Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Teasüti válasza wassermann (#4193) üzenetére


Teasüti
nagyúr

5 év azt mondod? :)
Akkor megveszem a 3000-est. ennyi pénzem 5 év múlva is lesz, akkorra meg gondolom már csak digitális tunerekkel dobálóznak...
feltéve ha nem analóg jelet ad ki magából a settop box...

(#4202) #65675776 válasza Reszi (#4200) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szintén Leadtek PVR2000 vagy ha a PCI-E nem akadály akkor PxPVR2200. Előbbi esetén nincs x64 támogatás.

(#4203) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Megvettem a pvr3000-et, de sehogy sem tudom működésre bírni.
Egy fél délutánt szórakoztam a slotokkal, mire minden kártya hajlandó volt végre működni és nem foglalták egymás erőforrásait...
De a telepítésnél elakadtam! :(
Először természetesen a legújabb driverrel próbálkoztam, felraktam párszor, meg újra stb.
PVR2 nem ismeri fel a kártyát. Eszközkezelőben is gyakran volt felkiáltójeles a cucc.
Próbálkoztam manuál isntallal is, de a leadtek oldalán lévő legújabb driver erre alkalmatlan, hiányoznak a csomagból a configurációs fájlok. Így a cd-n lévővel próbálkoztam, ott jelen voltak azok a fájlok, ami kellett a manuális telepítéshez.
Ezután elvileg midnen fasza volt, xp felismerte, és eszközkezelőben is tiszta volt, semmi hiba. Na ekkor következett a hidegzuhany: PVR2 nem ismerte fel a kártyát, indításnál "hibás képalkotás" vagy hasonló. Beállításoknál semmi nem volt az eszközök listáján. Anyád, mondom. Jólvan, driver frissítés. Találtam egy 6.0.2039.17-es drivert, itt még megvannak a config fájlok is -> manuális frissítés, restart, majd PVR2.
Az istennek sem ismeri fel! Pedig eszközkezelőben minden tuti!!
Legújabb PVR2 van fent.
6.0.2039.19-est meg nem tudom manuál telepíteni, az magát rakja fel, de úgy meg még az xp sem ismeri fel a cuccot... Sőt, nem is, most már el sem indul a telepítő. Olyasmit ír ki a Multimedia Outrider (ez miez??), h ezt az eszközt nem támogatja. Fasza.
Van vkinek ötlete? Hálás lennék!
Még próbálkozk pár dologgal, de kétlem, h ebből ma már lenne vmi...

Köszi!

szerk: jah xp van fent, sp1-es (nem rakok fel sp2-t, megkeseríti az életem) és természetesen x86-os.

[ Szerkesztve ]

(#4204) #65675776 válasza Teasüti (#4203) üzenetére


#65675776
törölt tag

MSN, Skype és hasonló programokból először is lépj kei. Valószínűleg valami magához ragadta az eszközt.

(#4205) bzoley válasza Teasüti (#4203) üzenetére


bzoley
veterán

Először is szedj le mindent, mappa, registry bejegyzések törlése. SP2 legyen, DX novemberi frissítés legyen!
A kártyához ez a legfrissebb driver, PVR2-t meg találsz az oldalamon(legfrissebb 2.0.2.37, ha hibás lenne, daa-raa már szól volna).

daa-raa:
Gyanítottam, hogy a "nyári élményeimmel" nem leszek egyedül. Az a biztos, ahogy eddig települt a driver.

(#4206) #65675776 válasza bzoley (#4205) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd teszek egy próbát, a PVR3k-ét egyelőre csak leszedtem vele. Hogy miért nincs a kártya a gépben, azt már említettem.

(#4207) #65675776 válasza #65675776 (#4206) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próba megtörtént, méghozzá sikerrel.

