Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Sziasztok!

Miután nagy nehezen beszereztem (illetve még csak megrendeltem) a Thermaltake memóriahűtőt, így gondoltam, hogy veszek még egy előlapi multifunkciós panelt.

Szóval kellene nekem valami jó panel, amin tudok ventilátor fordulatszámár szabályozni, és esetleg van rajta LCD kijelző. Körübelül ezek mennyibe kerülnek? És jó lenne egy olyan termék, amit ide barcikára le tudnának hozni.

Gondolkodom Thermaltake-ben (elsősorban), de minden márkás szóba jöhet.

Előre is köszönöm!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#2) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Szóval:

Bővebben: link
Egy ilyent mennyiért vesztegetnek?

Esetleg kinéztem:
-VAntec NXP-205
-Coolermaster AeroGate II

Melyik mennyi, és mit tudtok róla?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3) Biaggio válasza Bazsesz (#2) üzenetére


Biaggio
őstag

VANTEC NEXUS NXP-205 EZÜST a Mistr@lban bruttó 6110 Ft.
AEROGATE II ALD-V01 SILVER a Pilot-C@mpban 10710 Ft

Az Xcontroller annyira friss, hogy szerintem elérhetetlen:B

(#4) Bazsesz válasza Biaggio (#3) üzenetére


Bazsesz
őstag

Köszi szépen.

És ezekről valami tapasztalat nincs neked, vagy valakinek? Tegnap megláttam azt az AeroGate II-t, és eléggé megtettszett. MEnyire jó ez?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) Biaggio válasza Bazsesz (#4) üzenetére


Biaggio
őstag

(#6) amargo


amargo
addikt

Hella!

Tudnátok segíteni, hogy merre találok normális előlapi panelt?
kritériumok:
- lehetőleg fekete (sötét legyen)
- 0 < (12v) lehessen szabályozni (lekapcsolható legyen)
- legalább 3ventit
- ne csillogjon, egy árva világitó kütyü se legyen rajta vagy leszerelhető legyen (ersd: ne kalapácsal kelljen operálni)

gondolom kismillió ilyen ketyere van, csak Én nem találok :(

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7) amargo válasza amargo (#6) üzenetére


amargo
addikt

ejha, sok válasz :)
1000* ki lett tárgyalva.. ezek szerint, marad az olvasás, kerezsgélés.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8) amargo válasza amargo (#7) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem elég sokan vannak akik jobban ismerik nálam, ezeket az eszközöket :U
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#9) P4Laca22 válasza amargo (#8) üzenetére


P4Laca22
tag

A Zalman ZM-MFC1-et tudom a figyelmedbe ajánlani, elég jól sikerült darab szerintem, és 7500ért már lehet kapni

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#10) sz.j


sz.j
nagyúr

Az Enermax négycsatornás is nagyon jó! :C :R

Bővebben: link

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11) al_age válasza amargo (#8) üzenetére


al_age
senior tag

Sunbeam Rheobus kell Neked!
Bővebben: link

4 poti, csatornánlént 20 (!) Wattig terhelhetőek van belőle fekete verzió, a LED-ek nincsenek beleforrasztva, csak beledugva egy kis csatiba (ergo ki lehet őket venni), viszont ha nem veszed ki őket, akkor ajánlott egy ajtós számítógépház, vagy jó, ha a ház az asztal alatt van - baromi erős fényük van.
TTS-nél kapsz is ilyen panelt bruttó 5000-ért Bővebben: link

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#12) P4Laca22 válasza al_age (#11) üzenetére


P4Laca22
tag

Télleg jó;) , én is csak azért nem vettem meg, mert a 12 centis Deltát nem viszi már el:( , de attól még frankó kis vezérlő:R

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#13) Womb válasza amargo (#6) üzenetére


Womb
senior tag

Bővebben: link

Itt találsz szépet,jót,kívánatosat.M***ralban pedig meg is veheted.

