Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4101) Lacika0002 válasza Viktor0610 (#4100) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Már néztem :D
Csak azért nem bizok az ilyen forumokban mert általában az ir ide akinek valami baja van a telójának, az nem akinek tökéletesen müködik. Minden telefon között van ami gyári hibás a mostani telóm is nem egyszer és nem is kétszer volt szervizben ezmiatt.
Arra gondoltam hogy ha netem van valaki aki telefon szaküzletben dolgozik és van tapasztalata vele hogy menyit visznek vissza vagy nagyon ritkán van baja :U

[Szerkesztve]

(#4102) AMD Power válasza Lacika0002 (#4101) üzenetére


AMD Power
titán

Az biztos, hogy ezek a fórumok csak a jéghegy csúcsát tükrözik!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4103) Lacika0002 válasza AMD Power (#4102) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Ezért akarok jobban körül kérdezösködni :DDD :DDD

(#4104) Viktor0610 válasza Lacika0002 (#4101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikja nem pörög túlzottan, nem hemzseg a negatív visszajelzésektől, ebből gondolom, h. hosszabb távon nem/sem gáz a készülék.

Xiaomi 13T

(#4105) AMD Power válasza Lacika0002 (#4103) üzenetére


AMD Power
titán

Mi elég keveset adunk el belőle! Ez szerintem főkép az miatt van, mert elég drága nálunk. De én eddig nem vettem vissza ilyen telcsit!

Bár az is igaz ,hogy hozzánk csak a vásárlástól számított 3 napon belül hoznak/hozhatnak vissza telefont!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4106) Lacika0002 válasza Viktor0610 (#4104) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Akkor lehet hogy megveszem, csak ésszel használom az OS miatt és nem lesz baja szerintem :C :C

(#4107) Dr.Anonymus válasza Declare (#4097) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Declare:

iphone: az 5óra beszélgetési idő laboratóriumi adat, nagyban függ a térerőtől stb..
szóval általában ezek a papíron adott értékek nem igazak egy telefonnál sem
szerintem hamarabb kijön a nokia n95 [link] ami szintén elég jó választás lehet, 5 mpx AF kamera, Wifi, GPS, stb...
bár erre is várni kell, szóval ha most kell telefon... hát...

jó kérdés, mondom nehezíti a helyzetet hogy csak szimpla kialakítású telefont szeretnél, talán akkor a k800-s sony-ericsson tűnik még jó választásnak (méretre kb. azonos az n73-assal), bár vannak hátrányai, ezért én inkább a D900-as samsungot javasolnám, de ez utóbbi ugyebár szétcsúsztatható telefon, így lehet hogy nem szeretnéd annyira:
itt írtam mind2ről egy kimerítő kritikát: (figyelem itt csak a negatívumokat említem a pozitívumokat nem, pedig van jócskán mind2nek, pláne a mai nokiákhoz képest! ) [link]
de bár mennyire is lehúztam mind2 telefont, igazából mind2 nagyon jó választás a maguk nemében, igazából ebben a kategóriában nincs is most nokia telefon (mármint abban a kategóriában ami felsőkategóriás a multimédiában, pl. kamera, de még nem symbian operációs rendszeres készülék)
a k800-as és D900-as specifikációja összevetve:
[link]
(a specifikáció melletti kamera összehasonlító cikket azért nem ajánlom megnézni, mert az még nem a végleges telefonokkal készült, így torz képet ad a kamera versenyről ami a mobil piacon zajlik, egy reálisabb összehasonlító több oldalas kamera cikk :[link])

ja és a siemenst felejtsd el, nem csak azért mert nem kedveled, de azért is mert most szűnt meg... :(

(#4108) marcarc


marcarc
senior tag

Kérdés!!
van 60ezrem egy telóra!Milyen készülékeket ajánlotok???! :R

(#4109) djtoomi válasza marcarc (#4108) üzenetére


djtoomi
addikt

ird le mik az igényeid mire használnád és akkor könnyebbb dolog.amúgy kapásból kártyásan vagy függetlenben w810i előfizuval még 10k és d900

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#4110) Declare válasza joe69 (#4099) üzenetére


Declare
őstag

1. Az 500$ nálam 100 ezer forint
2. Azt hogy netto nem tudom miből gondolod? :F
3. pl az n73 is 140 ezer körül van előfizuval 95 de amúgy is meg lehet találni neten újonan 95 ért, nem szolgáltatónál, amúgy meg nekem mind1, pgsm es vagyok és náluk most a legnagyobb kedvezményt kapom telóvételnél, 2 év hűség se gond...

