Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Tudom, valószínűleg sok minden történt ebben az időben, de igazából arra lennék kíváncsi amiről mifelénk mindenki beszél. Amit a Kazincbarcikától 15-20 km-re lévő településeken ebben az időben megfigyeltek, az semmiképp sem mindennapi. Erős fényjelenségnek lehettek tanúi a még ébren lévők, de a pihenni vágyók közül is sokan felriadtak az azt követő hangjelenségre, majd az ablakokat megrázó lökéshullámra. Igazából én is csak arra vagyok kíváncsi hogy mi volt ez, mert én lemaradtam róla. A menyasszonyom tanúja volt a fényjelenségnek de azt hitte csak valami jármű világított be az útról, ám az ablak rázkódását ő se tudta hova tenni. Azóta híreket keresek, de sehol semmi viszont a munkatársaim beszámolói mind megerősítik (több településről) hogy különböző erősséggel, de mindenki tapasztalt valamit a jelenségből. Amennyiben 20-25 km-es körzetben ennyire nyilvánvalóan észlelték ezt a dolgot, akkor az nem lehetet kicsi, emellett vihar sem volt a környéken, tehát kíváncsi vagyok. Ha valaki hallott vagy látott valami konkrétat, akkor írja be legyen szíves.

Nem vagyok ilyen "wannabe ufonauta", és pánikot sem szeretnék kelteni, csak kíváncsi vagyok hogy ez mi is volt. :) Tudom hogy a kisebb meteoritbecsapódások mindennaposak a földön, de itt még semmi ilyen nem volt...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#2) Dömi107 válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


Dömi107
újonc

Szia!!
Tornaszentandráson lakok, Kazincbarcikától olyan 60-70 km-re! Mi is észleltük a fény és a hangjelet! Nagyon erősen zörgött az ablak mintha valaki verte volna!!! Kb.. olyan 1 perc lehetett!
De szlovák ismerősöm is hallotta, ugyanezt, még innen kb 20-25 km-re!
Itt ebbe a kis faluba is többen hallották, de azt hitték, hogy villámlik!!!
Többen vagyunk aki ezt hallotta és mi is kíváncsiak vagyunk arra hogy mi történhetett akkor ... kb... 22:35 perc körül!!!!

Ha megtudsz valami érdekeset ...vagy bárki.... legyen szíves írjon nekem!!

Email címem: sulaad88@gmail.com

Köszönöm!!!

Adryenn

(#3) marcus.fenix válasza Dömi107 (#2) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Érdekes...

Megnéztem az útvonalterven, és Tornaszentandrás 40 km-re van Jákfalvától, ahol én lakom, de Zádorfalván és Kelemérben is ugyanolyan erősen volt jelen a dolog, viszont ezen a környéken mindenképp 11:30 körül... lehet hogy mégiscsak valami viharjelenség? Nem értem...

Találkoztam már olyan villámmal, ami nagyon közel csapott be, és hihetetlenül fényes volt, sőt még az ablakot is megrázta az azt követő robaj DE:

- az sosem tartott pár másodpercnél tovább
- és hétszentség hogy 70 kilóméterre már nem volt ilyen hatása
- nem volt egyedüli, pedig ez esetben többen kint voltak és senki sem szólt további villámlásról, vagy bármilyen viharjelenségről, pedig ezek a dolgok nem járnak egyedül...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#4) Winner_hun válasza marcus.fenix (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

23:30-kor nem volt semmi
23:40-kor volt villámlás
23:50-kor is volt villámlás
0:00-kor nem volt semmi

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Ariadne


Ariadne
őstag

Biztos neutralizálták őket, mint a Men in Blackben. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6) ollie válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

mod: Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

***

(#7) marcus.fenix válasza Winner_hun (#4) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Biztos valami felsőlégköri vihar vagy ilyesmi volt, sajnos nem értek ezekhez a jelenségekhez :DDD Mindenesetre nem mindennapi a dolog mert itt még a 70 éves öregapó is azt mondta hogy ilyet még nem látott... :)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#8) Dömi107 válasza marcus.fenix (#3) üzenetére


Dömi107
újonc

Szia!!!

A tesóm azt mondja hogy nem 10:30 , hanem 11:30- kor volt , ez a különleges esemény!!! Egyre több embert kérdeztem meg a faluba, és ők is azt mondják hogy 11:30 körül volt!!!

TUTI nem viharjelenség!!!!
Ilyet még nem láttam!!!De senki se!!!! Érdekes dolog!!!

Háát kíváncsi vagyok, hogy mi ez !!!

Írjatok!!!!!

Adryenn

(#9) 7


7
addikt

Szerintem itt is erdeklodhetnel, talan tobb sikered lenne :K

(#10) tomcsi23 válasza Dömi107 (#8) üzenetére


tomcsi23
veterán

vazze, ilyet még én sem láttam. Mennyi felkiáltójel. :Y

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11) ollie válasza Dömi107 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amúgy simán lehettek száraz vagy pozitív villámok.

