Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért szeretsz itt lakni?

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

A kérdés adott, miért szeretsz (vagy éppen nem szeretsz) ott lakni, ahol éppen vagy?

(#2) dunc válasza Nimrod (#1) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello Dögi egyenlöre összeszedem a gondolataim,és írok a topikodba szerintem jó ötlet. :R

(#3) t1


t1
addikt

Amiért szeretek itt lenni:
- Hatalmas kertünk van
- Nagyon szép táj ( Bakony)
- Csönd nyugalom, nincs aki baszogat
- Rendes a szomszéd
- Vannak kutyáim

Amiért nem:
- Messze van a várostól
- Nincs munkalehetőség
- Szarul járnak buszok
- Télen sok a hó

(#4) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha lehet településnevet (vagy legalább megye) is kérek, köszönöm. :U

(#5) t1 válasza t1 (#3) üzenetére


t1
addikt

Veszprém megye, Pénzesgyőr

(#6) Sanyix


Sanyix
őstag

bp, óbuda, testvérhegy
amiért szeretek:

- nagy kert
- jó kilátás (egyik irányba bp, másikba hármashatár hegy, másikba dunakeszi, másikba a hh hegy oldala :D
- van hely a qtyának, cicáknak
- viszonylag tűrhető a közlekedés, ha nem balfaszkodnak a hülye sötét idióták az útépítésnél a bécsi úton.
-közel a "vadon"

amiért nem:
- netnél hatalmas választék (trékbálel, vagy trékom adsl, ugyan az a szar ugyanannyiért mind2-n csak más kábel)
- szomszéd elmebeteg örjöngős németjuhásza (van másik is szintén ebből az idegbeteg fajtából, az is hülye, de ott a kert távoli végébe zárják), amit szívesen fellógatnék a beleivel felakasztva a diófára (pedig nagyon szeretem az állatokat, még a legyet is inkább kiteszem az ablakon mint kinyírom, de ezt a szardarabot simán megölném, már évek óta boldogít(egyszerű idegesség, alváshiány főleg)).
- három busz megy arra, a békávé jól megigérte hogy majd az új rendszerben nem közvetlen egymás után fognak jönni a buszok melyek 90%-ban ugyanarra mennek... faxt jön 2 egymás után ami 2 megállóban különbözik, majd 15 percig semmi.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7) Nimrod


Nimrod
addikt

Azért is nyitottam ezt a topikot, mert költözésen agyalok pár éven belül és tapogatózom. Így legalább én is tudom, hogy hova ne. :DDD

Ahol éppen lakom, miért jó (Szigethalom, Pest megye):

- mégsem Budapest a maga forgásával és bűzével, viszont közel van, ezért a munkahely találása sem probléma.
Azt hiszem itt el is fogyott a jó oldala... :(((

Miért utálok:
- közlekedés katasztrófa, minden szempontból
- közelben normális (értsd: nem fizikai, nem vállalkozói) munka nincs
- egyre nagyobb a forgalom
- por allergiám itt jól érzi magát
- karácsonytól újévig petárdázás nagyüzemben
- hókotró nem mindenhol kotor
- gyakori a bűz (csatornaszag és egyéb)

(#8) Integra válasza Nimrod (#7) üzenetére


Integra
titán

heh, szigethalmon van egy kis telkünk a félszigeten:)
nagyon szerettem régen ott lenni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) dragonfx


dragonfx
veterán

jó is a vidék, ami ilyen 20-30as körben van én oda szeretnék majd hosszútávon költözni...csak onnan ugye kocsival kell bejárni mert nálunka távolsági közlkedés +bkv az 1 xar.

most angyalföld..közelekdés, internet, csomopontok, vásárlás, mozi, szórakozás..mindne tök zsír közel..
ami nem...igen kis kert hiányzik, közbiztonság!!!, és néha lehetne csendesebb...de pesten bárhol igaz szinte...
mondjuk én szeretem a nyüzsit....de nem az aggályoskodó szomszédokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10) eddie17


eddie17
addikt

Amiért nem szeretem(Fejér megye, Bicske)
-munkalehetőség alig(ami van az is a legrosszabbul fizet a környéken)
-a lakók koedukáltsága rossz arányokat mutat
-sok utca járhatatlan
-helyi járat öszintén szólva nincs(az a 4-szeri napi menet nem nevezhető annak)
-kikapcsolódási lehetőség nulla
-drága minden(hát még az ingatlanok...)
-kicsit lepukkant összkép

