Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Questor


Questor
csendes tag

Hali mindenkinek!

Egyszerű a kérdésem: Mekkora memóriát vegyek digigépembe? Mit érdemesebb venni inkább 2db 256-os kártyát vagy egy 512-eset. Ti milyet ajánlotok; mekkorát használtok? Kösz a hozzászólásokat!

(#2) zottty válasza Questor (#1) üzenetére


zottty
aktív tag

milyen gép mennyit fotózol?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#3) Dilikutya válasza Questor (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy darab 512Mb. Vagy ha betelt az egyik 256-os, cserélgetni akarod?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) ISZOLE válasza Questor (#1) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Egy nagyobb kártya olcsóbb mint két kicsi és még cserélgetni se kell, mi szól a két kicsi mellett?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5) szilchi válasza Questor (#1) üzenetére


szilchi
őstag

Hali.Ez sztem sokmindentől függ.Milyen géped van,mekkora a maximális felbontása,tud e videót rögzíteni,akarod is ezt a funkcióját használni fényképezés mellett,milyen gyakran fényképezel,mit fényképezel,profi szinten,munkához vagy csak otthoni használatra,milyenfajta kártya megy bele?Szal ez sokmindentől függ.Én nekem pl. egy Kodak CX7220 van,2 Mpixeles,videót 320x240-be vesz fel.Nekem egy 256MB-os SD kártya van benne.Ez bőven elég nekem,aki csak alkalmanként csinál képeket.Képekből nekem legjobb felbontáson ~400 kép fér fel vagy 16,5 perc videó.Vagy 200 kép és 8 perc videó.De persze,hogy teljes mértékben ki tudd használni a nagy kapacitásu kártyákat,kellenek majd jó minőségű akksik is.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#6) Questor


Questor
csendes tag

Most vettem egy Canon PowerShot A85-öst (szerencsémre még volt belőle) és ehhez szeretnék valamekkora CF kártyát venni. Abszolút kezdő vagyok ezért kérek segítséget. Alapvető problémám az, hogyha hosszabb időre nem vagyok gépközelben (mondjuk egy nyaralás, hosszabb kirándulás alkalmával), akkor mit érdemesebb venni 2db 256-os vagy 1db 512-es memóriát. Érdemesebb cserélgetni két kisebbet vagy vegyek 1 nagyot? mennyire megbízhatók a memóriák? ha meghal az 512-es akkor ott leszek memória nélkül + meghalank az eddigi képek is. Viszont ha 2db 256-os van az talán megbízhatóbbnak tűnik (óké így kb 1500Ft-tal drágább).

(#7) Brae válasza Questor (#1) üzenetére


Brae
őstag

512-est vedd.

(#8) Dilikutya válasza szilchi (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mi az a sokminden, ami meghatározza, hogy az 512Mb egyben legyen, vagy 2 modulban, így egyszerre csak 256mb lehet benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Arius válasza Questor (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

Egyben vegyél minél nagyobbat, amennyire pénzed van.
Például egy EXT III-as 1gigás CF elég jó tud lenni. Arra már ráfér kb 8 perc (egyben!!) 640*480-as videófelvétel hanggal.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#10) somodisoma válasza Questor (#1) üzenetére


somodisoma
senior tag

Mar a kerdest sem ertem! Mi ertelme lenne ket kisebbnek, mint egy nagyobbnak?!?! :F

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#11) Questor válasza somodisoma (#10) üzenetére


Questor
csendes tag

Ha elovastad volna amit írtam akkor tudnád, hogy a megbízhatóságra gondoltam ezzel kapcsolatban.

(#12) demagóg válasza somodisoma (#10) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha elszáll az egyik kártya, nem száll el az összes nyaralási kép. Márpedig a FLASH alapú memóriák sem tartanak örökké.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#13) Questor


Questor
csendes tag

Nos oké akkor 512 (többre sajna nics most keret)
Mennyi az élettartama egy ilyen memóriának? Milyen márkát ajánototk és milyen sebességűt? Érdemes-e ''ultra speed''-eset venni?
Valszeg Kingston-t veszek mondjuk arra élethosszig tartó gari van. :D

(#15) Questor válasza Kalandor (#14) üzenetére


Questor
csendes tag

Na pont erre gondoltam! halt már meg memóriád?
Akkor mégsem biztos még, hogy a nagyobbat veszem meg.

