Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megszivatott a W*stel, váltok.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

na a story a köv:
11 honapos 3310 1* csak bemunta az unalmast és kikapcsolt magátol frisen töltött aksival, és csak nagy harcok árán lehetett visdza kapcsolni, térerő meg nem volt...
gariba cserélték,1 hétig szenvedtem valami szutyok siemensel
amit kaptam kapásból szar volt, vagyis másnap visza szerviz, megint egy hét szenvedés,
amit 2. adtak az kb 2 hétig birta, majd térerő ugyancsak el....
3. végig játszottam ezt a kört mire most van egy müködö telom..
öcsémnek a szintén 11 honapos alcateljét mikor meghalt, szó nélkül egy samsung
r250 re cserélték, én mikor kértem hogy egy 3410 re cseréljék ki(ami akkor akciosan 9000 ft volt előfizetéssel mint a r250és és stb kat telefonok a köv választ kaptam:
a telefonomat csak anyiba tudnák beszámítani amenyiért vettem azaz 4!!!! 4000 ft ért mert hogy a másik 4.0000 ft a szim kártya éa a belépési dij volt! és rá kéne fizetnem 14!!!!! 14000 ft ot mert enyi most domino kártyásan a telefon!!!!
és az istennek se tudtam megértetni a mis szöke picsával, hogy nekem nem dominosan hanem előfizus kell, ráadásul sim nés belépési dij nélkül( tehát ha ezt levonyuk a 3410 árából ami 9.000 akkor marad 5.000 a telom 4.000 leminuszol és 1.000 ft lazán ráfizettem volna!!!!) de neeeeeeeeem. de egy agyon szakadt, javított alcatel 311 est semi gond nélkül becserélték egy samsung r250 re (ráadásul ök ajánloták fel nem mi kértük a cserét,igaz másik telot ajánlotak de ebben egyeztünk meg)
ez 1 mind 1 dolog
ami nagyon idegesit!!!!: uj biost raktak rá, és ezzel rejtélyes modon 70 karakter egy sms.. igy a jol megszokot terjedelmes sms eim 2-3* anyiért mennek el.....
és erről egy árva szót sem szoltak!!!!!
aszem eljöt a szolgáltató váltás ideje!!! :((
westel!!! örök harag!!!!

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) launcser válasza TitiRii (#1) üzenetére


launcser
senior tag

jóhát érdekes sztori
szerintem mind3 szolgáltató rakás ****
én csak azért vagyok westeles, mert mindenhol van térereje, meg ez van már mióta első telóm megvan, ezt a számot tudja mindenki..
vodafonra váltáson gondolkodtam, de pl térerő nincsen az egész lakásomban..
stb..
ja meg vettem már egy pannon simet telefonálni, mondom váltok csomagot, az meg kezdi hogy 900 ft lenne, de még nem telt le a 30 nap addig nyaljak követ
mondom k*rva pgsm te is rakás vagy :)
amugy nemtom az ügyfélszolgálat szar volt ahol voltál, őket kell anyázni amiatt, nem akié
szar dógozókat vettek fel

tütüü

(#3) TitiRii válasza launcser (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

öö mind a 2 telefon ugyan oda lett vive,
polus center,
majdnam azonos napokon is.
nekem is csak ez a gond, ezt a számot ismeri mindenki

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) Shim


Shim
őstag

Ezaz! Mindig is mondtam, hogy westel a legszarabb, aztán jön a pannon, és végül a vodafone a legjobb!! Csak a tarifákat néztem, mondván minek a térerő dolog :)) Meg is érte, mert a ugye, mint tudjuk a voda tarifái a legjobbak, az meg, hogy néhol nincs térerő, hát basszus, ki lehet bírni, amúgy is folyamatosan fejlesztik a hálózatot. (igaz, hogy kifejezetten idegesítő, amikor Tatán bejött az ''Üdvözöljük Szlovákiában...'' , globtel vodafone....szöveg :(((