Amiért szeretem:
-Na ez az amiről nem tudok nyilatkozni, talán mert itt nőttem fel, de nem elég ahhoz, hogy itt ragadjak, el innen messzire. :(

(#11) Nimrod


Nimrod
addikt

Fura, hogy ez a topic ennyire halott. :F

(#12) Esmein


Esmein
nagyúr

Bács kiskun megye, panel
-közel vannak a közintézmények: posta, boltok, gyógyszertár, minden egy köpésre
-őőő... jók a csajok?

A "miért nem" lista hosszabb lenne :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

debrecen, belváros, udvaros társasház (abból egy házrész):
- nagyon csendes
- minden közel van (150m-es körön belül 3 bolt és 5 kocsma)
- a közlekedés elég jó
- jó szomszédok, ami nagyon sokat számít.

ami problémás: a tulajdonviszonyok elég "érdekesek".

(#14) Integra válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Integra
titán

osztatlan közös tulajdon?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) bandus


bandus
veterán

ktk koli @ budapest:

szeretem, mert jó a társaság nagyon, a szobatársammal is jól kijövünk. minden van a közelben: kisbotl, nagybolt, hentes, jó kínai, kocsma dögivel. 100mbit-es net :D. közlekedés elsőrangú (petőfi híd budai hídfő). közel van az egyetem. az alagsorban konditerem.

amiért talán nem szeretem, mert a déli oldalra néz a szobánk, és előfordul, hogy bizony döglesztő meleg van.

majd írok egyet oroszlányról is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16) máyköl


máyköl
veterán

Rákoscsabán lakok:

Amiért szeretek: Jók a szomszédok, csendes, jó a közlekedés, közel van egy játszótér ahol kimozoghatom magam, sok bolt pl. Spar.

amiért nem szeretek: ------ Hirtelen nemtudok semmit. :) :) :)

(#17) FerroChrom


FerroChrom
tag

Sziasztok!

Én már születésemtől fogva Szentendrén élek (Pest megye). Sokan a festők városának is hívják.

Amiért szeretek itt lakni:

- Szép, rendezett családi házban élek
- Ahhoz képest, hogy főút mellett lakom, egész csend szokott itt lenni
- A munkahelyem 200 méterre van
- Minden itt van a közelben: bolt, buszmegálló, városközpont, zöldséges, söröző :D
- Nekem is van kutyám, egy kívülről félelmetes, de amúgy hihetetlenül jámbor rottweiler :)

Hátulütőt most hirtelen nem tudok írni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#18) degu válasza Nimrod (#7) üzenetére


degu
senior tag

Elamultam,hsz-edet olvasva...
Vagy lehet,hogy ket Szigethalom van MO-n?
Ahol en laktam,azon a Szigethalmon a nemletezo?! repuloter allando forgalma az oruletbe kergetett! :W
Otpercenkent robajlott el a hazam felett egy gyakorlo gep,es hetente ketszer egy sportcsirkefogo a felspecizett gepevel orakig bombolt a repter legtereben!
Akkor sokalltam be vegkepp,amikor ejjel fel egykor egy Boeing tehergep /!/ huzott el a haz felett,es azt hittem,hogy kitort a 3. vilaghaboru!
Rogton el is adtam a hazat...es elmenekultem! :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#19) Kidus


Kidus
őstag

En Gyorben nottem fel, a belvarosban.
Nagyon szerettem, minden kozel volt, illetve amit ugy hivtunk, hogy messze, az a 15 perc gyaloglas volt. Setaloutcak, folyopart, szorakozohelyek is mindig akadtak mindenfelek, tarsasag is mindig akadt, a kozbiztonsag jo, szombatonkent piac a Dunakapu teren :)
Sok zold, holtag, erdo, stb...
Szolgaltatasok sem rosszak, kabelnet is van most mar, munkalehetoseg is mindig volt, meg jo kis strand is :D
Rosszat nem tudok mondani, viszonylag nyugis kis varos, es nagyon szepen renovaltak mindent, vagyis inkabb elkezdtek jopar eve, es azota szepul.
Szinhazba is erdemes ellatogatni neha, jo a csapat, jo darabok, mozi meg nem tudom, miota a plaza kinyilt, meghalt a masik 2 mozi. De legalabb a plaza nem Pest szintu, viszonylag kicsi, es baratsagos ( mar amennyire egy plaza ilyet tud produkalni ).
Kocsmak is fain helyek, bar inkabb pub-oknak neveznem oket, ez a kocsma valahogy lecsuszott hely kepet festi. Hangulatos kavezok es pialdak :)
Kozlekedesileg is tokeletes, nehanapjan buszra kell szallni, de a max olyan 20 perc lehet varoson belul barhova.
Szerettem ott lenni.

