Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Melyiket szeressem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Sziasztok!

Sokat filóztam milyen alaplapot vegyek, és végül az Asus A7N8X Deluxenál lyukadtam ki, de... rájöttem, hogy valamire nem gondoltam (Mondjuk arram hogy milyen drága, de most nem ez a prob ^^). Mivel a gép amiben lenne digizésre is lenne videokaziról, így fontos lenne, hogy milyen a hangbemenet minősége. A SoundStorm szép és jó dolog, és kifele gondolom nincs is vele baj, de félek az AD konverterek nem bizt a legjobbak, hisz ált erre nem szokták használni a gépet. Szerintetek mivel járna jobban akinek lesz :

- Marad az Asus A7N8X Deluxe mert jó ott az AD is
- Legyen inkább Asus A7V8X (feleannyi) és inkább egy hangkari mellé
- Vagy legyen mondjuk Epox 8RDA+ és hangkari mellé (az a + jel lehet nem is kell)
- Vagy van valami jobb 5letetek? (Csak Abitot ne ajánljon senki plíz, perme nem szeresse)

(#2) AND1 válasza Keitaro (#1) üzenetére


AND1
őstag

Legyen inkább Asus A7V8X + egy király hangkártya de ez szubjektiv :)

Egy régi PH-s.

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

Ha ugyanarra gondolunk akkor tudom miért gondolod, és meg tudom érteni :)
Nem az enyém lesz és akié lesz érdeklődött ezután hát beledobtam a szüttyőbe, mert objektíven nézve, oké, végólis nem rossz és a deluxe megvan pakolva minden földi jóval. Csak aztán jött ez a kis dilemmám.
Nah akkor egy szubjektív véleményem már van, esetleg valaki más?
(Egyébként Audigy 2-n filóztam mellé, de lehet valami más lesz belőle, ha találok árban jó hangkarit alatta)

(#4) Overmind válasza Keitaro (#3) üzenetére


Overmind
aktív tag

Még egy szubjektív vélemény: nekem Epox EP-8RDA+ van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ha pl. tuningolni is szeretnétek, akkor pláne tudom ajánlani (olyan szépen szirénázik, mikor ''kicsit'' túlhajtom :)

(#5) Keitaro válasza Overmind (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Tuning egyáltalán nem lesz, Epox nálam úgy jött be a képbe, hogy szeretem az Epox alaplapokat :) (Nekem egy 8KHA+ van)
Sajnos ha alap+hangkari lesz belőle akkor valszinű Aud2 lesz belőle + biztos mindenből újat szeretne.
De hagy kérdezzek valamit :)
Az aláírásod azt jelenti, hogy ''In the Garden, sleeps a messenger'' és FF VIII? :DD
Aki szereti az FFeket rossz ember már nem lehet ^^

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Mondjuk még lehet belőle valamelyik EP-8K9A is. Nah mind1 holnap ugyanitt ^^ Zzzzzzzzzzzz

(#7) Overmind válasza Keitaro (#5) üzenetére


Overmind
aktív tag

Igen! Azt jelenti. :)
Ha már itt tartunk ennél szerintem már csak egy jobb játék van: FF VII.
Én is hagy kérdezzek már valamit: a VII. nincs meg neked véletlenül?

(#8) Atom


Atom
aktív tag

Nekemis Epox 8RDA -m van, és totál jó :) Mellesleg szerintem a hangkártyás megoldás a nyerő.

Konfig: Már nincs

(#9) Dufresne


Dufresne
addikt

AND1 is right.
Okos fiú én hiszek neki

(#10) Keitaro válasza Overmind (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát... Véletlenül :DD

(#11) Keitaro válasza Keitaro (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah és tényleg a VII a legjobb :)

Egyébként én is hajlok a hangkártyás megoldás felé szóval vagy A7V8X vagy valamelyik Epox

(#12) Overmind válasza Keitaro (#10) üzenetére


Overmind
aktív tag

Bocs, hogy szétoffolom...
De nekem kell egy olyan. Anno az osztálytársam adta kölcsön, mert nem bírta a gépe. :) Minden nap játszottam vele vagy 8-10 órát, és másnap az unalmas órákon elmeséltem, hogy mi történt...
Nézegettem boltokban, de nem nagyon lehet kapni régi játékokat. Legalábbis 4 CD-seket, vagy jókat. Azt hiszem nekiállok keresgélni a neten. De ha nem találok, akkor alternatív megoldás után kell néznem. Valyon valaki majd el tudná nekem küldeni a ...? :P

