Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) cucka válasza Trickster (#450) üzenetére


cucka
addikt

igen

(#452) Vikthor válasza Trickster (#450) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én nem. Méghozzá azért nem, mert a Satyricon elkurvult banda lett sztem. A Dark Medieval Times, Shadowthrone és 1-2 szám a Nemesis Divinaból az igazi Satyricon. Már nem a régiek. Pláne Live előadás.... LOL De egy élménybeszámolót meghallgatunk szívesen. Fogadni merek, hogy ''Hvite Krists Dod'' számot nem adják le. Kár, hogy vége lett ilyen hamar azoknak a 90'-es éveknek.... :(

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#453) cucka válasza Vikthor (#452) üzenetére


cucka
addikt

nem tudom, miért kurvultak volna el.. nem várható el senkitől, hogy ugyanazt a zenét játssza 35 évesen mint 20 éves korában. utolsó lemezt leszámítva azért többségében jó számokat írtak, és szerintem ez a lényeg. egyébként meg elnézve, hogy milyen zenészekkel állnak ki színpadra, hát az a LOL kicsit erős volt tőled.. :)

(#454) Vikthor válasza cucka (#453) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azért nem hiányzik belőlük az a régi jól megszokott északi fagyosság és a gonoszság. A DMT és az ST felülmúlhatatlan. Onnantól már csak lefelé vezet az útjuk. Lásd COF, meg ilyenek....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#455) Trickster válasza Vikthor (#452) üzenetére


Trickster
csendes tag

Egyetértek veled. A régi fekete lángot ők is hagyták kialudni. Önmaguk paródiájába fordultak sajnos.

(#456) Vikthor válasza Trickster (#455) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ott a pont, a mai bm már rég nem az... sajnos. Az Emperor is az Anthemsig bírta onnan sajna lefele mentek. Marduk nem bm az pénz. A Marduknak 3 nagy jó húzása volt az Opus, a Heaven és a Fuck me... sajna ők fossák az albumokat és nem erről kellene szólnia bm-nek. Tudjátok kiket tisztelek nagyon? A Summoningot. Igaz nem Skandináv zene, de legalább nem bohóckodnak live szarokkal. Sajna a Gorgoroth is színészkedik már, ahelyet, hogy zenét tolna. Burzum is jó volt kivétel nélkül, de börtönben nem lehet zenélni....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#457) deniro2 válasza Vikthor (#456) üzenetére


deniro2
senior tag

...de börtönben nem lehet zenélni

Mintha olvastam volna valahol, hogy összehozott valami zenét a dutyiban, de annak semmi köze a black metalhoz...

(#458) Vikthor válasza deniro2 (#457) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezért van értelme amit mondtam. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#459) Trickster válasza Vikthor (#458) üzenetére


Trickster
csendes tag

Az egyik nem olyan régi vele készült interjúban azt ecsetelte, hogy kedvet kapott újra a zenélléshez és a Burzum korai világához fog visszatérni. Isten ez a csávó, komolyan!

(#460) Vikthor válasza Trickster (#459) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Remélem a Hvis Lyset Tar Oss vagy a Filosofem korszakára gondolt. Csórikámat meg engedjék már szabadon.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#461) cucka válasza Vikthor (#454) üzenetére


cucka
addikt

ha fagyosság és gonoszság kell, akkor ott a rebel extravaganza c. lemezük. ezzel hagyták hátra a pogány hangulatokat, és ezt nagyon jól tették. egyszerűen hihetetlen minden pillanata, plusz a mai napig különleges, egyedi zenének számít. nevetségessé teszi az összes felkapott svéd überbrutál black metált (pl. marduk és követőik). talán kicsit túlságosan is előremutató volt a maga idejében, szerintem kevés satyricon fan van, akinek ez lenne a kedvence tőlük, többség vagy a régi dolgaikat szereti, vagy a volcano-t.
a volcanoval pedig nem csak lefelé, hanem másfelé is vezetett az útjuk, az már ízlés kérdése, hogy bejön-e, de azért azt a lemezt is elég jól összerakták.
a summoning-al kapcsolatban pedig, az semmit nem jelent, hogy trúnak érzik magukat és nem koncerteznek, esetleg képtelenek rendesen színpadra vinni a zenéjüket, vagy csak simán lusták. limbonic art-ban is ketten voltak, mégis koncerteztek, és trúságukat sem igazán kérdőjelezi meg senki.