(#4111) Dr.Anonymus válasza marcarc (#4108) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Kérdés!!
Mik az igényeid? :U

(#4112) mirko07


mirko07
csendes tag

Szasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek hogy a Nokia N73 Music Edition változatot
melyik szolgáltató forgalmazza?

(#4113) Declare válasza Dr.Anonymus (#4107) üzenetére


Declare
őstag

persze tudom hogy gyári adatok....de pl az én jelenlegi 6610 esemnél 3-5 órát ír a nokia, szal ha ennyit legalább bír mint ez akkor az nekem elég, bár a nagyobb kijelző stb biztos többet fogyaszt de ez nekem nem olyan nagy baj.

Minnél előbb szeretnék telót, de nem égető a dolog...

Szétcsúztatható telók: Igazából az a bajom velük, hogy 1. vastagabbak mint az átlag 2. pl esés vagy valamilyen baleset következményeként sanszos lehet hogy jobban szétcsúszik mint kéne :) 3. mivel nagyrészt zsebben hordom nem szeretném ha állandóan kinyílna és önműködően telefonálgatna :).

K800 : így első ránézésre képről nagyon tetszik! Sajan ahogy Te is írtad az a középső joystick eléggé gyenge pontja lehet (van ismerősöm akinek joyos SE ja van és neki pl most -kb 2 év után- néz ki úgy a dolog hogy a pöcök bedobta a kulcsot :( ...

d900: van a családban egy SGH-E700 as samsung, ami szép kis nőies teló, de a szoftvere az kb a 6610 esemnek is jobb :), meg nem tűnik (legalábbis így kép alapján) túl masszívnak

Ja és n95: ez két irányba is csúszkás :D , nagyon úgy tűnik most ez a divat mobiloknál, de a fent említett aggályaim megvannak velük kapcsolatban :U

(#4114) Declare válasza mirko07 (#4112) üzenetére


Declare
őstag

ez jó kérdés :) szerintem mindegyik, csak honlapjaikat elég gyatrán frissítik. Én is nézegettem, helyedben neten venném, 110 ezer körül van újonon kártyafüggtlenül..

(#4115) mirko07 válasza Declare (#4114) üzenetére


mirko07
csendes tag

Köszönöm!

(#4116) Dr.Anonymus válasza Declare (#4113) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

''Szétcsúztatható telók: Igazából az a bajom velük, hogy 1. vastagabbak mint az átlag ''
--- az előbb említett D900-as 12.9 mm vastag, ez jelenleg eléggé rekord vékonyság...
a k800-as sokkal vaskosabb pedig nem csúszkás, bár tény könnyen szét eshet ha leejted.

''3. mivel nagyrészt zsebben hordom nem szeretném ha állandóan kinyílna és önműködően telefonálgatna''
--- nem nyílik szét, saját tapasztalat, jól meg van csinálva...

a K800 joystickja tényleg kritikus pont, de lehet hogyha nem nyűvöd nagyon akkor kibír egy évet... nekem anno a k750i-m bírta, bár nem is nyúztam

viszont ha megeléxel egy 2 megapixeles autofocusos kamerával, és szeretsz zenét hallgatni, akkor a w810-est ajánlom:
[link]
nagyon komoly zene lejátszó, kompakt méret, nincs joystick, és AF-es kamera

(#4117) blueye válasza Declare (#4113) üzenetére


blueye
veterán

Itt mindenki aggódik a SE joystick megoldása miatt.

Nekem egyrészt lassan két éve hibátlan a d750-en, de ha el is romlik két évig garanciában cserélik, ha meg nincs garancia, akkor pár ezer forintért lehet cseréltetni, az amúgy masszív konstrukció többet ér szvsz.

(#4118) Dr.Anonymus válasza blueye (#4117) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

én nem aggódok a joystick miatt...
én a nagy mérete és rosszabb fotogépe miatt nem vettem k800-ast hanem D900-ast
egyébként is tavaly nekem is k750i-m volt, és egy év alatt nem sikerült tönkretenni a joyt
de kettő barátomnak - akiknek szintén k750i-jük van - sikerült... egyiknek kétszer is, szóval tudom hogy sokaknak gond..


