Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) estie válasza divot (#248) üzenetére


estie
csendes tag

Ez édes volt. Igen. Ilyenkor egy ilyen támasz sokat segíthet. Érzed azt, hogy ő így fogad el és így is szeret.:)

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#252) Loretto válasza estie (#251) üzenetére


Loretto
veterán

Meglepődtem... ;)

Soirée...

(#253) Bobojsza válasza divot (#248) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

:C

azert csak szar erzes volt nem. En pl. azt utalom a legjobban, mikor kirandulok, izzadok, aztan jonnek a legyek, szunyogok miszar... Kozben tapad rad minden...
Brrr... viszketsz, aztan csapodik a tuskes bokor, csalan.. Juj

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#254) estie válasza Bobojsza (#250) üzenetére


estie
csendes tag

Hm. Most mondanám hogy kipróbálom, csakhogy a cukorbetegeknél ez nem olyan eccerű..:(
Sajna. De másnak legalább segíthet.:)

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#255) anaqer válasza Bobojsza (#253) üzenetére


anaqer
veterán

Csalán, tüskés bokor... hja kérem, aki a természetbe merészkedik ne akadjon már fel ha zuhan egyet a komfortfokozat. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#256) #53246592 válasza estie (#254) üzenetére


#53246592
törölt tag

Lehet, hogy tevedek, de ez szerintem hatarozottan egeszsegtelen. Mint ahogy maga az izzadas pedig teljesen egeszseges, normalis dolog.
En nagyon sokat, könnyen izzadok. Kulönösebben melegnek sem kell lennie (itt nincs is :DDD ), eleg ha biciklizek par kilometert es mar folyik rolam a viz.

(#257) divot válasza Bobojsza (#253) üzenetére


divot
veterán

Az egész izzadás nem különösebben izgat, persze jobb lenne, ha kevésbé dőlne rólam a víz, de hát ezzel nem tudok mit kezdeni. Egy dolog zavar nagyon, amikor a nyári kánikulában leülök valahova, és aztán olyan a nacim, mint aki behugyált. :DDD Persze ennek is megtaláltam az ellenszerét: nyárra sötét lennadrágokat vettem, azokon nem látszódik semmi folt. :)

(#258) pitom


pitom
tag

Ezt gyógyszertárban lehet kapni: anti-sudorica. Ez egy folyadék, talán van por formában is, de nem biztos. Ez egy izzadásgátló. Anyám ezt használja már régóta, neki beválik. Szóval ez olyan, hogy elvileg nem izzad tőle az ember (komcsi). Én is próbáltam, de én viszkettem tőle. Este bekentem magam vele, a hónomnak az allján:), és másnap nem izzadtam, persze miután beszívódik, tettem rá hétköznapi cuccot is (stift). Az sem mindegy, mikor teszi fel az ember, pl zuhi után nem érdemes, mert lehet viszket stb, szerintem száraz bőrre jobb. Ki kell próbálni, hátha ér valamit. Kis gyógyszeres üvegben lehet kapni.

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#259) capafog23


capafog23
őstag

Nem viselhető el egyáltalán!

(#260) pitom


pitom
tag

Nocsak Bővebben: link

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#261) tildy válasza pitom (#258) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbáltam. Hatása: 0.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#262) lorcsi


lorcsi
veterán

Velem mnostanába vmi baj van :8
1 északa alatt 2* cseréltem pizsamát :(
& nyitott ablak, erkályajtó, vékony takaró :O

(#263) pyrannha válasza lorcsi (#262) üzenetére


pyrannha
senior tag

Nem Veled van a baj, hanem az időjárással! Ember legyen a talpán, aki ilyen melegben nem izzad. Este meg alig bírok elaludni, mert olyan meleg van.

PSN ID: VDFPO

(#264) lorcsi válasza pyrannha (#263) üzenetére


lorcsi
veterán

de azért ez már túlzás :( ami velem történt...

tegnam pipongoztonk 1 barátommal este 6-kor...kb. 30 percet a srác elég dagi :)) úgy izzadt mint a ló én meg teljesen száraz voltam...:))) eredmény en nyertem többet....kb. ugyanannyit mozogtunk....

(#265) Fade_Away válasza tildy (#261) üzenetére


Fade_Away
őstag

#247ből nekem következik, hogy nem izzadásgátló por, gyógyszer nem iszok csak este vagy ilyesmi a jó megoldás hanem, hogy a test külső élőflóráját rendberakjuk. Nekem pl rendbevan és gyakorlatilag soha semmi problémám nincs.