[Szerkesztve]

(#462) Apollyon válasza Vikthor (#449) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát inkább csak ''új'' mivel '99-es de már látszik benne a divatosodás abban a tekintetben hogy van benne egy betétdal ami 'szkreccselve' van és az az igazi sz@r. De a többi naon jó, el lett találva csak már nem olyan kórusos mint a dark requiems. Hja és Satyriconra én is megyek de még nem vettem jegyet, amúgy mennyi?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#463) Dilikutya válasza Vikthor (#460) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amíg nem engedik ki, addig csak szintis prüntyögést hallhatunk tőle:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#464) Vikthor válasza Dilikutya (#463) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát ja, ez a baj... Én elolvastam a weboldalán lévő doksiját, amit írt az esetről és ha igaz amit ír és miért hazudna? akkor teljesen jogosan ölte meg euronímuszt, elvégre ő provokálta ki és önvédelem lett a vége. Persze sem én se ti nem voltunk ott, így csak varg tudja elmondani az igazat. Lehet, hogy meg fog jelentetni 1-2 albumot, de az is lehet, hogy elmegy a hegyekbe távol az emberektől, távol a médiától. És igaza van.

Más. Sztem az igazi blackmetalnak vége van. Nem is baj. Nem pénzért kell ezt a műfajt csinálni. Erre megvolt a maga korszaka. Vannak ma is ritkán jó zenék, de az az összefogott felfogás és ideológia már hiányzik.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#465) Dilikutya válasza Vikthor (#464) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazi black metal... feltételezem, a norvégokra gondolsz. Nos igen, az agyevő, templomégető korszaknak valóban egyszersmind vége már. Sok zenekar feloszlott, vagy eltávolodott attól az irányvonaltól, amit képviselt. Ma egy Mayhem koncert sem ugyanaz már, mint a 80/90-es évek fordulóján. A nagyon underground zenekarok sem csinálnak már semmit, csak vacak nekrós hangzású lemezeket, amiket meghallgat 10 ember:). Manapság már a Venomot, Bathory-t, Hellhammert sem lehetne komolyan venni, ha ma indulnának. A többségnek a Celtic Frost sem több ma, mint egy extrém zenét játszó zenekar. Mi, a műveltebbek tudjuk, hogy valamikor, valahol ez is valami volt. Ezeknek az időknek vége. De így van ez minden műfajjal. A Slayert, ha ma kezdené, kiröhögnék, de 20 éve maga volt az antikrisztus. A Sex Pistols pedig nem lenne több, mint egy szar zenét játszó lepukkant csöves bagázs. Ez van, el kell fogadni. Az Emperor újbóli megjelenése is csak egy szenzáció, nekünk, rajongóknak. De ezt is milyen már kimondani egy Emperorra, hogy rajongó. Az idei wackenes fellépésről nem is beszélve. Hol van ez már a régi koncertekhez képest. Apropó: Faust kiszabadult már?:).

Varg fura figura. Bár van sok elem a mondanivalójában, amivel nem szimpatizálok, mond sok olyat is, ami igaz, esetleg én is úgy érzem. Hogy mi történt aznap Varg és Euronymous között, csak Varg tudja, az ő verzióját ismerjük. Tekintettel arra, hogy neki már édesmindegy, 10 éve börtönben ül, akár igazak is lehetnek az oldalán leírtak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#466) Vikthor válasza Dilikutya (#465) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát igen, de ki nem fura figura ebben a világban. Nézz rám vörösen izzó, szarvacskás koponyás avatarom van, a tiedről meg nem is beszélve... :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#467) xuldar válasza Vikthor (#466) üzenetére


xuldar
őstag

Akkor én elmehetek a sunyiba a trendi, gagyi vámpíros avatárommal :DDD
Lehet, hogy azért tetszik a régi Satyricon, és az új is, mert nem 10 éve ismerem a zenekart, szerintem minden albumuk nagyon jól sikerült. Attól még, hogy nem sűrített Satyr több témát egy dalba az utóbbi 2 albumon, szerintem igenis jó zenét játszanak most is. Egy ''To the Mountains''-ben szerintem igenis ott van az a bizonyos bm érzés. Én megyek a koncertre, mert kíváncsi vagyok rájuk, és biztos vagyok benne, hogy nem csak az új ''sz@r'' számokat fogják játszani. Te sem úgy gondolkodsz, mint 10 évvel ezelőtt, ebben bittos vagyok.
Emperorék szerintem az Equilibriummal még hatalmasat alkottak, de a Prometheuson már nagyon hallatszik, hogy Samoth kimaradt a dalírásból. Nincs benne erő, brutalitás, ami az Anthemsen még megvolt amellett, hogy gyönyörű a zene. A Wackenen szerintem nagyot szóltak, bár én elfogult vagyok, mert ők a kedvenc zenekarom már jó ideje :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#468) deniro2


