Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Miért nem megy az Overdrive 9600xt-n? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) modder


modder
aktív tag

Sapphire Atlantis Radeon 9600XT 256MB-m van.
Kérdésem az lene, hogy miért nincsen nekem OVERDRIVE funkció a catalyst-ban, már próbálam 3.8, 3.9, 3.10-es catalystot de nem megy. nekem nincsen ilyen ful

(#2) Szeke válasza modder (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Pedig a 3.10-es catalystban lennie kell, itthon nálam van. Ha tényleg XT és nem csak PRO, akkor lennie kell. Az indicator és a vpu recover fül között keresd.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) LordX válasza modder (#1) üzenetére


LordX
veterán

A 3.10 előtti Catalystekben még nem volt (3.8? óta a 9800XT-n van)

(#4) mormota


mormota
senior tag

ha már igy overdrive.. sapphire radeon 9600 atlantis
nem látok én se overdrive fület

3.10es catalyst van fent

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5) Szeke válasza mormota (#4) üzenetére


Szeke
senior tag

Csak az XT-ken van.... Egyéb 9600on ne is keressétek.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) modder


modder
aktív tag

DE XT!! már boccs a hangnem.
Sapphire Radeon 9600XT 256Mb DDR.
ha akarjátok le is fényképezem és feltöltöm. akarjátok? de még teszek egy kisérletet: lezúzok minden ati drivert és letöltöm a radeon honlapjárol a 3.10-es catalystot

[Szerkesztve]

(#7) Szeke válasza modder (#6) üzenetére


Szeke
senior tag

Próbáld meg mert mennie kell.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) Tombi válasza modder (#6) üzenetére


Tombi
senior tag

engem érdekelne !

(#9) Valar válasza modder (#1) üzenetére


Valar
csendes tag

Ez érdekes.
Nekem 3.9-es catalyst van fent,és ott van az overdrive fül!

:)))

(#10) modder


modder
aktív tag

háát baz nem megy.

nem hiszem h átbasztak volna a kártyával. mindenhol sapphire, 9600XT van írva. de nem értem. na majd le fényképezem a dobozát, meg a kártyát és aki negyon szakértő az megállapítja, hogy át++++++-e engemet.

esetleg nem lehet h. winxp miatt nem megy? vagy a service pack1 kell hozzá?
de hogy rakom fel a service pack 1-et öhöömm szal olyan WinXP-re?!

(#11) Valar válasza modder (#10) üzenetére


Valar
csendes tag

Lehet,hogy hülye kérdés:de újraraktad a wint mután betetted a kártyát?

:)))

(#12) modder


modder
aktív tag

ja de nem közvetlen. illetve nem az miatt rakta ujra mert beleraktam hanem mert kellett. :))

(#13) fausztg


fausztg
csendes tag

A megoldás, hogy miért nem megy az overdrive, egyszerű, ugyanis az ASUS karikon sem megy. A gyártó vagy lespórolta a hőérzékelő diódát a kariról, és akkor ezt a funkciót a driver letiltja, vagy mint az ASUS nem kompatibilis hőérzékelőt alkalmazott. A 256 megás 9600XT-ről általában lehagyják, meg lassabb RAN-okat is tesznek rá.

(#14) modder


modder
aktív tag

hát nem tudom végülis 600MHz-es samsung ddr van rajta.
de most hallottam valami omega drivert.
mi az?

(#15) Szeke válasza modder (#14) üzenetére


Szeke
senior tag

Egy alternatív driver. De ha catalysttal nem megy, azzal se fog. Érdekes ez a ''lehagyják a diódát'' dolog. Erről még nem hallottam :) 128megás connect3d XT-n minden okés.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#16) modder


modder
aktív tag

érdemes felrakni az omegát? nem fogja szétk*rni a kártyát?

(#17) divot válasza modder (#16) üzenetére


divot
veterán

Már miért * szét a kártyád? :F

(#18) modder válasza divot (#17) üzenetére


modder
aktív tag

mert nem eredeti ati driver. de csak kérdezem. ez az első atim nem értek az atihoz

(#19) divot válasza modder (#18) üzenetére


divot
veterán

Én egyből ezt tettem föl az első ATI-mra. És nagyon tetszett a kezelhetősége.
[L]http://www.omegacorner.com[/L]

A legfrissebből kiszedték a radclockert, amivel tuningolhatod a kártyát, tehát ha erre is szükséged van, akkor tedd föl a 3.9-re alapuló omegát, mert abben még benne volt. Én is azt használtam.

