Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mért nem stabil a 2500+@3200+??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Tudom hogy van egy csomó topic ezzel kapcsolatba, de egyikbe sem találtam választ a problémámra....
Na, tehát van 1 2500+-om melynek az FSB-jét 166ról 200ra tettem, és ilyenkor vagy nem indult el a windows, vagy azt csinálta hogy miután betöltötte, kikapcsolt a monitor és azután se kép se hang....
Próbáltam a szorzó emelést is, akkor még jobban nem akart elindulni.....
A feszt + nem merem emelni, mert ASUS A7V600-X lapom van, és a BIOSba csak 0,5-el lehet emelni a feszt, és tudtommal csak 0,25-el lehet 1szerre emelni....
Spire Falcon Rock II hűtő van a procin, és nem tom hogy miért nem megy 3200+-on a proci??? :F
PLEASE HELP!!!

(#2) Flashy válasza czollnerg (#1) üzenetére


Flashy
veterán

mekkora a procid? 2500+os. akkor miért nem megy 3200+on? mert 2500+os. kész. ha végigolvastad a többi topikot, ott ezerszer leírtunk mindent...

(#3) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Jó, tudom, csak már mindhogy próbáltam, de semmi....
Mindenki mondja, hogy tök stabilan megy nála a 3200+ is, nálam meg, ha már egy kicsit lökök a MHZ-en már else indul a windows....

(#4) blemidon válasza czollnerg (#1) üzenetére


blemidon
tag

Van megoldás: ha 3200+os procit akarsz, vegyél 3200+os procit. Ilyen egyszerű:)

(#5) czollnerg


czollnerg
aktív tag

És az mitől van, hogy egy kicsit sem tudok hozni rajta???
Illetve tudok, csak nem stabil a gép!!!

(#6) Flashy válasza czollnerg (#3) üzenetére


Flashy
veterán

de ha mindent próbáltál akkor távgyógyítással mi már semmit nem tudunk kezdeni. azt nem hinném hogy 1Mhz-cel sem tudod feljebb nyomni. hogy 3200+on nem indul az simán lehet.

(#7) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Jól van, kössz!!! Akkor belehet zárni a topicot.... :DDD

(#8) ByB


ByB
addikt

AMD-t nem vágom, de agp szorzót fixre állítottad, ramok szorzóját próbáltad 5:4-en, egy kis fesz emelés?
(Ha AMD-nél nincsenek ilyen állítások, sorry...)

(#9) MoP_FX 57 válasza czollnerg (#5) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

probald meg 187es Fsb-t ezen szerintem menni fog ,nekem is az utolso amit bir feszemeles nelkul

(#10) bibimad válasza czollnerg (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

A proci -t állitsd 200-ra a ramok FSB-ét pedig 166-ra.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#11) MoP_FX 57 válasza bibimad (#10) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

dram/fsb milyen legyen 1:1 :F

(#12) joe69


joe69
senior tag

nem mindegyik 2500 megy 3200-n feszemeles nelkul, ugy latszik a tied sem fog...

(#13) Arhel válasza czollnerg (#1) üzenetére


Arhel
senior tag

Egyértelmű, hogy mi a baj!
Nem kap elég feszt! 0,5-el simán emelhetsz, nem lesz semmi baja, mert alapból 1.65V-ot kap és nekem is 1.725V-al megy stabilan ( de már kapot 1.8V is :D )

(#14) Flashy válasza MoP_FX 57 (#11) üzenetére


Flashy
veterán

szerinted a 200:166 az 1:1? ált.isk. matek asszem.
ez a baj basszus hogy mindenki nekiáll összevissza állítgatni mindent úgy hogy fogalma sincs semmiről...

(#15) mongi válasza joe69 (#12) üzenetére


mongi
senior tag

meg lapfüggő is a dolog. ami megy abit nf7-ben jól, az nem biztos hogy megy egy asus a7n8x-ben... saját tapasztalat, nem hallott duma.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#16) Fade_Away


Fade_Away
őstag

procim 2500+s barton alapfeszen 3000+t visz(1917mhz->2100mhz(200*10.5)

3200at csak feszemeléssel (1.8v) viszi stabilan(200*11)

1.9v vel 2320mhz a proci vége efölé nemmentem, Furccsa mert itt prime95 nemfagyott ennek ellenére itt már történtek misztikus dolgok.

Egyébként láttam olyan 2500+os bartont ami még feszemeléssel se ment még 2800+on se.

Belenyúltán szerencsédvolt tudod húzni nem nem.