(#4208) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszi srácok, működik!
Viszont ki kell derítenem, h a zonealarm miért blokkol minden alacsony szintű műveletet figyelmeztetés vagy üzenet nélkül... ugyanis ez volt a ludas. MSN? Majd ha használom a pvr2 mellett, majd tudni fogom, h miért nem lesz jó a dolog. :)
Még egyszer köszi!

Más: az normális, ha a hardveres előnézetet használva a képen kék foltok jelennek meg (négyzetes zaj, mint jpg tömörítésnél), főleg snitt váltáskor szokott előfordulni. Ez a hardver betegsége? Szépen felveszi a hibát is a filmbe...
Mindez xxxxxx.16-os driverrel. Lehet a frissebben nincs benne? De azt nem tudom telepíteni. Ill tudom, csak annak a telepítőnek nincs hatása -> nem ismeri fel vele az xp a kártyát. Csak "Új hardver hozzáadása" cuccal tudtam telepíteni, és a xxx.19-es csomagban nincsenek meg azok a fájlok, amivel felismerné az xp a driver csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#4209) bzoley válasza Teasüti (#4208) üzenetére


bzoley
veterán

Egyszerű, ne használd a hardveres előnézetet, amúgy sincs semmi értelme, csak jobban terheli a gépet.
Driver telepítéshez magyarázat található az oldalamon a FAQ-ban. Ha minden le van szedve, és nulláról kezdesz, nem kéne, hogy gond legyen. Talán valamit rosszul csinálsz.
daa-raa szintén XP-n használja(ta) uazt a drivert, és nem mondta, hogy gond lenne vele.

(#4210) Teasüti válasza bzoley (#4205) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na ezzel mingyárt más a helyzet, ebben a csomagban nem hülye telepítő van, hanem csak a config fájlok magukban... Köszi!

(#4211) Teasüti válasza bzoley (#4209) üzenetére


Teasüti
nagyúr

terheli a gépet? Ugye most HARDVERES előnézetről van szó? :F
Nem értem, igaz nem tesz semmit, h ki vagy be van-e kapcsolva...
Nem vettem észre változást a cpu terhelésen.

De ha jól emlékszem akkor ez nem arra lenne hivatott, h hardveres felvétel közben is mutassa a képet?

(#4212) bzoley válasza Teasüti (#4211) üzenetére


bzoley
veterán

Egy régebbi kártyával nálam mintha magasabb lett volna a terhelés, lévén videó lejátszásról van szó. Most nem tudtam kipróbálni, mert hibával kilép a program :)
Nem, nem arra szolgál, a képet így is látod. Ez ilyen "majdnem pci-audio" funkció lenne. A kártyán elkészül a videó, a program meg lejátsza, mint egy megnyitott videót. Ebben az setben sincs kábeles összekötésre. Amikor ez készült, a pci-audió még nem volt elérhető, de már akkor sem láttam sok fantáziát benne.

(#4213) Teasüti válasza bzoley (#4212) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát az egyszerűség kedvéért nekem ebből semmi hasznom nem származik. Vagy igen?
Jó ez nekem vmire?

Ha jól értem, akkor a eszköz "videót csinál a jelből", amolyan streaming félélt, és ezt a program csak úgy lejátsza. És kikapcsolt állapotban? Akkor máshogy kommunikál a kártya és program/gép/oprendszer?
És van itt mégegy tényező: ha ezáltal csak egy streamingelt jelfolyamot kéne lejátsaznia a gépnek a "komplex" foylamatok helyett, akkor az minden emberi számítás szerint kevésbé terhelné meg a gépet, nem? :F
Hogy jön ehhez a pci audio?

Áh, mindegy, ez itt senkit nem érdekel... :D

[ Szerkesztve ]

(#4214) kill_bill1


kill_bill1
tag

Vettem egy Pinnacle pctv analog USB (150e) tunert. Felraktam hozzá a drivert meg a mediacentert, ami néhány száz MB méretű volt. Nem nagyon akartam elhinni, hogy gyakorlatilag egy kis finomhangoláson kívül semmit sem lehet állítani, de sajnos igaz.

