Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WN31RD


WN31RD
addikt

http://index.hu/eu/valutasex929/
Hát ez először is egy nagy ROTFL! :DD :C

...

Másodszor pedig:
''az illetékes orosz reklámtestület erkölcstelennek ítélte a mondanivalót és a képi megjelenítést''
1. Vajon mi ennek a reklámképnek a mondanivalója? Véleményem szerint leginkább semmi, egyszerű figyelemfelkeltésről van szó.
Aligha az volt ezzel a szándéka egy pénzügyi magazinnak, hogy pl. a pénzvilág tisztességtelenségeit akarja kifigurázni azzal, hogy ''lefekszenek egymásnak'', és nem hinném, hogy azért találta a reklámtestület erkölcstelennek a mondanivalót, mert szerintük a pénzvilág bizony igenis tisztességés, és egy ehhez hasonló kép indirekt rágalomnak tekinthető.
Valahol máshol lehet tehát a kutya elásva.

2. Vajon mi az erkölcstelen a képi megjelenítésben? Az euró dugja a dollárt, körülbelül ennyi látszik, ez is nagyon sematikus ábrázolással. Talán rögtön pedofíliára vagy erőszakos nemi érintkezésre gondolt az orosz reklámtestület? Aligha. Feltehetően egyszerű prüdériáról van szó, amely ''erkölcstelennek'' bélyegzi a szexuális aktus megjelenítését per se, függetlenül a konkrét tartalomtól (mellesleg ez inkább rá való utalásnak tekinthető, mint megjelenítésnek).

Szerintem a plakát és a szlogen ötletes (noha nem zseniális), és semmi kivetnivalót nem látok benne. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#2) beeboy


beeboy
addikt

szerintem is.
ha nem volna mellette magyarázat, fel se tűnne hogy fel kéne háborodnom...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#3) twollah válasza WN31RD (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Az a poén az egészben, hogy az Euro árfolyama csúnyán alázza a Dollárt.

(#4) tomcsi23 válasza twollah (#3) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lassan már újra lehet gondolkozni a dollárba való befektetésről...

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5) Club válasza tomcsi23 (#4) üzenetére


Club
őstag

Aki erről gondolkodik, az sokat akar veszíteni;)
A dolláron kezd kijönni az amcsi gazdaság gyengesége.
Még így is nagyon erős, de már elindult a lejtőn.
A tőzsdén sok sok pénz belepumpálásával próbálják megállítani, esélytelenül:U

(#6) g@bo válasza tomcsi23 (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

előkotortad a topikot?

miért is jó a dollár? elnök maradt..

(#7) g@bo válasza Club (#5) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó lenne ha a magyar gazdaság lenne olyan gyenge mint az amcsi.. :D de a kinaival is kibékülnék. ( nem a keresetükkel )

(#8) tomcsi23 válasza g@bo (#6) üzenetére


tomcsi23
veterán

Süllyedésre volt ítélve?

én azért úgy gondolom, hogy nem fog végtelenségig gyengülni...

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9) simonzé válasza tomcsi23 (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Én már 208 Ft-nál úgy gondoltam Januárban. Vettem is pár ezret, aztán nagyon örültem, mikor május elején nagy nehezen felmászott 214-re. El is adtam mindet! :)
Most meg valahol 190-nél tart? :)) Mázlim volt. De lassan tényleg venni kéne megint. Ha újra megtalálják Száddám búvóhelyét, lehet hogy megugrik. :)

Az eredeti témához visszatérve: Baromi jó ez a plakát. Nagy poén! :D

I don't fit in. I fit out.

(#10) Club válasza simonzé (#9) üzenetére


Club
őstag

Én kétlem.
Nincs nagy háboró, nincs pénz:U
Én nincsen már annyi csicska aki dolgozzon helyettük, hogy az amcsik meg otthon mereszthessék a seggüket:)

(#11) TudorVigyor válasza tomcsi23 (#8) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Clubbal (#5) értek egyet. 2000-hez képest nagy bajok vannak, és valahogy úgy jött ki, hogy 2001-ben, a rep. elnök egy éve alatt már érezhető gondok voltak. Ezt tükrözte szvsz a dollár esésének beindulása (abban az évben 300-ról kb 270-re esett). Szept 11 a lehető legrosszabbkor jött, aztán a két háború sem tett jót a gazdaságnak (leszámítva a hadiipart és gondolom rajtuk keresztül a politikai elitet, no de ez már PH!olitika).

Visszatérve a dollárhoz: nekik nem kardinális kérdés az árfolyam, lévén hatalmas belső piac és dollárelszámolás a legtöbb importcikkre, az meg hogy a japánoknak néha ugrálni kell, hogy kevesebbet ér a pénz, amit a TV-ért és a DVD lejátszóért kapnak, az inkább a japánoknak, mint az amerikaiaknak kellemetlen.

Egy szó, mint száz, ha dolcsiba ''fektetsz'', szerintem buksz. Rövid távon szinte biztos, de lehet, hogy hosszú távon is.

