Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Eastman válasza sbazsi (#48) üzenetére


Eastman
őstag

Magyarósi Csabát meg is rázták a meteor fényéről készült felvételek. :(((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52) proof88 válasza sbazsi (#48) üzenetére


proof88
addikt

A megrázó felvételen látszik :D
A szavazás is jó, szerintem Bruce Willis... :C

(#53) ^Clown válasza ollie (#50) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Chuck Norris kimaradt... :)

(#54) Eastman válasza proof88 (#52) üzenetére


Eastman
őstag

Bízzunk benne, hogy azóta már kiheverte. Szegénykém.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) proof88 válasza Eastman (#54) üzenetére


proof88
addikt

A technikához nem ért, de mint mindent, ezt is túlélte, szerintem. :K

(#56) zyklon03


zyklon03
újonc

érdekes dolgok derülnek ki:)

Hülye akinek mondtad!

(#57) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Sziasztok!

Állítólag Tornaaljára csapott be, egy házat is szétszedett. Egyelőre ennyi részletet tudtam meg (sokadkézből :)). Ha valami lesz még majd szólok. Nézzétek a híreket, hátha van nálam okosabb is :)

(#58) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Helló

Sok hozzászólás után sem lehet még tudni mi is történt valójában.
Valószínű,a meteorit sztori,de akkor amit Döme107 rakott be linket,azon mik azok a fényes pontok 10 percen át?????A meteorit ugyanott van 10 percig?

Meg az lehetséges,hogy ami "Tornaljára"csapódott be meteorit,borsod megyén át ment.....és még Veszprémben is látták???Nem nagy a távolság hozzá,hogy lehessen látni?
Ha meg mégis látták,akkor nagyon nagy meteorit-nak kellett lennie nem gondoljátok?
Viszont akkor hova lett????

Engem is nagyon érdekel mi volt tegnap este,mert nagyon fényesen világított be az ablakon,mivel én úgy vettem észre,rá 4-5 perce meg lehetett hallani a"robbanást".
Ma mindenki úgy hívja hogy "robbanás" mert tényleg olyan volt.
De valaminek szólnia kellett ekkorát,,tehát be kellett hogy csapódjon,de hová?
(Vagy csak "valami" olyan gyorsan ment,hogy hangrobbanást idézett elő????)

(#59) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Veszprémet és Tornaszentandrást, ha összekötöd egy vonallal a térképen, akkor egy egyenes pályát kapsz. ennek a vonalnak a közelében érzékelték a szemtanúk a jelenséget. Veszprémben és BP-n még csak fényeket láttak, de mi itt Szögligeten például erős, robbanásszerű zajokat is hallottunk. Nagyon durva volt, ahogy remegetek az ablakok.
Ezen a vonalon van Tornalja is.

(#60) Aine válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


Aine
újonc

Szia!
Én Kazincbarcikán élek,ma éjszaka nem láttam de nem tudtam aludni 10 percenként felébredtem.Látni láttam már a lányommal ilyet nyáron, éjszaka hirtelen a semmiből kb 15 méter magasságban volt felettünk és hirtelen a semmibe eltünt,meglepődtünk nagyon ez kb hajnal 2 kor volt ,képen megmutatom milyen volt amit láttunk és hirtelen eltünt a semmibe köddé vált ,mintha egy másik dimenzióba került volna.Üdv Aine

(#61) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Tényleg a vonal közelében voltak az észlelések.
Viszont így 99% hogy meteor volt.Ami kb Veszprém nél lépett be a légkörbe,és Borsod közelében robbant fel.
De én mint mondtam a fény után min 4 perc után halottam a robbanást.Azért az nem kevés idő.A meteornak valahol súlyosabb károkat kellett okoznia ha borsodban remegtek az ablakok...

(#62) JetiRulez válasza tomscholz (#57) üzenetére


JetiRulez
őstag

Én aznap már 22 órakor javában aludtam, szóval nem lettem figyelmes semmi ilyesmire, azt találtam meg kis kutakodás után, amit Eastman linkelt a 46. hozzászólásban.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#63) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Tornalja szlovákiai területen van. Ott egy házat zúzott le a cucc, azt állítja egy környékbeli, aki arra járt.

(#64) Dömi107


Dömi107
újonc

http://www.idokep.hu/?oldal=arch_kep&kep=ido&ev=2010&ho=02&nap=28&ora=23&perc=40

http://www.idokep.hu/?oldal=arch_kep&kep=ido&ev=2010&ho=02&nap=28&ora=23&perc=50

A nagy fényes villanás után egy kis időre volt a hang.(zörej).. nekem jobban a hang volt furcsa. Az ablak annyira berezgett...mintha nagy robbanás lett volna a közelbe...(vagy mintha valaki zörgette volna erősen)..
Először azt hittem 22:30 körül történt , de utána meggyőződtem hogy 23: 30 körül lehetett, több embertől érdeklődtem ebbe a kis faluba, Rengetegen hallották!

