Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret érdemes venni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Épp egér vásárlás előtt állok, fontos lenne hogy az egér optikai legyen és drótnélküli. Két kiszemeltem is van, az egyik a Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer egérkéje, a másik a Logitech Cordless MouseMan® Optical. Szóba jöhetne még esetleg egy Genius is (nem tudom gyárt-e ilyen egereket). Ti mit gondoltok? Azt hallottam hogy a Logitech egér elég nehéz, de ez engem nem zavar. A precízitás és a kényelem a lényeg, az egér főleg FPS-ekhez kell.

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Logitech és microsoft közül azt vedd amelyiket olcsóbban megkapod, mert mind a kettő nagyon király minőségi termék. Minden cordless egér mehéz mert két elem figyel benne, de nem számít nem emelgetni fogod, hanem tologatni.
Annyi személyes vélemény még, hogy szerintem nem érdemes vezetéknélküli egeret venni, semmivel nem kényelmesebb mint a drótos, viszont nagyon hamar megeszi az elemet. Viszont optikai legyen feltétlenül, mert nagyon jó.

www.simson4t.hu

(#3) 9CS


9CS
senior tag

Nekem a Microsoft féle van. Tapasztalatok: Iszonyat kényelmes jobbkezeseknek, ha meg tudod rendesen fogni (értsd mekkora a kezed) így megemelni sem gáz. 5 gombos a programozást a hozzá adott progi biztosítja, két csatorna közül választhatsz. Én aksival nyomom ténylag kicsit hamar megeszi :). Az optika viszont kikacspol, ha nem fogod, ill ha áll, de fogod akkor is csak villog, hogy kímelje az elemet.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4) guest


guest
veterán

Akkora kezem van hogy eltűnik benne minden normál méretű egér, sz'al minél nagyobb, annál jobb! :D

prohardver vendég

(#5) 9CS válasza guest (#4) üzenetére


9CS
senior tag

Akkor szerintem te is büszke tulaja lennél a, Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer egyik példányának.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#6) McJames válasza 9CS (#5) üzenetére


McJames
senior tag

Több helyről azt hallottam, hogy komoly FPS-re jobb a hagyományos (golyós) egér és lehetőleg PS/2-es. Ha jól emlékszem a golyó+optika jobb reakcóidejével, valamint a PS/2-es gyakoribb frissítési frekvenciájával indokolták.
Tapasztalat?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#7) BobMaster válasza McJames (#6) üzenetére


BobMaster
senior tag

Felénk a hárdkór kvékerek Logitech S48-on nyomják. És tényleg, nekem is bejön.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) guest


guest
veterán

Kb. 2-3 eve nyomok Q3-mat, az pedig az egyik legjobbabb pro FPS game, ezt sztem mindenki elhiszi. No nem profi szinten, csak napi 2-3 oraban, ahogy idom engedi.

Szal ha igazan komolyan jaccol, akkor optikai eger kilove. Kiveve egy tipus, de errol majd kesobb. 30 rugo korul mar egyedileg gyartott 3000dpi felbontasu profi, golyos egeret tudsz venni... :)

Ami fontosabb, hogy drotnelkuli egeret FPS-re semmifelekeppen se vegyel, mert alacsony a frissitesuk! Ezen kivul az elemek miatt nehez is, igy nem tudsz eleg gyorsan, ugyanakkor pontosan reagalni veluk. Ezek az egerek irodakba valok, esetleg kiallitasokra!

A kivetel a kovetkezo: Logitech Dual Optical ketyere. Termeszetesen drotos. Na, ez maga az FPS optikai csoda. Csak akkor hibazik, ha eszementul, csont izombol rangatom, de ilyen jatekban nem fordul elo. Nagyon preciz, konnyu, finoman mozog, szepen lekoveti az apro mozgasokat, nagyon kenyelmes. Csak ajanlani tudom mindenkinek, es az ara sem olyan huzos.