Már épp kezdtem volna verni a fejem a falba, hogy miért is ezt vettem, amikor eszembe jutott, hogy hallottam a christv nevű programról. Le is töltöttem az ingyenes verzióját (kb 3 MB) és feltelepítettem. Ezzel a kis programmal kb 100-szor annyit tudok állítgatni, finomhangolni mint a gyári szoftverrel. Sőt, néhyány sor bemásolása után a távirányító ini fájljába, a távirányítót is jobban kezeli, mint a gyári szoftver. Osd-n lehet állítani a távirányítóval a színtelítettséget, kontrasztot, finomhangolást... , holott a többszáz megás gyári szoftverben egyáltalán nem lehet ilyeneket állítgatni, nemhogy távirányítóval.

Szóval az a lényeg, hogy majdnem megszívtam, hogy pinnacle usb tunert vettem, de hála a christv-nek mégis jól jártam, mert a hardver alapjában véve nem rossz, és így már van egy jó szoftver is hozzá.

Ja és az volt még a komoly a pinnacle honlapjáról letöltött legújabb driverrel a mediacenter nem működik, míg a christv igen.

Ezt most valahogy ki kellett írnom magamból. :))

----

(#4215) bzoley válasza kill_bill1 (#4214) üzenetére


bzoley
veterán

"A második kiesik, mert Pinnacle."
"A pinnacle-val mi a gond?"
"Csak ez-az. A "sw"-eik a hulladék netovábbját jelentik..."

:)

(#4216) kill_bill1 válasza bzoley (#4215) üzenetére


kill_bill1
tag

Tudom, csak az volt a helyzet, hogy én erre már már múlt héten licitáltam vaterán, csak úgyí nézett ki a dolog, hogy nem küldik, aztán kezdtem itt kérdezősködni, csak aztán kiderült, hogy mégis küldik, úgyhogy így jártam. :))

De végül is most már mindegy, mert ezzel a christv-vel végülis azt kaptam amit akartam.

Lényeg a lényeg, előbb alaposan szét kell nézni, meg fórumon kérdezősködni mielőtt vesz valamit az ember. Csakhát mikor rálicitáltam, először a pinnacle honlapját néztem, ahol volt sok driver, meg progi frissítés, vistás driver is, olyan megnyerő volt az egész.

[ Szerkesztve ]

----

(#4217) eikon


eikon
csendes tag

AVerTV Hybrid+FM Volar érdekelne de nem igazán vagyok tisztában hogy a gépem megfelel e a rendszerkövetelményeinek.
A gép lenovo notebook- 1,66 ghz centrino duo proceszoros míg a tuner rendszerkövetelménye az alábbiak szerint alakul.

For TimeShift and Record in MPEG-2
Pentium® 4 2.6GHz (Hyper-Threading)
AMD® Athlon XP® 2600+
Pentium Mobile® 1.73GHz

esetleg valakinek volna valami tapasztalata a kütyüvel kapcsolatban?

(#4218) #65675776 válasza kill_bill1 (#4216) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sok driver? Ezt hol láttad? Mert a pájneköl támogatása ritka alacsony színvonalú tapasztalataim szerint.

(#4219) kill_bill1 válasza #65675776 (#4218) üzenetére


kill_bill1
tag

Itt vannak driverek.

Lényeg, hogy christv 5.10-el nagyon jól használható szerintem.

----

(#4220) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hol találhatok PVR2-höz vmi embernek készült leírást?
Ami részleteiben kifejti, h mi a különbség a beállítások között.
(pl. a timeshift minőségének beállításai között mi a különbség? mit jelent a normal, good, optimal??)

Jah, lenne még vmi. Van arra vmi mód, h távirányítóval ugráljak a felvételben? Timeshift közben nagyon jól jönne, ha a ff-re, fr-re (fast forward stb.) csinálna is vmit a program...