[Szerkesztve]

(#4119) Declare válasza Dr.Anonymus (#4116) üzenetére


Declare
őstag

w810, háát, meg kellene nézni élőben, így képről nem tetszik annyira mint a 800 as

k800: egyre töbet nézegetem annál jobban tetszik :). Nem igazából értem miért írod hogy ''böhöm nagy''. Persze az sajnálatos hogy 22mm vastag, de pl hosszra megeggyezik a d900 al és keskenyebb. A képeknél, megnéztem amit linkeltél, tény hogy fakóbb, de a d900 asé meg sárga, szal ez szerintem beállítás kezelés kérdése is, én nem találok különösebb hibát a képeiben. De az a 22 mm az mondjuk zsebben csakugyan zavaró lehet :( . Néztem a k610im et, de az már korántsem annyira tetszik mint a 800 :O

(#4120) Gergő85


Gergő85
csendes tag

Sziasztok segítséh kéne. Mennyit ér most egy LG U880-as kárgyafüggetlen készülék. Az állapota jó nincs megkopva nem karcos sehol.angol menüs van még hozzá töltő. Köszönöm a segítséget.

(#4121) Dr.Anonymus válasza Declare (#4119) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a w810i életben elég szép, pláne, hogy beállítható a szimpla menün túl egy speciális - életben hihetetlenül király kinézetű menü [link] - a kép nem tudja visszaadni a hatást amit életben kellt...
a telefon maga:
[link]
[link]
[link]
[link]
de életben jobb, nézd meg...
ja és ilyen fotókat készít:
[link]
[link]
[link]

d900 vs. k800?
hát súlyra 85 gramm vs. 115 gramm
ez sajnos zsebben különbség...
és hát a zsebre vágáskor a vastagság számít, a szélesség nem....

de ha életben bejön a k800-as akkor vedd meg mindenképpen, mert tényleg jobb mint a ma kapható (nem symbianos operációsrendszeres) nokiák, és elég olcsón lehet kapni a nokiákhoz képest,
még egy valami:
a joystick elsőre valószínüleg szokatlan lesz, és nehezen találsz majd rá a nyomáspontra... de ez kb. 1 napig tart, utána belejössz, és sokkal kényelmesebben használható mint a hagyományos navigációs gombok (szóval ez ne tántorítson el a megvételétől)
ha nagyon keményen igénybe veszed, persze akkor lehet hogy még garanciálisan javítattnod kell, sok barátomnak fél évet élt a joystick, nekem kibírt simán 1-1.5 évet (utána nem tudom mi lett vele, mert túl adtam rajta)

(#4122) Declare válasza Dr.Anonymus (#4121) üzenetére


Declare
őstag

:R köszönöm, tényleg sokat segítettél, pár hét múlva sztem beiktatok egy ilyen mobilos napot és megnézem őket élőben is.

Engem kevésbé a súly, inkább a vastagság zavar (mind1, majd megtapizom zsebreteszem és ha nem zavaró akkor elfutok vele :DDD ). Fénykép: Tényleg kissé homályoskásnak :) tűnnek, vagy csak sokat nagyít rajta az explorer?

Más: Ez a symbian dolog most hogy van, mert van aki irtózik tőle, van aki mindenképp ragaszkodik, meg Te is azt mondtad, ha nem célkitűzés ne vegyek symbianos telót, itt meg azt írod, hogy jobb mint a nem symbianos telefonok :F . Annyit szedtem össze ezzel kapcsolatban, hogy a symbian szép meg sok programot futtat, csak labilis és lassú. Ez így korrekt? Van még más is ?

(#4123) djtoomi válasza Declare (#4122) üzenetére


djtoomi
addikt

ez igy kb korrekt.én a D900 vs. K800 vitában döntetlen hozok de a 3G meg a XENON vaku miatt mégis K800-ra szavazok.Ha a külső számit akkor D900 azért veszek majd E250-et ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#4124) AMD Power válasza Declare (#4119) üzenetére


AMD Power
titán

Külsőre jó a K610. Haveromnak az van , de szerintem a kamera elég gyenge benne! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4125) AMD Power válasza Declare (#4113) üzenetére


AMD Power
titán

Gyere be hozzánk a Médiába és nézd meg a K800i-t meg a többi szépséget! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4126) Dr.Anonymus válasza Gergő85 (#4120) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Gergő85:

kb. 35 ezer lehet... használtan de nem kopottan

(#4127) sulep


sulep
senior tag

A K310i vagy a K510i-ről mi a véleményetek? Strapabíró? Akksija milyen, meddig bírja kb?