Assuming Control

(#20) birka1337


birka1337
tag

Nemistudom.. Talán mert ilyen vicc más országan nem is létezne:

Menekül a csiga az erdőből. Találkozik a rókával.
- Mi van csiga, belőttél, hogy így tepersz?
- Á, dehogy! Itt az APEH, vagyonvizsgálat lesz.
- Na és?
- Hát tudod, nekem is saját házam van, az asszonynak is saját háza van, meg
a gyereknek is. Sürgősen le kell innen lépnünk.
Elgondolkodik a róka, majd ő is futni kezd. Találkoznak a gólyával.
Megszólítja a kissé lemaradó ravaszdit:
- Mi van róka, hova futsz ilyen gyorsan?
- Nem hallottad? Kiszállt az APEH az erdőbe, vagyonvizsgálatra.
- És akkor mi van?
- Hát nekem is drága bundám van, az asszonynak is, a gyerekeknek is. Ezek
minket lecsuknak!
A gólya nagyon csodálkozik, majd kis gondolkodás után magabiztosan rákezd:
- Hát fiúk nekünk ezen a ronda fészken kívül aztán igazán semmink sincs. Az
is mindig össze van szarva, tehát csúnya is - szóra sem érdemes.
A csiga természetesen megint más véleményen van, és loholás közben
kárörvendően visszaszól:
- Nana gólya! Fél év itthon, fél év külföldön?!!

:O :C

-

(#21) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Na igen, ez jó kérdés :)

Hogy miért?
Nyugalom van...
Sok a az erdő a környéken és ez által jokat lehet barangolni
A horgászati lehetőség is rengeteg.
Meg a tiszta levegő(tisztább mint a városokban).
Nincs messze a város

Negativum:
Busz közlekedés nem a legjobb
Elnéptelenedik sajnos....

Mást nem nagyon tudok mondani...Mert kis falu
Répceszemere
Győr-Moson-Sopron megye

WOT: kissio

(#22) Nimrod válasza degu (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

A sportgépek még most is megvannak, de engem nem zavar.
Azt én is nagyon utáltam, amikor a Boeing-ek jártak erre szervizelésre, de szerencsére annak hamar vége lett.
Viszont a repülőtér még mindig vitatéma, szóval félő, hogy aktív lesz előbb-utóbb. :O

(#23) frame>24


frame>24
addikt

Nem szeretek Szekszárdon lakni, de sajnos itt találtam munkát. A város kihalt, az emberek furcsák és zárkózottak (gyakran nem köszönnek), társasági élet nincs, úgy egyáltalán nincs mit csinálni. Ezt kb. 2 év után jelentem ki. Az azért nagy idő! Remélem miharabb elkerülök innen, én mindent megteszek érte, de nem csak rajtam múlik, a munkát, amit itt találtam, nem dobálják mindenhol.
Hétvégén zúzok is mindig haza Pécsre.
A szekszárdiaktól elnézést, ha megbántottam őket.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#24) Nimrod válasza frame>24 (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Az nekem is feltűnt, hogy mintha Baranya és Tolna nagyon más lenne az embereket nézve. :F

(#25) NoLF


NoLF
addikt

1 éve élek bp központjában a 6 kerben. jó, hogy közel vannak a kocsmák és mindig lehet közlekedni. rossz, hogy büdös van, kosz, rengeteg az ember, és borzasztó dugók vannak napközben. a lakás nyáron hűvös, télen meg alig kell fűteni (kis csöpp pecó), viszont nem süt be a nap, mindig világítani kell. az öreg részeges köcsög kiabálós szomszéd meg szarjon sünt, ha lehet, többet is napjában.

