Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) Begi válasza #09634560 (#200) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm a válaszod. :R
Sajnos nem, pedig design-ra jobban bejön. No de ez eldöntötte a kérdést.

(#202) tlala válasza #09634560 (#198) üzenetére


tlala
addikt

Azt honnan vetted, hogy a Hyundai nem támogatja az X264-es kodeket?

(#203) s_ válasza MikaVejneGI (#197) üzenetére


s_
tag

Azért azt én még hozzá tenném, hogy nekem is A.C. Ryanem van és én csak most vettem észre hogy tudok vele lejátszani m2ts és bluray iso-t is és azért szerintem ez elég fontos szempont mind a mellett hogy szinte az összes film formátumot ismeri és kezeli. :D

(#204) #09634560 válasza tlala (#202) üzenetére


#09634560
törölt tag

pl.innen, innen is, és még több helyen is néztem. gyári oldalán csak autók vannak.MP4 playersen levőnek is csak a H.264 van irva.
De nem zárom ki,hogy frissitéssel ne lenne elérhető.

(#205) fokukac válasza #09634560 (#204) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én is megerősítem, mindent visz a hjundáj..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#206) #09634560 válasza fokukac (#205) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elhiszem,hisz nem zárom ki hogy ne vigye.
De gyári oldala nincs,így csak ezekből nyerhetek infót.

(#207) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Panasonic TX-P42G20E készülékhez milyen média lejátszót ajánlotok? Most szeretnék beszerezni egyet, mert hát a beépítettje sajnos nem viszi a HD tartalmat, laptop meg nem áll mindig rendelkezésre. Amit nézegettem és jó árúnak tűnik, az a RaidSonic Icy Box IB-MP3011HW-B, valamint a kicsit drágább, de szintén jónak tűnő Novatron NTR82-es. Valamint tetszik, az a Popcorn Hour A-210, de annak már az ára is igen borsos, közel 2x annyiba kerül, mint a RaidSonic..
Más készülék is szóba jöhet, én egyelőre ezeket találtam. Hangrendszer még nincs hozzá, illetve csak egy régi Technics sztereó erősítő, de tervben van ennek is a cseréje.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#208) #09634560 válasza A_ScHuLcZ (#207) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Popcorn ezek közül igéretes,G20 mellé ezt,vagy még inkább Dune-t ajánlanék. Ezek ugyan drágábbak,de a minőséget meg kell fizetni,és ezen 2-nél már nincs szakadás, vagy nem támogatott formátum... ráadásul kép és hangminőségük példaértékű,épp úgy mint a G20-nak. Olcsóbbak közül szóba jöhet Asus O!play és az Eminent (ez utóbbi a Dune-vel megegyező chipsetet használ).

(#209) XTaki


XTaki
tag

Sziasztok!

Nos, ideje modernizalodni.
Jelenleg CRT TV, egy video felvevo es egy dvd lejatszo birtokosa vagyok, ami ugye manapsag kezd kimenni a divatbol :)

a CRT TV-t majd idovel lecserelem...kb az ev vegen.
A video felvevo es a dvd lejatszot szeretnem elso korben kivaltani egy olyan keszulekkel, ami a routeren futtatott torrenteket majd le tudja jatszani akar wifin, akar wire megoldassal [ a lakas be van kabelezve] , mindenkozben a koaxon erkezo TV jeleket fel tudja venni ezaltal a videot kidobhatova teszi. [ persze az evek ota halogatott csaladi videokazettakat majd digitalizalni kell].

mivel jelenleg meg CRT-m van, ezert azt is tudjam kapcsolni hozza, de majd persze hdmi lesz az igazi az ev vegen.

persze a lejatszo birkozzon meg a letezo legtobb formatummal :)
nem utolso dolog lenne, ha kulso dvd lejatszot esetleg hozza lehetne kapcsolni, ha majd egyszer megis szukseg lenne ra, de ez nem letszukseglet.

