Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) #65675776 válasza dni (#4598) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vegyél inkább VIVO-s VGA-t. STB mögé az is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#4602) Jofi81


Jofi81
őstag

Megkérdezem mégegyszer, hátha valaki tudja:

A TerraTec Cinergy 400 sem megy Vista alatt?

(#4603) #65675776 válasza Jofi81 (#4602) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a gyártó oldalán nincs hozzá driver, akkor nem. Ott nézz szét.

(#4604) Jofi81 válasza #65675776 (#4603) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! Bár most sem a TerraTec driverét használom, hanem Philips referencia drivert. De most nézem, hogy van a Vistához is a TerraTec driver. Megnyugodtam. De akkor meg fura, hogy a 600-ashoz nincs...

(#4605) jerry24


jerry24
csendes tag

Sziasztok!

Vki tud erről bővebb infot? Megéri, stb?
ADS Instant TV USB

Előre is köszi!

Üdv Mokus

[ Szerkesztve ]

(#4606) kornel8585


kornel8585
tag

sziasztok.melik jobb tvtuner az asus mycinema 7131 vagy egy cinergy 600 tv t?

(#4607) qwertly válasza kornel8585 (#4606) üzenetére


qwertly
addikt

Én az asusal megszívtam mert amilyen progitadtak hozzá az egy borzadály volt és a legnagyobb gondom az volt,hogy sok játék nem indult el ha feltelepittem a tv-kártya driverjét.Ez tuti mert hibába frisitettem amíg a gépemben figyelt adig rengeteg játék nem ment hibába telepittetem újra az xp a játékok egy része meghalt.Nekei adtam egyik ismerősnek a névnapjára :DDD ö nála is meghaltak ugyanazok a játékok mint nálam.Most egy Terratec Cinergy 600 van és nagyon elégedett voltam vele az xp alatt de váltottam a vistára és itt már nincsen megfelelő driver hozzá így sajnos megkel válnom tőle :O sajnos a digitális adásokat sem támogatja.Cinergynek a nagy előnye,hogy a távirányitójával lehet más pogikat is vezérelni én powerdvd szoktam vele irányitani és ez gyárilag bele van építve.

(#4608) beeeeerka válasza #65675776 (#4591) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia,

Videokarikban is otthon vagy ? Az FSC gyári gépemben GeForce 6500 (512MB) van. XP-t használok, és megpróbáltam a kari jelét a TV-re vinni. A boot képernyő 640x480, az még bejött rajta ( Win XP Home Ed ... ), aztán síri feketeség. Azt hiszem, van némi köze a TV felbontásának is a témához, ui a graf képernyő már nem jelenik meg. Próbáltam Video Károly felbontását állítani, 800x600 alá nem engedi. A PAL TV rendszer 720x576 felbontású, azt szeretném beállítani. Hogyan lehet ? A Karihoz a legfrissebb forszver van tel-ve, de nem akar ... Ha nem jó ajtón kopogtatok, akkor hol tehetném fel a fenti kérdést ? A fórumon találtam egy GeForce 6500 topikot, de már vagy két éve lefagyott a téma.

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#4609) wassermann válasza beeeeerka (#4608) üzenetére


wassermann
addikt

Nagyon rossz helyen jársz, depróbálok segíteni: Sajnos a videokártya gyártók tesznek magasról a PAL-ra, a TV kimenmetre beállítható felbontások ált: 480*640, 600*800, 1024*768.
Ha egyedi beállítász szeretnél a videokártyára kényszeríteni (pl 720*576), akkor keress rá a Powerstrip nevü progira.

De vigyázz a hagyományos TV-képernyő a szélekről el hagy minden oldalon kb. 10-10%-ot, így még az is előfordulhat, hogy nem látod majd a START-gombot!!

(#4610) kornel8585 válasza qwertly (#4607) üzenetére


kornel8585
tag

köszi szépen a választ.