[Szerkesztve]

(#12) fokukac


fokukac
nagyúr

az egész egy közgazdaságilag jól levezethető dolog. (az alábbiakban kopipésztelem az egyik szakdogámat erről a témáról. (persze azért bele is pofázok, meg ezek csak részletek)

A 90-es években az Egyesült Államok történetének legnagyobb konjunktúráját élte át, gazdasága az utóbbi évtizedben uralta, meghatározta a világ többi gazdaságát, s irányt mutatott azoknak. A GDP növekedése minden évben 4% körüli, vagy afeletti volt, és mindezek mellett csökkent – szinte észrevehetetlenné vált - a munkanélküliség, és alacsony szinten maradt az infláció. Az adatok a fejlődő országokat megszégyenítő termelékenységnövekedésről tudósítottak. A kitűnő gazdasági teljesítmény záloga az erős dollár volt. Ezzel szemben Európában jóval alacsonyabb volt a növekedés, és Európa-szerte magas a munkanélküliség.

a dollár tehát ebben az időben szárnyalt.

„dollár sokk”-elmélet : amely szerint az „új gazdaság” impozáns fejlődése nagyon vonzóvá tette az amerikai tőkebefektetéseket a külföldiek számára, és ez a beáramló tőke erősítette dollárt. Mindezek mellett meg kell említeni, hogy a 90-es évek világszerte a tőkeműveletek liberalizációját hozták, és ez érezhetően megnövelte a tőkeáramlások mértékét, automatikus keresletet támasztott az értékpapírok, részvények és kötvények iránt.
Hogy érzékeltessük, mennyire megnőtt a tőkemozgások jelentősége a hagyományos kereskedelemhez képest, csak az USA példájánál maradva : a 90-es években az Egyesült Államokba irányuló éves tőkebeáramlás közel a tízszeresére nőtt; míg 1991-ben csak az export 10 %-ával volt egyenértékű, addig 2001-ben ez már az export 100 %-át tette ki.

A másik ilyen elmélet az ún. „euró-sokk”, amely azt mondja ki, hogy az euró bevezetése után (1999-2000-ben) az európai vállalati szerkezetváltás és a portfóliók átrendezése tőkekiáramláshoz vezetett, és ez gyengítette az eurót.
-----------------------------------------
A folyó fizetési mérleg - magyarázatok szerint azonban az eurónak már az indulásakor erősödnie kellett volna a dollárral szemben, hiszen az eurózónának a GDP 0,5 %-ára rúgó fizetési-mérleg többlete volt az indulás évében, ellenben az Egyesült Államok fizetési mérlegének a hiánya folyamatosan a GDP 3 %-a körül volt. De ez esetben ezek a magyarázatok nem helytállóak, mert nem veszik figyelembe azt, hogy mennyire megnőtt a tőkeáramlások jelentősége.
Amint az alábbi ábra is mutatja, 1998-99-ben nagyon nagy arányban nőtt a tőkebeáramlás az Egyesült Államokba, és ez a növekedés 2000-ben is fennmaradt, sőt, elérte a GDP 3,5%-át, annak ellenére, hogy ekkor már elmúlt a nagy gazdasági „boom”.


Látható, hogy a legtöbb évben a portfólió-befektetések voltak túlsúlyban, de 1998-ban és 1999-ben a közvetlen tőkebefektetések nagysága is jelentős volt, az összes tőkeimportnak az 1/3-át tették ki. Az ábrán az is látszik, hogy a tőkebeáramlás szinte teljes egészében finanszírozta a folyó fizetési mérleg hiányát.


------------------------

na, a fő probléma pont az, hogy jött a Bush, és elszállt a költségvetési hiány, és a folyó fizetési mérleg hiánya, amit immáron nem fedez a tőkebeáramlás, sőt a tőke inkább kiáramlik.

Az USA évek óta folyamatosan magas folyó fizetési mérleg-hiánnyal küszködött, de ez eddig nem jelentett problémát, hiszen ezt az óriási mértékű tőkebeáramlásból lehetett finanszírozni. De az USA vonzerejének csökkenésével a tőkebeáramlás nagysága is töredékére esett vissza, 2001-ben havi 44 milliárd dollár volt, az idei év első negyedévében már csak havi 15 milliárd. A folyó fizetési mérleg deficitje viszont tovább növekszik, egyes számítások szerint idén a GDP 5 %-át is elérheti. További probléma, hogy az USÁ-ban jóval alacsonyabb (2%) a megtakarítási ráta, mint Európában (10-12%). Ezért, ha csökken a tőkebeáramlás, tőkehiány alakulhat ki. Ilyen feltételek mellett talán reális, hogy gyengül a dollár. A befektetők (első sorban japán és európai tőketulajdonosokra kell gondolnunk) tehát egyre kevésbé bíznak az amerikai befektetési lehetőségekben, ugyanakkor egyre többen vélik úgy, hogy az elkövetkezendő években inkább Ázsia és Európa lesz a növekedés motorja – tehát befektetni is ott érdemes.
Az Irak elleni háború is növelte a bizonytalanságot.