(#4128) Viktor0610 válasza sulep (#4127) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindkét készülék jó ár/érték aránnyal bír, és a kiképzést is elviselik, kivéve a joy, az a leggyengébb láncszem. ;]

Xiaomi 13T

(#4129) sulep válasza Viktor0610 (#4128) üzenetére


sulep
senior tag

Köszi

Az akksijáról nem tudsz tapasztalatokat? Esetleg még ezt nemtudod? ( A K510i ténleg vezérelhető hanggal hogy pl ''felveszem'' vagy ''kihangosit'' meg ilyesmi? A kihangosítója mennyire jó? Pl kocsiban használható? )

(#4130) Gergő85 válasza Dr.Anonymus (#4126) üzenetére


Gergő85
csendes tag

Köszönöm a segítséget.Lehet el akarom adni a mobilt ha lesz rá kereslet. :)

(#4131) AMD Power válasza sulep (#4127) üzenetére


AMD Power
titán

Mind a kettő jó kis telcsi. Bár a K510i alig drágább de viszont sokkal okosabb mint a K310i!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4132) Dr.Anonymus válasza Declare (#4122) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

symbian?
hát az egy jó dolog, mert hát tényleg sok program van rá, bár én tényleges értelmét csak wifivel látom, hiszen a progik jó része netet igényel, és a 3G még drága
de a hátránya a symbiannak hogy erős hardvert igényel, így általában a symbianos telefonok nagyobbak mint a normál társaik, és lassabbak is, ezért ha valaki nem biztos benne, hogy kihasználná egy symbian tudását, az szerintem ne vegyen ilyen készüléket...

AMD Power nek igaza van menj el nézd meg élőben egy nagyáruházban, de lehet hogy azért viszont meggyilkol a barátunk ha azt mondom, hogy ne ott vedd meg... hanem kis boltban, mert olcsóbb és jobb is szerintem gyakran a telko, nagy áruházakban gyakran találkoztam szoftver hibás darabokkal mind d900-ból, mint k800-asból (ez főleg a kamera gyengébben szereplésében mutatkozott meg)

(#4133) AMD Power válasza Dr.Anonymus (#4132) üzenetére


AMD Power
titán

Kivéve a jó kis E50. Az szép és nem is nagy! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4134) Viktor0610 válasza sulep (#4129) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Konkrét tapasztalatom nincs, de a SE-telefonok általában jó üzemidővel rendelkeznek, köszönhetően az átlagosnál nagyobb kapacitású, Li-polimer akkumulátornak.

Kb. 4-6 nap lehet a készenlét egyébként használattól függően.

Xiaomi 13T

(#4135) Declare


Declare
őstag

Hát köszönöm mindenkinek a segítséget, majd megyek meg is nézem élőben a telókat, de ez még kb 1 hónap. Majd ha konkrét kérdésem lesz benézek :B , meg ha döntöttem is jövök a tapasztalataimmal...:)

(#4136) Gebriel válasza Dr.Anonymus (#4132) üzenetére


Gebriel
veterán

...és a 3G még drága...

Ezt meg hogy érted :F

(#4137) Viktor0610 válasza Gebriel (#4136) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A videótelefonálás és a 3G segítségével kihasználható szolgáltatások még valóban drágák.

Xiaomi 13T

(#4138) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Talán egy nagyon picit kapcsolódik a topik témájához csak, de gondoltam leírom, hátha valakinek hasznos az infó. A speedshop honlapján [link] most egész jó áron lehet kártyafüggetlen telefonokhoz jutni. Erixon k750 vadiúj, garis, független 45e... stb. Nézzétek meg. Csütörtökön kattintottam a rendelés gombra, hogy szeretnék egy piros, független Nokia 1112-t (Nem kiröhögni) 11,9e. ft-ért, persze ÁFÁ-val. Kb 2 óra múlva hívtak telefonon, hogy másnapra megvan, kipostázzák-e, holnap jön postán, ingyenes kiszállítással. Állítólag minden készülék gyári garis, vadiúj. Én jobban megbízom a speedshopban, mint a hasonló áru ''zug-gsm'' boltokban.



