Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) penny010


penny010
csendes tag

Lehet van ilyen topic, akkor elnézést hogy csináltam egy újat!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy létezik-e olyan média lejátszó ami wifis és rá tudom kötni az 5.1em és nem csak a filmeket játssza le a tévén, hanem ha csak zenét akarok hallgatni, akkor a hangfalakon szol mert most ugye kábellel tudom használni zene hallgatásra az 5.1-et ( http://www.edigital.hu/product.php?productid=27565&quantity=1). Én főként divix filmeket nézek dvd hd stb. nem nagyon. Úgyhogy a lényeg hogy azokat akadás nélkül mind vigye wifi-n keresztül is, és legalább egy 1TB-os vinyót felismerje!.

Remélem nem írtam olyan nagy hülyeséget, várom a válaszaitokat!

Előre is köszi!

(#2) #09634560 válasza penny010 (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem nagy kérés.de az ami neked kellene legkevesebb 60 ezerbe kerül: LG BD 390 Blu-ray lejátszó ami WI-FI és analóg 5.1 képes és emellett Médiajátszó képességei vannak vagy pedig HDI Dune Base és prime lejátszóknak van 5.1 kimenetjük és opcionálisan WI-FI csatlakoztatható hozzájuk.

(#3) penny010 válasza #09634560 (#2) üzenetére


penny010
csendes tag

Húha, köszi a gyors választ! Ez elég húzós sajnos:( de elgondolkodtató, azért jo lenne ha lenne olcsóbb is ami mondjuk nem blueray-es.
Közben kérdezném még ha nem wifis médialejátszót szeretnék, ami ugyanúgy mindent lejátszik külső vinyórol akkor milyet ajánlanál(tok). Illetve ha csak azt szeretném h ne kelljen jackel összekötnöm a lapost meg az 5.1 et zene hallgatáshoz, van valamilyen megoldás a wifis LG-n kívül?

(#4) #09634560 válasza penny010 (#3) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna 5.1 analógkimenete jelenleg csak ezekről van tudomásom,nemrég kerestem neten kivüli ismerősnek,csak ezek az alternatívák vannak. Itt ugye gyenge láncszemm az 5.1 analóg bekötés,mivel a Genius mást nem fogad el. Digitális bekötésssel már 15 körül létezik .mkv-t játszó,HDMI komponens és optikai kimenetes RJ45(internet-hálókábel)csatlakozós készülék.Nem Blu-ray-es DVD lejátszók is vannak USB-bemenetesek de azok nem ismerik az NTFS-t tehát 4gigánál nagyobb fájlokat és 1 tera felett lassúak vagy fel sem ismerik az eszközt,rájuk pendrive való..
Ha a geniust számüzöd/eladod,annak árát kipótolva vehetsz egy olyan egyberendszert még jobb ha házimozit, aminek már van optikai vagy koax bemenete,házimozinak pedig eleve HDMI bemenete,és oda simán bekötheted akármelyik médialejátszót.amelynek(HDMI és optikai eleve mindnek) van a felsorolt kimenetei. Igy kaphatsz valódi DD éa DTS térhatást. Tévét pedig házimozinál HDMI vagy optikai,egybeszetteknél pedig audio uot,ennek hiányában scart-rca kapcsolós adapterrel kötheted a hangrendszeredre.

[ Szerkesztve ]

(#5) penny010 válasza #09634560 (#4) üzenetére


penny010
csendes tag

Tudsz esetleg ajánlani, ilyen típusu lejátszókat házimozikat? Nekem a főleg zenehallgatásra kell az 5.1!

(#6) #09634560 válasza penny010 (#5) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zenehallgatásra inkább sztereót terveznék. Jobb lenne és olcsóbban kijönnél..Egybeszettek nem szólnak jól (kivétel nélkül) zenével,se belépők. Milyen zene?Rockra pl állóhangfalas kivitel ,jazzra,komolyzenére komolyabb rendszer kell,mindennapi háttérre esetleg megteszik a belépőnél magasabb osztályú erősitők.
De olyan 5.1 kell amin van digitális bemenet,pl.ezen. vagy ezen.Ez jóval komolyabb hangminőségben és bővithetőségben is. 200 ig ezeket ajánlanám: erősitő, és [ez] vagy inkább ez a hangfal és [ez] vagy ha még van akkor boltokban is látam 50 értezt.