Vannak ám érdekesek is. :)

[ Szerkesztve ]

***

(#12) Winner_hun válasza Dömi107 (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

A topiknyitó is fél éjfélt írt, az időképen is az az időpont szerepel, de tudom, egy szenzáció jobban esne mint egy villámlás:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) marcus.fenix válasza Dömi107 (#8) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Igazából az nem nagy cucc hogy egy villámot 70-80 km-es körzetben látni, tehát akár lehetett is az. Simán nappali erősségű fényességet csinált, kivéve hogy ez ilyen élettelen, fehér fény volt.
Ami engem meglep, hogy ekkora területen tudott egy bizonyos mennydörgés akkora robajt kelteni, hogy megrázta az ablakokat. Jó lett volna közvetlenül látni, irígylem azokat akik pont elkapták. A természet sokmindenre képes...

Ollie
A sprite-okról láttam egy részletes dokumentumfilmet az NGC-n. Érdekes dolgok zajlanak a fejünk fölött az már biztos...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#14) eddie17


eddie17
addikt

Hú, ez jó lehetett, imádom az ilyen jelenségeket. És lassan szezonja is lesz:)
Kár, hogy nagyon messze vagyok Borsodtól... kíváncsi lettem volna.

(#15) Dömi107 válasza marcus.fenix (#13) üzenetére


Dömi107
újonc

Tesóm még ki is ment! Tehát ő szemtanúja lehet!
Látod és azokat az embereket nézik hülyének?Aki tényleg látta?
Nem tudom tényleg hogy mi lehetett...

(#16) ollie válasza Dömi107 (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Villám. Ha meteorit lett volna, már hangos lenne tőle a sajtó.

[ Szerkesztve ]

***

(#17) marcus.fenix válasza ollie (#16) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Ráadásul, a meteorit megmagyarázná a hangot, de nem lett volna ekkora területen ilyen fénye. Oké hogy felizzik amikor belép a légkörbe, de nem hiszem hogy ennyire...

Mondjuk gondoltam arra is hogy meteorit, amíg nem erősítették meg a dolgot ennyi helyről. Mert most nagyon vizes minden, szóval ha valahová becsapódott volna egy kisebb, akkor még csak fel se tudta volna gyújtani a helyszínt... erdőt talán igen, de egy csupasz dombon semmibe sem tudott volna belekapni...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#18) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sajópálfalva még a közelben van? időkép webkamera

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Winner_hun válasza philoxenia (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

A megadott időpont körül itt semmi különös nem volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) marcus.fenix válasza philoxenia (#18) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

kb. 40 km, de végigpörgetve a képeken semmi sem látszik (nem fért bele a percenkénti egy képbe)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#21) Dömi107 válasza philoxenia (#18) üzenetére


Dömi107
újonc

26.4 km Kazincbarcikától - Sajópálfala

(#22) Dömi107 válasza Dömi107 (#21) üzenetére


Dömi107
újonc

Az utvonalterv.hu -n annyi jött ki!

(#23) FF23 válasza marcus.fenix (#17) üzenetére


FF23
senior tag

A meteorit tömegétől, anyagától függően szét is robbanhat mielőtt becspódna.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#24) Dömi107


Dömi107
újonc

http://www.idokep.hu/?oldal=arch_kep&kep=ido&ev=2010&ho=02&nap=28&ora=23&perc=40

Nézzétek vissza! 10 percenként 23: 40-kor és 50- kor Északon !!!

Na mi lehet az????

(#25) Winner_hun válasza Dömi107 (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Drótszamár válasza ollie (#11) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az érdekességként szereplő jelenségek (red sprite / blue jet) csak a másodperc tört részéig tartanak, az sem biztos hogy észreveszed őket szabad szemmel. Távoli zivatarok felett látszanak, hangjelenséggel nem járnak.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#27) orkester válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


orkester
senior tag

Én Vecsésen az emeleti szobámból É-K felé is láttam szerintem, mert nem a megszokott villám volt, hanem mintha 1 pontból jött volna egy nagy fény. Kis morajlás volt, de mivel itt a repülők is zajonganak, így nem tudtam pontosan mi okozza.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#28) PLaci58 válasza marcus.fenix (#1) üzenetére


PLaci58
őstag

Láttam, jó messziről, szerencsére.
Villámlott! Jött is utána a dörgés, de nem számoltam mennyi idő múlva. Lehetett saccra 15-20 másodperc. Iránya Miskolcról nézve kb. Tokaj felé. A villámot magát nem láttam, csak a fényt és a hangot hallottam.
Tipikus viharnak tűnt. Viharcellák bárhol kialakulhatnak.szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Ez lesz a megoldás szerintem: Tűzgömb utolsó 3 hozzászólás

Másik forrás: [MetNet.hu]

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#30) ollie válasza Drótszamár (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor mégis csak valami meteorit lehetett, ami nem érte el a földfelszínt.