(#13) Keitaro válasza Overmind (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Hű, nehéz beszerezni már az biztos. Egyébként két technikai dolog FFekhez ha már offolgatunk :) (btw az adott kérdésre úgyse válaszol már senki ahogy elnézem)
FF VII és FF VIII igényli a 8 bites palettázott textúrák támogatását, és ez nincs benne az Ati driverekben. FF VIII elindul e nélkül, de Anisot ki kell kapcsolni és dönteni kell, hogy vagy FSAA és roszabb minőségű feliratok, vagy no FSAA és inkább szebb feliratok.
FF VIInél meg marad a software renderer :(
Plussz alapból nem megy win2k alatt, de ezen könnyen lehet segíteni, ha esetleg ilyened lenne leírom, hogyan.
És hát hmm, ha nem találsz sehol boltban (mert a Squares fiúk megérdemlik a támogatást ^^), akkor talán tudok valakit aki át tudná küldeni neked a...
És még a mail címe is ugyanaz mint az enyém :P

(#14) Overmind válasza Keitaro (#13) üzenetére


Overmind
aktív tag

Épp azon elmélkedtem, mielőtt ezt olvastam, hogy milyen tuti lesz már a 640*480-at feldobni az új technikákkal. Amúgy XP alatt akarok nyomulni, és már ki is néztem az XP patch-t, szóval ez elvileg nem lehet gond. Elvileg.
A VIII-at még nem próbáltam az R9500-al, mindjárt meg is nézem, és nosztalgiázok kicsit.
De, hogy a VII csak software renderer-el megy... Ez elszomorított. :(

(#15) Keitaro válasza Overmind (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

FSAA iszonyat nagyot dob rajtuk FF VII egyszerűen megújúlt tőle. Aniso nem tudom jobbá tenné e, de nem hinném. Még V5 5500-al vittem végig újra és azzal nem voltak gondok. De most nekem is Rad van és nagyon sokat turkáltam a probléma után és ezekbe fogsz botlani :

[L]http://www.eidosinteractive.com/support/faqinfo.html?fqid=272&gmid=44[/L]
[L]http://www.ati.com/support/infobase/3689.html[/L]

Szóval nincs remény, lévén ez régi közlemény és még a mai driverekkel se megy... (Utoljára Catalyst 3-al vagy 3.2vel próbáltam)

Sajnos software rendererben meg, nemhogy szebb lesz mint volt hanem... Elszomorító :)

(#16) Overmind válasza Keitaro (#15) üzenetére


Overmind
aktív tag

Lehet, hogy nagyon sík vagyok, de a Gforce 2 MX 200-ason van FSAA? Az az igazság, hogy nem nagyon tudom mi ez az nVidia, meg ezek a Geforcok. :) Bár,ha jobban belegondolok úgy rémlik, hogy csak a GF3-tól van... :( Az albérlőtársamnak van MX 200-asa.

(#17) Keitaro válasza Overmind (#16) üzenetére


Keitaro
addikt

Van de egy olyan kártyán nem biztos, hogy jó dolog erőltetni a dolgot...
Egyébként ajánlom Figyelmedbe a régebbi és újabb FF-eket is. Régebbiekhez SNES emu újabbakhoz PSX emu. (hmm többesszám kilőve csak a 9hez kell)
Legroszabb esetben, meg FF VII PSX változat + Emu és akkor mehet minden de nagyon sokat kell szívni mire kb úgy fog kinézni ahogy ki kell néznie :(
(tapasztalat, FF IX-et beizzítani PC-n úgy hogy tökéletes legyen elég gazos volt, ráment egy estém)

(#18) Overmind válasza Keitaro (#17) üzenetére


Overmind
aktív tag

A IX. megy PS emulátorral??????????????
Én nem tudtam, hogy ilyen van. Asszem kicsit le vagyok maradva. Én még a C64 emulátornál tartok. :))
Nem baj, ha nem tökéletes, csak menjen! A IX.-el nincs gond, ha Radeonom van?

(#19) Overmind


Overmind
aktív tag

Ui.: nézted már az XP patch-t a VII-hez? Hátha megoldaná a 8-bit problémát... Bár nem hiszem.

(#20) Keitaro válasza Overmind (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

A 7-8-9 PSX változata megy PSX emuval. Ha érdekel átdobok egyet a plug-inekkel, hogy ne kelljen turkálnod utána. Utána szórakozni kell egy ideig a beállításokkal (rengeteg van). Ez sok sok újraindítást jelent, de odaadhatom úgy az emut, hogy már majdnem tökéletesre be van állítva FF IX-re és Radeonon. (A filmek még nem tökéletesek de a játékban már nem nagyon van képhiba és szépen megy) Jó a kártyajáték benne :)
Jól elbeszélgetünk egy 2 felé :DD

(#21) Keitaro válasza Keitaro (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

egy = így csak már nem tudok írni :) Ha gondolod folytassuk mailben, hogy ne offoljuk az alaplapok fórumrészt :)
(vagy menjünk át software részlegbe :) )

(#22) Overmind válasza Keitaro (#21) üzenetére


Overmind
aktív tag

OK!
Induljon az FF topic!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Melyiket szeressem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.