Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wecky


wecky
csendes tag

Hali!

Milyen A3-as nyomtatót ajánlotok?

Elvárások:
- szépen nyomtasson (fotó, tervek stb; színesben is és fekete-fehérben is!)
- lapadagoló
- megbízható legyen
- viszonylag gazdaságos (olcsó eredeti(!) patronok)
- kicsi, de szélsőséges igénybevétel (elképzelhető hogy 1-2 hónapig nem lesz hozzányúlva, aztán meg 500-1000 lapot ki kell nyomnia) ->a hosszú állást is bírnia kell
- és persze olcsó legyen, de ez a legutolsó szempont :)

köszi: w

(#2) Gee-Bee válasza wecky (#1) üzenetére


Gee-Bee
tag

Designjet 30
-kb 200 fr egy a3-as foto lapköltsége
-nagyon szépen nyomtat
de
kb 160 ezer pénz+afa
sima papiron gázos a fekete tervnyomtatás

�%-12345X

(#3) Pushy


Pushy
tag

http://www.canon.hu/html/termek/fr_termek2.html

Canon i6500

ennyi...

Pushy

(#4) wecky válasza Gee-Bee (#2) üzenetére


wecky
csendes tag

sima papiron gázos a fekete tervnyomtatás

igen, ezt elfelejtettem írni, hogy síma papíron tudjon nyomtatni.

meg ahogy nézem a tulajdonságait, kicsit túl igényesnek tűnik. a sebessége emiatt nem kielégítő. valami hétköznapibb kéne, ami tudna képeket is szépen nyomtatni...

Deskjet 9800-ról mi a vélemény? azt írja hogy ''fotóminőségű nyomtató'' és tud gyorsan is nyomtatni..

(#5) wecky válasza Pushy (#3) üzenetére


wecky
csendes tag

van valamilyen megosztható tapasztalatod Canon i6500 téren? nekem szimpatikus, csak probléma lehet hogy külön van a tartály és a fej, ezért ha a hosszú pihenések miatt tönkremegy a fej, akkor lehet dobni a kukába... (vagy kitaláltak már valami ''intelligenciát'', hogy nemhasználat esetén kinyom egy kis tintát és kész? olyan egyszerűnek tűnik:) )

(#6) Gee-Bee válasza wecky (#4) üzenetére


Gee-Bee
tag

A 30-at a nyomtatás olcsosága miatt mondtam, a 9800 árban lejjebb van de értelemszerüen igy drágábban megy. nézd még meg a cp1700-at is, az a kettö közt van.
A gázos tervnyomtatást a designjet 100-hoz viszonyitva értettem, nem a kis szutykokhoz. Azaz ugyanugy megy sima papiron mint az átlag, de ha tényleg terveket akarsz nyomtatni, akkor az átlag nem lesz elég... pl nem árt az se,ha a driverben van cad támogatás, a nyomtató tud direkt szineket.

�%-12345X

(#7) wecky válasza Gee-Bee (#6) üzenetére


wecky
csendes tag

talán azért nem olyan nagy baj, ha magassabb a költsége, mert nem tiszta fotónyomtatásról van szó. A3-as formátumú tervekhez kell, tehát nagyobb részt szöveg és ábrák lesznek, kisebb rész képek. esetleg meg tudnád mondani, hogy a 9800-as mennyiért nyom ki egy A3-as képet?

az ''igazi'' tervnyomtatás nem probléma, mert egy A0-ás Designjet 500-as mellé fog kerülni, de az talán nem nyomtat olyan szépen, meg nem emberbarát a normál lapra nyomtatása...

cp1700-es mintha nem lenne a hpshop-ban.

valami más márka? vagy hp fan vagy? esetleg hp díler?:)
nekem fenntartásaim vannak a hp-val kapcsolatban (főleg az olcsó kategóriában), meg volt egy haverom aki egy hp boltban dolgozott, ő azt tanácsolta, hogy ''csak hp-t ne'' :DDD

(#8) Gee-Bee válasza wecky (#7) üzenetére


Gee-Bee
tag

Igen, HP fan vagyok, pontosabban Designjet fan, de miután neked van egy 500-asod, gondolom nem kell magyaráznom miért. És az 500 még az alsó-középkategória.