***

(#31) marcus.fenix válasza Drótszamár (#29) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Na én itt borsodozok, aztán kiderül hogy szinte az egész országból látahtó volt ... :DDD

Szóval légkörben elégő meteorit volt (lehetett)... hát elég nagy robajjal és fénnyel járt, szóval szerintem eből majdhogynem kaptunk. Nem hiszem hogy emiatt végig fogják helikopterezni a helyszínt, de lehet hogy egy nagyon kis darab leért valahol a sztyeppén... :)

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#32) 3d


3d
tag

Sziasztok!
Én Budapestről láttam ÉK irányba és kb így nézett ki csak talán nem volt ennyire fényes:

Viszont semmilyen hengjelenség nem követte.

(#33) marcus.fenix válasza 3d (#32) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Egyszer Dél-Afrikában megörökítettek egyet mozgásban

ITT

Na az elbeszélések alapján alami ilyesmiről volt szó... :K

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Héj!!!
Tegnap a húgom is mesélte, hogy látott valami nagyon durva fényjelenséget az égen! Pont abban az időben, amit ti is írtatok!!!
De mi nem is Miskolc közelében lakunk, hanem Veszprémben! ~ 300km!!!
De ő is látta és meglepetten mondta, hogy azta mit láttam... :D Persze fogalmam sincs mit látott, de olvasva az első hsz-t az észlelés hasonló volt! Egy időben, csak 350km-rel odébb!

(#35) Dany007 válasza Dany007 (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy szerintem simán elképzelhető, hogy egy kisebb meteorit volt, ami felrobbant a légkörben. Az ilyen 'piciket' abszolút nem tartják számon, és az esetek 99%-ban észre se veszik, ha közeledik.

(#36) Dömi107


Dömi107
újonc

http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/meteorit-a-borsodi-egbolton/cn/news-20100301-01555600

Nézzétek meg!!

(#37) zyklon03


zyklon03
újonc

Üdv.

Én is láttam a tegnapi jégkorong meccs közben, nem tudtam mire vélni látomásom, de akkor nem a sok sör hatása volt. Dúrva:|

Hülye akinek mondtad!

(#38) Dömi107 válasza zyklon03 (#37) üzenetére


Dömi107
újonc

:-D

(#39) ^Clown válasza Dömi107 (#36) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon komoly a videó, nappali fényt csinált.

(#40) Dömi107


Dömi107
újonc

De amúgy tök jó , hogy beigazolódott az hogy nem villámlott!!! Még mi voltunk a hülyék!
Közbe nekünk volt igazunk!!! Örülök!!!

(#41) localhost válasza Dömi107 (#40) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Azért ez a "beigazolódott" szó még akkor is megmosolyogtat, ha valóban nektek van igazatok :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#42) ollie válasza Dömi107 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beigazolódott, hogy nem Predator bácsi jött a földre emberekre vadászni. :P

***

(#43) Dömi107 válasza ollie (#42) üzenetére


Dömi107
újonc

de akkor se villámlás!!!

(#44) plömplöm


plömplöm
őstag

szigetszentmiklós. időpont nem tudok, ugyanúgy lehetett 22óra, mint 2330, kicsit szét voltam esve. kurva nagy fényesség volt, namondom itt egy vihar defasza, de dörgést hiába vártam. izgi.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#45) marcus.fenix válasza localhost (#41) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Az igazság odaát van...

A topicot nem azért nyitottam hogy okos emberek arról vitázzanak hogy kinek van igaza, hanem azért hogy behatároljuk hogy mi lehetett. Ez sikerült, szóval felőlem akár zárható is...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#46) Eastman


Eastman
őstag

Tűzgömb robbant Magyarország fölött?

Forrás: http://hirek.csillagaszat.hu

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) lenox


lenox
veterán

Hozzank 23:30-kor bevilagitott valami ek-rol (3. kerulet) az ablakon, de eddig azt hittem, szorakozott valaki, bar kimentem, es senkit nem talaltam...

(#49) localhost válasza marcus.fenix (#45) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Dehogy kell bezárni!
Érdekes, ahogy lassan fény derül a dolog mibenlétére. :C

[link] :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) ollie válasza sbazsi (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senkinek sem volt igaza, a szavazás szerint Bruce Willis volt:

Mi volt a titokzatos égi jelenség?

* 46 Ukrán felderítőgép
* 176 Megelőző csapás a földönkívüliek részéről
* 271 Meteor
* 558 Bruce Willis
* 251 Demokrácia

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.