(#4611) beeeeerka válasza wassermann (#4609) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia, Köszi, PÜment! B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#4612) dni válasza bzoley (#4600) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a válaszokat. Sikerült beleszerkeszteni egy 2k Expert karit. Az analóg adásokat az stb állapotától függetlenül tudom nézni, sztem ez elegendő is lesz, mert csak időnként fogjuk felvételre, timeshiftingre használni. A hangot még nem tudtam megoldani, kifogott rajtam az optikai kimenet, de ahogy időm engedi azt is megpróbálom beállítani a leírások alapján. (az LHS nagyon sokat segített) A távirányítót már sikeresen kezeli az MC.

:R

[ Szerkesztve ]

(#4613) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne vásárolni TV-tuner kártyát a gépébe!

Milyet ajánlanátok?

Fontos lenne a jó minőség, kompatibilitás (Vista és XP alatt is működjön), könnyű kezelhetőség, az is jó lenne, ha hybrid lenne, de olyan 10-18000 Ft között.

Előre is köszi!
Üdv!

(#4614) bzoley válasza LGLuke (#4613) üzenetére


bzoley
veterán

Olvasgasd el a review-imat az lhsite-on, és válassz az igényeknek megfelelőt. Tipp: PxPVR3200 H, ha olcsóbb kell, akkor pl. DTV1800 H

(#4615) LGLuke válasza bzoley (#4614) üzenetére


LGLuke
őstag

Köszönöm a gyors infót!
Elolvastam a cikkedet, igazán kiemelkedő írás, és az egész oldal nagyon segítőkész!

Még egy kérdésem lenne:
Az általad említett 2 kártyának milyen a maximális felbontása?
Analógnál gondolom az mpeg2 miatt dvd, azaz PAL 720*576, NTSC 720*480, de tudnak ettől nagyobbat is?

Valamint elvileg digitálisra átkapcsolva támogatja a hd adást. Ez azt jelenti, hogy 1920*1080-as full hd-ban is lehet rögzíteni?

Válaszodat előre is nagyon köszönöm!
Üdv! :R

(#4616) #65675776 válasza LGLuke (#4615) üzenetére


#65675776
törölt tag

Analog felvételre PAL-ban sw codec-kel 768x576 a max, hw codec-kel 720x576, értelme sincs többnek, lévén a broadcast jel sem nagyobb felbontású.

A digitális rész meg akkora felbontásban rögzít, amekkorában az adás jön. Lévén ott semmiféle átalakítás nincs, cak simán le kell mentetni a stream-et.

(#4617) as_Rock válasza bzoley (#4614) üzenetére


as_Rock
őstag

Zoli!
Van értelme hybrid kártyát venni (UPC-s kábelTV), illetve milyen olcsó HW-s tömörítésű kártyát javasolsz?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4618) bzoley válasza as_Rock (#4617) üzenetére


bzoley
veterán

Fölösleges, más szabvány plusz kódolt adás. PVR2100, vagy PxPVR2200 esetleg.

(#4619) as_Rock válasza bzoley (#4618) üzenetére


as_Rock
őstag

:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4620) LGLuke válasza #65675776 (#4616) üzenetére


LGLuke
őstag

Végülis, jogos! Az analóg adás úgyis valami szörnyű minőségű, régen olvastam róla valami 5xx*4xx vagy még rosszabb, soha nem érte el a dvd felbontást sem, s már nem is fogja, ha bejön a hdtv.
A digitálisnál, meg tényleg kapásból lehet tárolni, ugyanazzal a felbontással, nem érdemes újrakódolni. Ott legalább nincs minőség romlás!

Köszi az infót!
Tényleg triviális volt! :R

(#4621) wassermann válasza LGLuke (#4620) üzenetére


wassermann
addikt

Bocs kicsit helyretenném, mert műszakilag ez bizony nem megalapozott:

A hazai PAL, analóg TV-adás 625 sora általában 576 hasznos sort tartalmaz. Mivel a DVD-t annak idején normál TV-khez fejlesztették, így a PAL DVD is max. 576 hasznos sort tartalmazhat.