A 9800-ra nincs kalkulációm, így mag a ''gyári adatokat'' tudod megnézni. Olyan 800 Ft körül lehet egy rendes fedettségű A3-as fotó festékköltsége.

A cp1700 már kifutott, de még talán fellelhető, de miután nem dealer vagyok, ebben nem tudok segíteni. Különben még azért jó ötlet mert ugyanazzal a festékkel megy mint az 500-asod...

A haverod állítását csak alátámasztani tudom, némi kiegészítéssel ''csak olcsót ne:Y''. Abból jó nem sülhet ki. Mindegy mi van ráírva....

�%-12345X

(#9) Pushy válasza wecky (#5) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Igen, elég mélyreható tapasztalataim vannak (nem csak) az i6500-ról...

Nagyon megbízható jószág. A fej technológiája megegyezik a pixmákkal, tehát csak jó lehet :)
A beszáradásról annyit, hogy minden tintasugarast érint ez a probléma, tehát ha a technológiához ragaszkodsz, akkor vedd komolyan a beszáradás elleni védekezést (és itt most mindegy, melyik márkát választod)!!!

Ce a leginkább bevált módszer - ha megoldható - a bekapcsolva hagyás. Ilyenkor idönként tisztít egy kicsit, így karbantartja a fejet. Vagy hetente egy oldal kinyomtatása, lehetőleg olyan, ami mindegyik színt megmozgatja, de leginkább a feketét...

Ja, és a patron 6 hónapon belül kifogyasztandó/cserélendő, mert utána már akármit is okozhat!!!!
Üres patronnal, vagy patron nélkül 1 percre se hagyd a fejet!!!!

Sok sikert...

Pushy

(#10) wecky válasza Gee-Bee (#8) üzenetére


wecky
csendes tag

nos, igazából nem nekem van 500-asom, meg nemis nekem lesz a nyomtató:)

viszont én a hp-t kiesni látom, főleg a költségei miatt.

persze nagy valószínúséggel egy élő teszt fog dönteni (amennyiben találunk olyan helyet, ahol kipróbálhatjuk), tehát még bármi lehetséges...

(#11) wecky válasza Pushy (#9) üzenetére


wecky
csendes tag

esetleg i9950-ről is tudnál mondani valamit?

(#12) Pushy válasza wecky (#11) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Szerintem nem neked való, nem fogod kihasználni a képességeit. Az inkább grafikai stúdióknak, meg proof nyomtatásra való.

Az i6500-nak a fekete fejrésze nagyon széles, ezért nagyon gyorsan nyomtat. Tehát egy előzetes nyomathoz, ellenőrzéshez, hamar hozzájutsz. azonkívűl a pigment tinta miatt lézer hatású a nyomat (megfelelő minőségű papíron, ugye nem kell mondanom).

Egy foto nyomtato nem tud olyan kontrasztot produkálni normál papíron, mint egy pigmentes!

Pushy

(#13) wecky válasza Pushy (#12) üzenetére


wecky
csendes tag

szóval azt mondod hogy ha nem csak fényképekre, hanem szép szövegre is kell a cucc, akkor inkább pigment tintás legyen?

a pigment tintához a megfelelő minőség papír mit jelent?

Epson Stylus Photo 2100-hoz mit szóltok? az is versenyben van, és az pigment tintás is. mondjuk drágább, a fajlagos költsége is drágább szerintem. viszont 2 fekete patronja van, gondolom ezért a fekete árnyalat nagyon megy neki...

(#14) Gee-Bee válasza wecky (#13) üzenetére


Gee-Bee
tag

Szerintem próbáld ki, mielőtt megveszed. Mást jelent a pigment és a dye tinta minden gyártónál.... Hiába írják, hogy így szép, meg úgy nézőpont kérdése. Ebben a ktegóriában sem szabad próba nélkül venni.
Úgyhogy nem úszod meg ezzel a fórummal ;]

�%-12345X

(#15) wecky válasza Gee-Bee (#14) üzenetére


wecky
csendes tag

természetesen amennyiben lehetséges, ki lesz próbálva a dolog előtte.

esetleg még valakinek véleménye/tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.