Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen USB2.0 külső racket vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andro


andro
csendes tag

Hali!
Nem láttam hasonló témával fórumot, ezért indítottam egyet.
Szóval, suliba kéne nekem egy ilyen usb-s külső rack, mert a gépekben sem cd-író, sem mobil rack nincsen, és gyakran kéne elvinni dolgokat a netről, amit otthon nem tudok letölteni a lassú sávszélesség miatt. Ha valaki tud nekem tanácsot adni, hogy milyen tipust vegyek, az legyen kedves írjon!Amúgy én Dtk-351-re(9500 Ft) gondoltam, mert a Vipower túl drága(22000 Ft). Vélemények?
Köszönettel Andro

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#2) andro


andro
csendes tag

Mi van, senki sem tud segíteni?Csak van valakinek véleménye?

Asus A7N8X,Barton 2800+, 512MbDDR 333MHz, Leadtek Gef4 Ti 4200,InnoAx 5.1,MAXTOR 80 GB,Lg CDRW,LG T710B

(#3) toeri válasza andro (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Vedd a DTK-t és kész. (Hol kapod meg 9500 bruttóért???) :F

Nekem az van, LG4040b van benne és megy gond nélkül. :D
(Havernak házilag átberhelt Vipower van és fagyogat. USB 2.0-s Hot-swap rackból és külső SCSI házból rakta össze házilag. Így olcsóbb volt, de nem lett tökéletes.)

Üdv, toeri

(#4) Gomba


Gomba
senior tag

nekem olyan dtk rackem van. tökéletesen működik. 8700 mistralban! :DD

Ép hardverben ép szoftver

(#6) PPeter


PPeter
addikt

Ami legjobban bevált nálam: ViPower külső házak, fiókos vinyó seggére dugható kis dokkolók, illetve az ezekkel variálható USB és Firewire Smart kábelek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) gg1876 válasza Kalandor (#5) üzenetére


gg1876
tag

http://www.orca.hu/termekek/enermax/ehd350.htm

(#8) moonman válasza gg1876 (#7) üzenetére


moonman
titán

kösz, nincs árlistában.

(#10) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

én egy canyon-t vettem karácsony előtt a kékhalban, de nem működött. 3 vinyóval próbáltam (nem egyszerre :) ) de nem akart tisztességesen működni. csak az egyiket ismerte fel, de azt is csak pár pillanatra-
amúgy nem volt rossz darab, fém ház, elegáns.
kellytechnél vannak antec-ek, mindenhol azokat dicsérik

- no es importante -

(#11) moonman válasza Kalandor (#9) üzenetére


moonman
titán

ja, 14 500-ért, megvan.

(#12) sbazsi


sbazsi
veterán

Tegnap vettem egyet, dtk den 351, és nem alu színű, hanem szép fekete!
Jól néz ki.
Jól kicentizték a vinyóhelyet, mert épphogy belefért.
10k volt brutto

(#13) sbazsi válasza sbazsi (#12) üzenetére


sbazsi
veterán

senki?

(#14) Caesarion válasza Kalandor (#9) üzenetére


Caesarion
aktív tag

meg vagy elégedve az Enermax EHD-350-U2S rack-kel? mert én most tervezem egy ilyen ( ilyesmi) vásárlásást...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#15) k.krisz03 válasza Sixkiller6 (#10) üzenetére


k.krisz03
tag

H@li!
Látom neked is volt olyan gondod, mint nekem, azaz nem ismerte fel a win a winyót.
Légyszi nézz be ide, és ha tudsz, segíts: Bővebben: link
Köszi
Üdv
Krisz

(#16) Caesarion


Caesarion
aktív tag

Mi a véleményetek az Enermax EHD-350 jelű külsö vinyo házról? szóljon aki tud kifogást ellene, vagy ajánl jobbat. ( ez konrktétan ~11 rugó, efölé nem igazán mennék, elvégre csak egy sima 3'5'', usb2.0.-es rack kell, de hosszabb távra, jó hűtéssel, nem két napra...) Bővebben: link

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#17) vtihi


vtihi
csendes tag

Sziasztok. Erdekelne hogy valaki latott-e mar olyan kulso 3.5os rack-et amelyik mukszik tap nelkul? Egyszer olvastam egy kulfoldi cikket, ahol ugy volt megoldva a rack hogy az usb kabel vegen ket usb csatlakozo volt, es igy kapott eleg aramot a hdd. Egy ilyen rac-re vadaszom, de meg nem talaltam sehol...
Segitsegeteket elore is koszonom!

(#18) liksoft válasza vtihi (#17) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem fogsz találni. Ugyanis műszakilag nem oldható meg.

A probléma az, hogy az usb csatorna terhelhetősége korlátozott. A 3,5-es eszközök 5V és 12V tápot is kérnek. Tehát kell egy 5V-ról 12V-ot előállító áramkör (és a biztonság miatt ebből visszaalakított stabil 5V). Ennek az áramkörnek és a 3,5-es eszköznek a terhelését (áramfelvételét) nem viseli el az usb csatorna még 2 csatlakozással sem. Még a 2,5-es eszközöknél is komoly gondot jelent a tápellátás. Bővebben: link

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19) sbazsi válasza vtihi (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

nem néztél te ott valamit nagyon félre?:))

(#20) misran válasza vtihi (#17) üzenetére


misran
tag

Hali, a 2,5''-ös rackeknél működik, ahol a kis méretű winyók nem igényelnek annyi kakaót. Azok néha 1 usb-ről is mennek, de elvileg 2 kell a fesz. miatt.

3,5'' és 5,25'' külső rack tulajok! Légyszi írjátok meg tapasztalataitokat! Valami ilyesmit akarok venni jómagam is.
Pl. az is érdekelne hogy Firewire vagy USB2.0-n érdemes használni?

Igaziból olyan aluházast szeretnék, aminek a háza a passzív hűtő és nincs benne venti.

Abban is gondolkodom hogy dvd-írót tegyek bele esetleg, szóval lehet hogy az 5,25''-ös méret lenne a jó, de lehet hogy maradok 3,5''-nál a méretek miatt.

Tapasztalatokat írjatok még! Köszi az eddigieket is!

Üdv!

[Szerkesztve]

MiSRaN

(#21) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

lehet kapni itthon olyan usb-s külső vinyóracket amibe sata vinyó megy?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#22) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#21) üzenetére


MUŁĐER
addikt

up

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#23) damatic válasza vtihi (#17) üzenetére


damatic
tag

Barátom, vagy cipeled a tápot, vagy fox 1 12V-os akkut, csinálsz 78s05-el stabil 5V-ot, és ezt a cuccot hurcolod. Utóbbi előnye, hogy a világ végén is műxik 1 notebookkal.

Hogy ezeknek a hülye fejlesztőknek miért nem jutott még eszükbe a géptápok seggére tápcsatlakozó-aljzatot tenni 12/5V???

Tudom, erre magyarázat, hogy már gigákban számolják a pendriveok kapacitását, de még mindig stabilabb, biztonságosabb és nagyobb kapacitású adattároló a harddisk - nincs csirkém, de szerintem.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#24) lapa válasza damatic (#23) üzenetére


lapa
veterán

egyetértek, az atx szar. legalábbis idejétmúlt de nagyon. tele van szerencsétlen gép értetlen kábelekkel, ahelyett, hogy az energia és információ közös kábelen menne. jó, ez az usb-re pont igaz de az az 500 mA nagyon lájcos...

(#25) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a külső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.
5,25''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
3,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
2,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen USB2.0 külső racket vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.