hétvégenként hazatérek kis szülővárosomba, kecskemétre. ott szüleimnek a városközponttól 5-6 percre egy csendes utcában van szép kertes házuk, ott mindig nyugi van, csak az utcán mászkál sok kokeró meg alkesz, de nagyobb problémák nem voltak még. ott dugók sincsenek, meg persze az árak is másak (bár nem nagyon)

kb ennyi

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#26) raczger


raczger
őstag

Tahitótfalu, Pest megye

Amiért szeretek itt lakni:
-szép táj, közel vannak a hegyek
-még viszonylag csendes környék
-tiszta, jó levegő
-szép kertünk van:)
-utazási lehetőség nekem elég, kb 20 percenként megy busz bp-re, viszont, ha 8 fele akarok hazajönni, akkor csak óránként járnak :(

Hátrányok (de attól még szeretek itt lakni):
-BP-re utazás kb 1 óra (és ott van leginkább munkalehetőség természetesen)
-rendezetlen a falu, 6000 fős településben van keményen 1 zebra, rossz minőségű utak, stb...
-egyre nagyobb az autós és kamionos forgalom a faluban, és 1 zebra miatt nem könnyű a 11-esen délután átjutni:) (volt, hogy 20 perc várakozás után sikerült csak..)

Én valamennyire szeretek ide-oda utazni, ugyhogy nem baj az az 1-2 óra utazás, ha suliba kell mennem (mondjuk a korán kelést nem szeretem), csak az a baj, hogy Bp-re nem szeretek utazni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27) degu válasza Nimrod (#22) üzenetére


degu
senior tag

A tavlati problema az,hogy a csepeli kiraly logisztikai kozpontot epittet a repteren! Ehhez mar epul /vagy kellene epulnie mar/ az M0-asrol leagazo,direkt erre a celra epulo teherforgalmi utnak.Ez ugye kamionok tomeget fogja jelenteni,es teljesen nyilvanvalo,hogy a logisztikai kozpont rentabilis uzemeltetesehez fog kelleni a sugarhajtasu gepek teherforgalma! Tehat a Boeingektol nem fogsz megszabadulni
Olvastam az ebben az ugyben keszult tanulmanyt,ami pofatlanul kijelentette,hogy a legi teherforgalom a kornyezo hazak /es a varos/ lakossagat nem fogja zavarni :( A muveleti szam/ le,es felszallasok/ elkepeszto,tervezett mennyisege nyilvanvalova teszi,hogy nem kethetente lesz egy Boeing!
De ebben a tanulmanyban van ragozva az un. *besiklasi szog* is amit kiszamitva nyilvanvalo,hogy a Boeingek bizony a hazak felet kb. 50m-re fognak elsuviteni!
Valoban ez nem fog zavarni egy embert...aki szuletett suket! :Y
A repteret berlo /!/ kft nemzetkozi repterre szandekozik nyilvanittatni a tokoli repteret,ami azt jelenti,hogy akar a charter gepek forgalmat is atveheti Ferihegytol.
A repter jelenlegi jogi statusza: Tokoli repter NINCS - csupan egy *nyilvanos fel,es leszallopalya* :F .Tehat a Legugyi Felugyeletnek nincs semmi beleszolasa a jelenlegi uzemeltetesbe.Megkeresesemre kozoltek,hogy a repulesek felteteleinek,es rendjenek megallapitasa a repter uzemeltetojenek a joga!
Alizka Csodaorszagban...? Az smafu... :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#28) Nimrod válasza degu (#27) üzenetére


Nimrod
addikt

Bár a helyzet most közel sem így fest, de kívánom, hogy ne legyen igazad, mert akkor itt pokol lesz. :(

(#29) degu válasza Nimrod (#28) üzenetére


degu
senior tag

Sajnalatos,de mielott lakhelyet/hazat csereltem,elotte alaposan tajekozodtam.
Minden lehetseges informacioforrast kiaknaztam!
Megkerestem a magyar gurut /aki mar akkora asz volt,hogy repgep nelkul is tud repulni...lasssan/
A Bessenyeit.
Aszonta..aki repuloter mellet vesz hazat..az magara vessen...Tudta,hogy mit vesz!
Ez tutti!
Ha EN repulok...felul vagyok...magasan...aki lent van,azt innen fentrol..leszarom!
Mekkora buli repkedni! Elvezni a szabadasagot...a harom dimenziotMekkora buli vilagbajnoknak lenni!Es en vilagbajnok,sportember vok!
Es Te mit tudsz tenni ellene?Hat nem fontosabb,hogy en legyek az 1 asz,mint az,hogy 5O.000 ember tud aludni,vagy sem?
EN vok felul!
A teherrepter meg...uzlet...
Mast nem tudok mondani Neked...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#30) Nimrod


Nimrod
addikt

Upszala :U

(#31) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Jó a totyik!