leslie

prohardver vendég

(#9) netchan válasza guest (#8) üzenetére


netchan
tag

Guest kolléga jól beszélt. Az FPS szempontjából nem annyira a golyós/optikai kérdés a problémás, hanem a madzagos/rádiós kivitel. A vezetéknélküli egerek általában 45Hz körüli frissítési frekvencián kommunikálnak a géppel, azaz másodpercenként 45-ször küldik el az aktuális elmozdulás számait. Ez pedig baromira kevés. Az átlagos PS/2 egerek 200Hz-ig tudnak menni, USB-n 125Hz a maximum. A 45Hz-ről 100Hz-re váltásnál szabad szemmel is lehet látni, hogy mennyivel finomabban mozog a kurzor a desktopon.
Másrészt viszont egy vezetéknélküli és optikai egér baromi kellemes tud lenni. Én Logi Cordless Optical-t használok. 2-3 méterre a géptől is működik, szinte bármilyen felületen (lepedő, női belső comb :) ) jól működik. Tipikus felhasználási példa az ágyból való TV nézéskor jön elő, ahol kvázi távirányítóként műxik. Duracellel 2-3 hónapig elmegy, attól függően, hogy milyen felületen használod.

Mivel az újabb Windozok szemrebbenés nélkül le tudnak kezelni több egeret is, ezért jó megoldás lehet egy olcsóbb golyós egér a PS/2 portra 200Hz-en jáccásra, és egy jó minőségű optikai rágyijós egér az USB-re.

n

(#10) aDamker


aDamker
aktív tag

Ha igazán játékra készült egeret akarsz venni akkor Logitech Wingman Gaming Mouse-t vegyél.Nekem is az van és a precizítása félelmetes.Olyan könnyű, hogyha kisujjal meglököd akkor 5 centit odébbgurul.USB-s és 200-at frissít alapból másodpercenként.Külföldön az egyik legelterjedtebb játékegér.

(#11) guest


guest
veterán

Kedves Tagok,

amint fent elolvastam az összes cikket, rájöttem, hogy az FPS egy játéktípus, és az elöttem szólalt felhasználó és az azelötti nagyon jól rátapintott a lényegre. Én a fenti következtetésekből a következőt vontam le: Szerintem optikai egeret vegyél, PS/2 portra csatlakozót: frissítés miatt (200 Hz), bárhol ''gördül'' (belső női comb), érzékeny. Ahol megtod venni 2900 HUF-ért: a Déli Pu.-tól 5 percre van 1 informatikai bolt, az utca neve, ahol megtalálod ''A'' betüvel kezdődik. Remélem segítettem. Üdv!

Tamás (Guest@unknown)

prohardver vendég

(#12) Egon válasza guest (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az egér engem is érdekelne...:) Már csak az a kérdés, hogy a fent említett cégnél a szűk 3K HUF árban benne van-é a női belső combon gördülő egérhez az egérpad is...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Den


Den
veterán

Szerintem usb-s egeret vegyél, ne pénzeljünk elavult technikákat. Reakcióidő, hát nem tudom, nekem logitech optikai egerem van, nem tudom most a pontos típusát, az a 6000 forintos, de nincs itt semmi késlekedés. És még nincs akadás mint a gyakran elkoszolódó gojósnál, nem futok le a legrosszabkor az egérpadról, mert ehhez nem kell egérpad, nincs heti 2x idegölő görgőpucolás fűltisztító pálcikával, egyszóval nekem maga volt a megváltás. Bármilyen pécé alkatrészem visszacserélném régebbire ha úgy adódna, de az optikai egeret golyósra soha.

www.simson4t.hu

(#14) Den válasza Egon (#12) üzenetére


Den
veterán

Női belső combnál, már nem egérrel kell ügyködni :) .

www.simson4t.hu

(#15) Egon válasza Den (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja... Nem is egérrel akartam ügyködni a fent említett testrésznél, mindössze tetszik ez az ''árukapcsolás''...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) guest


guest
veterán

Hat a PS/2 lehet, hogy elavult, de teny, hogy 200Hz-el tud mintavetelezni, szemben az USB 120-130Hz-evel szemben. Hardcore FPS-ben ez nem mindegy, tehat igy mar latszik, hogy jelenesetben a PS/2 jobb megoldas. En is igy hasznalom...

Mas. Mint irtam feljebb, olcso, par eFt-os optika eger FPS-re nem jo, mert ha elkezded hirtelen mozgatni (rangatni), akkor nem csinal semmit a kurzor, csak egy helyben all, esetleg remeg par cm-ert random, minden iranyban. Ez a pontos lovest, mozgast lehetetlenne teszi.