Köszi!

(#4221) #65675776 válasza Teasüti (#4220) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Normal, Good és Optimal a timeshift bitrate-jét állítja. Meg nem mondom a pontos értékeket, de 2, 4 és 6Mbps ha minden igaz.

Egyébként ez már ide tartozik szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4222) bzoley válasza Teasüti (#4220) üzenetére


bzoley
veterán

A kézikönyvön, és az lhsite-on kívül túl sok leírást nem nagyon fogsz találni szerintem.
De minek kell elmagyarázni a különbséget, te is látod, ha beállítod valamelyiket.
Amúgy a kártyának van saját topic-ja, légyszíves oda írj!

(#4223) Teasüti válasza bzoley (#4222) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, a súgó az idiótáknak van, semmi információ tartalma nincsen.
Röhögni fogsz, de nem látok különbséget... :)
Igaz még nem is néztem rajta igazán jó minőségű adást (pillanatnyi technikai akadály).

Akkor ne itt tegyem fel azt a kérdést, h tuneren keresztül ménem ad hangot a hagnkarinak? :) Csak a video-in portról érkezik hang. Ha tuneren keresztül is szeretnék, akkor "hardveres előnézet" kell. (még nem használtam eddig a tuner részét -> a beltéri nem az RF porton van, hanem s-videon)

(#4224) #65675776 válasza Teasüti (#4223) üzenetére


#65675776
törölt tag

S-Video nem visz át hangot. Csak ezért.

Már ketten is mondtuk, hogy van a kártyának saját topicja, én linkeltem is...

(#4225) Teasüti válasza #65675776 (#4224) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(sóhajt)

(#4226) wassermann válasza eikon (#4217) üzenetére


wassermann
addikt

... nem igazán vagyok tisztában hogy a gépem megfelel e a rendszerkövetelményeinek ...

Az 1,66-os Centrino-nak elégnek kell lennie, ha mégis gond lenne akkor legfeljebb a Timeshift-et nem használod.

(#4227) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Új TV-tunerre lenne szükség, mivel a korábbi (Leadtek WinFast TV2000 XP Expert) egyszerűen "nem ért szót", az új géppel. :F Próbálkoztam már az XP újratelepítéséig bezárólag mindennel (PVR2, legfrissebb Leadtek driver, legfrissebb integrált hangkari driver, stb.), de a rádiót nem sikerült megheggeszteni (vagy fagy, vagy nincs hang, vagy csak a felvételnél nincs hang - minden újrahúzásnál más...). :W

Szóval olyan kellene, ami lehetőleg nem Leadtek, vagy ha igen, akkor sokkal barátságosabb a telepítése XP-s környezetben, mint a fennt említett remeknek (manuális driver felpakolgatás). :( Ezenkívül PCI\PCI Express csatis, digitális jeleket is fogó, rádió részében erős (leggyakrabban apám vesz fel Bartókról zenéket) kártya kellene, max 15-ig. :K

Köszi! :R

(#4228) #65675776 válasza x64 (#4227) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Leadtek 2007. 12. 20-án rakta fel az oldalára az EZ Install nevezetű telepítőkészletes drivereit. Szóval ez már nem probléma.

A rádió pedig valóban problémás, bár nekem csont nélkül megy XP és Vista alatt is. Legfrissebb PVR2 van fent, és az EZ Install driver.

Hogy van-e hang, az csak egy dologtól függ: rendesen be van-e állítva az Audio vezérlése és a Felvétel vezérlése.

[ Szerkesztve ]

(#4229) x64 válasza #65675776 (#4228) üzenetére


x64
aktív tag

25-26-án kétnapos program volt a Winfast Tv2000 XP Expert élesztgetése. Minden lehetséges variációban. Még ChrisTV-vel sem ment.
Az pedig, hogy van-e hang nem ennyire egyszerű ennél a csodás tv-tunernél, ugyanis volt, hogy mindenféle beavatkozás nélkül ment el\jött meg a hang... Az audio és a felvétel vezérlése pedig rendesen be volt állítva.