Mindössze arra kell figyelned, hogy telepítés előtt uninstalláld az ATI Control Panelt, és már mehet is az omega.

(#20) g4dg3t válasza modder (#10) üzenetére


g4dg3t
senior tag

HeLLa!!!

Elvileg a catalystnak kell az SP1!

Nezd meg a linken:
[L]http://www.ati.com/support/drivers/winxp/radeonwdm-xp.html?type=xp&prodType=graphic&prod=productsXPdriver&submit.x=14&submit.y=6&submit=GO%21[/L]

''Notes:
1. This driver requires Windows XP Service Pack 1 or higher to be installed...''

Nem biztos hogy ez miatt nem megy az overdrive de sztem mindenfelepkeppen rakd fel!

Udv Gadget.

(#21) modder


modder
aktív tag

oké kipróbálom.
ööö. még annyi lenne a gáz és azt nem értem, hogy nem a
''powered by ATI'' (ismeritek) cimke van az elején a doboznak
hanem egy ''graphics by ATI'' cimke ami ugyan ugy néz ki mint a powered by ati cimke

(#22) modder


modder
aktív tag

van crackelt SP1-ed? mert alapból nem megy fel

(#23) g4dg3t válasza modder (#22) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Nekem olyan WinXP telepitom van, ami alapbol tartalmazza az SP1-et (''termeszetesen'' warez)...

(#24) Tombi válasza modder (#6) üzenetére


Tombi
senior tag

Nekem is van OverDrive pedig 9600XT 256MB kártyám van !

(#25) g4dg3t válasza fausztg (#13) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Az addig OK, hogy az ASUS nem ref. alapjan epiti a karikat es ezert nem muxik rendesen a catalyst, dehogy mas gyarto lesporolna a hoerzekelo diodat? Ilyet meg nem hallottam.

(#26) modder


modder
aktív tag

felraktam az amega drivert és van két rossz és két jó hírem de nem mondom el hehehe.

na jó a rossz az hogy aquamark-ban 2-3000-rel kevesebb pontot kaptam.
viszont ut2k3-ban 5.-tel többet és a kép sem bugos már asszem rajta hagyom.

de itt sinvsen overdrive. de le van sza*va. majd tuningolom magamtól, csak kéne egy külső hőmérő, mert télleg elég kicsi a hűtőborda.

(#27) Szeke válasza modder (#26) üzenetére


Szeke
senior tag

Valahonnan szerezz SP1-et, lehet h tényleg az a baj forrása.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#28) modder válasza Szeke (#27) üzenetére


modder
aktív tag

találtam cackelt-et most toltom. remélem az

(#29) Benzinkutas


Benzinkutas
csendes tag

Szevasztok!Csak azt szeretném kérdezni hogy nektek milyen driver van fent az ASUS 9600XT-n???Az eredeti?Letoltottem a 3.9 Catalystot, de az csak 9600 SERIES-nek ismeri fel.Ez normális? Siessetek légysz!!! KOSSZ!!!

(#30) Mania válasza g4dg3t (#25) üzenetére


Mania
senior tag

Teljes cikk:

[L]http://www.computerbase.de/news/hardware/grafikkarten/ati/2004/februar/overdrive_overdrive/[/L]


Nagyon erdekes.Lehet hogy megse az LM63 a ludas???




10.02.2004 15:40 | Overdrive oder kein Overdrive?
Eigentlich müsste jede Grafikkarte von ATi, die ein XT im Namen trägt und zur 9800er oder 9600er Reihe gehört, die Overdrive-Funktion unterstützen. Eigentlich, denn dem ist oftmals leider nicht so. Den Herstellern sind die Hände nicht gebunden, so dass eine Vielzahl verschiedener Varianten am Markt erhältlich sind.

Als kurze Einführung, noch einmal schnell die Funtkionsweise von ATis Overdrive. Diese Funktion ermöglicht es dem Catalyst-Treiber den Grafikchip unter bestimmten Umständen selbstständig in einem gewissen Rahmen zu übertakten. Wie groß dieser ist, bestimmt ein auf der Grafikkarte verbauter On-Die-Sensorchip, der ständig die Temperatur misst und bei positiven Werten die Freigabe für die Taktanhebung gibt.