11.8 km -re van Tornaszentandrástól Szögliget,
55,1 km-re van Tornaszentandrástól Tornaalja.

Majd ha még megtudok valamit írok!

(#65) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Én Tornaaljától mint egy 30 km -re lakok.Holnap elmegyek megnézni,hogy ne csak tévhit legyen.Ha tényleg tönkretett egy házat,akkor mégsem égett el a levegőben....
Erre mondjatok valami,hogy most elégett,vagy mégis becsapódott?
Remélem a hírekben mondanak valamit.

(#66) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Fabrizio! Ha jól matekoztam, akkor te a becsapódástól 80-100 km-re lehettél, amikor a zajt meghallottad. Feltéve, hogy az a becsapódás hangja volt. Vagy csak felszökött az adrenalinszinted és az 1-2 percet érzékelted többnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#67) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Egyébként nagyon érdekel ki mit gondol,mert félek ha valami komolyabb is lenne a sajtó elsimítja az ügyet,és az emberek semmit sem fognak megtudni..

(#68) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Igen, a média egyelőre kussol az ügyről. Legalábbis semmi konkrét adat nem lett eddig közölve. De lassan lehet híradót nézni, hátha mondanak valamit. :)

(#69) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Azt mondod,hogy 80 km-re lehetett a becsapódás ha volt ilyen...Értem én.
De akkor mennyire valószínű hogy a 30 km-.re lévő Tornaljába csapódott be,és ott tett tönkre egy házat?
Vagy csak egy darabja volt?
De ha egy darabja egy házat tesz tönkre akkor a többi meteor darabka?

(#70) phaet0n


phaet0n
tag

Nem csak az északi részen, Borsod szívében (Miskolcon) is látható volt. A vicc az, hogy én nem is az égen láttam, hanem megvilágította a szomszéd ház falát. Utána kb. 2 perccel volt a "dörgés".

(#71) zyklon03


zyklon03
újonc

én csak a fényeket láttam, hangját nem nagyon hallottam, mondjuk az olimpiát néztem, amúgy Kazincbarcikán lakok én is.

Hülye akinek mondtad!

(#72) Aine válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


Aine
újonc

Nem értem miért törölték amit írtam?

(#73) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Bolida

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#74) Aine


Aine
újonc

Hát kíváncsi leszek lesz e a híradóban valami erről.
üdv.

(#75) tomscholz válasza Fabrizio (#69) üzenetére


tomscholz
csendes tag

A megadott időegység (4-5 perc) alapján számoltam, feltételezve azt, hogy a zaj, amit hallottál a becsapódásé volt, és semmi más nem befolyásolta a hang terjedését. Hacsak nem mérted az időt és nem tudsz pontos infót mondani, akkor ez a 4-5 perc lehetett kevesebb is.

(#76) Winner_hun válasza Aine (#72) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs az törölve, a fórumbeállításaid miatt folyton az első 50 hozzászólást látod. Az oldal tetején vagy alján nyomj rá erre:
Ha nem szeretnéd mindig azt nyomkondi akkor jobb felső sarokban beállításaim-re kattints, majd a fórum hozzászólásoknál a Kezdő blokkot állítsd át utolsóra;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#77) marcus.fenix válasza Aine (#72) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Nem törölték, ott van képestől mindenestől... de hajnal kettő körül az már más sztori.
Habár ahol egy meteorit van, ott megakad több is, de a 15 méteres távolság inkább optikai csalódás lehetett.

A többiekhez:

Hát nem tudom, szerintem ha tényleg lezúzott volna egy házat a szlovákoknál, annak már hírét vettük volna valami komolyabb forrásból is. Kivéve ha a Krypton bolygóról jött és lefoglalta a szlovák FBI, vagy a xenomorphok már megették a szemtanúkat... ;]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#78) GrandeP


GrandeP
őstag

Tessék msot mondták meteor robbant..

Vagy tééleg neutralizáltak.. :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#79) syberia


syberia
veterán

Érdekesen hangzik, remélem hamarosan több infót
megtudhat a nagyközönség :D

Találtam egy érdekes videót hasonló eseményekről

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#80) zyklon03 válasza marcus.fenix (#77) üzenetére


zyklon03
újonc

a TV2 híradóban nem mondtak semmi konkrétat.

Hülye akinek mondtad!