Letezik ilyen kutyu megfizetheto kategoriaban?

elore is kosz a tanacsokat...

XTaki

(#210) #09634560 válasza XTaki (#209) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az AV bemenet mindegyiken rajta van,azzal vagy scart-rca átalakitóval rákötheted CRT-re is.A.C Ryna,WD TV live,Eminent,Hyunday.. szinte mind alkalmas arra hogy ha megosztod akkor lejátssza a gépen telálható tartalmakat. Felvevő funkciót már kevesebb lejátszó tud,erre jobban alkalmas a tv sajátja vagy egy DVd felvevő.
Külső dvd?? ezt hogy érted? vannak beéritett lemezpörgetős (Popcorn,,Dune Prime 3.0) ezek már mindent tudnak,minőségük is ott vana topon,torrenteket is futtat mindkettő.

(#211) XTaki válasza #09634560 (#210) üzenetére


XTaki
tag

AV bemenet kimenethez?

felvetelhez ugyanazt a dobozt szeretnem hasznalni, mert elegem van, hogy ahany funkcio annyi fele doboz...a regi szep idokben eleg volt csak a video recorder :)

kulso disc-re pedig USB-n felcmountolhato dologra gondolok, ami ugye opcionalis...

XTaki

(#212) #09634560 válasza XTaki (#211) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elirtam,de nem ez a lényeg: AV kimenet van rajtuk....
Ha keddig nem kapsz választ,kedden utánanézhetek felvevős -PVr-es- médialejátszónak,gondolom tuneres kell,mint pl.az Alcor(DVB-T tunerrel rendelkezik)..

[ Szerkesztve ]

(#213) XTaki válasza #09634560 (#212) üzenetére


XTaki
tag

elore is kosz, de a DVB-T tuner nem jo, mivel vagy analog jel, vagy DVB-C jelet tudok kapni a szolgaltatomtol...

XTaki

(#214) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
a kettő közül melyik lenne jobb
Popcorn A-210 vagy D-Link DSM-380
Sigma8643 vs Intel Atom CE4100 ?

elsősorban egy G20-t kellene kiszolgálnia a pc-k merevlemezeiről egy ilyenen keresztül

vagy ha van jobb alternatíva az is jó
kösz

(#215) Peak


Peak
addikt

Én is hasonló kérdést tennék fel... Popcorn C200 vagy az új Hyundai R3250 ? :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#216) fokukac válasza #09634560 (#204) üzenetére


fokukac
nagyúr

"két külön dolog, de az x264 tulajdonképpen egy osztálykönyvtár (függvénygyűjtemény) a H.264 szabványhoz, vagyis végső soron arra és abból épít."

ahogy én néztem, más lejátszóknál (pl. a popcorn-nál) sincs külön felsorolva az x.264

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#217) #09634560 válasza tom_tol (#214) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább Sigma: a Dune-ben is az szolgál.
fokukac: Köszi!

(#218) tom_tol válasza #09634560 (#217) üzenetére


tom_tol
addikt

köszi de már boxee lett

(#219) Gergosz2


Gergosz2
veterán

sziasztok!

Kéne egy kis help!

Ezek közül szeretnék választani de kikérném mások véleményét is:

Skydigital Venice V13 HD

Asus HDP-R3 Full HD Wi-Fi

WD TV Live HD Media Player WDBAAN0000NBK

Előre is kösz a helpet!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#220) #09634560 válasza Gergosz2 (#219) üzenetére


#09634560
törölt tag

1 pont a Venice-nek: Sigma Chipset(ugyanaz mint a Dune) Jobb menürendszer és MOV támogatás,ami a másik kettőben nem az igazi (jó,oké,ez ritka és könnyen átkonvertálható) WD pedig nem küldi ki a DTS HD MA-tigaz,olcsóbb is.