VODAFONE RULEZ!!! JEEHEHE

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#5) Turmoil válasza TitiRii (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

70 karakter az unicode miatt van, szolgáltatók tehetnek egy nagyon nagy szívességet... :(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#6) Shim válasza Turmoil (#5) üzenetére


Shim
őstag

Ez mindegyik telefonra érvényes lesz amit ezentúl frissítenek? Mostanában kéne elvinnem szervízbe C45-ömet, (nincs benne csak lengyel T9 szótár, se akkukisütés menü, stb, verziószám 6:(( Szóval nekem is 70 karakteres smseim lesznek???

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#7) TitiRii válasza Turmoil (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

de faterom régi 3310 röl meg lazán elküldte a 160 karakteres üzit 1 sms be...
ha visza viszem biosfrisitésre,ami persze pénz, ha egyátalán régebire hajlandok frisiteni....
mert ez igy kibaszás!!!!!
az meg pláne hogy ezt velem se irásban se szóban nem közölték

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) Den válasza TitiRii (#1) üzenetére


Den
veterán

Szvsz kár háborognod. Amikor új mobilt veszel 8 rongyért akkor nehogy azt hidd hogy az a teló annyiba kerül. többe kerül de ezt a szolgáltató nem fizetteti meg veled egyben, hanem azt a havi dijból szedi be. Az akciós telefont tulajdonképpen részletre veszed. A szolgáltatónak ez úgy biznisz hogy a két év alatt amig hozzá vagy kötve többet szed be telefondijban mint a teló ára. Épp ezért neki nagyon nem biznisz 11 hónap után új telefont adni fillérekért, ha végigondolod ez belátható

A rövidebb sms-ért pedig a nokiát hiáztasd. Ugyanis a korábbi telókban választható volt a szöveeg kódolásához a 7 bites gsm kódolás a 8 bites ascii és a 16 bites unicode. Most azonban csak unicode van ezért röviddebb üzenet fér bele a szabványos gsm smsbe.

www.simson4t.hu

(#9) launcser válasza Shim (#4) üzenetére


launcser
senior tag

nincs térerő --> nem tudok telefonálni --> nem élvezhetem a fantasztikus tarifákat (köcsög voda félpercenként számláz, westel legalább fél perc után mp-enként, meg van 3mp, pannon meg mp alapon tehát voda a legszarabb ilyen téren), és ráadásul engem sem érnek el ha nincs térerő
BP közepén
ráadásul
van fölöttem 2 emelet még, 3 szintes házikó udvarán lakok bent, de akkor mi van a 10 emeletes meg ilyen épületeknél azt nemtom..
mind1ik szolgáltató vacak kész lehuzzák az embert
de voda reklámai a legjobbak :)

tütüü

(#10) klepto


klepto
addikt

Nem akarok belekotyogni, de TELEFONÁLÁSRA és térerővadászatra a legjobb a 0660! Ezzel még egy betopnbunkerből is tudsz beszélni, és a puszta kellős közepén sem lesz gond az elérhetőség :))
Csakhogy velük az a gond, hogy az NMT tehnológia miatt (remélem jól tudom) az ő telefonjaik igazi ''bunkofonok'', amolyan kézi önvédelmi marokfegyverek ;]
A másik nagy gond velük az, gogy bár közel 13 éve vannak Magyarországon, nem, nemtévedés! ; mégis a legdrágábbak :O
Ha jók a percdíjak, akkor baromi magas az előfizetés (kb.:8000.-Ft/hó!) !
Én azért azt sem vagyok hajlandó elhinni, hogy egy hálózat kiépítése nem térül meg tizenx év alatt annyira, hogy mindenkinél olcsóbbak tudjanak lenni.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) TitiRii válasza Den (#8) üzenetére