Mondom: Logitech Dual Optical!!! :D Az egyetlen. 2 optikaja van, nagyon jo.

leslie

prohardver vendég

(#17) Den válasza guest (#16) üzenetére


Den
veterán

Akkor is usb-st éri meg venni, adnak hozzá ps2 átalakítót. Az enyémen csak egy optika van de nem áll egy helyben mikor hirtelen megmozdítom, ellentétben a golyóssal, ahol hirtelen rántásnál soxor csúszott a golyó, ahelyett hogy gördült volna. Azt meg már nehogy bemagyarázzátok (magatoknak) hogy érzitek a különbséget 1/120 sec, és 1/200 sec között. A _ti_ reakcióidőtök jóval nagyobb mint 1/120 sec, arról nem is beszélve hogy a kép frissités 80 fps körül van (de ha nagyobb az se számít mert az emberi szem tehetetlebsége 30 fps fölött már nem érzékeli a külömbséget), tehát változás a képen 1/80 sec.- enkét van. Tehát akkor miért nem elég 120hz?

www.simson4t.hu

(#18) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Az ember bizony érzékeli a 120/sec és a 200/sec közötti különbséget. Mindenki megtapasztalhatja, ha meghallgat egy 120Hz-es, majd egy 200Hz-es hangot. :D
De a tréfát félre téve, FPS-nél (bár én igen ritkán játszom) nem az embernek, hanem a gépnek kell érzékelnie a dolgot, így elképzelhető, hogy különbözőképpen reagál a játék.

....What's up!....

(#19) guest


guest
veterán

Eddig egy Microsoft IntelliExplorer-t használtam (az az ezüst színű :) ), nem is volt vele semmi baj, csak néha kicsit ''megőrül'' (ha simán leteszem az asztalra néha ''rezeg'' a kurzor). A Microsoft Wireless egere egyébként duplaoptikás. A Logitech duplaoptikás tényleg jónak tűnik, mindenképp ki fogom próbálni... :) A Microsoft Wireless-hez már volt szerencsém, nem volt vele semmi baj, teljesen simán ment a kurzor, nem akadozott, gyorsan reagált... A jó minőségű egereknél szerintem nem lehet ilyen akadozós-probléma (talán ha gyengül az elem...).

prohardver vendég

(#20) Den válasza WaterLo (#18) üzenetére


Den
veterán

120 hz-nél a mintavétel időköze 0.0083 sec, 200 hz-nél 0.005 sec. Ha valaki azt meri mondani, hogy a különbségnek (0.003 sec) van jelentősége, azt nagyon csúnyán kiröhögöm :) .

www.simson4t.hu

(#21) guest


guest
veterán

:D Den és a Wireless egereknek általában mennyi?

prohardver vendég

(#22) guest


guest
veterán

Tudod Den en Q3-ban rohogtem mar ki olyan embert, aki vilagbajnoksagokon jol szerepelt, es csak annyit ertem el vele, hogy nagyon hulyet csinaltam magambol.

Nem erdekel, mit hiszel. Azt hiszel, amit akarsz. Csupan a tenyeket irom le, nem fogom, es nem is akarom azokat megmagyarazni neked. :)

Igenis szamit, hogy 120, vagy 200Hz a mintavetelezesi freki. Es igenis, ha megrantom az egeret, egy egy optikas egeren, magyarul csinalok egy rocket jumpot, az nem lesz pontos. Volt egy optikas Logitech egerem, anno 14+Fa volt, de nem volt jo sajnos. Ellentetben a fent emlitett dualos Logitech-el. Mas forumokon ki lett ez vesezve, hidjetek el, nem beszelek hulyeseget. ( www.mportal.hu )

Nem veletlen, hogy a vilag legjobb egere (Razor Boomslang, vagy mi) golyos, es 30 rugo, es mind egyedileg, kezileg van belove, es 3000dpi-t tud. Ne keverd ezt egy 2000Ft-os mezei egerkevel.

