Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) KAMELOT válasza Ottó58 (#21538) üzenetére


KAMELOT
titán

Videóvágáshoz sok ramot vegyél!

(#21549) akkójóva: Ugyan olyan ramot vegyél!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21552) 04ahgy válasza KAMELOT (#21551) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanezt mondtam mindkettejüknek, és meg lettem észosztva az első tanáccsal kapcsolatban. Olvass csak vissza. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21553) attilav2 válasza StSanya (#21506) üzenetére


attilav2
őstag

[link]
Feltettem egy kérdést, de nagy részben a nagy ram-os szakmai topicba illik így oda postoltam.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21554) 04ahgy válasza attilav2 (#21553) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kompatibilitási okokból nem lesz olyan, ami pöccre megy 2133MHz-en, mert nem sok CPU támogatja ezt az órajelet.

Igen, gyárilag 1600-on fog menni, ha olyan gépbe rakod, ami ezt kezeli. Egy LGA1366-os Gulftown mellett jó eséllyel csak 1066-on fog menni alapból is.

Neked kell manuálisan, az XMP-t aktiválva beállítani a 2133MHz-et. A lapod tudja az XMP-t. A.I. Overclock Tuner ---> XMP.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21555) noby


noby
aktív tag

z 87 gryphon mellé ajánlott vétel? time group vulkan 2x4 gb ddr3 kitt 1600mhz megbízható ramok?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#21556) 04ahgy válasza noby (#21555) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó RAM-ok, megveheted bátran. Amúgy a hazai kínálatból a HyperX Savage és a Fury javasolt mostanság.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21557) FingR86


FingR86
őstag

a kérdésem

van 2x4 GB CML8GX3M2A1600C9 (low profile) ramom, duálban mennek.

ha vennék hozzá 2x4GB CMZ8GX3M2A1600C9 (normal profile) ramot, akkor mennének továbbra is dual-ban ?

(#21558) 04ahgy válasza FingR86 (#21557) üzenetére


04ahgy
nagyúr

~98% eséllyel igen, de erre nincs garancia. Arra figyelj, hogy ugyanaz a rev. legyen (fő szám elegendő, ha egyezik).

Pl. rev.7.1 a mostani, és rev.7.3 az új.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21559) DR|FTK|NG válasza FingR86 (#21557) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#21560) Ottó58 válasza 04ahgy (#21552) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, mindenképp 2x8 giga lesz, majd eldöntöm, hogy 1600, vagy 1866-os RAM legyen, kb. 3500Ft-al drágább az 1866MHz-es .

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21561) KAMELOT válasza 04ahgy (#21552) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ki nem tudja jobban ha nem te! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21562) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Srácok, ez az XMP profil mit takar pontosan? Mire jó? Átlag usernek számíthat, szükséges? Gigabyte GA-B85M-D3H lapom lesz, és ehhez vennék RAM-ot. Most a G.Skill Ares-t néztem ki, ami úgy látom, tudja ezt az XMP-t, viszont ha nem szükséges, akkor lehet, hogy a Crucial Ballistix Sport KIT-et választom az ára miatt.

(#21563) 04ahgy válasza Gabesz87 (#21562) üzenetére


04ahgy
nagyúr

XMP Tudástár. Nem lesz hátrányod, ha nem XMP-s RAM-ot veszel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21564) Gabesz87 válasza 04ahgy (#21563) üzenetére


Gabesz87
addikt

Olvastam ezt a cikket, csak elsőre nem nagyon tudtam mindent értelmezni :) De ha jól értem, akkor ez az XMP azt csinálja, hogy az alaplap ennek köszönhetően biztosan a megfelelő értékekkel futtatja a RAM-ot. 1600-as sebességgel, CL9 időzítéssel, megfelelő fesz-el!? Amúgy én is úgy gondoltam, hogy nem származik belőle hátrányom, ha netán nem XMP képes :)

