Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tudjuk, hogy rengeteg alkotást kaptunk 2023-ban is, teljesen biztosak vagyunk benne, hogy a listából hiányozni fog néhány ember abszolút kedvence. Ebben az esetben külön hozzászólásban jelezzétek ezt számunkra!

Biztos maradt ki cím, ha valakinek más a Top1 idén, írja le ide hozzászólásban. :)

Saját szavazatom: Armored Core VI

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

BG3.

(#3) JanR


JanR
addikt

Mario: Wonder

(#4) Gave


Gave
addikt

Nekem idén nem nagyon van.

Starfield lett volna, de a jelen állapota szerint nekem csak kb egy erősebb 7-es, külön rituálé, hogy rábeszéljem magam.

Phantom Liberty, szerintem picit sokat vesztett mint RPG, nekem az a része a fontosabb, viszont jobb akció játék lett. A triviális "kicsi a hitbox" PC Ending bugja miatt az sem ok.

BG3 meg 2024-re marad nekem, ami a nyilvánvaló szavazat lenne :D.

Nekem ez ismét inkább egy "retros" év volt.

(#5) JanR válasza JanR (#3) üzenetére


JanR
addikt

Bocs, most látom, hogy benne van a listában. Nyugodtan törölhetitek a hozzászólásaim! :R

(#6) Lord Gabor


Lord Gabor
csendes tag

Dave the diver

(#7) homerhamm válasza oriic (#1) üzenetére


homerhamm
addikt

Aztán a Gollum játék hol van? ;]

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8) oriic válasza JanR (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Attól még nem gond ha hsz-ben is itt van :)

homerhamm:

Hess... ;]

Live-Die-Respawn

(#9) pRoject22


pRoject22
őstag

Hogwarts Legacy

¯\_(ツ)_/¯

(#10) cactuar


cactuar
aktív tag

Sok remek játék volt idén, mindre nem is jutott időm. Pl az Alan Wake 2 már jövőre csúszik nekem.

Ez a top listám:
1. Baldur's Gate 3
2. The Legend of Zelda: TotK
3. Pikmin 4
4. Super Mario Wonder
5. Hogwarts Legacy

(#11) S e t h


S e t h
nagyúr

Már megvan az év játéka, kb. annyival van a többi előtt, hogy az első három helyet is simán vihetné.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#12) Wlac


Wlac
Ármester

Csak két idén megjelent játékkal játszottam. Bár a Diablo IV-et is imádom, a (számomra) új gameplay miatt a Dave the Diverre szavazok.

“The wha-"

(#13) .LnB válasza oriic (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha a COD MW 3 benne van, akkor a Gollum miért nincs? :(((

Egyébként mehetnének felhasználó nevekkel ezek a szavazatok. Néhányra kíváncsi lennék. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) ratcache


ratcache
aktív tag

Baldur's Gate 3-ba még csak most kezdtem bele, így számomra a Hogwart's Legacy.

(#15) james001


james001
veterán

Dead Space Remake nekem torony magasan vitt mindent. Megtartottak mindent amitől az eredeti zseniális volt,és még adtak hozzá plusz sztori elemeket,több felfedezni valót,stb. Így kell remake-t igazi csinálni :)

Csalódás pedig nekem az új Mortal Kombat volt. Sztori mód még úgy ahogy jó volt benne,de az invasions mód uncsi repetitiv maszlag volt,kevés karakterrel,meg amúgy is,kevés tartalommal... Nyilván majd jön hozzá 25 féle dlc ehhez is mint a 11hez is jött,akkor mondhatjuk majd hogy több minden van benne :U :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#16) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Meg kell adjam az Alan Wake 2-nek. Amit letettek abba a játékba, meg a TGA-n is amit lenyomtak, az nagyon komoly volt.

Aztán Hogwarts Legacy, mert végre egy új, igényes világot kaptunk, ami egyedi. Plusz jön hozzá a Kviddics Világbajnokság is. Ezt meg is tervezem venni még karácsonyra.

Aztán persze BG 3

[ Szerkesztve ]

(#17) George85


George85
tag

Forza Motorsport-ra ment a szavazás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Macska!