Abban igazad van viszont, hogy letezik PS/2-> USB atalakito. Minden komoly eger alapbol USB-s, csak atalakitoval adjak.


leslie

prohardver vendég

(#23) Den válasza guest (#22) üzenetére


Den
veterán

Ok, ok. Én ugyan most rángattam az egeret mint a hülye de nekem nem akadt-ragadt-stb. de minmdegy. Felőlem mindenki abban hisz amiben akar, csak nehogy már rádumáljátok a topicindítót valami ósdi, elavult, görgős, ps2-es vacakra, mert az jobban csinálja a rocket jumpot, mert ez nem volt szempont.

www.simson4t.hu

(#24) guest


guest
veterán

Ne aggódj Den, hülye azé' nem vagyok! :)

prohardver vendég

(#25) 9CS válasza McJames (#6) üzenetére


9CS
senior tag

Nem vagyok egy nagy FPS fan, csak egy hobbi játékos vagyok, arra megfelel. Nem tudom a ''profi fps''-kategóriában hol áll. Nekem nagyon tetszik.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#26) emvy


emvy
nagyúr

Még egy info:az A4Tech optikai egere nem működik a ''Programozzunk C nyelven'' c. könyvön...:D

while (!sleep) sheep++;

(#27) McJames válasza 9CS (#25) üzenetére


McJames
senior tag

Én se (bár azért szeretem néha játszani némelyiket), de a kérdés topic-felhozásnak (sem) volt olyan rossz... :) Amúgy mind otthon, mind a munkahelyemen egy ''ócska régi'' PS/2-es M$ Intellimouse-om van 1db görgővel... :) Az egyik 4 a másik 5 éves, és kb. 2 havonta csipesszel takarítom a ''golyófogókat''... Előtte ugyanilyenem volt, csak görgős-gomb nélkül, az 3 vagy 3,5 évig bírta, aztán sorozatos kábeltörés miatt szanáltam.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#28) nothingface


nothingface
tag

Nekem van egy Logitech Wheel Mouse Optical egerem, USB-s, de hiába teszem rá a PS/2 átalakítót, és dugom a PS/2 portra, akkor is csak 125Hz a max. Van egy PS2Rate nevű program, ami kiírja. Ellenben a sima Logitech Pilot Mouse (PS/2, golyós) tudja a 200Hz-et. Egyébként higgyetek guest-nek: tényleg számít a 200Hz, de nem mindenkinél. Ez olyan dolog, hogy valaki észre sem veszi a különbséget, más viszont nagyon kényes rá. Én pld. ki voltam akadva, amikor kiderült, hogy a vadiúj optikai egerem csak 125-öt tud. Főleg olyan játékoknál jön jól a 200 Hz, amelyekneknél valami miatt nem olyan ''sima'' az egér mozgása, pl. C&C Renegade, NOLF, AvP2, és az összes LithTech játék. Tényleg, guest, ez a Dual Optical izé tudja a 200-at? És ha igen, akkor USB-n?

(#29) bali79


bali79
tag

Hi!

Azt hogyan tudjatok leellenőrizni, hogy hány hertzes az egér frissítése külön prg nélkül?
Logitech MouseMan, sima golyós-vezetékes, usb-n.
A driverében nincs benne.
Plusz hogyan lehet ezt állítani?

Mindenre van félmegoldás!

(#30) Den válasza nothingface (#28) üzenetére


Den
veterán

A dual optical izé, specialitása, hogya kétszer akkora a felbontása (800dpi) mint a sima opticalnak.

www.simson4t.hu

(#31) nothingface válasza bali79 (#29) üzenetére


nothingface
tag

A Logitech drivere csak akkor engedi állítani a frissítést, ha PS/2 porton van az egér. De ha USB > PS/2 átalakítót használsz, akkor hiába állítod 200-ra, csak 125Hz lesz maximum. Legalábbis az én egeremnél ez volt a helyzet. A tényleges frissítést a driver nem mutatja, ehhez a PS2Rate kell (én legalábbis csak ezt ismerem).

(#32) nothingface válasza Den (#30) üzenetére


nothingface
tag

Jó-jó, de tudja ténylegesen a 200Hz-et? Erről nem tudtok valamit?

Egyébként ha valakinek kell a PS2Rate, el tudom küldeni.

(#33) Den válasza nothingface (#32) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom hogy mennyit tud, de ha kétszer akkora a felbontása, azaz kétszer sűrűbben vizsgálja az elmozdulást, akkor kétszer olyan sűrűn kell adatot küldenie is értelemszerűen. És ha jólértem a hardkor (hard kór) játékosoknak ez a lényeg.

www.simson4t.hu

(#34) bali79


bali79
tag

Ezek szerint az usb frissítése fix?