(#21565) KAMELOT válasza Gabesz87 (#21564) üzenetére


KAMELOT
titán

XMP az extreme profile. Alapon nekem a ramjaimat 1600mhz lövi be az alaplap, majd a biosban válaszhatok
XMP profile 1...2400Mhz...1,65V
XMP profile 2...2133Mhz...1,60V

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21566) StSanya válasza Gabesz87 (#21564) üzenetére


StSanya
őstag

Így van, a RAM gyártó beleírja az SPD chipbe XMP profil alatt nemcsak a MHz, a CL és a feszültség értéket, hanem egy csomó más értéket is (pl. RCD, RP, RAS, RC, RFC, CR, RRD, WR, WTR, RTP, FAW, WCL) s ha az alaplap ismeri az XMP szabványt, illetve az be van kapcsolva, akkor ki tudja olvasni, s így a legstabilabban, a lehető legoptimálisabb beállításokkal fog üzemelni a rendszer, nem neked kell ezekkel a beállításokkal vacakolni.

Ez persze csak egy lehetőség, ha nem akarod, nem kell. Akkor pl. mondjuk az 1600 MHz helyett, amit minden összetevő támogatna, csak 1333 MHz-en menne a rendszer.

Én úgy csináltam, hogy mivel nem XMP-s az alaplapom, AIDA64-el kinéztem a RAM modul XMP-s értékeit, s kézzel állítottam be ezeket BIOS-ban.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21567) attilav2 válasza StSanya (#21566) üzenetére


attilav2
őstag

Milyen lapod van?
Nemrég váltottam am3-ról fm2+ ra egy a88x-plus-al, de a leírásában csak az AMP képesség szerepel, lehet hogy érdemes lenne máris lecserélnem, hogy ne kelljen ennyi paramétert állítgatnom ha XMP-s memóriákat rakok bele. Valahonnan szereznem kéne kölcsönbe XMP-s memóriát hogy megtudjam ha berakom akkor megjelenik e a biosban az xmp profil állítási lehetőség.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21568) StSanya válasza attilav2 (#21567) üzenetére


StSanya
őstag

Jogos, valóban csak az AMD Memory Profile-t írja, érdekes...

Csak ezért én nem cserélném le a lapot. A próbát pedig megcsinálnám...

Egy régi MSI 790GX-G65

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21569) Gabesz87 válasza StSanya (#21566) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszi. Hát én 1600-nál nagyobb sebességen úgysem fogom sosem hajtani. De ha alapon csak 1333-al futtaja a RAM-okat a lap, akkor jó, hogy van ez az XMP, és nem nekem kell kézzel beállítgatni az értékeket. Nem mintha nem lennék rá képes, csak kényelmesebb :)

(#21570) 04ahgy válasza attilav2 (#21567) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kiolvassa a lap az XMP-t, megnyugodhatsz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21571) CopperDckOwl


CopperDckOwl
csendes tag

Hello!

Gigabyte EP43-DS3L lapomban jelenleg 2x2GB Kingston HyperX 2GB DDR2-1066 CL7 található.

8GB-ra bővítenék. Nem nagyon találok párt a jelenlegieknek ezekkel a paraméterekkel...
Kérdésem, hogy mit ajánlanátok mellé vagy helyette (,ha cserélnem kell a jelenlegieket)?

ui.: használtan venném (akár innen hardverapróról)

Előre is kösz a válaszokat.

(#21572) rambazár válasza CopperDckOwl (#21571) üzenetére


rambazár
csendes tag

nem is baj, hogy nem találsz párt hozzá. ddr2-nél a cl7 már eléggé sci-fi kaliber 1066-on is. add el és nézz használtan másik párt, akár kisebb órajelűeket is :K