Mondjuk nemtudom, hogylehetne de biztos van rá mód....

(#266) j.bravo


j.bravo
addikt

Szerintem alkata válogatja... azt is hogy mennyire és azt is, mely testtájékon.
Ismerek olyan embert (magamat is beleértve), akinek a mellkasa épp ugyanakkor kezd izzadni, mint a háta... esetleg cseppet kevésbé, de ugyanúgy. És van olyan barát (nő, férfi dettó), akinek szépen csillog a mellkasa tánc, futás, napon tartózkodás stb. utűn/közben (hölgyeknél ez még kifejezetten vonzó is tud lenni szerintem - bár ez ugye ízlések és pofonok :D)

Szóval, lehet hogy tévedek, de úgy vélem, a hőre való reagálás ugyanúgy emberfüggő, mint az egyéb ingerekere való reagálás. A nagyon nagymértékű izzadás - feltételezem - hasonló dolog lehet, mint a pollenallergia, bár ez utóbbi (mivel nem szagos közvetlenül) talán elfogadottabb... bár nekem van, és nagyon sokszor a szememre hányják, hogy mi a lópikuláért fújom annyit/úgy az orrom, mert hogy ''hű de gusztustalan'' (pedig igyekszem a lehető legkulturáltabban csinálni).

(Eléggé a topik elejére reagáltam, nem olvastam végig, így jobbnak láttam off-ba tenni az egészet)


szerk.: illetve majdnem.
Gondolom, már elhangzott, de ugye - csekély számú kivételtől eltekintve - az izzadás a hőháztartás egyensúlyát hivatott fenntartani, úgyhogy ha túlzott mértékben csökkentjük mindenféle kemikáliákkal, nem tudom, nem ártunk-e többet a szervezetünknek, mint használunk...
(tévedés ne essék, nem azt mondom, hogy ne használjunk deo-t... sőt.)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#267) Lager


Lager
tag

Ehh de broáf topic.

(#268) 50 CENT válasza tildy (#1) üzenetére


50 CENT
tag

Háát ha a háton izzad az semmi! A haveromnak a füle mögül jön az izzadság!:B

Újra én. Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#269) tildy válasza Lager (#267) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm...:(((
Pont az ilyen egyének miatt vannak ezzel a broáf problémával gondjaim.:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#270) Agostino


Agostino
addikt

Sziasztok sorstársak jöttem én is beállni a sorba.

Izzadás: nekem csak a hátam izzad meg a vádlim, de ez van, én pl nem teszek ellne semmit sem. Golyos dezodor max, spraynek semmi értelmét nem látom. Tetejébe bőr fotelben ücsörgök, szóval tocsog a hátam.
Biztos lett feszegetve már ez a téma biológiai oldalról, de azért leírom amit volt tanárom mondott, hátha lesz akinek ujat mondok. Izzadsággátló dezodort nem..hmm..célszerű használni. Ha egy helyen meggátolod az izzadást, akkor lesz egy másik hely, ami izzadni fog, lehet hogy még szerencsétlenebb helyen.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#271) illusiON


illusiON
őstag

ha vki msto angyon izzad, ne csodálkozzon! egész anp süt a nap, amdj emgdöglök... soe futok, egész nap gép előtt ülök vagy bicajozok (már ha nem töröm szét ;]) és olyan büdös leszek nap végére! télen alig van szagom, de msto, mióta bejött a meleg idő... bhrutáááááááááááááááál... de kicsit segit ha pamutcuccokat, márkásabb dolgokat hordasz... nekem pl az ilyen zselék emg mittomén milyen ge*ik egyátlalán nem segitettek... meg a dezodorok se...

( : no woman no cry : )

(#272) pyrannha


pyrannha
senior tag

Nah, most jöttem a patikából, mert vettem ilyen Antisudorica nevü csodakenceficét.:) Kiváncsi leszek, hogy menniyre használ. A neten eddig csak jót olvastam róla. Bár Tildy azt mondta, hogy Neki semmit sem használt. Majd meglátjuk...
Abból a szempontból szerencsésnek mondhatom magam, hogy hiába izzadok(nagyon keményen, sajnos:() sosincs kellemetlen szagom. A legdurvábban az arcom szokott. Remélem, hogy ez ellen segít valamelyest ez a szer.

