way: nem akarok beleszólni, de ha nekem lenne 4830-as karim, vennék mellé egy tesót, és máris majdnem ott lennék, ahol a 460, persze dx11-nélkül. De arra még nincs olyan nagy szükség.. ;) és megúsznám 15-20 k-ból.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1880) faranus válasza waithEard (#1879) üzenetére


faranus
aktív tag

hát gondoltam én is rá csak az a gond hogy 512 VRAM és eléggé fűtené a házat és egy kicsit hátam van microATX ahogy a lapom is! Egy ismerősnek is 4830 a van és kölcsön kaptam egy hétvégére és akkor teszteltem és ezek a gondok az nagyon meleg lenne és mindenképp szeretnék egy újabb generációs kártyát.

tisztelettel faranus :R

(#1881) lsc válasza waithEard (#1879) üzenetére


lsc
nagyúr

És a lapba hova kalapálja bele ? Az egyszeres foglalatba ?
Intel szerint :
* One primary PCI Express* 2.0 x 16 bus add-in card connector
* Two PCI Express 2.0 x 1 connectors
* Two PCI Conventional bus connectors

Mod faranus : A tápod elméletileg elég lenne, de pontos típussal könnyebb segíteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1882) faranus válasza lsc (#1881) üzenetére


faranus
aktív tag

sajnos ne mvagyok benne bisztos mert elveszett a garancialapom de
FSP FSP400-60APN ha jól emlékszem.

tisztelettel faranus :R

(#1883) lsc válasza faranus (#1882) üzenetére


lsc
nagyúr

Az elég, főleg ha nem lesz nagyobb tuning. Viszont ha jól emlékszem apn-en elég kevés a csatlakozó /pcie egy sincs/, a gtx-hez meg 2 kell, lehet nagyon átalakítóznod kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1884) waithEard válasza faranus (#1880) üzenetére


waithEard
őstag

Igen, a CF-hez kell egy két spéci dolog. Jó hűtés, jó ház, táp. És ismerem az érzést, ami rátör az emberre, amikor kijön egy új, és szimpatikus generáció... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1885) faranus válasza lsc (#1883) üzenetére


faranus
aktív tag

néztem FSP 500w SATAII és corsair VX500 tápot szerinted jobban járnék ha cserélném?

tisztelettel faranus :R

(#1886) RedGól válasza Szakbarbár (#1799) üzenetére


RedGól
csendes tag

Sanandreas nekem Maxon ment vele 2x élsímítással 1920*1080-ban :)

(#1887) dawil


dawil
tag

Sziasztok!

Két VGA kiszemeltem van, az egyik egy 5770 Powercolor 512 MB, a másik pedig egy Sapphire 5750 1 GB. Az egyiken ugye nagyobb frekvencián működnek a dolgok a másikon nagyobb a memória mérete. Melyik a fontosabb? Egyelőre 1024*768-ban játszanék. Valamint hogy melyiknek milyen a hűtése (Sapphire, Powercolor)? Hangos, nem hangos, elégséges vagy leég? Egyáltalán ne vegyem egyiket se?

Előre is kösz!

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#1888) waithEard válasza dawil (#1887) üzenetére


waithEard
őstag

Arra felbontásra mindkettő bőven jó. Ami engem illet, én az 5770-est választanám, hiába több a másik ramja, azzal nem éri utól.
De ha nem probléma, hogy használt, itt az Aprón, 33k körül garis, 1Gb-os 5770-esek vannak.
Hűtés ennél a típusnál nem annnyira fontos, mert alapvetően hűvös kártyák.
De a vapor x sorozat igen jó...PL:[link]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1889) csucsbicep válasza dawil (#1887) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sajnos a géped gyenge ezekhez a karikhoz.

(#1890) sakal83 válasza faranus (#1885) üzenetére


sakal83
addikt

Itt van a te vga-d. [link]

Szerintem még ma rendelt meg, mert nem biztos h. holnap is ennyi lesz:).

5770-et felejtsd el fullhd-ra. Én a fullhd miatt cseréltem az 5770-met gtx460-ra

[ Szerkesztve ]

(#1891) Źşë' válasza sakal83 (#1890) üzenetére


Źşë'
addikt

sztetek egy 3,8on ketyegő e8200 mennyire hajtana ki egy 460as gtxet? ill egy 470est

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1892) csucsbicep válasza Źşë' (#1891) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

GTX460hoz elég szvsz.

(#1893) waithEard válasza csucsbicep (#1892) üzenetére


waithEard
őstag

:K

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#1894) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Sziasztok!

physx és cuda miatt 9800gt veszek

Zotac 9800GT ECO 512MB

vagy

Galaxy 9800GT Low Power 512Mb

szerintetek melyik a jobb döntés? :R :R

(#1895) RootRulez válasza matyiGo (#1894) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezeket mennyiért veszed? Nem lenne kicsit drágábban GTS250? fizikshez veszed másik kártya alá vagy csak ezt fogod használni?

═════════════════════════════════════════

(#1896) matyiGo válasza RootRulez (#1895) üzenetére


matyiGo
aktív tag

18-19k-ért. most csak ennyi van rá. nekem az alacsony fogyasztásuk miatt is szimpatikusabbak, árban is kedvezőbbek. nincs mellete másik kártya, 3dsmax-hoz kell.

(#1897) zsole84 válasza sakal83 (#1890) üzenetére


zsole84
senior tag

Csak messze nem fér bele az 55k-s keretbe...

(#1898) sakal83 válasza Źşë' (#1891) üzenetére


sakal83
addikt

fullhd-ban elég bőven a gtx460-hoz

[ Szerkesztve ]

(#1899) sakal83 válasza zsole84 (#1897) üzenetére


sakal83
addikt

Mára már változott is az ára, tegnap 55k volt kiírva... Az ipon annyiért is adta volna szerintem.

(#1900) RootRulez válasza matyiGo (#1896) üzenetére


RootRulez
félisten

Inkább használt GTS250, az sem eszik többet... És újabb a neve!

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.