[Szerkesztve]

(#17) bibimad válasza Arhel (#13) üzenetére


bibimad
aktív tag

Ha Barton,akkor 1.5 V-nak kell lennie,alapon 2500+-ként.

[Szerkesztve]

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#18) faster válasza bibimad (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Biztos? Nekem is 1,65-ön van, alapbeállítás.

(#19) mongi válasza Flashy (#14) üzenetére


mongi
senior tag

ha auton hagyja szinkronba emeli az fsb-vel, ezért kell az 5:4-re állítani.
de ha bematat és átállítja manualra, akkor tökmindegy mennyi az osztó, úgyis a manual szerintin kell mennie...legalábbis szerintem. javítson ki vki, ha rosszul tudom...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#20) MoP_FX 57 válasza Flashy (#14) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

na szamold ki az mennyi :((

(#21) L3zl13


L3zl13
nagyúr

VIA-s a lapod, azon nincs fix agp/PCI freki. Lehet, hogy emiatt nem megy.
Vagy száz másik dolog is bekavarhat. Ennyi.

Senki nem garantálja, hogy egy 2500+-os proc megy 3200+-n. Max jó esélyed van rá, higy menjen.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

akkor inkabb ram 200 mhz,proci fsb 200 mhz s dram/fsb 1:1,na ez igy csak jo

(#23) Flashy válasza MoP_FX 57 (#20) üzenetére


Flashy
veterán

én nem számolok semmit, te kérdezted meg a 200:166 után hogy 1:1 legyen-e :) könnyen kiszámolható fejben is hogy mennyi, de nem 1:1 az biztos :D

(#24) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#22) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

akkor meg erre valaszolj: (#22) kossz



[Szerkesztve]

(#25) faster válasza MoP_FX 57 (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Ti most tulajdonképpen min vitatkoztok? :F

(#26) Flashy válasza MoP_FX 57 (#22) üzenetére


Flashy
veterán

hát ez lenne neki a legjobb ha így menne :) 400-as ram kell hozzá meg egy olyan proci ami elmegy 11x200-on. de nem ritka az sem amelyik fesz emeléssel se megy el ennyin...

(#27) Flashy válasza faster (#25) üzenetére


Flashy
veterán

nemtom :) szerintem semmin. csak ez az új az UP helyett. :D

(#28) MoP_FX 57 válasza faster (#25) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

mar bocsi ,de mi nem vitatkozunk :D

(#29) faster válasza MoP_FX 57 (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Ja, oké, bocs. :)

(#30) metadata


metadata
csendes tag

Hi!

Nekem NF-7 van és működik a 2500+ feszemelés nélkül 3200+ -on. Lehet hogy nincs igazam de a spire falconrock II nem igazán jó 3200+ -hoz. Nekem is falconrockom van, terhelés nélkül 38-40C viszont ha ut2004-et minimum 6 bottal játszom simán felmegy 56-58 fokra és elkezd akadni. Csalóka a falconrock II mert alapon szépen hűt de terhelés alatt hirtelen felmegy a hőmérséklet, aztán mikor kilépsz a játékból már megint lemegy úgy 5-6C-t.
Namost a falconrock elött nekem is valamivel gyengébb hűtőm volt, és azzal hallani sem akart a 3200+ -ról, pedig alapon(1833) kb 35 c fok volt. A helyedben kipróbálnám egy nagyobb teljesítményű hűtővel mindenképp.

Én most coolink u2vs hűtőt tervezek.

Minek a tuning? Hogyhogy minek?

(#31) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Az lehet hogy húzás miatt sérül + fájlrendszer???
Mert mikor legutóbb húztam, újrakellett raknom az Xp-t, mert mikor kiirta hogy üdvözöljük, kikapcsoltak a winyók és újraindult a gép....

(#32) czollnerg


czollnerg
aktív tag

ja amúgy a memóm 400mhz-s 256 Brand

(#33) L3zl13 válasza czollnerg (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze hogy lehet. Főleg ha a PCI freki túl magas.

De okozhatja az is, ha a húzás miatt hibázik a memória vagy a proci.

Ezt úgy tudod meg, hogy futtatsz memtesztet. Ha az hibátlan, akkor nem proci/memória valószinűleg.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#34) czollnerg


czollnerg
aktív tag

és ha a memó fsb-t 200ra és a proci fsb-t is 200ra teszem attól ugye nem lesz baja????

(#35) faster válasza czollnerg (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként nekem sem megy feszemelés nélkül 11*200-on azaz 3200+-on, szerencsére ez még nem szorózáras, így 10*200-on működik, feszemelést meg még nem próbáltam, mert így is nagyon melegszik.