PSN ID: VDFPO

(#273) pyrannha válasza Lager (#267) üzenetére


pyrannha
senior tag

Akkor minek olvasod? Örülj Neki, hogy Téged nem érint ez a topic!

PSN ID: VDFPO

(#274) pyrannha


pyrannha
senior tag

Tök jó ez az Antisudorica! Nekem nagyon sokat használt! Egy kicsit furcsa is volt, hogy nem izzadtam úgy, mint ''régen''.:)

PSN ID: VDFPO

(#275) tildy válasza pyrannha (#274) üzenetére


tildy
nagyúr

Grat.Nekem tényleg semmit nem használt:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#276) pyrannha válasza tildy (#275) üzenetére


pyrannha
senior tag

Köszi! Van belőle hintőpor is. Azt próbáltad már? Bár, ha ez nem volt jó, akkor valószinüleg az sem fog használni.:( Hiába, nagy probléma ez az izzadás. Főleg amikor ilyen meleg van.

PSN ID: VDFPO

(#277) estie válasza pyrannha (#274) üzenetére


estie
csendes tag

Mennyi pénz volt? Amúgy örülök h bejött:)

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#278) pyrannha válasza estie (#277) üzenetére


pyrannha
senior tag

344 Ft, tehát abszolút nem volt drága. Neked is köszi!:)

PSN ID: VDFPO

(#279) pubwart válasza tildy (#275) üzenetére


pubwart
aktív tag

Szerintem menyj el orvoshoz.

Addig felesleges bármiről is beszélni. Vizsgáltass ki mindent. Bőrgyógyász, karidológia, stb stb stb, de ennek az okai akár lehetne pszichológiak is. pl. szorongás vagy bármi más...

Tehát először szakorvos... utána a többi szer (ha ennyire súlyos a helyzet)

Where you go how is up to you

(#280) AMD Power


AMD Power
titán

Hála Istennek én is bármennyit izadok meg ilyesmi sosincs semmilyen kellemetlen szagom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#281) estie válasza pyrannha (#278) üzenetére


estie
csendes tag

szivi! ez tök jó árban van:) asszem kipróbálom.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#282) pyrannha válasza pubwart (#279) üzenetére


pyrannha
senior tag

Már volt dokinál, de nem tudtak semmi okosat mondani.

PSN ID: VDFPO

(#283) velizare válasza tildy (#275) üzenetére


velizare
nagyúr

sporttal hogy állsz?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#284) sunnajv válasza tildy (#1) üzenetére


sunnajv
csendes tag

1.az a baj szerintem : hogy ha valaki nagyon izzad nem igazán tud mit tenni (borotválni honalyt+stift) , ha ezek nem használnak , akkor nagyon kellemetlenül érezheti magát: mire beér a meló helyre leizzad (és ott hiába van légkondi ha...)
===> a társadalom innentől kezdve elitéli és kiközömbösíti (volt 1 ilyen kollegám azért tudom :( ), pedig tényleg mindíg még váltó ruha stbvel is nyomta de...

2. a másik srácnak a lába izzadt ő se tudott mit tenni (avon feet -et használ valami permet amit ha lábára fuj, így nem izzad-nem tudom van-e ilyen testre is ) de hatásos lábon azt tudom:B

[Szerkesztve]

(#285) sunnajv válasza tildy (#275) üzenetére


sunnajv
csendes tag

segítség: mivel én a soten vagyuk utána nézhetek neked hogy Antisudorica mi található és akkro tudod mi nem jó neked ezek az összetételeket kilistázhatom ha kell ,, volt olyan ami valamennyire hatott ?:U

(#286) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

A Body-Med nevű terméket próbáltátok már izzadás ellen?
Gyógyszertárakban lehet kapni, kegyetlen jó. Majdnem teljesen szagtalan spray, de izzadságszagnak nyoma sincs (pl. 40 perc futás után se).

