Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) tlala válasza tlala (#150) üzenetére


tlala
addikt

Ami még kimaradt, hátha érdekel valakit:

Youtube kliens (működik)
Picasa
Flicker
Weather
RSS reader (a legújabb firmmel már hozzáadhatóak új oldalak is)

És a mi még fontos: kikapcsolás után áramtalanítja az USB bemeneteket is, vinyó és stick egyaránt leállt a készülék standby módjában is.

[ Szerkesztve ]

(#152) redhunter válasza tlala (#151) üzenetére


redhunter
senior tag

Hangokkal hogy áll? Dts , dolby digital hangokat gondolom tudja tömöritetlenül az erősítö felé küldeni. De esetleg ha kipróbáltad írhatnál valamit a hd hangokról is. dts hd, dts hd ma és true hd hangokra gondoltam.

PSN - RedFoxHun

(#153) fokukac válasza tlala (#150) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi :)
A feliratok körül van körvonal?
néztem egy tesztet róla a neten, ahol voltak screenshot-ok. a fekete háttéren fehér beű nem ghostol nagyon a plazmán?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#154) tlala válasza redhunter (#152) üzenetére


tlala
addikt

Fogalmam sincs - nem használok házimozit, és nem is érdekel, így nem is értek hozzá. :)
Nekem tökéletesen elég a hang a minőségi hifi rendszeremen keresztül.
Idáig minden filmnek volt hangja...

Ezek vannak a hang setup-ban:
HDMI kimenet:
- RAW
- LPCM DUAL CH
- LPCM MULTI CH

SPDIF kimenet:
- RAW
- LPCM DUAL CH

(#155) tlala válasza fokukac (#153) üzenetére


tlala
addikt

Igen, ha a feliratot "fekete" színre állítod, akkor van az a körvonalas.
Még csak egy feliratos filmet néztem csak meg, - azt is fehér betűkkel, mert az tetszett legjobban.
Egyfelöl még új a TV-m, így bejáratós módban van, nem nagy kontraszttal - másfelől meg eszembe sem jutott megnézni, bocsi! :)

Az új firm-ben ismét több új dolog jelent meg: KATT.

[ Szerkesztve ]

(#156) tlala válasza tlala (#155) üzenetére


tlala
addikt

Illetve itt a még frissebb változások infója - de az előzőt is érdemes átnézni.

(#157) fokukac válasza tlala (#155) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi!
itt azt írja, hogy lehet external font-ot belerakni, úgy biztos megoldható a dolog!

olyan dolgokat tud a kütyü, amit más ebben az árkategóriában nem (pl. USB-s DVD-meghajtóról lejátszás), és látszik, hogy folyamatosan fejlesztik! És még olcsó is.

tetszik nekem ez a kütyü. ugyan a plazmám még mindig nem érkezett meg, de lehet, hogy ma besétálok az edigitalba, és veszek egy ilyet... :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#158) fokukac válasza tlala (#156) üzenetére


fokukac
nagyúr

tök jó, a feliratok demonstrálásánál magyar felirat van
"Rozsomák nem csontkarmokkal született" :- )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#159) tlala válasza fokukac (#158) üzenetére


tlala
addikt

Jaja, ez tényleg jó! :))

Amit még kifelejtettem, hogy a feliratnál változtatható az időzítést is.
Most kipróbáltam, csináltam az USB-re egy "Fonts" mappát, és próbaképpen raktam bele fontokat, és kiválaszthatóak felirat fontként.

(#160) fokukac válasza tlala (#159) üzenetére


fokukac
nagyúr

este megvettem :)
itt vagyok egy barátomnál
firmware-t nem sikerült frissíteni, de így is jó a kütyü :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#161) tlala válasza fokukac (#160) üzenetére


tlala
addikt

Miért nem?
Benyomtad fogpiszkálóval azt a kis kapcsolót (és nyomva is kell tartani amíg el nem indul), és úgy csatlakoztattad a hálózati adaptert? (Előtte USB-t persze bedugni az új firmmel.)

[ Szerkesztve ]

(#162) fokukac válasza tlala (#161) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom, nyomtam a gombot, úgy is tartottam, aztán egyszer csak bebútolt, és nem csinált semmit....
A gyökérkönyvtárba raktam a kicsomagolt image fájlt, az usb-s vinyóra.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#163) tlala válasza fokukac (#162) üzenetére


tlala
addikt

Más masináknál is olvasom (pl. van egy Alcor 1500-asom is, annál is így van), hogy csak USB stickről lehet firmet frissíteni, vinyóról nem.