[Szerkesztve]

(#14) al_age válasza P4Laca22 (#12) üzenetére


al_age
senior tag

Nem viszi el a Deltádat?:Y
Annak a ventinek több, mint 20 W a teljesítménye?:C

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#15) amargo válasza al_age (#11) üzenetére


amargo
addikt

Elsőnek is köszi mindenkinek a választ!

De azt hiszem ez az igazi :)
Amit al_age kollega ajánlott! Már csak meg kell majd rendelnem :)
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#16) canniball


canniball
nagyúr

Hell!
Én olyan előlapi panelt keresnék, amelyik
1, (legalább) 6 venti szabályzására alkalmas
2, (lehetőleg kék) megvilágítással elátott LCD-vel rendelkezik
3, kis méretű potik vannak rajta (hogy be tudjam csukni a Dragon ajtaját)
Találtam egy olyat, hogy Enermax UC-A5FATR2 Bővebben: link, de sajna úgy néz ki, hogy ennél a cégnél már nem kapható.
Tudtok esetleg másik panelt vagy másik boltot ajánlani?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17) emre33


emre33
addikt

bocs hogy előveszem ezt a régi témát, de egy fontos kérdésem lenne.

5,25" helyre építhető panelt keresek, olyat, ami pl:c cpu használatot is ki tudja folyamatosan írni.

Létezik ilyen?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#18) syC


syC
addikt

Hello

Tudtok olyat, ami pofás előlap, 1, max 2 5.25ös helyet foglal és kb 10 ventit tud szabályozni?

(#19) syC válasza syC (#18) üzenetére


syC
addikt

Na itt aztán megint lesz "forgalom" :)

(#20) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Meg tudná nekem vki mondani h meg lehetene oldani egy kapcsolóval a vezérlő fényének ki/be kapcsolását?

(#21) Daemon09 válasza kkrisi (#20) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
ha a panel világitására gondolsz, akkor azt nem tudod kapcsolgatni.

(#22) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

hellosztok

remélem tudtok segíteni.
Keresek ventillátor szabályozó előlapi panelt.
Elvárásaim feléje:
- Alumínium ház, lehetőleg fekete
- 5,25"-ös helyre beépíthető legyen,
- min 3-4 db ventillátor szabályozható (előny, ha 6-8 db-ot is kezelni tud)
- LCD kijelző háttérvilágítása vagy az aktivítást jelző ledek kikapcsolhatóak legyenek(LCD nélküli is érdekelhet)
- esetleg ki is lehessen kapcsolni a ventit

(#23) megema


megema
őstag

Elég régi topic, de hátha... :)

Szóval keresnék valami normális előlapi panelt, amin van bekapcsológomb (ami az egész gépet kapcsolja be). Kapható ilyen háztól külön? Kártyaolvasó és előlapi portok is kellenének rá. Az is pozitívum lenne, ha fekete fémből lenne az előlapja.

Túl sokat akarok? :F

(#24) ViZion válasza megema (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Kb. ilyesmi kellene nekem is.
Bekapcs, reset, esetleg usb. +kártyaolvasó, lehetőleg SDHC is.
Hol keressük? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) ViZion válasza megema (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Ezt találtam, de itt van sok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem itt, de nem jött rá válasz. Felteszem ebben a témában is a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni.
Ilyen előlapi szabályozót keresek. Nem tudja valaki, hogy Magyarországon kapható-e?

(#27) tornas válasza Ðávid (#26) üzenetére


tornas
őstag

Sajna, nem kapható jelenleg... :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#28) Ðávid válasza tornas (#27) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Ó, az kár... :(((
Várható esetleg szerinted, hogy a közeljövőben kapható lesz? Amúgy hol árulták?
Vagy jobban járok, ha külföldről megrendelem?