TitiRii
senior tag

én ezt vágom nem vagyok azé lámer :)
na de érted, gy alcatel 311 ért samsung r 250 cserébe.. ott is is anak iején 8.000 ft ért lett véve (4 a fon 4 a blépési dij és a sim) a csaj mondta hogy k akkor ad egy r 250 eset ami most akciosan elöfizettésel 9.000 de a simet nem adták hozzá, a miénket se vették el, és igy tök inygen megkapta az öcsém
holott nekem elötte pont ezt nem akarták engedni, vagyis mnegtették volna, ha 14!!!!! fizetek rá egy olyan telora amit 9.000 is meg tudok venni(az elöfizetési szerződésem lejárt akkor már, tehát vissza is adhatam volna a westel kártyát ,és megvehetem volna a másikat 9.000 és nem 14000!!
nem tudom érted e mit akarok elmagyarázni, enél jobban nem tudom leirni!
csak ugy ügye ki kellet volna fizetnem a 9000 kpt és más számom lett volna, és megint 1 évre hüség szerződést irok alá vagy mi..(amugy a telefon részlet fizetés lebeszélhető , teszem azt havi 1500 pént + 2000 az elöfizetés, ha 500 pénzt telefonáltam akkor a havi számla 2000+1500+500
ha viszont 1500 nál többet pl 1700 at akkor 2000++1700 csak(vagyis csak 200 a beszélgetés, 1500 at igy leminuszoltak a tel részlet fizujából)
de gondolom ezt ti is vágjátok

mellesleg az hogy 4.000 számolná be a 3310 em(ami most vadi uj 1 év garis) azé öhöm.. 10.000 bárhol kapnék érte szó nélkül, még gsm boltokban is....
de ok vegye le 4.000 ba a 9.000-4000 az 5.000 de nekem abol a csomagbol nem kel la sim meg a belépési dij, mert már van egy, akkor azt levéve belöle, -4000 akor már csak 1.000 tartozásom lenne, de nem.. nekem nem..
öcsémnek lehet, mert a 11 honapos alcatal 311 az megér nekik egy samsung r250 et ...
ááááá lehet csak az ügyintéző csaj volt iszonyat szőke.....

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#12) LukE


LukE
veterán

át lehet állítani az SMS kódlapját, vagy mi. én telómon is lehet unicodeot állítani, ugy valami 201 karakter, anélkül 4xx karakter lehet! Szóval nem kell süttetni semmit.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) TitiRii válasza LukE (#12) üzenetére


TitiRii
senior tag

én nem találtam semmit a 3310 esemen ahol ezt el tudtam volna intézni.
valaki tud segíteni?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#14) Shim válasza launcser (#9) üzenetére


Shim
őstag

9 emeletes házban lakom és maxon van a térerőm:))

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#15) Shim válasza LukE (#12) üzenetére


Shim
őstag

Akkor milyen telid is van neked mer az enyimbe se lehet ilyesmit átállítani!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#16) launcser válasza Shim (#14) üzenetére


launcser
senior tag

jó neked..
énse értem mért nincs térerő itt
kimegyek udvarra már van
meg ablakban de ki akar ablakban telefonálni :)
vodának van még behoznivalója
de havonta átlag 1-2 számot kell átirnom westelesről főleg vodára

tütüü

(#17) hogyishívnak? válasza TitiRii (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

A héten valamelyik reggel halottam a rádióban:
34xx és 35xx-es készülékek új programjai hibásak és 2-3 tarifába küldik el az sms-eket. Dolgoznak már rajta a fejlesztők....

Ezekszerint nem csak ezekhez a készülékekhez tartozó programokat érinti.

Tibi

(#18) LukE


LukE
veterán

üzenetek->üzenetek beállításai->általános->katakter támogatás->eztitten meg lehet automata/GSM ábécé/Unicode-ra rakni.
ja, nokija telefon.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Westel azért jó mert van 3mp meg van *102# !!!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) Shim válasza Panther (#19) üzenetére


Shim
őstag

Elfelejtetted kirakni a mosolygós fejet...vagy komolyan gondolod?!