De mindezen már túlléptem.
Most egy ÚJ, NEM Leadtek, PCI slotos tv-tuner kéne ~15-ig.
Erre kérnék ötleteket. Köszi!

(#4230) x64


x64
aktív tag

Az AVerMedia AVerTV Hybrid + FM PCI-t ismeri valaki? Megéri ezt venni?

Szerk: @ daa-raa: Légyszíves linkeld már be ezt az installálható driver csomagot (EZ driver), ami szerinted 12.20 óta kinn van a Leadtek oldalán, én ugyanis sehol se találtam...

[ Szerkesztve ]

(#4231) #65675776 válasza x64 (#4230) üzenetére


#65675776
törölt tag

Voila. Ha friss dolgokra vágysz, akkor inkább az ftp-t érdemes nézegetni. Ha régebbiekre, akkor is.
A jelek szerint az Expert esetén még nem írták át a linkeket a weboldalon.

[ Szerkesztve ]

(#4232) bzoley válasza x64 (#4229) üzenetére


bzoley
veterán

Arra nem is gondoltál, hogy a hangkártya körül kéne a probléma okát keresni. Végülis hang nem volt.

(#4233) x64 válasza bzoley (#4232) üzenetére


x64
aktív tag

A hangkártya Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapra integrált. Azért nem gondoltam rá, hogy a hangkártya körül kéne a probléma okát keresni, mivel minden egyéb alkalmazásban TÖKÉLETESEN működik, míg ugyanez nem mondható el a tunerről...
Ha mondjuk el-el menne a hang winampban, vagy media playerben, esetleg filmnézés közben, és mindez XP újrahúzás és driver frissítések után se múlna el, akkor elgondolkodnék hangkártya beszerzésén (vagy alaplapcserén).
(mellesleg az előző konfigban - Athlon 2800+ - is alaplapra integrált hangkártyával ment)

A tippet azért köszi.

@daa-raa: köszi a linket! Egyébként a Leadtek keresőjében sem lehet nyomát se találni ennek az új drivernek. Még ennek adok egy lehetőséget, aztán ha így se megy, akkor meglocsolom benzinnel... ;]

(#4234) bzoley válasza x64 (#4233) üzenetére


bzoley
veterán

Ha 100 hangpróblémából 90 esetben nem a hangkártyával, annak driverével, beállításaival lenne gond, én sem említettem volna. De nem nehéz átlátni, hogy ha a tuner működik csak hang nincs, vagy szarakodik, akkor a hiba máshol keresendő. Mégpedig ott, ahol a hiba van.
minden egyéb alkalmazásban
Melyik az a minden egyéb alkalmazás, amelyik a hangkártya bemenetét használja?
Még egy X-Fi-nél is problémás a bemenetek normális kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#4235) #65675776 válasza x64 (#4233) üzenetére


#65675776
törölt tag

Realtek HD Audio esetén az Audio vezérlése és Felvétel vezérlése nem triviálisan beállítható, lévén a kettő teljesen el van választva a hangdriverben.

(#4236) x64 válasza #65675776 (#4235) üzenetére


x64
aktív tag

Oké, milyen beállítást javasolsz?

@bzoley: nem értem, mire gondolsz. Egyrészt a HD Audio-ban szabadon konfigurálható, hogy melyik hátsó csatlakozás miként funkcionáljon, másrészt a tuneren lévő CD line out, és az alaplapon lévő CD line in nem sok variációs lehetősséget hagy... (érthetetlen egyébként, hogy még a legújabb PCI-Expresses tunereiken sem oldották meg normálisan a hangátvitelt - lásd pH! teszt -, 2007-ben még mindig ilyen CD in-out belső csatikkal kell szarakodni...)

