Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a baj? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) m3dv3


m3dv3
csendes tag

konfig

1700+ b magos
abit nf7-s
400w codegen
thermaltake v9
2 256mb samsung ram 400mhz

tuningoltam, 200fsb 9es szorzo ram 4/4 cpu over temp 90C
shut down pc 70C +0.5V a procinak

namost a problema eloszor akkor adodott mikor fimnomhangolasnal mentettem a beallitasokat. csak ugy se szo se beszed kikapcsolt a gep. Tap off/on bekapcs. Elmentett a bios es ment minden. Gondoltap a tap. De windowsban tesztelesnel is elofordult megint. Ujra eljaccottam ezt. Windows felall, elinditom 3dmarkot kozben 45fokos a processzor es pakk. lekapcsol. Visszatettem alapertekekre (load defaults) es mentettem. megint kikapcsolt. tap ki/be. Ment a bios es minden rendben van tobbet nem kapcsolt ki.
Ma vettem egy thermaltake 420W aktiv pfc vel. Gondoltam biztos ez volt a gond.
Ujra megprobaltam tuningolni es megint elojott az elobbi problema. Tap nem lehet gond, hutes nem lehet gond. Ramok nincsenek tulhajtva.

akkor mi lehet a gond???

pls segitsetek.
elore is nagyonszepen koszonom.

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#2) Niquis válasza m3dv3 (#1) üzenetére


Niquis
aktív tag

NF7-ből könnyű hibásba futni, azt mondják többnyire BIOS-hibásak. Szerintem ez is az. Persze kicsit álmos vagyok, ez nem garantált:))

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#3) m3dv3


m3dv3
csendes tag

hat es mit monnyak a szervizbe????
boccs de tuningolast nem birja. neha lekapcsol. kicserelnetek??
van meg ra garancia.

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#4) m3dv3


m3dv3
csendes tag

vagy lehet kerni hogy vizsgaljak meg hogy stabil e a gep es akkor kibukik es van ra urugy hogy kicsereljek????

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#5) Niquis válasza m3dv3 (#4) üzenetére


Niquis
aktív tag

Ja, ez nem rossz ötlet, de próbálj Te előbb mindenféle nyúzótesztet...prime95, cpu testerek meg mindenféle monitorozó progi hogy kisüsd hátha valami nem oké. Aztán: próbálj kevesebbet tuningolni rajta. Az én tb-b 1700-asomnak 1700MHz-en van a határa (200FSB-vel).
És várhatsz is, amíg végleg meghal az alaplap, ha máskor nem akkor már biztos kicserélik... nekem 2 hónap után jött el ez a pillanat. Addig random időnként bios rom checksum errorral borzolta a kedélyeket nálam...

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#6) m3dv3 válasza Niquis (#5) üzenetére


m3dv3
csendes tag

Addig random időnként bios rom checksum errorral borzolta a kedélyeket nálam...

ez mi??

Ha bios saveles kozben kikapcsolom a gepet vagy lekapcsolom a tapot akkor ugrik a garancia vagy kicserelik az alaplapot vagy esetleg csak a biosat cserelik?

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#7) steveetm válasza m3dv3 (#6) üzenetére


steveetm
őstag

az első hszból nekem nem derült ki, hogy az új táppal, tuning nélkül, stabilan ment e a gép, vagy nem is próbáltad?
egyébként a hőfokot honnan nézed, winből? mer lehet csak rosszul írja(kevesebbet), és oan értékre van beállítva, hogy lekapcsol már pont(és azér melegszik mer hűtű rosszul van feltéve).

bios rom cheksum error, nálam gyenge elemnél volt.

a bios saveen mit értesz? mikor lépsz ki a biosból? mer akkor kapcsolhatod ha teccik de baja nem lesz, ha bios upgradenél, akkor meg vagy bedöglik, nem jönnek rá mi a baj, cserélik, vagy le van írva hogy bios upgradekor ugrik a garancia, és nem cserélik(persze mondhatod hogy nem frissitettél, vagy bejön vagy nem...)
Üdv.: steveetm

(#8) Niquis válasza m3dv3 (#6) üzenetére


Niquis
aktív tag

Ha a mondat nyelvtani, stilisztikai vagy esztétikai értékét kritizáltad heves(nek érzett) kérdéseddel, akkor sorry. Már nagyon álmos vagyok:)

De ha arra kérdeztél rá hogy mi ez a hiba: nem indul be, csak sípol mint a hülye és megpróbál kislemezről biost frissíteni. (igaz, nem tud mert csak az awdflash.exe-t találja meg ...) Viszont működés közben okés. Ráadásul ezt a problémát is el lehetett napolni, mert beraktam egy awdflash-es kislemezt, nem írt egy byte-ot se sehova, de elindult jól...
Mentem aludni...ha segítséget akarsz, uppold szorgalmasan a topicodat, hátha valaki ellát olyan tanáccsal amiből gyakorlati hasznod származik.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#9) Niquis válasza steveetm (#7) üzenetére


Niquis
aktív tag

Ja és nem elem-probléma...első dolgom volt új elemet venni. Meg az többnyire inkább cmos checksum error, nem?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#10) m3dv3 válasza steveetm (#7) üzenetére


m3dv3
csendes tag

Ma vettem egy thermaltake 420W aktiv pfc vel. Gondoltam biztos ez volt a gond.
Ujra megprobaltam tuningolni es megint elojott az elobbi problema

szoval ugyanugy szar az egesz uj tappal is.

bios save helyett bios frissites :D

Van valami bevalt trukk a kicsereleshez??

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#11) m3dv3


m3dv3
csendes tag

tovabbra is fennall a kerdes! :O

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#12) szasanyi válasza m3dv3 (#11) üzenetére


szasanyi
félisten

A tuti megoldás: csere! Mármint mobo.

(#13) m3dv3


m3dv3
csendes tag

mi mobo?

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#14) Zoltán válasza m3dv3 (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

MOtherBOard

(#15) m3dv3


m3dv3
csendes tag

de nincs penzem a cserere. Csak az jo ha a bolt a garanciaval csereli

Megy a nyuszi az erdo szelen es egszer csak leesik.

(#16) szasanyi válasza m3dv3 (#15) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg kell próbálni a garis cserét! Ha szerencséd van, ilyen jellegű problémára esetleg kicserélik - hátha nem értenek annyira hozzá, vagy kevés az idejük :)
A másik lehetőség, hogy eladod valakinek (aki csak alapon használja, és ott nincs problem). Aztán egy kis pótlás és ott az új mobo.
Eccerű. Vagy nem :)

(#17) scafi


scafi
csendes tag

Hello!

Lehet tappal van gond?
Irom mi van a gepben!
p4 2.8Ghz 800Fsb Northwood proci; 865PE NEO 2 MSI alaplap, 2db 256Mb-os 400-as ram; club ATI radeon 9600pro; 2db winyo; 1cd iro 1 olvaso; 1 hangkartya; 1 halo kartya!
Ha huzamosabb ideig hasznalom es jatekkal terhelem vagy kilep a jatekbol vagy resetel a gep. DE ha peldaul egy kodfejtovel terhelen csak melegszik a proci es nem fagy! Van hogy felmegy 70 fokra is! De terheles mellett mindig 60-70 fok kozott van!
Mi lehet? TAP?

(#18) atus7377


atus7377
tag

A 60-70 fok elég sok,de nemhiszem,hogy az lenne a bibi.Ha játék közben lép ki,én gyanakodnék a VGA-ra is.Esetleg a ramokat is letesztelhetnéd.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a baj? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.