Mindenesetre a frissítés pontos menete:
- a kicsomagolt image fájlt tartalmazó USB sticket bedugni a kikapcsolt masinába,
- a kis gombot benyomni és benyomva tartani,
- hálózati adaptert rádugni, gombot nyomva tartani amíg beindul.

A legújabb firmben már egyszerűbb, egy külön menüpont van a frissítésre.

[ Szerkesztve ]

(#164) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy mit ajánlotok 50.000Ft-t amibe kell lennie egy médialejátszónak és egy 2tb winchinek. Válaszotokat várom köszönöm. Lehet egybe a médialejátszóval a winchi és lehet külső is mind1... jó lenne ha lenne benne lan és ha egy pen drive-t is rádugok lejátszaná filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#165) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Gondolkodtam egy A.C.Ryan minibe talán, de inkább várom a véleményeteket mi lenne jó.

(#166) fokukac válasza ZolikaE46 (#165) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mi lenne jó? Ha pl. megtanulnál a magyar nyelv szabályai szerint helyesen ragozni, valamint helyesen írni, az jó lenne.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#167) ZolikaE46 válasza fokukac (#166) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Mi a foglalkozásod, csak nem nyelvtan tanár vagy? Nincs jobb dolgod?

[ Szerkesztve ]

(#168) ZolikaE46 válasza fokukac (#166) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Látom szeretsz okoskodni, ehhez csak gratulálni tudok. Ha gondolod benevezlek a Balázs showba, csillogtathasd tudásodat! Jól írtam? Kitalálhatom, esetleg fotelben ülsz a gép előtt egész nap?
Mesterem taníts kérlek!
:R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169) fokukac válasza ZolikaE46 (#168) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kedves barátom, szerintem a hiba nem az én készülékemben van, Te nem tudsz helyesen írni, sőt, ahogy nézem, fogalmazni, és értelmes kérdést feltenni sem nagyon.... Elkövettél egymás után két hozzászólást, a kettő együtt összesen kb. 60 szó, de ez nem akadályozott meg abban, hogy elrejts a három sorban 16 db helyesírási hibát, köztük olyanokat, amik alázzák ezt a nyelvet, és annak használóit. Persze, tudom, hogy ez manapság trendi, mert a mai fiatalok többsége úgy nőtt fel, hogy könyvet maximum a polcon látott, de engem mégis iszonyatosan zavar.
Amúgy, én a helyedben elgondolkodnék azon is, hogy vajon miért nem érkezett két nap alatt egyetlen válasz sem erre az értelmes kérdésre?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#170) HellGreg válasza fokukac (#169) üzenetére


HellGreg
őstag

"Amúgy, én a helyedben elgondolkodnék azon is, hogy vajon miért nem érkezett két nap alatt egyetlen válasz sem erre az értelmes kérdésre?"

Az egyik legtipikusabb szintaktikai hiba, amikor egy kijelentő mondat végére kérdőjelet teszünk.

:DDD :DDD :DDD

(#171) ZolikaE46 válasza fokukac (#169) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

egy iggggazi férfi vagy! ;) biztos sóók barátod is van. Kűndjéé mán fényképet, de valami feszítőset. Ha lehet a fotellel együtt! Küld a hiba jelentést szokás szerint. Ezentúl ha nem harakszól okoskának hívlak. Jaj helyesírási hibát vétettem nem is tudom már mennyit, de te biztos tudod:.?! öröm bódottá. Egy valamit ossssssz mán meg velünk lécccccci, milyen érzés amikor hibát tálász és ilyen frappánsan megtudod fogalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#172) #09634560 válasza ZolikaE46 (#171) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha jó neked az A.C Ryan Mini akkor vedd meg.

(#173) ZolikaE46 válasza #09634560 (#172) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Végre egy értelmes hozzá szólás. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#174) #09634560 válasza ZolikaE46 (#173) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én még az Eminentet és a HDI Dune Smart-t venném számításba.,Mondjuk a Dune drágább de legalább annyival jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#175) ZolikaE46 válasza #09634560 (#174) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Eminent EM7075 erre gondolsz vagy a nagyobbik testvéreire? Melyik az ezekből ami mondjuk letöltésre is alkalmas?

HDI Dune Smart ezt egy kicsit drágán találom! Max 50k-t szeretnék költeni és ebbe szeretném ha benne lenne a médialejátszó és egy külső winchester.