[ Szerkesztve ]

(#4237) bzoley válasza x64 (#4236) üzenetére


bzoley
veterán

"érthetetlen egyébként, hogy még a legújabb PCI-Expresses tunereiken sem oldották meg normálisan a hangátvitelt"
Van rajta audio kimenet, és van hozzá kábel, ez szerintem elég normális. Az az érthetelen, hogy egyesek nem képesek normálisan beállítani, és még fel is vannak háborodva.

(#4238) x64 válasza bzoley (#4237) üzenetére


x64
aktív tag

Tisztázzunk valamit. A hibajelenség: TV tökéletesen működik, vesz fel; a rádió szól, majd a felvételre kattintva elnémul (ha formátumnak mp3 van kiválasztva), illetve van hogy később megszólal (miközben megy a felvétel). Ilyenkor ahonnan megszólalt onnantól kezdve a felvételen is van hang. Ha leállítom a felvételt, akkor a hang mindenképp elnémul. A wma-s verzió esetén van hang felvétel közben, de a felvétel leállítása után elnémul a rádió.

Beállítás ügyben szerintem egyrészt nincs túl sok variáció, és ami van azt mind végig próbáltam, másrészt az egyetlen működő (és logikus) variációban van hogy működik a program és van hogy nem. Tehát nem arról van szó, hogy nem megfelelően állítottam be, mert akkor egyáltalán nem működne (teszem azt mikrofont jelölöm ki az audio source-nak).

Ehhez hozzájön még az, hogy nemcsak a gyárilag adott CD-n lévő drivert és programot próbáltam ki (először nyilván azt), hanem letöltöttem netről a legfrissebb drivert és a legújabb PVR2-t. Természetesen SP2-es, 2007.11. havi DirectX9.0c rendszerre tettem fel (már a kezdet kezdetén), semmi plussz bekavaró netes kodek pack ("Ace mega" és társai).

Miután így sem ment, újratelepítettem az XP-t, csak az alaplapi drivereket tettem fel és a TV-tuner (immár legújabb) drivereit, PVR2-jét. Ezután próbálkoztam Chris TV-vel: dettó ugyanaz a hiba jelenség

Végül mégegyszer újrahúztam a rendszert, ezúttal az összes driverből a létező legújabbakat szedtem le (alaplapi + tuner). És így is ugyanaz a hiba.

Nem tartom magam kezdőnek, több gépet is összeraktam már, beleértve 3 éve azt az Athlonos konfigot, amiben simán, hibátlanul ment ez a tuner. Találkoztam már inkompatibilitással (főleg Vista esetén), de amit ez a tuner mezei XP alatt levágott, az mindent visz. Gyakorlatilag 2 napom ment el erre, telepítgetve, anyázva, fórumokat böngészve (beleértve az oldalad is).

Nem hiszem, hogy ez a procedúra lenne a "normális" (érthetetlen, hogy a CD\DVD-k esetében miért "szűnt meg" a külön audio kábelezés...), szerintem jogos a felháborodásom, a magas lóról pedig jó volna ha leszállnál.
Ha segíteni nem tudsz, akkor az ilyen kommenteket inkább tartsd magadban. Köszi.

(#4239) bzoley válasza x64 (#4238) üzenetére


bzoley
veterán

Látom nem tetszik, ha átveszik a stílusodat. Kívülről ugyanez látszik belőled is, úgyhogy ne panaszkodj. Jó részletesen leírtad mennyit szenvedtél, a végén a tunert okolod. Holott sehol nem derül ki, hogy az lenne az oka, főleg csak bizonyos esetekben van gondod a regény szerint.
Felvételi hangerőt állítottál akár egyszer is? Kisebbre, nagyobbra, stb. Raktál fel normális mp3 codecet, vagy kérdezted már, hogy melyik a megfelelő?
Azon gondolkoztál már, hogy egy ilyen, aránylag népszerű típussal, ha ilyen komoly gond lenne, akkor az elmúlt évek alatt nem sikerült volna kijavítani? Ja, és a többi több ezer tulajnál nem jelentkezett volna a probléma?
Nem magas lóról beszélek, de időnként felbukkan egy-egy hozzád hasonló felhasználó, a maga kis okosságával ahelyett, hogy értelmesen kérdezne, hogy a tapasztalatról már ne is beszéljünk.