(#29) tornas válasza Ðávid (#28) üzenetére


tornas
őstag

Ezek mind jó kérdések...szerintem jobban jársz, ha külföldről hozatod be. Esetleg nézz szét a szomszédos országok (esetleg határmenti, ha közel laksz hozzá) kínálatában!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#30) Ðávid válasza tornas (#29) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Értem, köszi a választ! Akkor valóban nem marad más, mint a külföldi rendelés. :(((

Egy pillanatra azt hittem van valami belsős információd. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Puma K


Puma K
veterán

Sziasztok!

Korábban a hardverapro.hu-n találtam egy fórumtársat aki igény szerint tudott készíteni mindenféle méretű és kinézetű előlapi ventilátorszabályzót ráadásul úgy rémlik, hogy garanciát is adott rá.
Keresem ezt az emberkét és a hirdetését de egyiket sem találom.

Valaki véletlenül nem tudja a nevét, hogy ráírhassak?

Szükségem lenne egy 6 ventit szabályozni tudó, potméteres előlapi okosságra.
Ha esetleg van aki tud szintén készíteni ilyet és garanciát is ad rá akkor az írjon bátran nekem privát üzenetet! :K

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) bebe159


bebe159
aktív tag

Hm arra gondoltam beszerzek valami ventilátor szabályzó panelt, jöttem tapasztalatokat olvasni, de látom kihalt a topik nagyon. Melyik topik lenne alkalmas, van másik ami ilyenekkel foglalkozik?

(#33) RudiSZT3


RudiSZT3
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket kérem, a következő a helyzet:
Tervezem a házam előlapi (pontosabban tetőlapi) paneljén az USB 2.0-s csatlakozókat USB 3.0-ra cserélni. Olyan módon fogom csinálni, hogy az alaplap USB 3.0-s aljzatába bedugok egy ilyet: [link] , aztán két ilyen USB hosszabbító kábellel [link] megtoldom a dolgot, és a kábelek végét fogom beapplikálni a tetőlapi panel megfelelő helyeire: [link]
Tudom, hogy nem ez a legegyszerűbb megoldás, de én így fogom megcsinálni, mert nem akarom a ház elejének egységes megjelenését "elrontani" egy 3,5"-es vagy 5,25"-es előre gyártott panellal.

A kérdés csak az, hogy vajon miért van az eredeti, házban lévő panelen az USB 2.0-s csatlakozók áramkörébe beépítve 2 db kondenzátor?

Lásd itt:
[link]
[link]
[link]

Azt gyanítom, hogy nincs nagy jelentősége, és nekem nem lesz rájuk szükségem, de azért inkább megkérdezem.

(#34) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

szeretnék egy oly' multifunkcionális előlapi panelt, amin vezérelhetek 3-4 ventit (az érintő kijelzős beállítás az stabilabb mint a potméteres?) van rajta ugyan ennyi hőszenzor kijelzés és kártyaolvasó is van benne. :DD

létezik ilyen? :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#35) Osy válasza Darkness (#34) üzenetére


Osy
csendes tag

Szia,

Én ezt használom:
[link]

Igaz ebben a módszerben csak az érintőkijelző és a hőmérséklet kijelzés van, vezérlés és kártyaolvasó nincs.
Vezérlésre esetleg jó lehet a SpeedFan: [link]

Régebben használtam potméteres vezérlést, de annál jobbnak bizonyult egy jól beálított speedfan.

Talán jó alternatíva lehet, ha szerzel egy régi android telefont (akár rossz akkulmátoral) + az OSysMon + speedfan. Ha van régi telefonod, és kedved egy kis barkácsoláshoz, akkor 15-20 perc alatt tudsz ennél sokkal jobbat is csinálni:

[link]

Jó barkácsolást! :)

Ui:
OSysMon videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Osy válasza Osy (#35) üzenetére


Osy
csendes tag

Most már jobban néz ki (3,5" 800x480-as Zte Blade mint előlapi panel)
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.