[Szerkesztve]

(#4139) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Max 15ezert koltenek mobilra, mert a regi alcatel 715osom joystickja immaron vegervenyesen meghalt. (vitamax kartyam van)
Hasznalt vagy uj?
Milyet ennyiert?
Nezegettem a Nokia 2610-t. Erdemeses, ha szinte csak telefonalasra hasznalom?

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#4140) nemma válasza b0unCe (#4139) üzenetére


nemma
addikt

Szvsz a Sony Ericsson K310, ill. a Sharp GX-17 jobb választás lenne, mivel közel ugyan annyiba kerülnek vitamax csomagban. Használtat szerintem nem nagyon érdemes ennyiért nézni, vagy esetleg láttál már valami jó használtat 15 környékén?

(#4141) KillDon válasza b0unCe (#4139) üzenetére


KillDon
tag

Szerintem mindenképp újat vegyél és ha csak telefonálásra kell semmi extra, akkor jó.

(#4142) AMD Power válasza b0unCe (#4139) üzenetére


AMD Power
titán

Sony K510i! Egy árban van a K310i-vel! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4143) Viktor0610 válasza Zoli bácsi (#4138) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bízhatsz bennük, már volt garanciális ügyem velük, teljesen korrektek voltak.

Xiaomi 13T

(#4144) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! Megér egy SE P800-as mobil 14K-t? Jó állapotban. független.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#4145) blueMerle válasza Whaskes (#4144) üzenetére


blueMerle
veterán

Amennyiben nem karcos a kijelzö és minden tartozéka megvan (bölcsö, töltö, stylusok, fedlap-takaró, memkari,...) akkor igen.

Valamilyen garit mindenképp kérj hozzá.

(#4146) Whaskes


Whaskes
senior tag

memókarit is mellékelnek hozzá? mekkorát?

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#4147) trinnmarton


trinnmarton
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy apró megjegyzésem: telefon keresésnél senki nem veszi figyelembe, nem néz utána, a telefon értékének...
Én most adtam el a w800i-met 35kért, és egy éve vettem 100k-ért...
Sztem eza legfontosabb amit figyelembe kéne venní... Egy Nokia pl soha nem fog egy év alatt az árának a 3adára esni... Hiába jó teló pl a d900 már most televan a net hírdetéssel h 50ért függetlenül....

eladó: Abit NF7, Athlon 2500+ (Barton), Abit Fx5600 256RAm, 2*256DDR, Azona ház 400w táppal 3plussz ventivel, 2 Mobilrack, Toshiba DVD olvasó, és Lg Cdíró 52*32*52

(#4148) Mac! válasza trinnmarton (#4147) üzenetére


Mac!
aktív tag

Hiába jó teló pl a d900 már most televan a net hírdetéssel h 50ért függetlenül....

Azt kell megvenni... :DDD

Az élet szopás, csak a f*sz jó végén kell állni. ;]

Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.

(#4149) AMD Power válasza trinnmarton (#4147) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ebben a dolgokban igazat kell adnom neked! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4150) legiaap válasza trinnmarton (#4147) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hiába jó egy teló,de már most tele...
Ez így van.De kiegészíteném a hozzászólásod.Ez nem csak a D900-ra igaz!!!!
Tudod vannak teló függők,akik elég gyakran cserélgetik a telójókat és hát valahogy azt el kell adni,hogy legyen miből megvenni a következőt.
A másik dolog meg ez a nevetséges Nokia,mert erre már csak ezt tudom mondani.Egy sazr kis semmit mondó telóért is megkérik az árát.De miért????
Nekem ne gagyogon itt senki a minőségről,meg a megbízhatóságról,mert hogy az egy középkategóriás Nokiára már nem vonatkozik.Márpedig azokért is megkérik az árát.Azért a pénzért,amenniyért a középkategórás telóikat árulják,már egy komolyabb telót is lehetne venni.
Azt azért még megemlíteném,hogy a komolyabb felsőkategórás Nokia telókért is néha sokallom az árat,de az még elmegy.
Na erről ennyit.
Bocs a sok szövegért.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.