Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen kártyával digitalizáljak vhs-t? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok.
A téma adott. Nem akarok hi-end dolgot, pusztán a családi VHS-eket akarom – mondjuk – DVD-re írni. (gyerek szalad, böfög, csuklik, hasraesik, meg ilyenek)
Íróm van, de mi kell még?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2) Flashy válasza Dexter68 (#1) üzenetére


Flashy
veterán

bármilyennel aminek van bemenete. akár egy tvtuner, akár egy VIVO-s videokártya.

(#3) L3zl13 válasza Dexter68 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

10k körül valami tunerkártyát vegyél.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Dexter68


Dexter68
addikt

Szoft van ezekhez, vagy külön játék?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5) Flashy válasza Dexter68 (#4) üzenetére


Flashy
veterán

a beépített progijuk általában tud digizni, de van sok ingyenes progi is erre.

(#6) hm


hm
aktív tag

Hi!

Nekem egy 9000PRO AIW-om van, és van hozzá Svideo kábel is, de nem tudom bedugni a Samsung video hátuljába, mert az csak ilyen szimpla koax csatikat fogad. Milyen kábelre lenne szükségem? Van még a hátulján valami Smart csati is, de ahhoz semmim nincs.

(#7) Flashy válasza hm (#6) üzenetére


Flashy
veterán

bemész egy boltba ahol ilyeneket árulnak, elmondod hogy mi közé kérsz kábelt vagy átalakítót és adnak. kb bármiből bármibe van átalakító.

(#8) hm válasza Flashy (#7) üzenetére


hm
aktív tag

Milyen típusú boltot keressek? Kábelbarát? :D Vagy műszaki cikkek? Egyébként köszi, csak az nem fér a fejembe, mi köze a koaxnak az Svideohoz, vagy a kompozithoz.

(#9) Flashy válasza hm (#8) üzenetére


Flashy
veterán

a koaxhoz nincs köze, hanem a másikhoz igen. s-video, kompozit (rca) vagy euroscart (scart), ezeken lehet videojelet átvinni két berendezés között. azt írtad, a videón van scart bemenet, akkor neked egy svideo-scart kábel kell.
hát valami olyan boltba menj ahol összeszerelt kábeleket árulnak. nemtom hol laksz, nagy városokban van ilyen. műszaki boltokban is tartanak ilyet ahol tv-t videót árulnak.

(#10) hm válasza Flashy (#9) üzenetére


hm
aktív tag

Közben olvastam a PH-n az Svideo out topicot, és ott néhányan panaszkodnak a Scart minőségére, hogy csak fekete-fehér képet tudnak vele fogni, meg az is baj, hogy 7 tűs, nem csak 4, meg forrasztgatni is kéne, szóval minden zavaros. Szóval nekem egy Svideo--->koax csati, vagy kompozit ---> koax csati kellene. Scartba ezek után nem tudom, nem merek befektetni. Pedig az AIW-om kézikönyve ír is róla, hogy hogyan kellene, mit mivel összekötni, csakhát se kompozit jele, se Svideo jele nincs a videonak. Amúgy a 7. kerület, Bp.-n lakom a Wesselényi utcában.

(#11) X@b3e


X@b3e
addikt

Softwarenak mindenképpen a Pinnacle Studio-t ajánlanám

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#12) L3zl13 válasza hm (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A koax az kábel és nem csattlakozó.

Következésképp nincs Svideo-koax sem rca koax átalakító.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Dexter68 válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Dexter68
addikt

Na jó, de hogy híjják azt az izét, amit a koax kábel végére kell rakni ahhoz, hogy másra is használni lehessen a kábelt ruhaszárításon és fojtogatáson kívül?
:D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#14) hm válasza L3zl13 (#12) üzenetére


hm
aktív tag

Köszi a választ, de nekem ugyanaz a kérdésem, mint az utánam írónak, szóval hogy hívják azt a kétféle koaxcsatlakozóvéget, amit a video hátuljába tudok dugni? Fiú/lány F-csati? Vagy mi?

(#15) Dexter68


Dexter68
addikt

Találtam ilyeneket:

Dazzle DVC80 USB /analóg videószerkesztő 19.900,-
Dazzle DV Clip PCI 1394 /digitális videószerkesztő 15.000,-
Pyro DV 1394 PC/Notebook /digitális videoszerkesztő/ 15.500,-
Pyro BasicDV 1394 /digitális videoszerkesztő/ 9.900,-
Pinnacle Studio DV /DV videoszerkesztő/ 24.000,-

CSak az van, hogy némelyikhez az van odaírva, hogy „digitális videokameráról a felvétel átjátszható...”, de nekem analóg a kamerám, és a videóm is... Nem akarok új kamerát venni, mert nekem megfelel, ami van.

Mellesleg egy rokonom gizdázott egy s*msung digi kamerával a s*msung nagyképernyős tévén. Hát mit mondjak... Ilyen sz*r képet én még tán nem is láttam, A telefonom jobbat csinál, csak az nem mozog. :D

Szóval a fentiekről tud valaki valamit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16) PH! daemon válasza Dexter68 (#15) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Ezek nem VHS digitalizálásra valók. Vagy szoftveresen csináld egy TV kártyával (ez az olcsó, de rizikós megoldás), vagy egy AIW kártyával, de alegbiztosabb egy Canopus ADVC-50. Ez utóbbi erre lett kitalálva, szépen szinkronizálja a képet és a hangot. Sajna 60e Ft kisker bruttó, de az a legolcsóbb Canopus digiző.