(#287) sunnajv válasza T. Almeida (#286) üzenetére


sunnajv
csendes tag

spray : emiatt nem teljesen hatásos mert csak permet (persze ha ez is inkább folyadék mint permet akkor nem szóltam :B) jön és amíg folyadék/por jön az a test felületet lefedi teljesen(ahova fúlyod) és hatásosabb

(#288) sunnajv


sunnajv
csendes tag

antisudorica: aluminium-kloridot tartalmaz ez összehúzó hatású izzadás elleni ecsetelő

(#289) sunnajv válasza tildy (#275) üzenetére


sunnajv
csendes tag

Sparsorium antisudorica -t használtál (hintőpor: Sparsorium)

EXODOR : mosdás után be kell vele kenni várni míg megszárad,majd hintőport tenni rá (Sparsorium antisudorica) és akkro jó lesz ezt próbáltad ez idáig mindíg bejött :U de kell egy hét mire beáll a hatás!

[Szerkesztve]

(#290) sunnajv


sunnajv
csendes tag

úgy látom senkit se érdekel akkor hanyagolom :(

(#291) amargo


amargo
addikt

Most én is csatlakozom a társasághoz, részint.

Télen semmi gondom izzadásilag!

Viszont most nyáron, meg már tavaly is észre vettem:
Van egy bőr szandim ilyen out-door (columbia) bőrből van az ''egész'', észrevettem, mikor hosszú nacihoz veszem fel beleizzad a lábam, de valami irgalmatlanul (barátnőm megjegyzése szerint, cipőben egyáltalán nem izzadok, mert még annyi lábszagom sincs, hogy érezni lehetne hordtam) erre igazán idén jöttem rá, hogy egyszerűen nem szellőzik a lábam ilyenkor megfelelően és a bőrt-> nem szereti a lábam. Persze rövid naciban és szellőzött helyen nincs ilyen gond.
Viszont hétvégén sütkérezés közben(0,5óra lubickolás után, kb 1órája lehettem a parton) megfigyeltem, hogy a bokámnál és a térdemnél izzadok! máshol szinte éppen hogy(átlagosnak mondható, a honom alján egy kicsit). De hogy a halálba lehet, hogy pont a bokám környékén és a térdem környékén.. még nem is a hajlatban! :Y
Erre tud valaki valami infót adni? Vagy nektek is van hasonló? (nem olvastam végig az egészet)
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#292) tildy válasza pubwart (#279) üzenetére


tildy
nagyúr

Bőrgyógyásznál már voltam :(:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#293) fokukac válasza tildy (#292) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt a szaharában mindenki büdös... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#294) tildy válasza sunnajv (#285) üzenetére


tildy
nagyúr

Rexona hatásos valamennyire. Abból is az oxygen, meg az aloe vera.

fokukac:azt mondod menjek oda dolgozni én is?;]
T. almeida: még nem próbáltam, megnézem. Mondom ami engem nagyon zavar a hátam csípőm körüli izzadása.

Sportolni mostanában nem nagyon sportolok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#295) amargo


amargo
addikt

El kellene kezdeni sportolni is.. most, hogy rajtam is van egy kis felesleg (sajna már 2éve nem vagyok aktív sportoló..) most kb pár kiló.. én is jobban izzadok! Mivel elkezdtem újra, most már csak sportolgatni sokkal hamarabb és jobban izzadok, mint az előtt.
És a közérzetnek is jobb, ha sportol az ember :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#296) Sanya


Sanya
nagyúr

normális izzadás: az, ami sport közben termelsz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#297) szucsi válasza tildy (#294) üzenetére


szucsi
őstag

Ja. Ha egy menetben kitolja az ember magából a futópályán, utána izzad még vagy egy negyed órát, utána zuhi, és egész nap sokkal jobb.

Testsúlyfölöslegnél meg nagyon kevés, 4-5kiló leadása is meredeken csökenti az izzadást.

(#298) Bobojsza válasza Sanya (#296) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Mi szamit sportnak ???

1 120kg embernek mar a seta is az..

Kulonben is hulyeseg amit irsz!
En pl. 20 fokban is izzadok, sima hetkoznapi tevekenyseg soran

Sot volt egy osztalytarsam alt. isk. aki ugy izzadt, mint a lo, komolyan! Fociztunk, en meg szinte nem is o meg mar csurom viz volt.

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#299) tildy válasza szucsi (#297) üzenetére


tildy
nagyúr

65 kilósan is ugyanennyire izzadtam.Sőt akkor még többször is szóltak:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#300) sunnajv válasza tildy (#299) üzenetére


sunnajv
csendes tag

a 289-be írt ötletet próbáld ki nincs mit vesztened szerintem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.