[ Szerkesztve ]

(#7) #09634560 válasza penny010 (#5) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja lejátszók amik biztos oké minden: WD tv vagy WD TV live, Asus O!play A.C Ryan,stb. Ezekből egyre több a választék.

(#8) penny010 válasza #09634560 (#7) üzenetére


penny010
csendes tag

Köszi az infókat, most kicsit sok volt ez nekem:) de nagyon sokat segítettél...:)

(#9) gar8


gar8
tag

Sziasztok!

Kaptamkipróbálásra egy Asus o play-t abból is az egyest. Tetszett is a cucc, csak olyan gondom akadt vele, hogy az olyan dvd-nél ami feliratos volt csak akkor volt hajlandó a feliratot megjeleníteni, ha volt menüje a formátumnak és ott kiválasztottam és engedélyeztem. Ha valaki megtudná mondani,hogy miért van így vagy tudja, hogy hogyan lehetne másképp akkor várom az infót. Köszi!

(#10) w.daywalker válasza gar8 (#9) üzenetére


w.daywalker
tag

Én A.C.Ryan-t használok,nekem az nagyon bevállt,egyszerű,letisztult,okos.Kicsit lehetne gyorsabb!

(#11) gar8 válasza w.daywalker (#10) üzenetére


gar8
tag

Pontosan melyik típust?Feliratokat rendesen kezeli?

(#12) gar8 válasza w.daywalker (#10) üzenetére


gar8
tag

Lehet bele hdd-t rakni és az iso-ból is lejátsza a filmeket?

(#13) gar8 válasza w.daywalker (#10) üzenetére


gar8
tag

Illetve azt néztem,hogy hasonló a menüje, mint az asusnak, hogy ez lejátsza-e a feliratos dvd-nél a feliratot ha nincs menüje a dvd-nek.

Köszi!

(#14) gyzoli68


gyzoli68
csendes tag

Ezen az oldalon lehet válogatni média lejátszók közül.(L:http://www.dune-hd.hu/webshop/1/hdi_dune/)[link](/L)

(#15) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Lenne vagy egy-két kérdésem.
Az Asus O!Play HDP-R1 és a O!Play HDP-R3 mi a különbség és megéri-e azt plusz 5 ezret szerintetek? Úgy olvasgatom, hogy ezek elég jó media playerek.
A másik, ha esetleg a drágább a jobb akkor meg a Western Digital WD TV HD Live és a A.C.Ryan PlayOn!HD Mini két ezerrel drágább és ha sokkal jobb akkor jobban meg érné azt venni.
Fel lehetne egy sorrendet állítani a négy gép között, hogy véletlenül se az a pár ezer forint jelentse a difit egy esetlegesen sokkal jobb,vagy egy gyengébb masina között.?
Ezek négyen elég jó playerek ahogy olvasgatom.
Nekem filmnézésre kellene. A zene ( ezeken ) nem érdekel. Ha jól olvasgatom akkor lehet ezekkel torrentezni, az nem volna hátrány, de nem annyira fontos. A minőség és az egyszerű kezelhetőség az fontosabb lenne.
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#16) Integra válasza gyzoli68 (#14) üzenetére


Integra
titán

dune-nel szemezek én is, bár nem teljesen vagyok megelégedve ezzel az új moduláris szériájukkal. mindegy, már megvárom az új sigma chip-es modelleket.
amúgy van a dune-nek is kínai megfelelője, feléért.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

A napokban keresgéltem a médialejátszók között, de nem találtam olyat, ami nekem kell.
Pedig nincsenek nagy igényeim (szerintem). Legyen benne dvd olvasó, tudjon fájlból (mkv, m2ts) beolvasni mindenféle videó és hangformátumot, illetve mkv-ban levő feliratot, és hangsávok és feliratsávok között váltogatni lehessen. Össze lehessen kötni számítógéppel (wifi előny). HDD bay nem lényeges.