So weit, so gut. Doch wie sieht es in der Realität aus? Eigentlich müsste jede Radeon 9800 XT oder 9600 XT mit diesem Feature zum Kunden gelangen. Wie bereits gesagt, eigentlich, denn offensichtlich gehört mehr dazu als nur einen R(V)360-Chip zu verbauen. Einzige Ausnahme bilden die Produkte aus dem Hause Asus, die von Haus aus auf einen Winbond-Chip setzen und somit schon rein substanziell nicht Overdrive-fähig sind. Als Ausgleich wird hingegen die Software SmartDoctor angeboten. Auch die Kollegen der xBit Labs nahmen sich diesem Problem an und kamen auf eine relativ interessante Lösung aller Spekulationen. So ist laut ihnen ein zusätzlicher LM 63 Controller von National Semiconductor nötig, der den On-Die-Sensor steuert. Um ihren Standpunkt zu konsolidieren, wurden folgende Bilder dem kleinen Artikel beigefügt.



ATi Radeon 9600 XT mit LM63-Chip: Overdrive aktivierbar


ATi Radeon 9600 XT ohne LM63-Chip: kein Overdrive aktivierbar

Unsere Recherchen ergaben jedoch ein anderes Bild. So ergab eine Stichprobe auf Basis einer PowerColor Radeon 9600 XT Bravo und einer Sapphire Radeon 9600 XT Fireblade Edition, dass man die Fähigkeit zur Unterstützung von ATis Overdrive wohl doch nicht so einfach an der Präsenz dieses Chips ablesen kann. Folgendes konnten wir beobachten:



PowerColor Radeon 9600 XT Bravo ohne LM63-Chip: Overdrive nicht aktivierbar


Sapphire Radeon 9600 XT Fireblade ohne LM63-Chip: Overdrive aktivierbar

Beide von uns getesteten Modelle verfügen also nicht über diesen Steuerungschip. Trotzdem ist das Modell von Sapphire in der Lage reibungslos mit der Overdrive-Technologie zusammen zu arbeiten. Wir begaben uns also weiter auf die Suche nach eventuellen Anhaltspunkten, wurden aber nicht weiter fündig, denn bis auf den Rage Theatre-Chip auf dem Modell von PowerColor unterschieden sich die beiden PCBs lediglich in ihrer Farbe.

Legt man als Käufer Wert auf diese Option, sollte man sich also weiterhin genauer über das Wunschprodukt informieren. Leider kann man auch nicht immer den Herstellerangaben trauen, denn PowerColor bewirbt die Radeon 9600 XT Bravo auf der eigenen Website mit der Overdrive-Funktion. Das von uns getestete Serienmodell konnte allerdings nicht mit dieser Funktion punkten. Also gilt natürlich weiterhin: Augen auf beim Grafikkartenkauf!
Autor: Christoph Becker

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) somé válasza Benzinkutas (#29) üzenetére


somé
őstag

Aida 3.xx---Megjelenítés-GPU.Itt ki lesz írva az XT...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#32) Damage válasza Benzinkutas (#29) üzenetére


Damage
senior tag

Nekem is ASUS 9600XT-m van. 4.1es catalystot használok, szintén 9600 seriesnek ismeri fel. Szerintem ez így jó, elvégre a 9600as szériába tartozó kártyák csak a sebességükben különböznek egymástól. Az overdrive funkció nekem sem jelenik meg, ezért feltettem mellé a Smart doctort (4.0). A kérdés csak az, ha egy kicsit is állítok a sebességén, kb 2 perc múlva visszaugrik az eredeti sebességére. Miért van ez??? A smart doctor közben fut a háttérben, nem zártam be, a sebességnövelés 1Mhz-et jelent, vagyis nem egy olyan egetverő sebességnövelés, hogy a kártya ne bírná, közben nem használok semmilyen 3D-s alkalmazást. Miért nem marad úgy??? Kompatibilitási problémák a smart doctor és a catalyst között??? Ki milyen driverekkel, progikkal használja az ASUS-át, miközben overdrive is műxik? (nálam gyári ASUS driverrel fagyott a MOHAA).