(#81) proof88 válasza GrandeP (#78) üzenetére


proof88
addikt

vagy exterminálták :D

(#82) Aine


Aine
újonc

Ok köszi látom ott van valóban:-)
Na igen a tv2 mondták,persze azt hogy meteorid és felvette a térfigyelőkamera,de az persze nem volt látható hogy be is csapodott volna valahová ;)
Végül is találgatni lehet,de én inkább úgy gondolom természetfeletti misztikus dologról van szó megérzésem ez.
üdv.

(#83) GrandeP válasza Aine (#82) üzenetére


GrandeP
őstag

Végül is találgatni lehet,de én inkább úgy gondolom természetfeletti misztikus dologról van szó megérzésem ez.

LOOOL... tán érezted a vizeletedben, röntgenszemű Katika?! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#84) Aine


Aine
újonc

Nem érzés,hanem megérzés :P

(#85) Fabrizio


Fabrizio
újonc

Hát a hírekben csak azt mondták amit már ma délelőtt is tudtunk.
Az igaz hogyha egy házat tönkretett volna annak már híre lenne.
De hogy senki sem nyomoz utána az meglep.Senki sem keresi a helyét,vagy valami jelet.

(#86) Winner_hun válasza GrandeP (#83) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lassan lehet indulnak az újabb legendák:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#87) zyklon03


zyklon03
újonc

sztem csak Vangelis alteregója ragyogta be az eget:D

Hülye akinek mondtad!

(#88) roti86


roti86
őstag

Én is itt lakok Barcikától nem messze és ha jobban belegondolok hallottam valamit 23:28 körül, de azt hittem dörög az ég, mert mostanában elég sok eső esett a környéken...

Fényt viszont nem érzékeltem, bár már majdnem aludtam..

(#89) localhost


localhost
Közösségépítő

Szögezzük le (a sok állítólagozás közepette):
Akármi is volt, nem csapódott be sehová!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#90) proof88 válasza Aine (#82) üzenetére


proof88
addikt

Biztos elhanyagolt feleség vagy, aki kezd megzakkanni, azért írsz ilyeneket. :P

(#91) hossszú


hossszú
őstag

Talán tűzgömb lehetett. :U [link]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#92) tomscholz


tomscholz
csendes tag

Azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy nem csapódott be. A fényjelenséget sokan látták, számos szemtanú számolt be erről. Hangjelenségről viszont csak a borsodmegyeiek jelentettek. A környéken több helyről is valami robbanásféléről beszéltek az emberek, akik hallották a dolgot. Ezért elképzelhető, hogy ez a becsapódás zaja volt, mely hosszan hallatta magát. Kezdetben még emlékeztetett villámcsapás hangjához, de a további zajok másra engednek következtetni. Lennie kell valahol egy becsapódási pontnak.
A média sem tud mindig mindent, és amit tud, az sem mindig igaz. Fabrizio, ha megtalálod a házat Tornalján, készítenél pár fotót?
A másik dolog, meg az, hogy egy meggymag is tud nagy kárt okozni, ha megfelelő a sebessége. Ez a jelenség 23.25 és 35 között zajlott. Nálam kb 31-et mutatott az óra. Ha megnézzük a távolságot, akkor ez a dolog ~300-400 km-t tett meg pár perc alatt. Legyen 360 km a megtett út, és 6 perc az idő. (mert így könnyű számolni) :) Ez 60 km/perc vagyis 3600 km óránként!!! Az azé' meg gyorsan jött :)
Tuti, hogy becsapódott, a környező településeken nagyon sokan hallották a zajt. Volt aki erre ébredt (és így még látta a jégkorong mérkőzésben az egyenlítő gólt. Az mikor volt?) :D

[ Szerkesztve ]

(#93) DBob


DBob
őstag

Döbbenet mekkora felhajtás van egy tűzgömb körül.
Az "omgomg!!!! vajon becsapódott??!!!44" hozzászólások pedig kiemelten nagy tudatlanságról árulkodnak.

(#94) Dömi107


Dömi107
újonc

http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/meteort-ufo-t-vagy-ritka-meteorologiai-jelenseget-lattak-eszak-magyarorszagon/cn/haon-news-charlotteInform-20100301-0538149460

Ezt nézzétek meg!!!

(#95) PLaci58


PLaci58
őstag

Érdekes dolgok derülnek itt ki.
Mint írtam én nem láttam se csóvát, se rettenetes fényességet.
Az ablakkal szemben ültem és egy egyszerű "villámlást" láttam, amit nemsokára követett a dörgés is. Nem számoltam, de min 10, max 30 sec lehetett az eltérés. A fény rövid villámcsapás szerű, a hang kicsit elnyúló (1-2 sec) mély dörgés. Nekem tipikus villámlásnak tűnt.
Ennek alapján, tőlem kb. 5-6 km-re saccolom Keleti irányban (pár kilométer eltérés lehet!)