Namost nem találtam ilyet, csak blu ray olvasósat horribilis áron. Tényleg nincs is?

(#18) #09634560 válasza Valdez (#17) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mkv.-t csak a blu-ray olvasóval tudod lejátszatni. DVD-vel nem találsz,mivel az mkv tartalmaz HD képformátumot,amivel a DVD nem tud mit kezdeni (az hogy felskálázza,az más tészta).És ha azt olvasná,akkkor olvasnia kell a Blu-Rayt is.

[ Szerkesztve ]

(#19) Valdez válasza #09634560 (#18) üzenetére


Valdez
őstag

Dehogyis. Ha kiírok egy 4 gigás mkv-t dvd-re azt miért ne bírná olvasni? És ha valakinek otthon van egy dvd gyűjteménye? azt dobja ki az ablakon, csak mert nincs olyan médialejátszó ami dvd-t tudna olvasni?
Nem értem miért zárja ki a dvd olvasó megléte, hogy a médialejátszó képes legyen hd tartalmakat is kezelni.

(#20) #09634560 válasza Valdez (#19) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ja itt a méretkorlát a sorokra és nem az adatmennyiségre vonatkozik.
2x leirtam:médiajátszók az mkv olvasásával BD-t is olvassák.
A vita többi része nem rám tartozik: gyártókat kérdezd erről.
De sztem értelmetlen lenne MKV lejátszós médiajátszó csak DVD olvasóval.

(#21) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Mostmár egyre jobban gondolkodok egy Médialejátszó beszerzésén, mert nem szeretek pc-ről filmet nézni.
BBéci írta másik topikba, hogy a HDI DUNE-nek nagyon szép hang és képminősége van.
Namármost felmerült bennem, egy olyan kérdés, hogy a PC VGA kártyájához viszonyítva jobb-e(Hang/Kép)? Hiszen a VGA-t képi megjelenítésekre találták ki.
Régebben volt ps3mam azon néztem átkonvertált videokat, de az is valami katasztrófa volt kezelhetőségi szenpontból. (konvertálni, feliratozni...) De viszont annak a képe láthatóan szebb volt mint a vga-é.

Sajnos nincs most lehetőségem felutazni a streamaudiohoz, hogy megnézzem személyesen azért is kérdezlek titeket.

Ha a DUNE-nél olcsóbb kategóriát választanék pénztárca problémák miatt, akkor milyen más alternatívákat tudnátok még ajánlani?
Nézegettem az Asus O!play hd2-t de a menüje nagyon amatőrre sikeredett.
Fontos, a "minőségi" zenehallgatás/filmezés (onkyo508. polk tsi300)

(#22) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Remélem itt tud valaki segíteni.
Egy olyan lejátszót keresek ami megfelel a következő kritériumoknak:
-Saját merevlemez,
-vezeték nélküli kapcsolat oprendszertől függetlenül (OSX, WIN7, WINXP),
-legalább 720p-s filmek támogatása,
-feliratok támogatása,
-mkv-tól kezdve minden filmformátum támogatása,
-HDMI csatlakozó.
Optikai meghajtó, 5.1-es hang nem kell. A lényeg, hogy ami a gépemen van film, azt le tudja játszani a TV-men (az is jó ha streameli, ebben az esetben másodlagos a HDD, de a legjobb az, ha wifin tudnám másolni rá a filmeket).
Remélem nem irreálisak az elvárásaim.
:R

(#23) #09634560 válasza zsolidodd (#22) üzenetére


#09634560
törölt tag

Természetesen létezik. Ezen az oldalon is találsz és még Popcorn,Dune Base smart és max tipusok.Freecom WD TVés Seagate márkák...