Fejér megye -Csór.

Csöndes-jó
Polgármester fiatal srác mindent meg lehet beszélni vele-jó
nagy kert-jó
olcsó a föld-jó
Buszközlekedés kb 20percenként-jó
levegő-jó
Csöndes-jó
Ahol én lakom az uj rész kb 5éves Szfváriak nagy zőme akik nem tudtak 12misiért főldet venni egy kietlen részen Szfváron.
Nagyváros Szfvár ill Várpalota 10-10perc-jó

kicsit lehetne kőlteni a helyi közvilágitásra ill utjaira.
kéne pár befeketető pld kft vagy valami cég féle....

[ Szerkesztve ]

(#32) nike_


nike_
addikt

Tiszaújváros, B.A.Z. megye, panel.

Szeretem, mert:

-közel van minden bolt, stb.

-haverok itt vannak

-jó a közlekedés, de csend van (közvetlen a város mellett megy a 35-ös főút, de nem érinti)

-van kéttannyelvű suli (oda járok)

-gazdag a város, jó sportcentrum van

-szép kis város (kivéve a panelházakat)

Amiért nem:

-sok a nyugdíjas, nyal nekik az önkormányzat

-nagyon drágák a házak

Kb. ennyi.

(#33) nike_ válasza nike_ (#32) üzenetére


nike_
addikt

Ja, meg még annyi, hogy a panelok viszont aránytalanul olcsók (kivéve a 35m2-esek, azok drágák) a családi házas övezethez képest (még ahhoz a társasházhoz képest is, ami a kertvárosi részben van).

(#34) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Bács-Kiskun megye közepén egy 15000-es kisvárosban élek (lásd:adataimnál).
Amit szeretek:
-kertesház (udvar rendezése folyamatban van)
-csend (bár a szomszéd vértacskóját hétvégenként megkínálnám 1 kis ólommal:((()
-tiszta a levegő
-még a város szélétől is közel van a központ (posta,hivatalok,iskolák,boltok...italmérések 200 méterenként)
-viszonylag jó a közlekedés vonattal és busszal egyaránt(1 gimi,1 szakmunkásképző és 2 szakközépsuli miatt sok a bejáró diák)
-annak ellenére,hogy kisváros,szinte minden van
Amit nem szeretek:
-hétvégén kihalt a falu
-kevés a szórakozási lehetőség
-beszűkült munkalehetőségek (többnyire mezőgazdasági) :o
-kevés és szarul fizető ipari munkahelyek :O

Röviden ennyi.

(#35) puttputt


puttputt
őstag

Székesfehérvár...
-egyre fejlődő városkép, de lehetne szebb is, mint inkább iparosodó, "elgyáriasodó"...
-sok a lehetőség, mind munka, mind szórakozás tekintetében, rengeteg a bolt, a kocsma :DDD ...
-közel a Balaton és Budapest (ezt az előnyét emlegeti szinte mindenki), gyalog is át lehet szelni, nem olyan óriási, ha valaki nagyon akarja, elég gyorsan..., mert a buszközlekedés kriminális.
-A közlekedés emellett nem rossz, autóval is gyorsan oda lehet érni bárhova, viszont elég nagy a zaj - esténként is - bizonyos területeken ebből kifolyólag. (Ahol én lakom, ill. a külváros kivezető szakaszán is.)
-Sok a rendezvény, van két horgásztó, két uszoda (ebből egy igazán használható), színház, multiplex (Alba Plaza)... kár, hogy vége a standard moziknak (RIP jó, patinás kis Petőfi+Köztársaság mozi :((( )
-A sportélet követendő, a sportcsapatok is elég eredményesek.
-A lakosság vegyes, de sok a fiatal, sok a pályakezdő, ugyanakkor napközben nem lehet mozdulni a nyugdíjas-korosztálytól (úgyhogy inkább ez van túlsúlyban).
-A lakások-házak középárban, inkább a drága felé hajlanak
-Vannak kifejezetten szép/kertes/falusias részei is, ahol tiszta a levegő, tartanak állatot (s itt nem a peremterületekre célzok), de van ótvar, ronda, panelokkal tömött része is... +a Várkörút, ill. a Vasút környéke kifejezetten szakadt, szerintem...
-Kirándulási lehetőség sok van, de a városon belül nem könnyű erdőre, vagy zöld területre lelni...
-Szebb már a Belváros, szépen feljavulgat, folyamatosan idővel, remélhetőleg...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#36) puttputt válasza #00809728 (#31) üzenetére