Én kb. ide tenném (piros kör):

Mondjuk nem néztem a délutáni katasztrófa filmet :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#96) Betc


Betc
újonc

Sziasztok, most csatlakoztam! Húú nem semmi kicsit kezdek félni! Mi Encsen lakunk itt is hallható volt a zaj, vagyis már aludtunk a párommal de én felriadtam rá és ez nem dörgés volt az biztos!! De nem is foglalkoztam vele csak ma mondta az egyik ismerősünk(ők is Encsiek) hogy ők ébren voltak még látták a fényt is és a házuk ablakainak az üvegei rendesen beleremegtek!!!
ÉS MÉG EZ IS:::
Az ügyet a katasztrófavédelem szakemberei vizsgálják. Kohánka István elmondta: a bejelentések alapján először meteorhullásra gondoltak, de ehhez túlzottan nagy területen észlelték a jelenséget az emberek. Ráadásul semmi nyomát sem találták az ilyenkor szokásos becsapódásnak. Mindezek mellett a fény fehér volt, míg a meteorok vörös fényben izzanak. A kutatást a szlovák határig kiterjesztették, de semmit sem találtak. A szomszédos ország katasztrófavédelmi szakemberei sem tudtak olyan történésről beszámolni, ami megmagyarázta volna a történteket. Az igazgatóhelyettes szerint lehetett olyan különleges meteorológiai jelenség is, mint a sarki fény, ám azt nem kíséri zaj. A harmadik lehetőség az UFO-jelenség lehet, mivel az ütemesen ismétlődő fény- és hangjelenséget nem lehet megmagyarázni - közölte Kohánka István. A katasztrófavédelem továbbra is várja szemtanúk információit a rejtélyes üggyel kapcsolatban.

Párom éjszakás én meg enyhén be vagyok tojva!!!!!!!! :W

(#97) Dömi107


Dömi107
újonc

Északon lehet látni valami érdekeset!

http://www.idokep.hu/?oldal=arch_kep&kep=ido&ev=2010&ho=02&nap=28&ora=23&perc=40

[ Szerkesztve ]

(#98) Bibby válasza Dömi107 (#97) üzenetére


Bibby
addikt

Könyörgöm, ez NEM FOTÓ és nem MŰHOLDKÉP. :U

Ελευθερια η θανατος

(#99) DBob válasza Betc (#96) üzenetére


DBob
őstag

"Mindezek mellett a fény fehér volt, míg a meteorok vörös fényben izzanak."

Ha már ilyen nagy szagértő vagy engedd meg hogy elmeséljem röviden hogy az izzó anyag spektruma a hőmérséklettől és az izzó test kémiai összetételétől függ. Arra már csak sejtelmes utalást téve hogy a nagy kerületű láthatóság meteoroknál (legyen pici vagy tűzgömb, magányos vagy raj) abból adódik hogy sok-sok-sok km magasan történt a légkörben.

Aki pedig látványos kráterekre számít, megint csak jobban teszi ha kiábrándul. Ha már kráter keletkezik a földben (gyengébbek kedvéért: ha becsapódik) akkor mi már nem élnénk. Elég csak visszagondolni ~100 évvel ezelőtti "tunguska eseményre" ahol becsapódásról még szó se volt, ám a légkörben szétrobbant meteorit hatalmas területen letarolta a szibériai erdőséget. Tehát ennél súlyosabb, tömörebb meteorit fog becsapódni csak, ám az a fentinél nagyobb kárt fok okozni....mintsem egy szlovák ház megrongálását :DDD

Az összehoaxolt hülyeségektől meg az én pofámon ég a bőr. Amiben utolértük usát, az-az átlag intelligencia (hiánya) :R

(#100) PLaci58 válasza Dömi107 (#97) üzenetére


PLaci58
őstag

Az a kép butaság!
Megnéztem a 22:40 és 22:50-es képet. Az a valami tök ugyanott van változatlanul!
Töltsd le a 2 képet és nézd meg egymás után. Ráadásul mennyi Hold van a felhők alatt.
Kizártnak tartom, hogy 10 percen keresztül ugyanott, ugyanaz lenne látható, miközben a felhők mozognak. Az szerintem az animáció hibája. Ráadásul ilyen mozgású felhők a világon nincsenek.

Még annyit tennék a hozzászólásomhoz, hogy a hang itt egyáltalán nem volt erős.
Ablak remegés meg ilyesmi nem volt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.