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#17) Dexter68 válasza PH! daemon (#16) üzenetére


Dexter68
addikt

Az a baj, hogy 60-at nem akarok költeni erre, mert tényleg csak a családi videók gépre vitelére akarom használni a cuccot.
Az AIW kártyákról mit érdemes tudni ebből a szempontból?
Melóra meg szeretném tartani a jó öreg Matrox G550-est. (Mielőtt bárki lefikázná, a 3D tudás nem érdekel, 2D-ben meg még semmi más nem tudott meggyőzni, hogy lecseréljem)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#18) hm válasza Flashy (#7) üzenetére


hm
aktív tag

Hát úgy lett. Bementem egy boltba, és vettem. (SCART + Kompozit stúdiókábelt) Majd mondom a további bajaimat, HA nem sikerülne.

(#19) Dexter68 válasza hm (#18) üzenetére


Dexter68
addikt

Akkor is érdekelnek a részletek, ha sikerül.
Én még nem vettem semmit...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#20) hm válasza hm (#18) üzenetére


hm
aktív tag

Hát ott a probléma, hogy nem jön át a jel. Elvileg a videó jó, mert a TV-n lejátssza a képeket, apa-anya koax kábelen keresztül. Ellenben se S-Videon, se kompoziton semmi jel nincs, ha a számítógéphez csatolom a videót. Milyen jel? Na, azt is leírom, hátha van rá megoldás. Van egy Samsung video. Van a hátuljában egy hama SCART csati, abba megy bele a hama stúdiókábel, az belemegy az AIW SCART-jába, az bevezeti a DVI-n keresztül a kártyába a jelet, az keresztülviszi az AGP-n, tovább nem tudom, de eddig szerintem nem jutott el, mert a Windows nem mondta, hogy új hardver, vagy valami. Szóval az ATI programjai közül a TV megjelenítőnél beállítottam mindenfélét, Keressen S-videot, (az is be volt dugva) Compositjelet, ezeken belül PAL-B, SECAM, mittudomén, mindet kipróbáltam, és sehol semmi, csak feketeség. Ami még fura, hogy koaxon keresztül is próbáltam, ez az apa-anya csatis cuccot, ahogy a TV-nél, de ott se talált semmilyen jelet. Szóval nem tudom, mit kellene megvizsgálni.

(#21) hm válasza hm (#20) üzenetére


hm
aktív tag

Nos?

(#22) hm válasza hm (#21) üzenetére


hm
aktív tag

up

(#23) hm


hm
aktív tag

up

(#24) dabadab válasza hm (#20) üzenetére


dabadab
titán

A SCART csatlakozo nemi plusz figyelmet igenyel, mert ott a be- es kimenethez is vannak pinek. Az igenyesebb SCART-akarmilyen kabeleknel a SCART csatlakozon szokott lenni egy in/out kapcsolo. Probald meg ezt atkapcsolni - ha ilyen nincs, akkor elofordulhat, hogy pont a rossz bekotesu kabelbol kaptal.

Szerk: mellesleg a komponensek osszekotesenel ott vesztettem el a fonalat, hogy ''Van a hátuljában egy hama SCART csati, abba megy bele a hama stúdiókábel'' (vagyis elegge az elejen :) ). Ez azt jelentene, hogy te raktad ossze a SCART kabelt?
A TV-re nem tudod rakotni a kabeledet, hogy kiprobald, hogy tenyleg nem jon rajta a jel?



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#25) mr_ricsi válasza PH! daemon (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''alegbiztosabb egy Canopus ADVC-50. Ez utóbbi erre lett kitalálva, szépen szinkronizálja a képet és a hangot. Sajna 60e Ft kisker bruttó, de az a legolcsóbb Canopus digiző.''

Ennek a bemenetén már van TBC és hardveres zajszűrő? (Mert ha van, akkor egyáltalán nem drága, ha nincs, akkor meg alkalmatlan a VHS2DVD-re)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) hm válasza dabadab (#24) üzenetére


hm
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy külön vettem meg a SCART csatit a videóba, és beledugtam a kábeleket. A pirosat a pirosba, a fehéret a fehérbe, a sárgát a sárgába.

''A TV-re nem tudod rakotni a kabeledet, hogy kiprobald, hogy tenyleg nem jon rajta a jel?''

Mármint a SCARTot a TV-be tenni?

[Szerkesztve]

(#27) hm


hm
aktív tag

up

(#28) dabadab válasza hm (#26) üzenetére


dabadab
titán

Ja, ertem, szoval egy SCART-RCA atalakitot meg egy RCA kabelt hasznalsz.
Azt probald meg, hogy az RCA kabelt nem a szamitogepbe, hanem a TV-be dugod, hogy ott latsz-e kepet.

DRM is theft

(#29) hm válasza dabadab (#28) üzenetére


hm
aktív tag

Nincs kép.

(#30) dabadab válasza hm (#29) üzenetére


dabadab
titán

Akkor valoszinuleg a #24-ben reszletezett problema forog fenn, a SCART-RCA atalakitodon a SCART valoszinuleg bemenet, nem pedig kimenet.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen kártyával digitalizáljak vhs-t? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.