(#24) gulyasa


gulyasa
őstag

Létezik-e olyan hordozható médialejátszó, amelynek mérete kb. max okostelefon vagy PNA- nagyságú és van rajta A/V kimenet, amely átalakítható RCA-hoz vagy SCART-hoz? Olyan ~10000-es árkategóriában?
Nem kell hiperszuper HD képesnek lennie, nem kell több gigabyte belső tároló csak vigye USB-s eszközről problémamentesen a több hangsávos AVI-kat és kezelje az SRT feliratokat és a filmet ki tudja rakni akár hagyományos CRT TV-re.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#25) #09634560 válasza gulyasa (#24) üzenetére


#09634560
törölt tag

A PH-n tesztel Alcor nem jó?

(#26) gulyasa válasza #09634560 (#25) üzenetére


gulyasa
őstag

Hmmm...
Habár nem DVB vevőre gondoltam, meggondolandó.

Amúgy először a Clip-et nézegettem, de annál sajnos a hangot nem láttam, hogyan lehetne a TV-re "küldeni" - csak egy fülhallgató kimenetet látni rajta, meg egy szintén jackdugós TV kimenetet.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27) bbalika81


bbalika81
aktív tag

Üdv!
Segítsen vki pls....nappaliban van egy 72cm-es slimfit samsung crt tv, van rajta dvd wii, minden ok, de vettem egy media playert és mivel sajnos a tv-n még nincs hdmi ezért sima rca-s vido jelet vinnék át de fekete fehér a kép, illetv hosszában csíkos, a furcsaság, hogy a hálóban lévő pici thomson tv-n simán tiszta a kép!
mitől lehet ez? a tv lenne rossz? de más (wii, dvd stb) annak tökéletes a képe?
köszönöm előre is!

(#28) gulyasa válasza bbalika81 (#27) üzenetére


gulyasa
őstag

Véletlenül nem cserélted össze a kompozit kábelt a komponenssel?

Kompozit (hagyományos TV-khez): sárga/piros/fehér (video és sztereó audió) RCA-k vannak a végén.
Komponens (HD): sötétkék/zöld/piros (Y/Pb/Pr) RCA-kkal.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#29) bbalika81 válasza gulyasa (#28) üzenetére


bbalika81
aktív tag

szia.
nem, a lejátszón hdmi és a 3 rca-s(kompozit) van kimenetnek, a tv-n van bement 3 rca-s és komponens (ami ugye a videó jelet 3 színben viszi), de jól dugtam össze őket. még azon gondolkodtam nem lehetne e a hdmi kimenetet valahogy komponens végüre alakitani? de csak ilyen 20-30 ezer forintos átalakítókat találtam...:(
de sima kompoziton is mennie kéne, hisz a régebbi kis 30cm-es tv-n megy.

(#30) gulyasa válasza bbalika81 (#29) üzenetére


gulyasa
őstag

Én arra tippelek így látatlanban, hogy a TV RCA-bemenetével lehet gond - de ezt inkább valami szakembernek kellene megmutatnod.
Kipróbáltad már, hogy RCA-s videókábellel összekötve más eszközzel is ezt csinálja a TV? (DVD-lejátszó, videomagnó, kamera, stb.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#31) bbalika81 válasza gulyasa (#30) üzenetére


bbalika81
aktív tag

persze, megy róla dvd meg wii is hibátlanul....

(#32) gulyasa válasza bbalika81 (#31) üzenetére


gulyasa
őstag

Esetleg még arra gondolok, hogy talán valami PAL<->NTSC probléma lehet - bár 2010 végén ennek nem szabadna problémát okoznia... mint ahogy a kistévéd mutatja.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#33) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Milyen olcsó HD médialejátszót ajánlotok? Ami mindent lejátszik akadás nélkül és szép képe van? (Most egy Alcor 1500-ast használok de nem nagyon tetszik a képe. Túlélesít mindent sok kontrasztot ad rá meg sok színt)

(#34) Sir81


Sir81
aktív tag

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet!