Mindenre van félmegoldás!

(#35) bali79


bali79
tag

Oké már megvan, legyőztem a lustaságom és visszaolvastam.

Mindenre van félmegoldás!

(#36) Den


Den
veterán

Az usb átviteli sebessége 12Mbit/s tehát a frissítést csak a driver, meg az egérbe épített hardver határozza meg. De a lényeg a felbontás, ha nagyobb a felbontás akkor kisseb elmozdulást is mér, azaz sűrűbben mér, és ezt sűrűbben is tudatja a géppel.
Tehát ha neked egy átlagos 400dpi-s egér lassú, vegyél 800 dpi-st. Kész ez a lényeg, ha az egér nem mér sűrűbben az egekig emelheted a frissítést nem lessz érzékenyebb.

www.simson4t.hu

(#37) Shai Hulud


Shai Hulud
csendes tag

Kékezni meg csak wakomtáblával. 1280lpi x 2.54, azzal kijön hogy hány dpi-s.
Überejjed máá! :-)))

"Without nipples, breasts would be pointless... "

(#38) tocsa válasza guest (#4) üzenetére


tocsa
senior tag

Hi!

Nekem sem kicsi a kezem. Ajánlani tudom az A4Tech WWW-11 és WWW-31-es termékét. Nézd meg képen. Ezek méretes egerek, nem kis csenevészek, amit úgy kell szorongatni két ujjad között. Nekem WWW-11 van, 2.5 éves. Jó ergonómikus. Két görgős, és ezen kívül van egy olyan fontos tulajdonsága, amit más terméken nem láttam (!!!): külön van a két görgő és a 3 gomb! Ezen kívül a görgők simán futnak, nem kattognak.

A WWW-31 újabb generáció. Ez is 3 gomb+2 görgő, de a középső gomb az az egyik görgő. Ez a görgő nem simán futó, hanem kattogó.

Azt nem is mondom, hogy van thumb button, meg mittomén milyen button szal végül is 5 gombos.
Mindkettő vezetékes, nem optikai. (Ha hc gamer vagy, akkor ne vegyél FPS játékhoz optikai egeret. Én nem vagyok gamer, de több haverom tapasztalata.)

Egy fura dolog, hogy egyik modellen sincs kábel-törésgátló, de 2.5 év intenzív használat után se lett érintkezés hibás.

Ja, és olyan 3000 HUF körüli bruttó áron lehet szerintem kapni.

Üdv!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#39) whitenoise


whitenoise
csendes tag

http://www.razerzone.com/ ha már hárdkór gémerek vagyunk. Bár a maga 28ezer körüli árával még akkor is ambivalensen viszonyulok hozzá, ha tudom hogy fatal1ty is ezzel nyomja...

(#40) Koala


Koala
csendes tag

Vettem ma egy szerintem tuti egeret, Samsung optical whel mouse (OMGI30A), USB, nekem sokkal jobbnak tűnik, mint a régi ps/2-s, golyósom volt, bár gondolom a 20 rugós Microsoftok/Logitechek jobbak, de ez csak 5 ezer bruttó, nekem nagyon bejön, szép, jobban mozog (mint a régi)...

(#41) Den válasza Koala (#40) üzenetére


Den
veterán

20 rugós egerek csak annyival tudnak többet, hogy rádiósak. Szerintem tuti jó vételt csináltál.

www.simson4t.hu

(#42) guest


guest
veterán

Az én egerem is megőrül néha,de elhanyagolható.
Viszont FPS-nél már gáz,mikor hirtelen mozdulatnál
a kurzor tökmás irányba megy! Ez egy a4tech egér,
5 gombos,kényelmes,gyors,nekem bejön(eltekintve a fentiektől).

Ja! És jól is néz ki!(ezüst)

Zbora

prohardver vendég

(#43) Den válasza guest (#42) üzenetére


Den
veterán

Az lehet hogy a fényes egérpad miatt van.

www.simson4t.hu

(#44) BadGe válasza guest (#42) üzenetére


BadGe
aktív tag

nálam egy szövet egérpad _teljesen_ megoldotta ezt a kiszámíthatatlan mozgást! (Egy logitech optikai egér)
Ge.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret érdemes venni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.