(#221) Gergosz2 válasza #09634560 (#220) üzenetére


Gergosz2
veterán

amúgy hálózatba jól játsza le a filmeket?

nem wifire gondoltam mert ott tudom hogy a hd filmek nem az igaziak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#222) #09634560 válasza Gergosz2 (#221) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az általad linkelt oldalról idézek:
'A beépített 10/100 Mbites ethernet csatlakozás teszi lehetővé, hogy számítógépeinkről és NAS-ról is lejátszhassunk bármilyen támogatott formátumot. A forrás lehet Samba (Windows, Apple, NAS-ok), NFS (Linux, NAS-ok) megosztás, amelyeket szabadon böngészhetünk, illetve a hálózatunkon üzemelő UPnP AV/DLNA médiaszerver is. A Samba és UPnP megosztásokat képes maga is megkeresni a Venice, az NFS-szerver címét és nevét manuálisan kell beállítanunk.
SMB-n akár 10 különböző készülék 10–10 megosztott mappája (összesen tehát 100 darab) érhető el, még NFS-en egy IP-címen lévő max. 5 megosztás.
Windows-hoz a gyártótól saját NFS-szerver programot kapunk (Venice Net Share), hogy a lehető leggyorsabb és legkényelmesebb kapcsolatot is tudjuk használni. NAS-ról történő lejátszásnál is az NFS ajánlott természetesen, hogy a legnagyobb bitsebeségű (pl. Blu-ray filmek) médiafájlok is akadás nélkül lejátszhatóak legyenek."

Tehát igennel kell felelnem.

(#223) Gergosz2 válasza #09634560 (#222) üzenetére


Gergosz2
veterán

akkor asszem meg van a győztes!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#224) TCr


TCr
veterán

Eminent EM7080

Van-e ugyan ilyen jó és olcsóbb MP, ami...

- HD
- lehet bele hdd-t tenni
- ismeri a legtöbb formátumot (lényeg: FLAC, DD, DTS, BD ISO, DVD ISO, esetleg HD hangok)
- lehet rá hálózaton másolni (router)
- lehet rá laptopról usb-n (vagy e-sata-n) másolni
- torrentkliens (vagy legalább a laptopról rá tudjam irányítani a uTorrent-et)

Vagy esetleg van ennél jobb, ami ugyanilyen áron van?
(36.000 Ft)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#225) TCr


TCr
veterán

A.C.Ryan PlayOn! HD is szimpatikus.
32.000 Ft

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#226) Peak


Peak
addikt

Esetleg valakinek van tapasztalata az új Hyundai R3250ről? Teszt? Kipróbálás? Milyen processzor van benne?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#227) #09634560 válasza Peak (#226) üzenetére


#09634560
törölt tag

Chipset: Realtek RTD1283DD (400 MHz).
TCR: egy kategória a kettő,jó alternativa. Még Asus létezik,de attól az Eminent jobb.

(#228) Peak válasza #09634560 (#227) üzenetére


Peak
addikt

oh nagyon köszönöm, valahogy ezt az infot sehogy sem találtam...:)

ez az a realtek chip, ami a PH!s legextrémebb MKVs tesztvideon megfekszik, ugye? (kockázódás) ellentétben a Sigma procival ( popcorn c200ban 667MHzen ketyeg )

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#229) TCr válasza #09634560 (#227) üzenetére


TCr
veterán

Melyik Asus-ba lehet vinyót tenni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#230) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Erre tudja valaki a választ?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#231) #09634560 válasza elfelejtette (#230) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna nem is fog kapni,,esetleg ha a DTS hangot PCM-ben küldi ki az erősitőre. Az okot leírtad:nincs DTS dekóder a Technicsben. így nem képes feldolgozni a jelfolyamot.

(#232) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Legyen kedves mindenki átfáradni a másik topikba!

Ezt itt most bezárom, mert két topik teljesen fölösleges egy témának.

Harrrr!!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.