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#21573) attilav2 válasza 04ahgy (#21570) üzenetére


attilav2
őstag

Amikor 2010-ben áttértem s478 P4ről am3 platformra akkor 2x2gb kingmax hercules nano 1600-as ramot vettem és ha jól rémlik ezek dobozán rajta volt az XMP képesség. Csak akkor még nem tudtam mi az, egészen mostanáig. Aztán később még am3 platformnál maradva a kingmaxokat lecseréltem 2x4gb 1333-as geil-re, mert akkor az volt olcsón, jelenleg is ezek a ramjaim vannak, a kingmaxokat már eladtam. Bár amíg azokat használtam az alap 1333 spd-n futottak mert gyáva vagyok a tuninghoz meg nem is konyítok hozzá és nem mertem a kingmaxokat 1600ra húzni. Azt nem tudom hogy a régi m4a88tdv evo lapom támogatta e az xmp-t, de majd utánanézek miről maradtam le. Mindenesetre ha jól rémlik már 2010ben volt xmp, tehát egy viszonylag új lapnak mint az a88x-plus elvileg ismernie kellene az xmp-t. Persze az asus lespórolta róla a 8pines cpu tápot, úgyhogy nem elképzelhetetlen hogy xmp sincs.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#21574) 04ahgy válasza attilav2 (#21573) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sokadszorra is leírom: kezeli a lap az XMP-t. Nam XMP, hanem DOCP néven szerepel, de az XMP-s modulból kiolvassa és beállítja. Neked jelenleg NEM XMP-s a RAM-od, nem fog megjelenni semmi ilyesmi menü. Nem kell ezen a témán pörögnöd többet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21575) StSanya válasza attilav2 (#21573) üzenetére


StSanya
őstag

Én se hinném, hogy egy UEFI BIOS-os lap ne támogatna egy olyan, már alapnak tűnő technológiát, mint az XMP. :K

A 8 pines CPU tápcsati is csak kábítás, ha nem megy a lapba akkora feszültségigényű proci, amihez az kell, akkor tök felesleges a lapon, csak a helyet foglalja. :K

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21576) CopperDckOwl válasza rambazár (#21572) üzenetére


CopperDckOwl
csendes tag

Kösz a választ.

800MHz CL5-ön már "fogyasztható"(?) vagy vadásszak CL4-re?

(#21577) rambazár válasza CopperDckOwl (#21576) üzenetére


rambazár
csendes tag

cl5 teljesen rendben lesz :K

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#21578) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek! Dell Latitude E7450-es notit tervezek venni, amiben csak egy db DDR3L modul van, az adatlapja alapján DDR3L kell neki. Az előd gépből volna bele egy sima DDR3 kit (Corsair Vengeance CMSX8GX3M2A1600C9 ) Van esély rá, hogy a nagyobb étvágyú modulok elmennek a kis gépben vagy inkább cseréljem az egészet?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21579) adolfka00


adolfka00
tag

Üdv ! A Kingston DDR-3 8GB /1866 HyperX Fury Black-ről mi a vélemény ? Válaszotokat előre is köszönöm !:) Vagy inkább egy G.Skill jobban megérné ?

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#21580) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Édesanyámnak építek netezős-officeozós gépet, ebbe keresek valami alap ramot.

Mi most a legegyszerűbb, megvételre érdemes alapdarab? Én kingstonra gondoltam, de van aki inkább a crucialt ajánlja.

Ezek közül melyiket válasszam?

Nyilván nem kell semmi tuning, nem kell extragyors legyen. Legyen megbízható, korrekt darab. Gondolom nagy különbség nincs, de ha már úgy is vásárolok, gondoltam előre megkérdezem :)

(#21581) MK VII válasza adolfka00 (#21579) üzenetére


MK VII
veterán

Tökéletesek a Hyper X-ek és a G.Skillekkel sem jársz rosszul.. Vásárolj szimpátia szerint! ;)

(#21580) DeFranco
Onnan akármelyik ramot veszed egy netezős office-os gépbe akármelyik tökéletesen meg fog felelni.!