[ Szerkesztve ]

(#176) #09634560 válasza ZolikaE46 (#175) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mindkettő Eminent kezel Bittorrent klienst.

(#177) #09634560 válasza ZolikaE46 (#175) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dune H1-ben benne vana vinyó,médiajátszó és torrentkliens. És nem sokkal több.Képileg és form.támogatásilag viszont felette van.
A fejlett Sigma Designs Chipset miatt is erősen ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#178) ZolikaE46 válasza #09634560 (#177) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Óh! Jó tudni köszönöm szépen a segítségedet!

(#179) ZolikaE46 válasza #09634560 (#177) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ne haragudj, annyit szeretnék még meg tudni, hogy usb3 csatlakozás van ezek közül valamelyiken?

(#180) #09634560 válasza ZolikaE46 (#179) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem valószínű,nem tudok olyan médiajátszót,ami használná (esetleg a NEC lehetne,az alkalmazza jelenleg,de az nem gyárt médiajátszót tudtommal).De a Dune-n van eSata.

(#181) ZolikaE46 válasza #09634560 (#180) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Most jöttem rá, hogy a külső winchesternek kell lennie usb3-nak hogy gyors legyen! Sorry nem gondolkoztam! Köszönök mindent!

[ Szerkesztve ]

(#182) redhunter


redhunter
senior tag

Tud valaki segiteni hogy miért nem tudok o play minit frissiteni.Letöltöttem az Asus honlapról afrissitést , ki bontottam majd a kapott img fájlt ki másoltam pendrivera és azt irja ki hogy nem találhato frissités. Egyébként a fájl kezelöjében sem látszik semmi.

PSN - RedFoxHun

(#183) Motyi válasza redhunter (#182) üzenetére


Motyi
senior tag

Minit áramtalanít, usb stick (rajta a friss fw) bedug, kakaót neki és már működik is. :)

[ Szerkesztve ]

(#184) redhunter válasza Motyi (#183) üzenetére


redhunter
senior tag

Ugy néz ki jo lett csak én nem áramtalanitottam hanem csak készenlétire kapcsoltam ki.Egyébként melyik a legujabb mert az asus honlapon lévö 1.10 firmwaret nem engedi letölteni. Most az 1.07 van fenn.

PSN - RedFoxHun

(#185) Motyi válasza redhunter (#184) üzenetére


Motyi
senior tag

Az 1.10 a legújabb, érdemes arra frissíteni, pár napja tettem fel és érezhetően gyorsabb lett a kütyü, pl. a filmek közötti böngészéskor(habár idáig sem volt csiga).A letöltéseknél a global-ra kattintva nekem is hibát dobott, de a kínai szerverről simán leszedte, próbáld meg onnan, ugyan azt kapod.
Ja és frissítés után megmaradnak a beállításaid is, szóval csak nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#186) redhunter válasza Motyi (#185) üzenetére


redhunter
senior tag

Hálás köszönet a gyors válaszért.

PSN - RedFoxHun

(#187) focibarat


focibarat
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy akinek van Alcor hd 1500-as set top box-a, annak vannak-e problémái az usb-n történő videólejátszással?
Én tavaly a vb-re vettem ezt a ketyerét, de még nem tudtam frissíteni, mert a leírás szerint lehetetlen (ami papírt kaptam mellé, az alapján én nem tudom). :(
Az mkv fájlok nagy részét nálam nem játssza, míg az avi-knál egy idő után teljesen elcsúszik a felirat a valóstól.
Köszönöm, ha válaszol rá vki.
Üdvözlet

(#188) fokukac válasza focibarat (#187) üzenetére


fokukac
nagyúr

Máshol (pl. a számítógépen) jó a felirat? Az ilyen elcsúszás a sebesség-különbségből szokott adódni (pl. 23,97 fps vs. 25 fps, a felirat ilyen, a film olyan. Már a 23,97 vs 24 is teljesen el tud mászni)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#189) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Van egy LG DVX162 típusú DVD lejátszom. Mostanában néha gondol egyet, és magától bekapcsol... Ezt vajon miért csinálja, nincs valami ötletetek?:)

(#190) zsola32 válasza Real93 (#189) üzenetére


zsola32
őstag

nem ragadt be a távkapcsi gombja...?