(#18) oriic válasza .LnB (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aztat mondja inkább Uram, hogy önnön maga mire szavazott? :DDD

Live-Die-Respawn

(#19) pRoject22 válasza james001 (#15) üzenetére


pRoject22
őstag

Mortal Kombat-ban egyetértek veled, minimális grafikai fejlődés, majd azt mondják reboot de valójában nem is az hanem folytatódik az egész, egy kitalált össze vissza kavart valamivel, nagyon bánom már, hogy pénzt adtam érte.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#20) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Én egyikkel sem játszottam. Tartózkodom

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21) Chapel


Chapel
addikt

RDR2 2018 óta :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#22) james001 válasza pRoject22 (#19) üzenetére


james001
veterán

Igen az is elég csalódás,hogy konkrétan a 11 sokkal szebben néz ki mint ez szerintem,pedig az még PS4 és társain debütált először... Sajnos én is megvettem megjelenéskor,várnom kellett volna.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#23) atainprison


atainprison
senior tag

Nincs a listán, ezért ide írom:
Warhammer 40,000: Rogue Trader

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Baldur, mi más? Amíg nem jön a Stalker 2 vagy GTA 6.

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Alan Wake 2

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Alan Wake 2 nem kérdés. :) :R
Reálisan még a BG3 ami hasonló szint, de az AW2 mainstreamebb, meg a sztorivezetése és a grafikája is varázslatos. :)
A Mario Bros Wonder pedig különdíjat érdemel. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#27) cpttenkes


cpttenkes
csendes tag

EA Sports WRC

(#28) .LnB válasza oriic (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Baldur's Gate 3.
Minden tiszteletet megérdemel az a játék.
Idén szerencsére nem kérdéses az év játéka cím.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) nubreed


nubreed
veterán

Baldur's Gate 3 és hs egyáltalán szabad DLC -t megnevezni akkor a Phantom Liberty. Starfield és Diablo 4 orbitálisan nagy csalódás volt számomra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30) anulu


anulu
félisten

nekem a CyberPunk 2077 2.0-ás patch után. hosszú-hosszú évek után volt egy olyan történet alapú játék, ami lekötött annyira, hogy végigtoljam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) sittes79


sittes79
addikt

AW2 nincs kérdés

(#32) VágniValó válasza Chapel (#21) üzenetére


VágniValó
addikt

Tökéletes válasz.

Témához: Nem sok mindennel játszottam, de gamapley-eket amint úgy van időm, igyekszem pörgetni. A díjeső indokolt volt a Baldur's Gate 3 esetén, plusz jó üzenet a kedves AAA iparnak, a sok félkész bughalmaz fos között.

Az enyém: Ready or Not
Ámulok és bámulok, a hangulat, az enemy AI, a csapattársak precizitása scriptelt hülyeségek helyett a random események, annyira brutális.
Void Interactive jött és a beverte az ajtót a farkával :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#33) LLKobe


LLKobe
veterán

AW2

Bár most várok egy patch-et, mert olyan game breaking bug-ba futottam, hogy nem tudok továbbmenni :DDD De a játék faja.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#34) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

It Takes Two ;]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#35) ham_ válasza LLKobe (#33) üzenetére


ham_
tag

1.0.13 sem jó?

(#36) LLKobe válasza ham_ (#35) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem... Azzal van a bug.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#37) heihachi


heihachi
addikt

A Lords of The Fallen-t hianyolom a listarol, nalam az az ev jateka.
Masodik a Remnant II, harmadik a Diablo IV.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#38) Ferke[HUN]


Ferke[HUN]
tag

Tudom, tudom... De nálam idén a Phantom Liberty mindent vitt. A Hogwarts Legacyt jövőre végigtolom, más a listából nem igazán mozgat meg.
:Y

(#39) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az idei felhozatal nálam mélységesen kimaradt eddig, és csak most fogom elkezdeni pótolni dolgokat. Nálam látatlanban erős kontender az Armored Core 6, de pótolva lesz a BG3 és a FF16 is. Előbbi félő hogy a hype ellenére nem fog bejönni, de mindenképp tenni akarok vele egy próbát, ahogy a Final Fantasyval is.
Viszont most én a szavazatomat a Crew Motorfestre rakom. Nagyon nagyon alul van értékelve és reprezentálva, mindenki csak a Forzáról vernyog, pedig a Motorfest messze többet fejlődött az elődjéhez képest szinte minden tekintetben. Évek óta nem szórakoztam ennyire jól autós játékon, pedig aztán mindent kiróbáltam ami landolt PS-en.