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#33) modder válasza Mania (#30) üzenetére


modder
aktív tag

bocs. magyarul?!
érdekele, mert németül egy kicsit sem gagyogok :(
az a lényeg, hogy a sapphire 9600XT-ről hiányzik a hőmér chip?

(#34) JoHnni válasza Damage (#32) üzenetére


JoHnni
senior tag

Az Asusoknál nem is kell lennie Overdrive funkciónak, ezért csinálták hozzá a SmartDoctor-t.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#35) modder


modder
aktív tag

illetve overdrive chip?

(#36) Szeke


Szeke
senior tag

Új fejlemény: a 4.2-es catalyst feltelepítése után eltűnt az overdrive fül a driverből... Pedig 3.10-nél még megvolt. Most mi van? :F

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#37) Damage válasza JoHnni (#34) üzenetére


Damage
senior tag

Tudom, de ez sajnos nem válasz a problémámra! A kérdés az, miért nem marad meg a beállított GPU, memória órajel. Hiába a Smart doctor, ha nem működik normálisan (visszaugrik alapórajelre)...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#38) Thauglor válasza Damage (#37) üzenetére


Thauglor
aktív tag

NEkem a 3.10-4.1Catalyst és az Omega 2.5.22-vel is megy. magyarul no problem a shappire-nél.
de hogy maradhat le bármi is a kariról?

-Az omegában van a radlinker, azzal gond nélkül megy, de a shappire-karikhoz redline van eredetileg -mindegyik megy-
Ha nincs engedélyezve az overdrive a beállításoknál akkor a kari alapban visszaáll a defaultra.

(#39) Damage válasza Thauglor (#38) üzenetére


Damage
senior tag

Nálam sincs gond a kártyával, inkább software-es hiba lehet.....sőt biztos. A kártyáról nem hinném, hogy bármi hiányozna, annál igényesebb cég az ASUS. Nem próbálkoztam még a Powerstrip, Rivatuner stb-vel, de abban is biztos vagyok, hogy ezekkel működne. Engem az idegesít, hogy a Smart Doctor nevű progi kifejezetten ehhez a kártyához készült (ASUS) és még sem stimmel valami, de ezek után asszem marad az alternatív módszer Powerstrip órajel emelésre, a smartdoctor meg jó lesz GPU és memória hőmérséklet ellenőrzésre + a venti szabályozásra.
Az overdrive azért nincs engedélyezve, mert ez egy ASUS 9600XT! Tudtommal az ASUS nem a hagyományos GPU hőmérséklet csekkolást végzi (valami saját hülyeségük van erre, ami a smart doctorral kompatibilis) ezért a catalyst féle hőmérséklet ellenőrzéssel nem kompatibilis, ebből kifolyólag nem jelenik meg az overdrive fül, de ez nem azt jelenti, hogy ASUS-ék kártyáját nem lehet tuningolni. Sőt, kellene, hogy működjön a catalyst és a Smart doctor párhuzamosan, ami működik is, csak az órajelek mindig visszaugranak alapra. (ha valami baromságot mondtam, akkor boccs, én csak abból a kismillió topicbafirkálásból próbáltam okosodni)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#40) Thauglor válasza Damage (#39) üzenetére


Thauglor
aktív tag

Noh akkor gratz! :D sztem a normált érdemesebb lett volna alkalmaznijuk... bár kitudja. Azér biztos bennvan a dologba hogy az ASUS még igencsak kezdő a VGA-piacon.

(#41) Jester


Jester
aktív tag

Nézzétek meg:

Vannak olyan variációk, amelyiken nem megy:
[L]http://www.sapphiretech.com/product-matrix/bulk-lite-retail.xls[/L]
[L]http://www.sapphiretech.com/product-matrix/full_retail.xls[/L]

Mehr Licht!

(#42) Damage válasza Thauglor (#40) üzenetére


Damage
senior tag

''az ASUS még igencsak kezdő a VGA-piacon''

:F??? Én úgy tudtam, hogy az ASUS már hosszú évek óta gyárt VGA kártyákat. Más dolog, hogy kb tavaly ősszel beszálltak az ATI kártyák piacára is.

Ezt csinálják ASUS-ék, mindenben különcködnek. Anno az ASUS GeForce kártyához sem a detonatort adták, hanem ASUS által készített saját driver-t.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Miért nem megy az Overdrive 9600xt-n? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.