(#4240) Topa00


Topa00
tag

sziasztok
segítségetekt szeretném kérni, fogalmam incs milyen tv tunert vegyek. teljesen hülye vagyok hozzá. most a tesztbe Leadtek WinFast PxTV1200 ez volt. erről valakinek a véleménye? vagy milyet ajánlotok? jó is meg olcso is legyen:D

(#4241) bzoley válasza Topa00 (#4240) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nem ragaszkodsz a PCIe-hez, akkor egy Global is megfelel helyette. Mindkettő ugyanazt tudja, de a Global valszeg jóval olcsób. Amúgy mindkettő jó választás lehet.

(#4242) x64 válasza bzoley (#4239) üzenetére


x64
aktív tag

Stílus ügyben olvasgasd vissza a korábbi hsz-eidet. Én megtettem (különösen a TV tuner problémák topik ajánlott).
Leírtam egy véleményt a KÁRTYÁRÓL, erre Te személyeskedni kezdesz? ("egyesek nem képesek normálisan beállítani, és még fel is vannak háborodva") :U

Gondolod, hogy a felvételi hangerővel lehet a baj...? Nem lehet, hogy csak a monitort felejtettem el bekapcsolni, vagy talán nem dugtam be a tápkábelt...? :DDD Nem is gondoltam volna, hogy mp3 kodeket kell felrakni a kártya mellé, de kérlek, légyszi oszd meg velem, melyik lehet a megfelelő! :D :D

Tuner ügyben pedig Te írtad korábban: "A káosz nem egy cég termékére vonatkozik, hanem mindre. (na persze) Ne gondold, hogy más gyártó termékével nem gyűlhet meg a baja a felhasználónak. Ami persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy az adott termékkel van a baj. A legtöbb kérdés valamelyik Leadtek tunerrel kapcsolatban hangzik el, de ez azért van, mert legtöbb felhasználónak etől a gyártótól származó eszköze van. (ahhhhaaa...) És a kérdések, vag vélt hibák 90%-a a felhasználó tudatlanságából, hozzá nem értéséből fakad. (mi másból) Elég sok levelet kapok én is, és az arány hasonló. Ezzel nincs is baj, nem kell mindenkinek mindent tudnia, de amikor valaki azt látja csak az egészből, hogy a Leadtekkel mindenkinek gondja van, és ráadásul ezt még híreszteli is, na az már túlzás."

Ezek szerint a többi ezer tulajnál is jelentkezett probléma, max nem pont ez. Szerinted normális az, hogy 2007-ben egy PCI (vagy PCI-E) eszköz drivereit csak manuálisan lehet felpakolgatni? Biztos vagy benne, hogy tényleg annyival nagyobb a Leadtek használók tábora, amennyivel több a kérdés, probléma a tunereikkel? És komolyan gondolod, hogy mindazok után, amit leírtam, a beállításokkal van a gond? :B

Részemről ezzel lezártam a témát, már csak egy kérdésem van: jól fizet a Leadtek? :D

Köszönöm a segítő hsz-okat... daa-raa-nak.

[ Szerkesztve ]

(#4243) x64 válasza Topa00 (#4240) üzenetére


x64
aktív tag

Semmi esetre se vegyél ilyen kártyát, ha nem akarsz szívni vele. Olvass vissza pár hsz-t, aztán meglátod, hogy mennyien szenvednek a Leadtek termékeivel...
Talán csak azért, mert mindenki azt vesz...? ;] Nem hinném...