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#21) Panther válasza Shim (#20) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja. Az komolyan nagyon hasznos! Ráadásul ingyen van (*102# rulz)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#22) Den válasza hogyishívnak? (#17) üzenetére


Den
veterán

nem hiás, direkt kihagyták belőle a többi kódolást csak unicode van. azokon a telókon amikben ez a program van nem lehet mást választani

www.simson4t.hu

(#23) lesaux válasza Panther (#21) üzenetére


lesaux
veterán

Mit csinál a *102#?

(#24) Krusty válasza LukE (#18) üzenetére


Krusty
csendes tag

Csak régebbi SW verziónál (33xx, 3410, 7650). Ha újabb a telója nem fogja tudni állítani, fix unicode, ezért megy a hörgés már 1 ideje (petíció a Nokiának, stb.) És sajnos a garis szervizeknél a SW frissítés rutnieljárás, úgyhogy ha esetleg szervízbe viszed a telód neked se lehet majd állítgatni -> marad a visszaflesselés.

(#25) tomcs válasza lesaux (#23) üzenetére


tomcs
őstag

lekerdezi a domino egyenleget

(#26) Shim válasza Panther (#21) üzenetére


Shim
őstag

Vodafonenál is kapok rendszeresen (elég gyakran) egyenlegsmst és az is tök ingyé van :P

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#27) lesaux válasza tomcs (#25) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi.

(#28) Panther válasza Shim (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, az is jó. De ha már választani kell, akkor jobban tetszik, ha akkor kapok egyenleg-információt, amikor én akarom :D Az meg, hogy a Pannonnál még ez is pénzbe kerül, magáért beszél... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) hogyishívnak? válasza Den (#22) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem tudom , hogy a szolgáltató/gyártó szerint ez hiba e én csak halottam és ezt a nokia bevállalta hibának a rádió híre szerint.

Szvsz igen ez hiba. Nem tudom pontosan mit takar az unicode ( gondolom az ékezetes és extra betük normális kezelését) de ez nehogymár választási jog nélkül az előfizető kára legyen. Engem nem érint mert nemvagyok smsversenyző de 70 karakterbe normálisan köszönni se lehet. Tudom az sms rövid üzenet és nem regényekre való, de ékezetek nélkül is kilehet bírni 1 sms-t.

Tibi

(#30) lesaux válasza hogyishívnak? (#29) üzenetére


lesaux
veterán

A unicode-nak az a lényege, hogy minden betűt két byte-on tárol.
Így már érthető, hogy miért csak 70 karakteres lehet egy SMS.

(#31) róland


róland
veterán

Westelnél nincs törlesztőrészlet az előfizetéses telefonokon. Ha megfigyeltétek, kb. 1-1,5 éve arányaiban drágábbak az új telefonok, mint előtte. Azért, mert azóta a westel elengedi a telefonok törlesztőrészletét. Tehát ahavi számáldban csak a vonal előfizetési díját+a kért havidíjas szolgáltatást+a telefonálások árát fizeted meg. ebből következik, hogy nincs lebeszélhető része a havi díjnak. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) Ybear válasza TitiRii (#1) üzenetére


Ybear
tag

A kódolási problémáról részletesen van itt egy jó cikk:

[L]http://www.prog.hu/news.php?nid=262[/L]

Az ufsz szőke nőről csak annyit, hogy szvsz nem csak az az 1 ufsz van a kozeledben... :) Talán egy másik helyen hajlandóbbak a te általad elképzelt cserére. Nekem kellemes tapasztalataim vannak a Westellel, bár lehet ez egyedi eset is. ;)

Ha menni kell, hát menni kell.