Az, hogy az analóg adás pocsék, egyáltalán nem magátol értetődő dolog: jó földi antennával és rálátással az adótoronyból érkező jel lehet DVD-minőségű!
Persze a legtöbb helyen kábelTV-t használnak és itt bizony a szolgáltatók bűne, a roszabb minőség: túl szorosan pakolják egymásmellé fel a csatornákat, így azok zavarják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#4622) lúzer válasza bzoley (#4614) üzenetére


lúzer
veterán

hali!

és usb-s kivitelben?
köszi :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4623) bzoley válasza lúzer (#4622) üzenetére


bzoley
veterán

A Leadtek usb-s tunereit még nem próbáltam, a többiről meg nem nyilatkoznék.
#4533

(#4624) #65675776 válasza bzoley (#4623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ideje lenne már pótolni eme hiányosságot...

(#4625) bzoley válasza #65675776 (#4624) üzenetére


bzoley
veterán

Asszem láttam PalmtopTV-t a raktárban, meg talán ezt a DTV200 HU-t még meglesem idővel. De nem véletlen, hogy eddig nem nagyon foglalkoztam velük. Nem sokra értékelem őket.

(#4626) lúzer válasza bzoley (#4623) üzenetére


lúzer
veterán

notihoz venném...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4627) #65675776 válasza bzoley (#4625) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az USB-s tunerek már nálam is leszerepeltek. Ezen most már max a Leadtek tudna változtatni...

(#4628) bzoley válasza #65675776 (#4627) üzenetére


bzoley
veterán

Nem reménykedem, de majd megnézek egy-két újabbat.

lúzer:
Mivel a többség a Volar HX-et isteníti, jobbat én sem tudok mondani. Én, amint lehetett, befejeztem a vele való kísérletezést. Ha használható szoftvert is akarsz, akkor esetleg Leadtek PalmtopTV(képminőség ismeretlen)

(#4629) #65675776 válasza bzoley (#4628) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk úgy: nincs vele személyes tapasztalatod. [link]

(#4630) bzoley válasza #65675776 (#4629) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, így valóban helyesebb.

(#4631) lúzer válasza bzoley (#4628) üzenetére


lúzer
veterán

kösz
alapvetően mi a gond az usb-s tunerekkel?

esetleg gondolkozzak pcmcia-n?
az viszont csak notin megy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4632) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok , most vásároltam új gépet, és természetesen Vista fut már az új masinán.
Xp alatt meg 98ban még tökéletes volt a régi pinacle pctv pro kártyám, ami vista alatt sajnos nem üzemel :(
Ezért szeretnék venni egy újat.

Elvárásaim:
-Kezelje az analóg és digitális adásokat, de a jövőre gondolva nem ártana ha hd felbontású tv adásokat is vissza tudná adni, tehát 1080i-t is :)
-természetesen vista kompatibilis legyen.
Erre szeretnék kérni alternatívákat, 4-5 félét, több márkát, és véleményeket róla.

Az már csak hab a tortán lenne ha nem belső, hanem külső eszköz lenne, mert akkor laptoppal is tudnám használni.

Ár azért ha lehet 20k alatt maradjon.

Remélem nem lehetetlen

Előre is köszi a segítségeteket :R

(#4633) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok itt tipródtam milyen usb tv kártyát vegyek,de rájöttem,hogy csak a notihoz lesz usb mert elég felemás véleményéket olvastam róla.Az asztaléi gépbe szeretnék egy hardveres hibrid kártyát venni a választott Leadtek PxDVR3200 H ennél létezik jobb megfizethető áron mert legalább 4 évig nem szeretnék cserélni,van valakinek javaslata vagy véleménye?DE annak is örülök ha valaki tud olyan helyet ahol a legolcsóbb :D.Köszi.Ja és vista lenne az alap és jó lenne ha linux alatt is működne.