(#21582) StSanya válasza adolfka00 (#21579) üzenetére


StSanya
őstag

Ajánlott, minőségi cucc. Viszont régebbi, 1. - 2. generációs Intel procival írtak le már itt problémákat. Azoknak nem tetszett, hogy egyoldalas...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21583) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Kingston 8GB (2*4GB) 2400MHz HyperX Beast XMP DDR3

Ez mennyire ajánlott darab? Szól valami ellene?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#21584) 04ahgy válasza DeFranco (#21580) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Anélkül, hogy a CPU - alaplap kombót tudnánk, nem ajánlunk semmit. A hozzászólásod szép, hosszú, csak a lényegi egy sor nincs benne!

(#21583) s7evcsenko: Ajánlott, minőségi cucc. Persze CPU - lapfüggő, hogy ki tudod-e használni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21585) DeFranco válasza 04ahgy (#21584) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A proci G3220 a lap vagy Giga h81m-d2v vagy Asrock h81m-dgs

(#21586) 04ahgy válasza DeFranco (#21585) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, ehhez jók lesznek a linkeltek közül vásárolt modulok, persze legfrissebb BIOS-szal. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21587) DeFranco válasza 04ahgy (#21586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te melyiket választanád? én kingston felé jobban húzok, de abból is két 1600-as van, azt sem tudom mi a különbség.

teljesen láma vagyok a kérdésben, nem tudok különbséget tenni a listán szereplő ramok között.

(#21588) 04ahgy válasza DeFranco (#21587) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt vedd: [link], ez csak 1,35V-os.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21589) DeFranco válasza 04ahgy (#21588) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm szépen :)

(#21590) s7evcsenko válasza 04ahgy (#21584) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#21591) adolfka00 válasza MK VII (#21581) üzenetére


adolfka00
tag

Köszönöm a válaszotokat ! :)

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#21592) adolfka00 válasza StSanya (#21582) üzenetére


adolfka00
tag

4790k mellé van a Hyper X tehát ez nem gond 😊

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#21593) Sareth


Sareth
senior tag

Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni RAM bővítés ügyben. Az adatlapomon lévő gépbe keresnék 16GB - DDR3 - 1600MHz es 2 db-os KIT-et. Tuningolni nem akarom, a magas bordázatú meg nem fér el a hűtő miatt szóval lehetőleg a mostani profilú az irányvonal. Az alaplapom egy ASUS H87-PRO, a mostani memória pedig egy KINGSTON 8GB HyperX XMP X2 GREY DDR3 1600MHz CL9 KIT. Főleg a munkáim miatt indokolt a csere, de szoktam játszani is. Mivel a mostani KINGSTON-al meg vagyok elégedve szerettem volna ennek a nagyobbik (16GB-os) testvérét, de a korábban rendelt boltban csak a PnP-s verziója van az Intel XMP helyett. Utána olvasva valami ilyesmi HyperX márkára gondoltam (mondjuk a piros pont nem tetszik) de várnám a javaslatokat mert kicsit elvesztem a kínálatban. Köszönök szépen.

(#21594) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Változott a helyzet, és a kiszemelt és félig megrendelt Asus H97 PRO GAMER alaplapot veszem, de sajna a memória támogatását elnézve nagyon kevés , és az én Geil Enhance Corsa 1600MHz 2x4GB 1.5v ramjaim nem szerepelnek a listán, most akkor nézzek ez miatt másik lapot, vagy ha nincs az adott memória a támogatási listában attól még működni fog benne?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#21595) StSanya válasza Sareth (#21593) üzenetére


StSanya
őstag

A munka milyen jellegű? Kell hozzá az alacsony késleltetésű (CL) RAM? Mert ha nem, akkor jó a Fury család is, több színben is elérhetőek, s jelenleg 40 ezer alatt kaphatók. A Savage viszont csak pirosban van.

Ha kell az alacsony késleltetés, akkor pedig ő lenne: 16GB 1600MHz DDR3 RAM Crucial Ballistix Tactical CL8 (2x8GB) (BLT2CP8G3D1608DT1TX0CEU), itt 10 év garival, iPonban pár száz Ft-al olcsóbb, de csak 5 évvel.

Meg lenne még a CORSAIR Vengeance LP család, de jól fel ment az áruk, a CL9-es változat veri a 42 ezret...

