Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Miért nem megy az Overdrive 9600xt-n? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39) Damage válasza Thauglor (#38) üzenetére


Damage
senior tag

Nálam sincs gond a kártyával, inkább software-es hiba lehet.....sőt biztos. A kártyáról nem hinném, hogy bármi hiányozna, annál igényesebb cég az ASUS. Nem próbálkoztam még a Powerstrip, Rivatuner stb-vel, de abban is biztos vagyok, hogy ezekkel működne. Engem az idegesít, hogy a Smart Doctor nevű progi kifejezetten ehhez a kártyához készült (ASUS) és még sem stimmel valami, de ezek után asszem marad az alternatív módszer Powerstrip órajel emelésre, a smartdoctor meg jó lesz GPU és memória hőmérséklet ellenőrzésre + a venti szabályozásra.
Az overdrive azért nincs engedélyezve, mert ez egy ASUS 9600XT! Tudtommal az ASUS nem a hagyományos GPU hőmérséklet csekkolást végzi (valami saját hülyeségük van erre, ami a smart doctorral kompatibilis) ezért a catalyst féle hőmérséklet ellenőrzéssel nem kompatibilis, ebből kifolyólag nem jelenik meg az overdrive fül, de ez nem azt jelenti, hogy ASUS-ék kártyáját nem lehet tuningolni. Sőt, kellene, hogy működjön a catalyst és a Smart doctor párhuzamosan, ami működik is, csak az órajelek mindig visszaugranak alapra. (ha valami baromságot mondtam, akkor boccs, én csak abból a kismillió topicbafirkálásból próbáltam okosodni)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Miért nem megy az Overdrive 9600xt-n? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.