Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rampagaj


Rampagaj
csendes tag

52x - es LG CD-ROM olvasó 1. helyen Windows Xp órákig Boot-ol
és mind a 3 helyen nem lehet megnyitni a CD-ket böngészésre. :F

Si algo valer su precio, pues valer

(#2) WuDu


WuDu
tag

Nekem is volt, elég sz@r, de hál isten hamar tönkrement :D

(#3) delta9


delta9
senior tag

az még csak haggyá... de amikor még nem is lehet róla cd-copizni a néróval....

(#4) Rampagaj


Rampagaj
csendes tag

Szóval akkor kukába vele, de előbb földhöz vágás.

Si algo valer su precio, pues valer

(#5) #00809728


#00809728
törölt tag

Egy tapasztalatomat osztanám meg veled.
Régebben kb 1.5évvel ezelőtt vettem én is hasonló olvasot kb 2hetet futott aztán kanpec.Kicserélték egy újra mivel garija volt az kb 2-3 hónapot futott.
Na jó ez is csak véletlen kicserélték és az 2napot futott.
Utána már felajnálottak egy másik tipust és az a mai napig megy SONY!!
Na ezek után kissé megharagudtam az LG-re de még adtam neki újra egy szansot.
Vettem egy combot ami már aznap nem tetszett ugy jőtt ki a lemeztató mint egy T72 a gődőrből.
Kicsrélték de az kb 2hónap után bedőglőtt.Most Samsungom van és tudok melette aludni.
Á még ezek után se adtam fel vettem egy Lg 4040 dvd írot.Hát kifogtam az optikai rendszere bedőglőtt ugy 2hét után.Sajnos nem tudták mai napig megcsinálni de kicsréltettem egy pioneer 106db-ra.Nagyon klasz.
De hozzá tenném mivel elég sok dbszámban készűl(t) az lg igy ez még elég kevés hiba % tesz ki az a pár rossz olvasója ill írója!!!

Én nekem lehet lg fobiám van!!!

[Szerkesztve]

(#6) _thomas_


_thomas_
tag

nekem is volt lg-m:O odaadtam egy havernak akinek épp cdromra volt szüksége.
fizetni akart érte de modtam neki én köszönöm,hogy elviszed:C
azóta ő is elajádékozta...

www.ironic-software.com

(#7) pardoc válasza _thomas_ (#6) üzenetére


pardoc
tag

Nekem 2.5 éve van egy LG íróm, 16x, és nem volt vele gond. Igaz a gépem fagy rendületlen, de ez egy másik topic :)

(#8) _thomas_ válasza pardoc (#7) üzenetére


_thomas_
tag

nekem meg még van is lg 16xíróm! a régi gépemben. a legpozitívabb értelemben mondom, hogy az _jó_! az lg olvasói viszont sz@rok.

www.ironic-software.com

(#9) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Egy pozitív példa:

Volt egy LG írom, nem volt vele semmi bajom. Mégis elcseréltem egy Teac-re, szakértő barátom javaslatára. A Teac az új Sony CD-ket nem képes megírni (firmware nincs hozzá). Ezért kénytelen voltam venni egy LG-t (a kettő árából kijött volna tán egy Plex is). Azóta a Teac csak lejátszik, LG ír (mert ő tudja). Amikor vettem DVD írót, ezek a tapasztalatok indítottak arra, hogy 4081B-re ruházzak be. Azóta folyamatosan tesztelem a különböző írható dvd-ket (eddig minimum 10 félét) nem volt gond velük. Volt az LG-nek néhány nagyon rossz szériája, ami nem tesz jót a hírnevének, és hát a nagy tömegű gyártás sem segít.

egyéb állatfajták

(#10) Nowhereman


Nowhereman
őstag

azért mert lg52x.
Amelyik a tiszavirághosszú élete alatt nem robbantott szét CD-t akkor még a jobbindultuak közül való volt.

Utánam a kondenzcsik!

(#11) TexT-BoY válasza Nowhereman (#10) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem hónapok óta van egy LG52x Cd-olvasó csodám:)) nyertem:) teht gara az nuku:DDD de idáig nemis kellett:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12) kymco


kymco
veterán

A cégnél, ahol dolgozom a közbeszerzés miatt a CD/DVD olvasók többsége LG. Ez kb. 20-25 eszközt jelent. Van közöttük 2 évnél idősebb is, és van vadi új is. Egynek sem volt eddig semmi baja. Lehet, hogy csak szerencse, de müködik mind.

www.refujvaros.hu

(#13) Biaggio


Biaggio
őstag

Nálam eddig járt 52x-es LG CD-ROM, 12x-8x-32x-es CD-RW és 16x/48x DVD-ROM.