A problémám az lenne, hogy testvérem szeretne tárhelyet bővíteni és ugyanakkor filmeket nézni a tévéjén valamiféle médialejátszó segítségével.
Sajnos neki csak régi hagyományos tévéje van scart csatlakozóval.
A kérdésem lehet erre csatlakoztatni lejátszót, ha igen milyen ajánlotok amiben esetleg van merevlemez is, bár azt nem tudom külön külön mennyire érné meg esetleg jobban.
A másik kérdésem, hogy a 720p-s filmeket egyáltalán megjeleníti-e a hagyományos tévé vagy sem?

(#35) gulyasa válasza Sir81 (#34) üzenetére


gulyasa
őstag

Azon HD lejátszók, amelyekhez hagyományos TV-t is lehet csatlakoztatni (túlnyomórészt hagyományos RCA-s kompozit megoldással), ott a TV nem kap HD jelet, hanem hagyományos videójel megy. (plusz még két RCA-n megy a sztereó hang).
Ha a haverod TV-jén csak SCART van és nincs RCA, akkor az is megoldható RCA->SCART átalakítóval.
Ezek közül két fajtát is találsz.
Csat átalakító (S-videót is tud):

Kábeles megoldás:

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#36) Sir81 válasza gulyasa (#35) üzenetére


Sir81
aktív tag

Tehát ha veszek egy HD lejátszót akkor a 720p-s filmeket már meg sem jeleníti a hagyományos tévén RCA-n keresztül?

(#37) gulyasa válasza Sir81 (#36) üzenetére


gulyasa
őstag

A pontos meghatározás: kompozit RCA-n "hagyományos" videójelet továbbítanak a TV felé.
A 720p-s filmet csak HDMI vagy komponens kábellel (utóbbi 3db RCA-t takar: Y/Pb/Pr) tudod eljuttatni egy HDReady vagy FullHD TV-re.

Egyébként jó, ha utánanézel a konkrét HD lejátszóknak, mert nem mindegyiknél van lehetőség hagyományos CRT TV-t rákötni, mert pl. csak HDMI kimenet van rajtuk.
Egy biztosat tudok, az én WD TV Live-omat lehet mindkettőre (illetve háromra) is kötni a megfelelő mellékelt kábelek valamelyikével, mert a HDMI csatlakozója mellett HD jelet lehet küldeni komponensen is, és hagyományos TV-khez van RCA videó/sztereó kábel is hozzá.
De van még jó pár hasonlóan jól felszerelt márka/típus.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#38) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!
Gondolkodom egy médialejátszó megvételén, de nem tudom mit éri meg jobban venni. az a lényeg, hogy egy LG 32LE5300-hoz kéne, egy 1,5Tb-os vinyót kötnék rá, meg egy Logitech z5500-at, optikai kábellel. Fontos lenne, hogy az így továbbított mondjuk dts vagy dolby digital hang ténylegesen 5.1-ben szólaljon meg, valamint hogy a lejátszó bármelyik fajta avi és mkv fájlt le tudja játszani, meg zenében a flac és dts kiterjesztést is ismerje, bár a hangfalrendszerben van dts dekóder, nem tudom, a dts hang eljut-e odáig ha nem támogatja a cucc. Ja meg az se lenne rossz ha iso-ba tömörített dvd-t is lejátszana.
Szóval valami ilyesmire gondoltam. nem kell LAN, nem kell semmi fölösleges turbózás, a lényeg hogy játsszon le mindent, ne akadozzon és legyen szép hangja.
ja és férjek bele lehetőleg 30-40k-ba.

további kérdés: mi történik, ha egy külső dvd-meghajtót rákötök egy médialejátszóra? esetleg lejátssza a tartalmát, vagy meg se nyikkan majd?

köszi a segítséget előre is.

(#39) gulyasa válasza HellGreg (#38) üzenetére


gulyasa
őstag

Már olyan nagy a választék a megadott feltételekkel is, hogy nehéz lenne konkrét típust ajánlani.
A külső DVD meghajtóról annyit, hogy nem mindegyik médialejátszó tudja kezelni és azoknál is inkább firmware-függő...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#40) elektro válasza Valdez (#17) üzenetére


elektro
aktív tag

Ebben van dvd olvasó,analóg 5.1,wifi, nem tűnik rossznak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszót szeretnék vásárolni a következő kritériumokkal!