puttputt
őstag

Csóór! :C
Volt ott egy telkünk, de eladtuk sajna... a természet tényleg közel van, de nem a "biztonság városa", ahogy én láttam...

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#37) puttputt


puttputt
őstag

Még Esztergomról tudok pár szót nyilatkozni, ott tanultam gimisként:
-Csöndes, nyugis kisváros, de hétvégén olyan kihalt volt néha, hogyha lett volna széna-szalmaboglya, amit fújkál a szél, egy western filmet is forgathattak volna...
-A Duna-part kifejezett élményt nyújtott, pláne a Mária-Valéria híd a "felépülés" után..., mehettünk is "szomszédolni" :))
-A közlekedés sem rossz, - Pestre szinte állandóan vannak járatok/vonat is megy, újabbak... - jókat lehet sétálni, mert kb. 1 forgalmas útja van, a többi elég falusias... a városkép sem sokat változott az "évek során" :DDD , de a Mozi pl. megszépült.
-Jó a polgármester.
-A "borvidék", ill. borospincék rendben vannak, a Tamás hegyre pedig szintén élmény kirándulgatni.
-Munkalehetőség nem tudom mennyire van, talán egyre több..., de inkább diákváros.
-Szórakozási lehetőség is akad, igaz elég szélsőséges formákban.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#38) csyo


csyo
senior tag

Budán lakni jobb, mint Pesten, tapasztalatból mondom ezt

Legyen szép a napod!

(#39) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Békés megye, Békéscsaba-Fényes, kertváros

+
Kertes házban élek.
Hajnalonta kiváló a levegő.
Hétvégente nagy a csend a kamionstop miatt. (Hétköznap állandóan mennek a gyorsforgalmin. Most is hallom őket.)
Van busz, vonat, bicikliút.
Jó kisbolt van. (Rendes a boltos. Ha valami nehezet veszek, házhoz hozza.)
Közel a megyeszékhely.
Békéscsabán születtem. Tehát a szülőföldemen élek.
Kábelnet. (Jó, hogy van. Hogyan nézném a NASA tévét?)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#40) leeate


leeate
senior tag

Lásd aláírásom ("Tele van a tököm a várossal!")

Szegeden lakok (egy kisváros Csongrád megyében)

Amiért nem szeretek itt lakni:
- Koszos
- Büdös
- Kihalt
- Ennek ellenére drága
- Depresszív emberek mindenhol
- Sok a k...g, kevés a biztonság, stb.

Amiért szeretek itt lakni:
- Ha elköltözök innen, legalább tudni fogom, hova nem teszem be soha tobbé a lábam.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#41) steam320 válasza leeate (#40) üzenetére


steam320
csendes tag

Sokáig Szegeden voltam egy 5 emeletes házba kedvesek voltak a szomszédok :)

Semmi büdösséget nem éreztem...

nem tudom te hol lakhattál és nem kihalt :)

Hallotam most ujitják a Szegedet

új strand,új villamos hálozat

STEAM ahol minden egyszerűbb :)

(#42) leeate válasza steam320 (#41) üzenetére


leeate
senior tag

Csak nézd meg a földrajzi fekvését a térségnek! Mi vagyunk Kárpát-medence 'szemetese'.

Ennek a fele sem igaz, csak hírverés az egész: a csongrádi sugárút-menti panelek lakóinak épül egy kisebb vonal, de ez csak még egy terv. Az új strandot meg csinálják már pár éve, de még senki nem nézi ki belőle, hogy tényleg lesz ott valami.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Miért szeretsz itt lakni?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.