(#33) Nimrod válasza Shim (#26) üzenetére


Nimrod
addikt

''Vodafonenál is kapok rendszeresen (elég gyakran) egyenlegsmst... ''

Azt meg hogyan? Mert én csak akkor kapok, ha egy héten először használom telefonálásra, akkor utána kiküldik SMS-ben hogy mennyi maradt (ja igen és prepaid)

(#34) Tapsi válasza TitiRii (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

A westelt k*rva sokan fikázzák.Leginkább a vidéki,falusi őstermelők veszik,mivel a westelnek a legnagyobb a lefedettsége.
Áll. a Voda egyre jobb.Sajna csak ennyi komment.

(#35) Sanya válasza Tapsi (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Na én meg azért nem válthatok, mert a családban mindenkinek westel van!!! Francba, igaz, hogy olcsóér hívnám őket, de a család meg alig hívna(legalábbis feleannyit...)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) Shim válasza Nimrod (#33) üzenetére


Shim
őstag

A rendszerre még nem jöttem rá de az pl. idegesít amikor smsezgetek és mindegyikután kapok egy számlaegyenleget:)) Nekem is feltöltőkártyás, ha ezt érted prepaid alatt, mer külföldön azt jelenti

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#37) joysefke válasza Panther (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az a 3 sec az már tényleg eltünhetne a süllyesztőben, utálom

(#38) TitiRii válasza Panther (#21) üzenetére


TitiRii
senior tag

előfizetésel nem érdekel..
tehát semi sem szol a westel mellet, amint lesz időm viszem be és kicsapom a balhét hogy miért 3 sms ben küldi el azt amit a fateromé 1 ben :((

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#39) TitiRii válasza róland (#31) üzenetére


TitiRii
senior tag

most be saneljem a telszámlám?!

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#40) HEBI


HEBI
senior tag

Nekem voda előfizetésem van sajnos.
De akarnak, remélem jobb lesz rövidesen.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#41) LukE válasza TitiRii (#39) üzenetére


LukE
veterán

OFF
Te Toxic, néha ránézel az aláírásodban nem:) szereplő képre?
ON

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) MaUser válasza Tapsi (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Na Vodafonról egy szót se! 97% lefedettség (apróbetükkel: lakosságzámra vetítve!)
Ha kocsival közlekedek az országban úgy kellett mindig imátkoznom a roaming szerződések bontása után, hogy legyen térerőm! Röhej....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) Sidaries


Sidaries
őstag

Nem olvastam végig a témát, de nekem lenne a Westellel egy pozitív élményem.
Tavalyelőtt karácsonyra megkaptam a tesómmal első mobilunkat. Nekem Siemens, neki Alcatel. Az enyémmel semmi gond, de az övé mindíg bedöglik, beázik, összetörik meg mittudoménmicsinál. Kedves tesóm ezért folyamatosan viszi vissza a döglött telefonokat a Westelesek pedig szó nélkül cserélgetik vissza és adják az újat. Nekem már rég lejárt a garancia, de neki mindíg van legalább fél éve. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#44) Nimrod válasza launcser (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Nemtom, de nálam bőven van térerő még a 4-ediken is. Talán a teló a ludas. Igaz, nekem egy őskövület van, igazi gyilkológép :)
De pl. ha bekapcsolom, akkor jó ideig keresgél, hogy most melyik toronyról vegyen :t

(#45) Nimrod válasza Shim (#36) üzenetére


Nimrod
addikt

Feltöltős igen. De nekem SMS után nem küld egyenleginfót, csak hívás után.

(#46) tildy


tildy
nagyúr

Hm vodanal a 30 masodperc a szar, westel szinten (igaz utana mar masodpercalapu) egyedul a pannonal van tisztan masodpercalapu szamlazas.Nekem 0 bajom veluk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) launcser válasza Nimrod (#44) üzenetére


launcser
senior tag

az antennám se a legjobb
de sok vodafonos megfordul itt azt anyáz
ablakba kell tenni telefont meg minden hogy legyen térerő
pannon is elmegy egyik sarokba
westel az birja jól..
:)

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Megszivatott a W*stel, váltok.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.