(#191) Real93 válasza zsola32 (#190) üzenetére


Real93
aktív tag

Nem :N

(#192) f_david


f_david
tag

Sziasztok, lehet buta kérdés lesz, de laikus vagyok a témakörben. Kinéztem az Eminent EM7075 lejátszót otthonra, és minden igényemet kielégíti. A kérdésem az, hogy megoldható, hogy egyelőre a tv szólaltassa meg a hangokat, majd később esetleg egy egyszerűbb hangrendszert tegyek mögé? pl ( http://www.arukereso.hu/hazimozi-rendszer-c3165/lg/ht503ph-p24980541/velemenyek.html ) Meg tudom oldani ezeket az EM7075 mediabox közbeiktatásával is majd?

(#193) #09634560 válasza f_david (#192) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megoldható. A mellékelt kompozit kábel és egy scart-rca adapter/átalakitó közbeiktatásával.
A házimozi mellé vegyél optikai kábelt és azzal tudod az Eminentet és az LG-t összekötni(LG-n az Optical in-be doghatod).Hangrendszert mondjuk én inkább olyat néznék ki a helyedben hogy később ha LCD vagy plazmatévét veszel,annak hangját is belekötheted,mivel elég sokan panaszkodnak a lapostévék beépitett hangszóróinak hangzására.(Ez természetesen csak tanács,nem beleduma).

[ Szerkesztve ]

(#194) f_david válasza #09634560 (#193) üzenetére


f_david
tag

Aha, köszi! Első körben a tv+az eminent lesz megvéve, és utána (talán a következő hónapban?) a hangrendszer. Szóval 1 esetleg 2 hónapig kell csak a tv-t hallgatni...

(#195) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Szerintetek LG BX580 vagy Sony S470?
Jól tudom hogy a sony nem tud NTFS-t kezelni?
(Amúgy a 3D nem lényeg:) )

Előre is köszi.

(#196) manchester85


manchester85
addikt

Sziasztok!

Nem igazán vagyok jártas a témában, viszont lenne két fontos kérdésem. Szeretnék meglepni valakit egy hordozható médialejátszóval, aminek saját képernyője is van. Gondolom erre egy hordozható dvd lejátszó lenne a legjobb választás. Van esetleg olyan, amiben nincs optikai meghajtó, és egy az egyben usb-n keresztül viszi a filmeket? (ISO fájl, avi, divx, esetleg mkv) Ha van benne, de USB-n is viszi, az is jó. Ilyeneknek utána néztem már, de nem tudom, mi lenne a legjobb választás.

Illetve ezek minden külső adattárolóval kompatibilisek? Pl. egy WD passportra gondoltam. Akinek szánnám, annak fontos lenne, hogy a létező legkönnyebben elérje a filmeket, én pedig ráraknék mindent, amit kell.

Tudnátok javasolni valami jó kis gépet? Nem kell, hogy sokat tudjon, csak vigye a felsorolt szabványokat (ha mkv-t nem visz, az belefér :) ) ISO-t is USB-ről, és a háttértárolóval is együtt működjön.

Előre is köszi!

i6 Silver

(#197) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok

2 médialejátszó között hezitálok

Hyundai HMB-R600K
vagy
A.C. Ryan PlayOn! HD ACR-PV73200
viszont itt van olyan is hogy PV73100 és PV73500 ezek a számok ill. típusok miben különböznek egymástól?

előre is köszönöm a válaszokat.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#198) #09634560 válasza MikaVejneGI (#197) üzenetére


#09634560
törölt tag

A.C. Ryan. mert többfajta formátumot támogat a hyunay-al szemben,pl H.264 helyett x.264-est is.
Különbség az A.C ryan tipusok közt: 73200=731000+Wi-fi és 73500=73200+1TB winchester.

(#199) #09634560 válasza manchester85 (#196) üzenetére


#09634560
törölt tag

Saját képernyőn mire gondolsz? Kijelzőre? Vagy LCD-képernyőre? Mert kijelzős létezik pár fajta,de nem létszükséglet a működéshez(OSD-ről több mindent elérhetsz),képernyősről,amilyen a hordozható DVD-knek van, nem tudok,attól mondjuk létezhet.Hordozható BD-játszók közt kellene körbenézned,amelyeken van USB.Pl.ez.

(#200) #09634560 válasza Begi (#195) üzenetére


#09634560
törölt tag

LG. Az NTFS és a jobb formátumtámogatás miatt.Sony pl .mkv-t sem ismeri a gyári spec. alapján.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.