deniro2
senior tag

Én meg nem nagyon szeretem a Satyricont, viszont annál inkább a Dimmu Borgirt... :B
Übertrendi vagyok. Sőt, popper. :D

(#469) Trickster válasza Dilikutya (#465) üzenetére


Trickster
csendes tag

Már elég régen kiszabadult Faust.

(#470) #53246592 válasza xuldar (#467) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nyaron volt szerencsem latni a Venomot elöben. Kicsit viccesen hatott az elöadas. Föleg ugy hogy egy oraval elötte az Opeth jatszott ugyanazon a szinpadon:)

(#471) Dilikutya válasza Trickster (#469) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mikor? 94-ben kapott 14 évet gyilkosságért. Mondjuk nem tudom, ebből mennyit kell leülnie (előzetes, jó magaviselet stb).

berci: A Venom már 20 éve vicces:). De azért jó kis muzsikát tolnak, az új lemezük is tetszik, mégha nem is túl fantáziadús. Ők se tudnak mást, mint 26 éve folyamatosan ugyanazt játszani:).

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#472) Vikthor válasza Dilikutya (#471) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ja, inkább kitüntetést kellett volna kapnia, mert egy buzi kikezdett vele vagy mi.... :) Azért meg nem kár. :D

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#473) Trickster válasza Dilikutya (#471) üzenetére


Trickster
csendes tag

Lehet, hogy az Ulver - Perdition City idején még kimenőn dobolt fel egy számot az albumra, meg a cellák hűvös mélyén rymfaragott a Zyklon és Thorns lemezeire, de ugye emlékszünk, hogy kivel akart a Dissection főnök vissaztérni? Hát vele. Plusz a tavaly (vagy talán az idén) kiadott SCUM albumon is Ő játszik már. (Ami mocsokszarul sikerült). Szóval szerintem már kint van egy ideje. Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy mindezt a börtönből meg tudta volna oldani.

(#474) Trickster válasza Trickster (#473) üzenetére


Trickster
csendes tag

Sőt, mintha a mostani Aborymmal is kollaborált volna valamit.

(#475) cucka válasza Trickster (#473) üzenetére


cucka
addikt

a perdition city melyik számában dobolt? úgy emlékszem ott kizárólag dobgép van.
a scum meg - noha igen komolyan megtámogatták marketinggel - tényleg förtelmes szar lett.

(#476) Trickster válasza cucka (#475) üzenetére


Trickster
csendes tag

Az ötödik számban, nevezetesen a ''The Future Sound of Music'' címűben. És egy bizonyos 'v-drum'-on, amire még nem jöttem rá micsoda.

(#477) Dilikutya válasza Trickster (#473) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nehezen tudom elképzelni, hogy 2000-ben már szabadlábon lett volna...:). Egyébként elképzelhető, hogy már szabadon van, de ha így van, nem túl régóta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#478) cucka válasza Trickster (#476) üzenetére


cucka
addikt

elektromos dob. hasonlít a rendeshez, csak itt nem a dob testében lévő levegő rezgése szól. [link]

(#479) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Vki ismeri az Aghast nevű abszolút gonosz projektet? :) Ha nem, akkor keressetek rá, Andrea Nebel Haugen is benne van. Sztem csak a Hexerei... albumuk van, több nincs sajna, de ha vki ezt megcáfolná, akkor jelezze!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#480) cucka válasza Vikthor (#479) üzenetére


cucka
addikt

igen, elég beteg ''zene'' az. tudtommal is csak 1 lemezük jelent meg.