(#16) somodisoma válasza Kalandor (#14) üzenetére


somodisoma
senior tag

Es fel ev utan azt sem tudod, hogy melyik holvan...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#17) demagóg válasza Questor (#6) üzenetére


demagóg
aktív tag

Hoppá, pont erről beszéltem. Az egy nagyobb egyszerűbben kezelhető. A két kicsi megbízhatóbb. Ezt mondják azok is, akiknek az összes nyaralási képük ment el és nem csak a fele....

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#19) Questor válasza somodisoma (#16) üzenetére


Questor
csendes tag

Azt már emebere válogatja, hogy ki mennyire vigyáz a cuccaira.

(#21) demagóg válasza Questor (#13) üzenetére


demagóg
aktív tag

Az élettartam: a chip gyártók százezer írást emlegetnek a katalógusban. Aki megpróbálja ellenőrizni a gyakorlatban is, annak rendre sokkal kisebb érték jön ki.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#22) DigitXT válasza Kalandor (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

És mitől hal meg egy CF kártya?:F (Nekem egy 64-esem van: nem röhög.:DDD)

(#23) somodisoma válasza Questor (#15) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem ha vigyazol ra(nem a mobilod mellett tarolod, mechanikailag veded), akkor sokkal valoszinubb, hogy elveszted az egyiket, minthogy tonkremenjen valamelyik!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#25) yerico válasza Questor (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Nagyon jó érzés tud lenni, mikor elhalálozik egy kártya, és csak a format után lehet újra használni. Ekkor jön igazán jól a nagy kártya, mikor 2 nap helyett a teljes nyaralás képeit elbukod. Speciel én 128-asokat használok :).

(#26) yerico válasza somodisoma (#16) üzenetére


yerico
senior tag

Hát, nekem gyári Olympus tokom van, ahhoz adtak egy memóriakártya-tartót, benne 8 DB XD-kártyahellyel, a tokban meg pont van tervezett helye a tartónak, így ilyen gondjaim nincsenek :)

(#27) somodisoma


somodisoma
senior tag

Ennyire gyakoriak lennenek a kartyahalasok?!?!?! :F :F :F

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#29) yerico válasza DigitXT (#22) üzenetére


yerico
senior tag

Mitől hal meg? Azon is egy sima fájlrendszer van, írási hibától meghallhat, amit simán okozhat egy lemerült akksi, amitől a gép nem tudja befejezni az írásműveletet. Előttem már több darab SM kártya halt meg, a saját MMC kártyámról nem tudtuk leszedni a képeket 3 napos német túra után, csak formattal. A CF kártyámmal többször előfordult, hogy írási hibát dobott a gép, avagy egyszerűen azt mondta, hogy nincs bent kártya. Ilyenkor format, és működött. Az XD-vel még nem volt ilyen gondom szerencsére. :) Egyébként a 128-as XD-re simán felvarázsolok 200 képet 3 megapixeles felbontásban.

(#31) Varga Csaba válasza somodisoma (#23) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Hááát....
Elegendő, ha kompatibilitási problémák vannak a kártya és a gép között...
Fotózol lelkesen, majd elteszed a gépet.
Bekapcsolod a gépet és az nem csinál semmit.
Kiveszed a kártyát és a gép remekül működik,,
Kártya a kártyaolvasóba... ''eszköz nem elérhető''
Garancia elő és kártyacsere de a fotók ugrottak :C
(HP635 és Sandisk SD kártyák, amire 5 év a gari)
Ja és a kártya volt kb. 5 perces.. Második bekapcskor elszállta magát.
Ezt 2 hónap alatt megismételte 2X.
Ugyanez a típusú kártya gond nélkül szolgál egy jó ideje a Minoltámban.