Vagy még esetleg takarékos, 1,35V-os RAM? 16GB 1600MHz DDR3 RAM Crucial Ballistix Sport VLP 1.35V CL9 (2x8GB) (BLS2C8G3D1609ES2LX0) Csak 19 mm magasak...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21596) StSanya válasza SRII (#21594) üzenetére


StSanya
őstag

Működni fognak, ha egyéb okod nincs rá, nem kell másik RAM-ot keresgélni. A lista csak azokat a RAM-okat tartalmazza, amelyeket konkrétan leteszteltek, nem az összeset, ami jó bele.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21597) Sareth válasza StSanya (#21595) üzenetére


Sareth
senior tag

A munka főleg grafikai (Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator stb.) és nagy állományokkal, képekkel dolgozok ezért érzem szükségességét a cserének + ki akarom próbálni már végre az AC - Unity-t :D

„Kell hozzá az alacsony késleltetésű (CL) RAM?” Ez ügyben nem tudok nyilatkozni nem értek hozzá sajnos. Azt tudom hogy a korábbi (ami linkeltem) tökéletes volt. Mi ez az alacsony késleltetés amúgy?

Az ajánlottakat köszönöm kedves tőled, de tőlem is menne az alattam író kolléga kérdése miszerint fogja támogatni az alaplapom ha mondjuk márkát váltok és bepróbálom pl. az ajánlott Crucial-t?

Még két amatőr kérdés:

- Szerinted hagyjam a 16GB-os új ramot és vegyek a mostanihoz + 8GB-t? Slotom még ugyan van de ezt én nem tartom jó ötletnek, de érdekelne a véleményed.

- Mivel nem ajánlottad a HyperX márkát akkor azt alapból hanyagoljam :F

Köszi a választ.

(#21598) StSanya válasza Sareth (#21597) üzenetére


StSanya
őstag

Grafikai melóra már érdemes lehet kisebb késleltetésű RAM-ot választani, hiszen: "Általánosan elmondható, hogy minél magasabb az órajel, és minél kisebbek az időzítési értékek, annál gyorsabb a memória." Ezt pedig nagy állományok, képek meghálálhatják. De ezek nálad még nem olyan nagyon memória intenzív feladatok (pl. játéknál még kisebb a késleltetés jelentősége), így nagyobb késleltetésű RAM-ok is megfelelnek, a háttértárolók fejlesztésérére is figyelj, mert azok képesek belassítani rendesen a melót...

Ugyanazt is tudom írni, amit neki; "A lista csak azokat a RAM-okat tartalmazza, amelyeket konkrétan leteszteltek, nem az összeset, ami jó bele."

Én is azt tenném, amit te tervezel: Jobb mindig két modulban gondolkodni. Egyrészt a rendszernek is jobb (stabilabb, kevesebb fogyasztás és hő), másrészt a jövő nem tudod mit hoz.

De, ajánlottam: A Fury is (Kingston) HiperX, és a Savage is az. Mindkettő ajánlott RAM. A Savage picivel jobb, de csak piros van... :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#21599) johnywalker válasza StSanya (#21598) üzenetére


johnywalker
őstag

+1 Up!

[ Szerkesztve ]

(#21600) MK VII válasza SRII (#21594) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Én a helyedben valahogy kipróbálnám egy olyan lapban a memóriáidat és csak utána rendelném meg a lapot, ugyanis ebben a topikban (összeszedtem az ide tartozó hsz-eket) igaz a Z97 Pro Gamer-ről van szó,de elég sokaknak finnyás a lapjuk. Ha beleolvasol a topikba vissza úgy 200-300 hsz-t, elég sok beszélgetés van róla,hogy megküzdenek vele,mert nem szeret többféle memóriát.
Tudom H97-est vennél,de szerintem kb semmiben nem különböznek alap esetben.
A lényeg,hogy mindenképp járj utána,hogy a memóriáidat biztosan viszi-e és csak utána rendeld a lapot.
Vagy másik után nézel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.