A CD-ROM egy lemezrobbantó csoda, ami alig olvas időnként lemezeket, furcsa egy jószág, most is itt csücsül a polcon. Nagyon szép állapotban van, nem kell valakinek?;]

A CD-RW, bár nem fiatal, rengeteg CD-t írtam meg vele, de mind a mai napig a legmegbízhatóbb olvasó a gépben:) Szép ára is volt 40k-ért:)

A DVD-ROM eddig nem produkált hibát, csendesen és jól végzi dolgát. :)

(#14) vlaci79 válasza Rampagaj (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
volt hasonlo gondom ismeros gepenel de ott az volt a megoldas h udma modbol vissza lett allitva pio4 be (biosban) utanna mar hajlando volt rendesen olvasni

(#15) greenface


greenface
aktív tag

LG CD-olvasói elég gyengék, kerülendők, főleg az 52x széria.

A CD/DVD-írók viszont kifejezetten jók, megkockáztatom, Plex után LG-t érdemes leginkább venni íróból. Ha meg az árát is nézed, akkor az LG a nyerő.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) vtechun


vtechun
veterán

igen, szerintem is olvasóban elág gány, de íróban jó, és az íróik nagyon-nagyon jól olvasnak....

(#17) VladimirR válasza vtechun (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez azert van, mert az 52x olvasoknal, inkabb a mennyisegre es arra mentek ra, mint a megbizhatosagra (mukodokepessegre), viszont a tobbi termekuk semmivel nem roszabb az atlagnal

(#18) Tal2


Tal2
tag

Nekem volt 8x4x32x íróm, de nagyon gyorsan megszabadultam tőle, mert nem volt burn proofos, és az olvasóm nem bírta (akkor még Pioneer DVD105-s, ami egy 16x/40x volt, mégse bírta :((( ).
Viszont az egyik barátom LG52x olvasója 2 hét elteltével gyári lemezt robbantott, majd nem sokra rá öröklétre szenderült. :)
Viszont a mostani DVD/CD-RW kombója jól működik.

(#19) c41r0^ válasza Rampagaj (#1) üzenetére


c41r0^
őstag

Én egy havertól vettem kb 1 éve az 52x-es LG olvasót.
Fél év után egyre nehezebben kezdte olvasni a CD-ket, és eljött az az idő is, mikor Boot CD-ről szerettem volna XP reinstallt. Persze ekkor döglött be. Azaz hogy döglött VOLNA, mert itt jön a pál-fordulat:
kiszedtem a gépből és jól megráztam (hallottam, ahogy szépen forognak a fogaskerekek) :))
És azóta láss csodát, jobb, mint újkorában :)

Én anno a 40*-es Sonyval jártam meg, de nagyon. Annak sem az optikája, hanem a mechanikája ment tönkre, de azt kihajítottam :)

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

Ne említsük egymés mellett az LG CD_ROM-okat és írókat/kombókat, ugyanis amíg a CD-ROM echte LG, addig az írók/kombók Matsusita vagy mik, és azok meg jók.

#tarcsad

(#21) aga válasza #00809728 (#5) üzenetére


aga
tag

Nekem éppen fordítva volt. Talán 3 db Sony is megforult garanciában fél év alatt, volt amelyik néhány nap után már kellően válogatós lett. Úgy 30-40%-ot nem volt hajlandó olvasni. Aztán elég volt, lett helyette LG. Az talán 1.5 évet bírt és csak azért lett lecserélve, mert bejött mellé DVD olvasó aztán utána pár hónappal már nem volt hely a CD írónak.
Bár ezzel nem azt akartam mondani, hogy az LG jó. Minőségben még mindig van mit hozniuk.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#22) vtechun


vtechun
veterán

legjobb cd olvaso eddig amivel talalkoztam az egy 24x-es lg író, hibamentesen olvasott egy olyan cd-met amit teszt cd-nek használok mert minden olvasó más hibaszámot produkál rajta, a teac cdíróm 1 hibaval olvasta vegig

(#23) Ergil


Ergil
aktív tag

Hmm ez erdekes, hogy ennyi gond van az LG CD-rommal, nekem ugyan nincs eladoi tapasztalatom, de legtobb helyen megbizhatosaga miatt szeretik.

Sajat tapasztalataim:
A cegemnel kb 20db van hasznalatban 2 eve, egyikkel sem volt meg gond eddig.
En egyet nyuzok nap mint nap, szinkron-grabbelek rola es jobb mint a Yamaha CD-irom.
(Persze otthon azert Plextor megy, eddig meg mindent beolvasott)
Lehet, hogy csak egy kis tisztitas kell neki...

Ergil

[Szerkesztve]

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#24) gvass


gvass
tag

Pont most csinálok egy gépet amiben ilyen (lg52x) csücsül és nem olvassa a gyári vadiúj karcmentes win98 cd-t.
De legalább nem robbantja fel.Arra is volt példa!

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.