[ Szerkesztve ]

(#4634) wassermann válasza Zoty4 (#4632) üzenetére


wassermann
addikt

Itt egy USB-s hibrid, most ez a legjobb: AverTV Hibrid VOLAR

(#4635) Zoty4 válasza wassermann (#4634) üzenetére


Zoty4
őstag

ennek mekkora a maximális felbontása?
nem találtam se a cikkben, se a kütyű honlapján a specifikációban

[ Szerkesztve ]

(#4636) wassermann válasza Zoty4 (#4635) üzenetére


wassermann
addikt

Ezek nem videokártyák, hanem bemeneti eszközök, így csak annyit tudnak mint ami az adó-szabvány szerinti jel:
az analóg TV-adás 576 soros, ezt az egyik legjobb minőségben tudja. A DVB-T pedig olyan amilyen MPEG vagy H264 jelet küld a torony (720 vagy 1080)

Viszont ebben csak az adótoronyból sugárzott DVB-T megy neki. DVB-S (műhold) és DVB-C (kábelTV) nem, mert az bizony más, és nem is nagyon kapni olyan vevőket!

(#4637) Zoty4 válasza wassermann (#4636) üzenetére


Zoty4
őstag

analógot nyaraláskor ill síeléskor laptoppal, a digitálist meg jupiszi kábellel használnám.
Akkor most a kábeltv-t nem tudom ezzel venni?

(#4638) wassermann válasza Zoty4 (#4637) üzenetére


wassermann
addikt

Az analóg (manapság mindenhol elterjedt) sugárzás összes csatornáját tudod, pl: UPC-kábelen és antennával is. Ami most 99%-ban kábelTV-n jön az analóg adás.
Ezenkívül, plusz az adótoronyból sugárzott (antennás) digitálisat is veheted vele, amit DVB-T-nek neveznek.

[ Szerkesztve ]

(#4639) bzoley válasza Zoty4 (#4637) üzenetére


bzoley
veterán

A UPC digitális csatornáit ezzel a tunerrel nem fogod nézni(lásd:fentebb, eltérő szabvány, plusz kódolt adás).
Amúgy pedig inkább nem használnám laptopon, csak ne legyen külső(de ez csak az én dilim).

qwertly:
PCI-on a DVR3100 egy hajszálnyival jobb lehet, csak azt meg egyelőre nehéz beszerezni. PxDVR3200 H-t meg találsz BandiT-nál is.

lúzer:
Akkor inkább USB. Lehet, hogy neked nem lesz semmi gondod vele, de olyan darabot még nem volt szerencsém próbálni, aminek a képminősége volt olyan jó, mint a belső tunereké, kényelmesen kezelhető szoftvere lenne(Leadtek-nél ezzel nem lenne gond), netán más szoftverrel használni lehetne. Ezen felül valami gond mindig adódott. Vagy stabilitási problémák, vagy telepítési nehézségek, netán ütközés. Az utolsó, Aver szerencsére "csak" lelőtte az Aero-t(és kényelmetlen), valamint frissítés nélkül digitális csatornát sem talált.
Talán ezért lehet, hogy általában tartózkodok a "milyen usb-s tunert vegyek" kérdések megválaszolásától.

(#4640) Zoty4 válasza bzoley (#4639) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát ez elkeserítő :(
Egész szimpatikus volt ez tuner

PCI-os vagyPCIE-es megoldást kérek szépen

Szerintem mindenképpen érdemes olyan tv karit venni ami kezeli ezeket a digitális adásokat, mert pár éven belül le fog zuhanni szolgáltatóknál a díjcsoamgok ára és akkor már szerintem nagyon sokan átpártolnak rájuk. Ekkora meg cserélheti le a tunert, aki most nem gondol erre.

(#4641) bzoley válasza Zoty4 (#4640) üzenetére


bzoley
veterán

Lassan írom, hogy a hátul ülők is hallják. Egyetlen egy, a boltokban kapható DVB-T, vagy Hybrid tuner sem alkalmas a kábeltévék digitális adásának(DVB-C) vételére. Lehet az belső, külső, akármilyen. DVB-C tunert meg azért nem árulnak, mert semmi értelme, az adás kódolot, és csak STB-n("beltéri") keresztül nézheted az adást.