De pl a bátyám ugyanúgy HP635-öt használ 128 MB-s noname (kingston) SD vel majd 2 éve minden gond nélkül :D

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#32) amargo válasza Questor (#13) üzenetére


amargo
addikt

Én csak típus szinten tudok segíteni.
Ha jót és megbizhatót akarsz, akkor szerintem SanDisket veszel (Transcend ekről is jókat hallotam.. de azoknak már van áruk :( ).

Nekem 1gigásom van, eddig semmi bajom nem volt vele (koppp). És arra semmi garancia nincs, hogy ne döglene be..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33) Flashy


Flashy
veterán

én 2 darab közepes méretűt vennék (vettem). a kártyahalál igenis figyelembe veendő ok. a márka kb mindegy, talán az igazán nonémeket nem kéne csak venni.

vettem 1 nonémet azzal a megjegyzéssel hogy ha fényképezőbe szar majd elhasználom mp3lejátszóba. fényképezőben (A85) random időközönként memory card errort produkál, vagy megformázom és kezdem elölről, vagy kiveszem és otthon lementem róla valami recovery progival (lejön róla hibátlanul minden kép, csak épp fat meg ilyen dolgok nincsenek rajta...). vettem másik fajtát, ezt meg átraktam mp3lejátszóba - az erről lejátszott mp3 bugyborékol meg ugrál. amúgy a kártya badsectormentes, amit ráírok az hibátlanul le is olvasható. szóval van egy kártyám ami mosmár 2 fallback lépcső után pda-ba lesz jó háttértárnak talán :) amit most használok az Kingston, egyelőre jó.

(#35) demagóg válasza yerico (#29) üzenetére


demagóg
aktív tag

A Bővebben: link doksi 6. pontja elmeséli, hogy a FLASH memória miért nem örök életű sőt, erősen korlátozott. Pedig a TOSHIBA chipek a jobbak.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#36) somodisoma


somodisoma
senior tag

Ahogy nezem senki nem panaszkodott az xD kartyakra! Akkor ezert lennenek dragabbak?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#37) Questor


Questor
csendes tag

A Kingston-nál hogyan működik ez az élethooszig tartó garancia? He mondjuk 8 év mulva meghal a memória (feltéve hogy a Kingston még léterzik addig) akkor azt kicserélik nekem egy teljesen újra? Tehát nincs időbeli korlátja a garanciának?

Egyébként hol lehet jó áron SanDisk memóriát kapni?

(#38) oceanearth válasza somodisoma (#36) üzenetére


oceanearth
őstag

én nem tom, lehet ezért. de arról hogy meghalt volna egy kártya megmondom psintén még soha nem is hallottam. nekem olt anno még egy 64MB-s SM kártyám az rendszeresen csinált írási hibát. lefagyott a gép. ekkor kivettem az elemeket majd vissaz és lőn fény működött.

(#39) oceanearth válasza Questor (#37) üzenetére


oceanearth
őstag

nem tökmind1 hogy most 2 év vagy örök élet garancia van. 2 év múlva már úgyis 5-10 gigánál fogunk tartani vagy ki tudja mennyivel többnél. értelmetlen dolog ez a baromi hosszú garancia. bőven elég az a 2 év mert addigra úgyis újjate veszel kompatibilitási okok miatt vagy ha nem amiatt akkor amiatt mert már kicsi az őj géphez a memória.

(#40) Flashy válasza somodisoma (#36) üzenetére


Flashy
veterán

inkább azért drágább mert ritkább.

(#41) somodisoma válasza oceanearth (#38) üzenetére


somodisoma
senior tag

Azert hitetlenkedek enis,mert egyik haverom sem talakozott meg ezzel a gonddal, pedig nem tegnap vettek a gepuket. (Mondjuk az mind xD kartyas, most hogy igy gondolkodok. (Bar a Canon asszem, hogy nemaz, de ottsem volt gond)).