Én ezt néztem ki, Pesten ~1000-rel olcsóbb, mint a PxTV1200 és digitális adásokat is tud fogni (ami egyelőre ritka, de nem lesz ez mindíg így).

[ Szerkesztve ]

(#4244) Topa00 válasza x64 (#4243) üzenetére


Topa00
tag

igen amit kinéztél az tényleg jónak tűnik.
lehet hogy én is egy olyanra ruházok be :)
és ehhez tényleg nem kell bekapcsolni a gépet?
fekszek az ágyban és távirányítóval bekapcsolom a monitorom? tényleg nem értek ehhez. :D

[ Szerkesztve ]

(#4245) x64 válasza Topa00 (#4244) üzenetére


x64
aktív tag

Úgy tudom, azt csak a TV boxok tudják. Szóval ehhez be kell kapcsolni a gépet. Meg a monitort is. Viszont fekhetsz az ágyban és (megfelelő szoftver esetén) a távirányítóval irányíthatod a géped is (korlátoltan persze).

(#4246) Topa00 válasza x64 (#4245) üzenetére


Topa00
tag

ja értem, hát, akkor nem is tudom hoy nekem kell e ilyen, mert én tvként használnám a moncsimat is. és ha tvzek akkor minek legyen bekapcsolva a gép is? TV box-ok drágábbak ugye? de jók? valaki tud rola vmit?

(#4247) #65675776 válasza x64 (#4236) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ennyire zavar a kábeles megoldás.

Egyébként addig OK, hogy Audio vezérlésére a CD Line-in-t választod. Ez azonban nem lesz jó felvétel vezérlésére. Esetleg linkelhetnél egy screenshot-ot a ki és bemeneti vonalakról.

(#4248) x64 válasza #65675776 (#4247) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi a linket, de épp az ilyen barkácsolásokat (hardware-est és software-est egyaránt) szeretném elkerülni. Ha házilag megoldható, akkor vajh a Leadtek miért nem oldotta még meg...?

Screenshotot majd fogok linkelni, de most Pesten vagyok (meló van), a gép meg szüleimnél van. Legközelebb majd talán jövő hétvégén látogatok el hozzájuk, akkor kipróbálom az EZ Drivert, ha nem megy, akkor screenshot, aztán kuka.

(#4249) bzoley válasza x64 (#4242) üzenetére


bzoley
veterán

Ha kevesebbet okoskodnál, talán már elölrébb lennél. Vannak olyan hangkártyák, melyeknél ha túl magas jelszintet állítasz be, előfordulhat elveszíti a hangot, mint ahogy nem egyszer volt már rá példa. Nyilván a tuner volt a hibás. De ellenőrizheted a monitort is, ha ez megnyugtat.
Ezek szerint a többi ezer tulajnál is jelentkezett probléma, max nem pont ez.
Még szerencse, hogy olvasni már tudsz. Kár, hogy megérteni az olvasottakat már nem.
A probléma, és a problémázik nem ugyanazt jelenti. Valahogy mindig kiderül, hogy vagy a felhasználó nem csinál valamit jól, szar, instabil rendszeren erőlködik, vagy egy másik eszköz tesz valamiért keresztbe. A valódi problémák száma kb. annyi, vagy kevesebb, mint a többi gyártó eszközénél. A különbség csak annyi, hogy a legtöbben megkérdezik, hogy mi lehet a gond, megpróbálunk utánajárni, és a legtöbb esetben sikerül is megoldani a problémát. Nem egyszer abszolult idegenek kértek meg, hogy segítsek beüzemelni az eszközt, mert nem boldogul vele. Elmentem, segítettem. Nem pénzért, hanem azért mert megkértek. Ez egy kicsivel több, mint poénkodni, és okoskodni. Csak van, aki beismeri, hogy nem ért hozzá, de akad, akinek jobban esik fikázni a terméket.

(#4250) x64 válasza bzoley (#4249) üzenetére


x64
aktív tag

Ne erőlködj. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.