---------------------------------

na, ezt 2002-ben írtam. ennyi.
azóta már 1,3 fölött van az árfolyam. (akkor 1,1 alatt volt)

szóval azóta az amerikai ikerdeficitek még súlyosabbak lettek, a beáramlő tőke továbbra sem fedezi a FFM hiányát;
mindezek mellett a világban tényleg kezd egyre nagyobb szerepet játszani az euró, egyre több jegybank cseréli le a valutatartalékának egy részét dollárról euróra, plusz egyre nagyobb a kereskedelemben az euró-elsázmolás aránya.
legutóbb oroszország meglebegtette, hogy hajlandó lenne az olajüzletekben átállni az euró-elszámolásra. szóval, nemtom a dollár mikor kap újult erőre, ez már kicsit túlzás. én szeretnék egy 1:1 arányú eurót meg dollárt... pl. azért, mert apukám dollárban keres. :(

persze akkor az országunk lehet, hgoy nem járna jól...
hiszen ez így most pont jó.
A magyar gazdaság akár jól is járhat a dollár leértékelődésével, mert az a cserearányok javulásához vezethet. Az exportunk 80 %-a az EU országaiba irányul, így ez az euró árfolyamától függ ; az importnál az euróelszámolás aránya csak 50 % körüli, a maradék részéért – az energiahordozókért – viszont dollárban fizet az ország, így a dollár gyengülése az energiaárak csökkenésén keresztül segítheti a dezinflációs folyamatot, sőt, egyes – nagy energiafelhasználású – cégek versenyképességét még javíthatja is.


Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13) dystopia válasza fokukac (#12) üzenetére


dystopia
tag

Ilyen jól még sosem magyarázták el nekem a hágást.
:C

Lüke, én vagyok az APUd!

(#14) dystopia válasza fokukac (#12) üzenetére


dystopia
tag

TudorV. és Club árfolyamtippjével egyetértesz?

Lüke, én vagyok az APUd!

(#15) fokukac válasza dystopia (#13) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezek idézetek az egyik 15 oldalas dogámból.
azért sokmindent kihagytam, pl. az euró elemzését.
azért azt hozzá kell tenni, hogy az euró 1,17 dollárról indult 1999-ben.
ez ment le 0,8-ra, majd jött vissza 1,3-ra.

-------------------

és ami a tippet illeti : szerintem jelenleg annak is örülni kell, ha nem romlik tovább a dollár, azaz a hozzászólásom legvégén említett tendenciák továbbra is fennállnak, és nem tesznek jót a dollárnak. sajnos. ha
Fater fizetése pont annyival értékelődött le, mint a dollár... 300 Ft-ról 180-ra... ez 40 % fizetéscsökkentés... :O
de ez még nem is lett volna akkor baj, ha a drága édes apukám megkérdezi a közgazdász fiacskáját, hogy miben tartsa a pénzét? de nem. kb. 1,1-es árfolyamnál eszmélt fel a fater, hogy ő a megtakarításait is dollárban tartotta. akkor gyorsan átváltotta euróra, nade mennyit bukott ezen is... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16) g@bo válasza fokukac (#15) üzenetére


g@bo
nagyúr

én forintban kapom a fizetésem, az se fényes... :(

(#17) #16741888 válasza fokukac (#15) üzenetére


#16741888
törölt tag

Asszem a legilletékesebtől kérdezem meg:D Please ne fogd a fejed én inkább az infora hajazok mint a közgázra.
Szóval:
Ha a Dollár árfolyama az Eurohoz képest csökken, akkor (nekünk akik elvileg euroba fognak majd valamikor keresni) az eurozónához tartozó embereknek csökkennnek elég rendesen az árak UDAben nem? vagy ott most infláció van? én inkább az utóbbit gondolom, de nem mondok semmit, mert rohadtul nem értek hozzá;)

(#18) Zenty válasza #16741888 (#17) üzenetére


Zenty
őstag

Ez engem is érdekelne! :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#19) Den válasza fokukac (#12) üzenetére


Den
veterán

bár én csak laikus vagyok, de nekem úgy tánik, az usa nem is akarja megerősíteni a dollárt, egyelőre direkt jó nekik az alacsony árfolyam, nemígy európának

www.simson4t.hu

(#20) Shim


Shim
őstag

shitfuck. az összes megtakarított pénzünk dollárban van. akkor ez most bukta? mit tegyek?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#21) Den válasza Shim (#20) üzenetére


Den
veterán

várj, nem lesz ez mindig így. vagy az usában kötsd el

www.simson4t.hu

(#22) stangli


stangli
senior tag

íííjj mit találtam :)
így visszaemlékezve a dollár euró árfolyam viszonyát... az euró elég rendesen meghágta 2004óta a dollárt ;] főként ha bele is gondolok vannak olyan közel, illetve távol keleti országok, ahol már azt fontolgatják, áttérjenek-e az euróra... mint meghatározó valuta nem… nem félreértendő, gondolok itt az olaj, arany stb ára meghatározása :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.