(#4642) wassermann válasza Zoty4 (#4640) üzenetére


wassermann
addikt

"PCI-os vagyPCIE-es megoldást kérek szépen"

Olvass utána, csak adótoronyból sugárzott DVB-T-hez lehet venni tunert... ki van ez jól találva:
Nem véletlen, hogy nem lehet más digitális adáshoz DVB-C / kábel-tunert venni, mert minden szolgáltató kódolt adást ad majd, amihez az STB-nek nevezett dobozt (SET TOP BOX) muszáj tőlük venned vagy bérelned.

A DVB-T is csak azért kapható, mert Nyugat-európában és jelenleg nálunk is csak adótoronyból sugárzott ingyenes digitális adás létezik.

[ Szerkesztve ]

(#4643) Zoty4


Zoty4
őstag

Na most esett le amit mondtok.
Akkor 5-10 év múlva hogy nézzük a szgépen a tvt?

(#4644) wassermann válasza Zoty4 (#4643) üzenetére


wassermann
addikt

A mobil-net is évekkel lemaradva követte csak az ADSL bevezetését. Nyilván kitalálnak majd valamilyen fizetős cuccot is, amibe valamilyen kártyát kell dugnod vagy pl. az UPC-központilag a kábelen keresztül aktiválja.

(#4645) #65675776 válasza wassermann (#4642) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet kapni DVB-C és DVB-S(2) tunereket is...

(#4646) bzoley válasza #65675776 (#4645) üzenetére


bzoley
veterán

DVB-S tunert még használni is lehet valamire, abból több féle is kapható. DVB-C-t meg nem sok helyen tudod alkalmazni.

(#4647) Mephee493


Mephee493
csendes tag

Lehet DVB-C szabványú tuner kártyát venni, (itt is van egy pl.) ebayen is olyan 100 euro körül mozognak, amikor látni. Sajna itthon még nincs nagy keletje a dolognak, egyébként meg ugyanúgy működik mint a többi formátumnál csak itt kábelen jön a jel, kártya csak a kódolt TV/Rádió adásokhoz kell. Az más kérdés, hogy itthon a szolgáltatók alapból kódolják a digi jelet. Egyébként ha a kártyát átteszed a settop boxból ugyanugy jönnek az adók rajta :) (DVB-C kábel tv). Engem inkább az foglalkoztat, hogy pl a mostani itthon kapható DVB-T tuneres kütyük képesek e megbírkózni a kódolt jellel, mert ugyan úgy kóddal/kártyával dekódolható előfizus csomagokra lehet majd előfizetni DVB-T-n mint most kábelen. Az meg tévedés, h 2010-től dobhatjuk a fenébe az analóg tuneres kütyüket, mert pl. kábelen továbbra is fognak analóg jelet adni akárcsak most, csakhát ugye nem élvezheted az EPG nyújtotta örömöket, max csak TXT-t :), akinek meg nem kábeltvje van majd vesz "szettop boxot", vagy fabrikál magának egyet vmi régi pcből.

(#4648) Mephee493 válasza Mephee493 (#4647) üzenetére


Mephee493
csendes tag

Viszont lenne egy kérdésem:
Szóval adott egy régebbi tunerkártya a hugom gépében: Flyvideo 2000/3000 series (prime 30). Tudja valaki, hogy lehet ( vagy egyáltalán lehet e) ezt a karit Vista Mediacenter alatt vagy bármilyen más mediacenter frontend-el feléleszteni? Makacsul csak a saját progijával ad képet és hangot, minden mással csak sistereg. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4649) wassermann válasza Mephee493 (#4647) üzenetére


wassermann
addikt

Persze nehézségek árán lehet DVB-C és DVB-S kártyákat is vásárolni, de még nem ajánlom senkinek, mert a korábban említett kódolt adások miatt előfordulhat, hogy csak ajtó kitámasztásra lesz a vevő Magyarországon használható!

(#4650) sihu


sihu
tag

mien tv-tunnert tudnátok ajánlani???? egy 223bw monitor mellé kell, ami fonots: jó minőség, felvétel lehetőség, kép a képben

úgy 10-15k között gondoltam

melyek a jó márkák???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.