(#36) MoP_FX 57 válasza Flashy (#27) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Flashy: FSB 200 MHz ,RAM 200 MHZ FSB/DRAM 1:1,Vcore 1,725

(#37) Flashy válasza czollnerg (#34) üzenetére


Flashy
veterán

csak ennyitől nem. kivéve, ha nem tudod a pci és agp frekiket a szabvány értéken rögzíteni, mert akkor az fsb viszi azokat is arányosan felfele, amitől bármi lehet, hibás működés, pci-agp eszközök nem működnek, integrált eszközök nem működnek, bármi. próbaszerencse hgoy meddig megy.

(#38) czollnerg


czollnerg
aktív tag

még a feszt is emeljem akkor????? Az már nem lesz neki 1 kicsit sok??? :F
Én csak kérdezem, nem tudom hogy mennyire képes!!!

(#39) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#36) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

s meg valami :50 fokos

(#40) troller válasza czollnerg (#1) üzenetére


troller
senior tag

Szia! Mint láthatod nekem egy szorzólockos 2600+ megy 11.5x166 helyett 11.5x200, azaz 2300Mhz-en. Természetesen a core feszültséget megemeltem 1.75V-ra így teljesen stabil. A 200Mhz-es FSB miatt az AGP és a PCI busz is szabványos 66/33 frekvencián megy. Tehát core feszültséget mindenképp emelj, 1,8V-ig simán lehet; töltsd le a legújabb bioszt, az is sokat segít a stabil működésben; és nem hátrány ha DDR400-as ramod van, hogy bírják az 1:1 FSB:RAM beállítást. Sok sikert!

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#41) Flashy válasza czollnerg (#38) üzenetére


Flashy
veterán

azt mondtad hogy elolvastad a többi topikot... :(((
a tuning menete: megnézed hogy adott feszültséggel mekkora frekitől instabil a gép (prime95, memtest), aztán adsz neki kicsivel több feszt. egészen addig amíg stabil nem lesz, vagy túl nem melegedik. 1.8V körül ajánlott mindenképpen megállni, fölötte már elromlásveszély és valószínűleg nem menne nagyobbal sem. ha csak kicsit emeltél a feszültségen, akkor meg lehet próbálni tovább menni, még egy kicsit a frekin, aztán még egy kicsit a feszültségen.
csak saját felelősségre.

(#42) czollnerg válasza troller (#40) üzenetére


czollnerg
aktív tag

agp/pci frekit változtattál, vagy ahhoz nem nyúltál???

(#43) Flashy válasza czollnerg (#42) üzenetére


Flashy
veterán

agp/pci-t lehetőleg a normál értékeken kell tartani, ha a chipset ad lehetőséget a fixálásra akkor azzal, ha van hozzá rendes leosztás akkor azzal. pl ha 5-2-1 a legnagyobb osztó akkor 166os fsb fölött mindenképp menni fog felfele a pci/agp, a stabilitás nem garantált.

(#44) czollnerg válasza Flashy (#43) üzenetére


czollnerg
aktív tag

Milyen kárt tud ez csinálni???

(#45) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Melyik memtest verziót töltsem le hozzá???

(#46) Flashy válasza czollnerg (#44) üzenetére


Flashy
veterán

a legnagyobb talán az ha a hibás működés miatt a vincseszteren a fileokat elrontja. szerintem hardver elromlást nem okoz, legfeljebb nem indul a gép és cmos resettel kezdheted elölről.

(#47) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

hogyha dvd-t rippelek abbol kiutkozik ,hogy hibazzik -e nagyot a proci?

(#48) L3zl13 válasza MoP_FX 57 (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ki fog ütközni az instabilitás, de nem fogod tudni, hogy tényleg a proci okozta-e.

Aki hülye, haljon meg!

(#49) Flashy válasza czollnerg (#45) üzenetére


Flashy
veterán

http://www.memtest.org/
letöltöd az imaget, kiírod vagy floppyra vagy CDre aztán bebootolod.

de miért írsz mindenhova 3 kérdőjelet? 1 kérdőjel a kérdés, 2 az ilyen ''miafene??'', 3 kérdőjel meg a totál hitetlenkedés. nagyjából ilyen érzetet ad szerintem. ja, ennél több kérdőjel azonnal bannolás kéne hogy legyen :)

(#50) czollnerg


czollnerg
aktív tag

És ha kihúzom a winyókat, és csak a memtestet nyomom le, akkor annak lehet hinni vmennyire???

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mért nem stabil a 2500+@3200+??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.