Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bati


bati
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap érdekes dolog történt a vinyómmal!
Kivettem a rackből majd amikor ujból visszaraktam, már 10Gb-nyi adatott úgy hozott, hogy a mappák tartalma üres, de mégsem lehet mozgatni, se hozzáférni a cuccokhoz, és kb 15Gb-nyi adatot pedig nem enged megnyitni azt írja, hogy I/O szektorhiba miatt nem tudja olvasni!
Nem tünt fel semmi különös, fizikai sérülés nem érte a vinyót addig amíg nem volt a helyén! Ha meg is döglött nem érdekel, de valahogy vissza kell szereznem úgy kb 200mb-nyi adatot.A szakdolgozatom is a szektorhibás mappák egyikébe van és az fonots!
Tudnátok segíteni?

(#2) L3zl13 válasza bati (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Valószinűbb, hogy a fájlrendszer sérült. Nézd meg a csatlakozásokat. Ha lehet próbáld rack nélkül, aztán Get Databack-et vagy hasonlót eressz rá. Lehet, hogy egy sima scandisk is megcsinálná, de lehet, hogy csak jobban elb@ssza.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) beeboy


beeboy
addikt

egy érdekes tipp:

ghostold le a partíciót, majd állítsd vissza egy másik merevlemezre.
nekem bejött!

hülyéskedés után elszállt a vinyóm, se windows, se pqmagic nem látta!
a ghost meg még igen.

igaz, az első partíciót bombáztam le, és a többit se látták a progik ezért.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#4) mr_ricsi válasza bati (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vedd ki a rackből, és kösd közvetlenül az IDEkábelhez. (Szvsz eltörött a fiók IDEkábeljében 1 vagy több szál drót.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) bati


bati
csendes tag

Köszi a segítséget, kipróbáltam mindeygik módszert, de sajnos nem sikerült a vinyót megmenteni, a get data back is hibaüzenetet írt ki (Unknown error 1117).
De a lényeg, hogy a fontosabb dolgokat sikerült visszahozni!
Utána megpróbáltam megformázni, de a formázás műveletét valamiért nem lehetett befejezni!
Olvastam valamelyik ftopicba, hogy valaki vesz sérült vinyókat!
Segítenétek! Megmondanátok, hogy ki az!Hátha őt még érdekli!

(#6) tr00p3r válasza bati (#5) üzenetére


tr00p3r
őstag

xcbiker

(#7) steve@prhw válasza bati (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért egy zerofillt a helyedben még ráengednék, hátha... Nem írtad, milyen vinyó, de a powermax pl. minden típussal végrehajtja a dolgot. Egy darabig eltart, de szvsz megérné...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) bati válasza steve@prhw (#7) üzenetére


bati
csendes tag

A powermaxot honnan tudnám letöltetni?
A vinyó egy 40GB-os Maxtor Fireball volt!

(#9) steve@prhw válasza bati (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bővebben: link - maxtor weboldal
Ez bootfloppyt készít. De van egy CD-s megoldás is, amin csomó hasznos progi van:
Bővebben: link
Kiírod, bebootolsz, aztán van olyan, hogy quick test (asszem...), meg advanced test, ez utóbbival 5-6 perc alatt kapsz egy véleményt a vinyóról... Előtte azonban nyomasd le a ZeroFill-t (full), utána teszteld. Talán bejön, nekem már hozott vissza olyan vinyót, amelyiken áramszünet miatt megzizzent a filerendszer... Illetve nem csak az... 85%-ig ment a formázás, és ott állt 1 órán át... Mindegy volt neki az fdisk... Advanced test-re hibát jelzett, aztán kapott egy zerofillt, utána jó lett az advanced test is, és azóta hiba nélkül üzemel a kicsike...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) bati válasza steve@prhw (#9) üzenetére


bati
csendes tag

Mindent úgy csináltam, ahogy írtad, de sajnos nem hozott eredményt!
Bár a tesztek során nem mutat hibát se a DOS nem érzékeli, egyedül BIOS-ba látom a vinyót! DOS alatt olyat ír ki, hogy nem talál FAT, vagy FAT32-t a vinyón!
Szerintetek mi lehet a megoldás?

(#11) steve@prhw válasza bati (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Végigment a zerofill meg a teszt? Akkor minden OK!

Filerendszert azért nem talál, mert a zerofill (nevéhez hűen) végiggyalulta nullákkal. Nyomd be egy XP-s gépbe, ott a sajátgép / kezelésnél tudod lefoglalni, partíciót létrehozni és formázni!
(DOS alatt fdisk!)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) MUŁĐER válasza steve@prhw (#11) üzenetére


MUŁĐER
addikt

a zerofill legyalulja az egész vinyót,nem?nem volt jó ötlet...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) bati válasza steve@prhw (#11) üzenetére


bati
csendes tag

Ha nem érzékeli a meghajtót annak ellenére létre tud hozni új partíciót?

Mulder
Miért nem volt jó ötlet a zerofill?

(#14) MUŁĐER válasza bati (#13) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kellett róla adat,nem?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) bati válasza MUŁĐER (#14) üzenetére


bati
csendes tag

A fontosabb adatokat még sikerült kimentenem Get Data Back-kel!
Most már inkább a vinyót szeretném megmenteni, ha egy mód van rá!

(#16) steve@prhw válasza MUŁĐER (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

De a lényeg, hogy a fontosabb dolgokat sikerült visszahozni!
Utána megpróbáltam megformázni, de a formázás műveletét valamiért nem lehetett befejezni!
bati @ #5... :U

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#17) steve@prhw válasza bati (#13) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért nem ''érzékeli'', mert nincs rajta semmilyen fájlrendszer. Ha a BIOS látja és a powermax okés volt, akkor semmi gáz! DOS-ban írd be: fdisk, ott ki tudod majd választani, vagy XP-ben a kezelésnél ott lesz, a meghajtó, mint nem lefoglalt terület!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) TommyGun válasza steve@prhw (#17) üzenetére


TommyGun
őstag

Igen igen jól beszél a kolléga....magyarul alacsony szinte formáztad le a winyót a powermaxal, ami után a winyó felületén nem maradt semmi :) Ergo mintha vadi új lenne nincs rajta semmilyen partició...szerintem XP-ben formázd meg. XP azért nem lássa mert nicns rajta partició...
Sajátgép/kezelés/lemezkezelés fül alatt megkell jelennie a winyónak, és meg lehet formázni....:)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#19) bati


bati
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! Sikerült ismét müködödésbe hozni a vinyót!
Bár sajnos az egykor még 40gb-os vinyó most 31gigásra redukálódott!
Attól tartok mégis kell vennem egy újat, mert ez a helyzet már csak rosszabb lehet!
De azért köszönök mindent!

(#20) steve@prhw válasza bati (#19) üzenetére


steve@prhw
őstag

Hát, már ne bízz benne, ez a helyes hozzáállás... Valszeg badsector-hegyek képződtek rajta valamiért. Lehetséges, hogy mégis valami fizikai gond volt, és nem fog tovább romlani az állapota, max divx-es vinyónak használhatod...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.