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#42) somodisoma válasza Flashy (#40) üzenetére


somodisoma
senior tag

Dehogy ritkabb, majdnem az osszes gyarto azt tamogatja.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#43) Flashy válasza somodisoma (#41) üzenetére


Flashy
veterán

elmentem CF-et venni, mondom a boltban hogy kéne valami kisebb, mutat egy 512-est, mondom én 2 darab 128asra gondoltam inkább, hátha meghal valamelyik. a boltos megáll, rám néz, azt mondja igazam van. aztán elmesélte hogy olaszban volt és 512-es CF kompletten meghalt és nemtommennyi pénzért tudta róla a képeit visszahozatnia.

(#46) dabadab válasza somodisoma (#42) üzenetére


dabadab
titán

xD-t alig vki tamogat.
Amugy meg tok mindegy, mert az xD az csak azt jelzi, hogy milyen alaku dobozban vannak a memchipek, maga a memoria az barmilyen lehet. Amugy ilyen szempontbol a CF a legkiralyabb, mert az a legnagyobb (es ebbol kovetkezoen a legmasszivabb) es annak van a legvedettebb csatlakozoja.

DRM is theft

(#47) somodisoma válasza dabadab (#46) üzenetére


somodisoma
senior tag

Na akkor most megneztem, es ime:

Xd: Fuji
Sony
Hp


SD: Minolta
Pentax
Nikon
Canon (+CF)


Hirtelen ezeket talatam. Valoban nem olyan sok az xD, de nem is keves. (Emlekeimben tobb elt.)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#48) Bodika válasza Questor (#1) üzenetére


Bodika
tag

Hali!
Szerintem egy 512-es a nyerőbb amit nem kell cserélgetni! Nem hiszem, hogy nagy esély van egy rendesen használt CF kártya elhullására....Az élettartam addig tart amíg gyártanak olyan kártyát :)
Személyszerint én egy 512-es Kingstont használok (Elite Pro) 5megapixelen, és ''fine'' minőségen 204 kép fér rá! (kb.)

(#49) szilchi válasza Dilikutya (#8) üzenetére


szilchi
őstag

Hát pl. én avval kapcsolatban írtam,hogy mekkora modult akar venni.Mert ugye ez a topik címe(Mekkora memórát vegyek digifényképezőbe?)!!:)És kérdezte,hogy mások mekkorát használnak.Mert sztem otthoni használatra,komolyabb igények nélkül sztem felesleges az 512MB.Én eddig még a 256MB-ot sem tudtam telefényképezni,pedig vittem el nyaralásra is a gépet 1 hétre.Szal elég lenne egy 256-os(szerintem).Mert ugye minek 512-es,ha max. mindig csak félig veszi tele.Azért is kérdeztem,hogy mire szándékozza használni.De pl. haveromnak,aki otthon és munkában is használja a gépét,őneki kell az 512MB,sőt,néha 2x512 is..A 2*256 v. 1*512 sztem eleve egyértelmü.Bár nem túl bonyolult csere a memóriakártya és nem is tart általában sokáig,de jó,ha fényképezés közben nem kell vesződni ezzel is.Szal egy nagy kártya jobb,mint két kisebb.De ezt ugyis a topiknyitó dönti el.Ha van keret 512-re is,akkor vegyen olyant.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#50) oceanearth válasza szilchi (#49) üzenetére


oceanearth
őstag

hát nem tudom te hogy fényképezel, de zek szerint elég keveset. nekem van egy 512-es kártyám xd, megy egy fuji s7000em. 6MP-ben nyomom döntő többségben. ez kb 360 képet jelent. és pl amikor írországban voltam nyaralni akkor kevés volt az a 360 kép. amikor meg oszt. kiránduláson voltam szilvásváradon akkor 3 napa altt elment 300 kép a többi meg videó lett. úgyhogy marhára nem fölösleges az 512. úgy kell számolni mivel a mem. kártyák ma már elég olcsók, hogy olyan 400-500 kép férjen rá de az se baj ha több én most terveze még egy 1 gigás CF-t venni és akkor azt a gép egybe tuggya kezelni nem kell váltogatni. az meg már úgy 1000 kép akkor meg már jöhet gyakran a 12MP.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.