(#481) Vikthor válasza cucka (#480) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én erre szoktam elaludni néha...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#482) detroitrw


detroitrw
addikt

sziasztok ismeritek ezt az albumot?
Mirrorthrone - Carriers Of Dust

esetleg nincs megvalakinek? :)

(#483) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Burn In Silence-et hallgat valaki?:) Az a baj, hogy sok HC zenekart is írnék, aminek ugye elvileg van külön topikja, de oda meg a kutya sem jár:F Pl. akit érdekel, annak ajánlom az I Killed The Prom Queen-t, szerintem baromi dallamos és egyben zúzós:D

(#484) Spongya,Dóri


Spongya,Dóri
csendes tag

csá all!
hallgat itt valaki Seether-t?úgy szeretnék már tőlük albumot szerezni!valaki ki tudna segíteni? :F cserébe van pár zeném nekem is :P :D előre is kössz....

(#485) Eastman


Eastman
őstag



[link] :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#486) Spongya,Dóri


Spongya,Dóri
csendes tag

cool zene! :C

(#487) khron


khron
tag

Ezt nézzétek/hallgassátok:

[link]

WANTED: minden ami - SEGA -

(#488) Renegade88


Renegade88
tag

Depresszió a kedvencem, de amúgy MetallicA is nagyon bejön, na meg az Iron Maiden

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#489) alitak


alitak
senior tag

A nyáron Masters of Rock-ra készül valaki? Ahogy nézem, megint lesznek nagy nevek :)
[link]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#490) C4mp3r válasza alitak (#489) üzenetére


C4mp3r
addikt

Children of Bodom jó lessz. :C

[Szerkesztve]

(#491) Kephamos


Kephamos
addikt

Hallotta már valaki az új Type O Negative-ot?

(#492) Dilikutya válasza Kephamos (#491) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, mivel majd csak márciusban jön ki. Egyébként hozzák a szokott minőséget, jó lett nagyon:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#493) ithomas válasza Dilikutya (#492) üzenetére


ithomas
őstag

Hmm!
Bevallom őszintén hogy már sok-sok éve nem követtem a Type o pályafutását,lemezeit,de most hogy itt olvastam róla, kedvet kaptam hozzá,hiszen ezelőtt kb 8 évvel egy bizonyos October Rust című lemezük nagyon mély benyomást tett rám!Imádtam minden porcikáját annak a lemeznek,és az a bizonyos My Girlfriend's Girlfriend című remekműnek a dallama még mindíg a fejembe motoszkál.
Szóval hogy a lényegre térjek kiváncsi voltam milyen ez az új lemez,ezért rögtön meg is vásároltam online! ;]

Háááát...nem tudom...de ezek nagyon stílust váltottak...az eddigi mély depressziós földbedöngölő,ugyanakkor zeneileg rendkivül igényes számokat kis túlzással ,és 1-2 kivételtől eltekintve ilyen mulatós punk stílusu számok váltották fel... :Y l

No mindegy...megnézem milyen az új(?) My Dying Bride...hátha az jobban bejön.. :D

Real eyes realize real lies!

(#494) Kephamos válasza ithomas (#493) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát ja. Kezdenek visszatérni a gyökerekhez. Először volt ugye a HCszerűség, aztán jöt a mély melankólia, most pedig a kettő keveréke.

(#495) deniro2 válasza ithomas (#493) üzenetére


deniro2
senior tag

Új My Dying Bride szerintem fos lett, lehet, hogy a kő rajongóknak pont ez jön be, én 2 napig hallgattam és elég volt úgy 4-5 évre.

(#496) Dilikutya válasza Kephamos (#494) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a HC szerűség még nem a Type O Negative volt, hanem Steele előző zenekara, a Carnivore. Jó kis posztapokaliptikus thrash metalt játszott. Tavaly ők is felléptek néhol. 1-2 témát Steele lenyúlt innen még anno az első TON lemezhez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#497) cucka válasza deniro2 (#495) üzenetére


cucka
addikt

valóban volt már ennél sokkal jobb lemezük, de azért annyira ez az új sem tragikus.
mondjuk a kő rajongóknak a turn loose the swans jön be, nem ez

(#498) xuldar válasza cucka (#497) üzenetére


xuldar
őstag

Szerintem az előző lemezük, a Songs of Darkness viszont zseniális lett. Az új nekem sem tetszik.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#499) t1 válasza C4mp3r (#490) üzenetére


t1
addikt

zsír lesz :R :)

(#500) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Érdekességképpen: The Great Cold Distance albumot kiadják egy dupla digipack-ban 5.1-es surround verzióban, egy második disc-en 2 bonus szám lesz (Displaced & Dissolving Bonds)
Megjelenés: Marc. 12.
[link]

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.