#38 Ferke[HUN]

Sajna az DLC, de hatalmas +1 annak. Ha bele lehetne tenni a felsorolásba, én is szemrebbenés nélkül arra voksolnék. A finálétól még mindig a hideg ráz. A jó értelemben.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#40) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Idén viszonylag kevés új teljes játékmegjelenéssel játszottam, szóval ez egy vegyes, sorrendiséget nélkülöző lista lesz:

- Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (nagyon kedveltem az alapjátékot, a DLC és az idei frissítések pedig ragyogóan sikerültek, az idei év egyik abszolút fénypontja számomra)
- Assetto Corsa (2023-as CSP, RSS, WSC, AEGIS, Tidy tartalom megjelenések, mindegyik színarany)
- Art of Rally (2023-as Australia DLC és a közösségi visszajelzések alapján érkezett frissítések)
- Battlebit Remastered (bár a választott vizuális stílust nem kedvelem, mégis az idei kedvenc lövöldözős játékommá tudott válni a remekül működő mechanikáinak és a játékmenetének köszönhetően)
- Atomic Heart (közel sem tökéletes, de az egyedi megközelítés és a nagyon erős művészeti direkció elvitte a hátán, amellyel inkább egy kiemelkedően különleges, mint egy kiemelkedően jó játék lett)
- Doom 2 DBP 57, DBP 59
- Tiny Tina's Wonderlands

Ami még felkerülhet, de még nem értem a végére:
- System Shock (2023)
- Resident Evil 4 (2023)

Ami akár jó is lehetne, de sajnos lecsúszott:
- EA WRC 2023 (tartalmilag jól kivitelezett, jó fizikai, jó hangok, tálalható látvány, azonban iszonyatosan hitvány optimalizáció, UI amitől sikítva lehet hányni, ócska ingame livery editor, felesleges autóépítős rész)

(#41) xTech


xTech
tag

Lethal Company :P

(#42) prolad


prolad
őstag

Cyberpunk 2077, most, hogy végre rendberakták. Plusz a DLC is remek lett.
Tényleg ideiekből passz, a 2 "új" Yakuza rész egész jó lett, de nem kiemelkedőt. Alan Wake 2 szintén érdekes volt, de a játékmenetet valahogy rosszabb lett az első résznél,hiába 10+ éves. És még a történetet is elfelejtették befejezni. Baldur's Gatenek neki akartam futni vagy 10x, de bármilyen anyagot nézek a játékról, fél perc alatt rájövök, hogy felesleges nekiállni, nem az én világom. Ettől függetlenül jár az elismerés a beletett munkáért és a jó végeredményért.

(#43) Döglött Róka válasza james001 (#15) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En imadom az uj MK1-et, jatekmenetre zsenialis a kameok nagyon jo csavart adnak. A sztori mindig is ergya volt viszont a karakterdesign 5 szintet lepett. Es vegre a ranked nem csak scorpion hordabol all. Sokkal jobb a balansz mint a 11ben volt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#44) Norb79


Norb79
őstag

Hát úgy látom ez az év második felének a listája. :D Lesz az első feléről is? Mert nekem az idei top3:
- Octopath traveller 2 (ez februárban jelent meg)
- Anno1800 console edition (ez márciusban, pc-n már 4 éve), pont tegnap ezreztem xboxon
- Wartales (ez is "csak" xboxon idei megjelenés, és ráadásul az év második fele)

Mindenesetre, ha lenne a listán, akkor egyértelműen az octo2!

(#45) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A DBZ: Kakarot mit keres ott a listában?! És még szavazat is érkezett rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) pRoject22 válasza .LnB (#45) üzenetére


pRoject22
őstag

Szubjektív ez a szavazás, aki arra szavazott neki az volt az év játéka ugyanúgy ahogy pl én az AW2-t 60%-nál letöröltem és a BG3-ba bele sem kezdtem mert nem tetszik a harcrendszere.

Azért mert valakinek más ízlése van még nem kell ledegradálni :)

¯\_(ツ)_/¯

(#47) oriic válasza .LnB (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nextgen kiadás idei, ne kotekedj. ;]

Live-Die-Respawn

(#48) parandroid válasza callmeakos (#39) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhh, egész eddig azon gondolkoztam, ki az a négy megátalkodott, aki a Motorfestre szavazott. De így már van értelme: szerencsétlen PS-tulajok vagy 10 éve nem láttak normális open world autós játékot, ott ez nyilván mindent visz. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49) callmeakos válasza parandroid (#48) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Sajna azzal kell főzni, ami van :P
Talán jövőre a TDU: Solar Crown hoz valami frissességet, de őszintén az eddigi gameplay nem nyűgözött le. (attól a statikus külső kamerától lever a víz)

All→M8

(#50) parandroid válasza callmeakos (#49) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is szeretném, ha a Forza Horizon kapna valami versenytársat, mert kezd a fejükbe szállni az elsőbbség, meg mintha laposodna is el, de sajna nem sok esély van rá. Neked viszont mindenképpen ajánlom, hogy próbáld ki, ami a Motorfestben kicsit is előremutató dolog volt, azt kb mindent onnét loptak, csak a közelébe sem értek megvalósításban. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.