Fontos h a hálózaton belüli NAS tartalmat lássa és onnan tudjon lejátszani. LEggyakrabban sima divx,de szeretnék mkv-t is nézni akadás mentesen.
Ami még nagyon fontos hogy legyen lehetőség felirat betöltésre is,illetve a beégetett feliratokat is simán kezelje!
Nem nagy dolgok ezek,de nem szeretnék úgy kiadni rá pénzt, hogy nálam tapasztaltabb médiásokat nem kérdezek meg!

A keretem max 40k!

Ha valaki tud javasolni valamit azt megköszönném!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#42) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Ezt néztem ki első körben A.C.Ryan PlayON!HD mini

Valakinek tapasztalata?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#43) Jampec8686


Jampec8686
csendes tag

hello én is média lejátszót szertnék venni csak nem tudom eldönteni mi legyen mert az lenne a llényeg hogy menjen rajta az mkv meg frankón rá tudjam kötni az erősítőmet! az a kérdés h ha én rákötök egy külső merevlemezt amin van egy Bluray film (nem mkv) akkor azt le tudja játszani? v csak bizonyos tipus tudja lejátszani? és h kössem össze össze a hd erősítőmmel h legyen true hd v bármiféle hd hang eljusson az erősítőmhöz?

(#44) #09634560 válasza Jampec8686 (#43) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nagyon sok lejátszó megfelel a kritériumaidnak, és m2ts-t is elég siok lejátszik. Utolsó mondatodhoz: HDMI csatlakozó viszi ki a HD hangokat,azzal kösd össze az erősitőd a leeendő médiajátszóddal.

[ Szerkesztve ]

(#45) Jampec8686 válasza #09634560 (#44) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

ahhh köszi a segítséget!!! akkor olyan média lejátszót kell vennem ami viszi az m2ts -t szóval ez jelenti azt hogy lejátsza merevlemezről a a bluray filmet!:D de az nem baj h ezek egy mappá vannak? vagyis a 3 fő mappa van a bluray filmnek.! eddig számítógépről akartam bulrayt nézni de nagyon szaggatott akkor veszek egy média lejátszót ami tudja az m2ts -t akkor nem lesz se szaggatás se semmi és simán megy a film?és ha 1 hdmi kimenet van a lejátszón akkor hogy kötöm össze a tv-vel és a nem jövendő hd erősítőmmel egyszerre?

(#46) #09634560 válasza Jampec8686 (#45) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,pl.aPopcorn és a dune is képes erre.Nem szaggattak vagy hasonló.. Nem HD képes erősitővel 7.1 analóg módon össze lehet kötni és az ugyanúgy HD lesz,különbség csak annyi hogy ilyenkor a lejátszó dekódol.

(#47) Jampec8686 válasza #09634560 (#46) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

aham analogba? igy nem romlik a jel? dekodolástól ? ujra hd hang lesz? hmm és azt szeretném megkérdeni Asus HDP-R1 Full HD Média lejátszó megfelelne?
leírása:
A legkönnyebb útja, hogy HD felbontású filmeket, vagy professzionális minőségű zenéket hallgasson az eme Asus O!Play HDP-R1 multimédia központ! A legelterjedtebb formátumok mindegyikét támogatja. Abszolút univerzális lejátszási képességek. Csatlakozási formák arzenálja! Könnyedén szinkronizálható PC-vel. Támogatott formátumok: Video: MPEG1/2/4,RM/RMVB,VC-1,H.264 Video File: mp4, mov, xvid, avi, divx, asf, wmv, mkv, rm, rmvb, flv, ts, m2ts, dat, mpg, vob Audio: MP3,WAV,AAC,OGG,FLAC,AIFF Fényképek: JPEG,BMP,PNG,GIF,TIFF Feliratok: SRT,SUB,SMI,SSA Bementi portok: DC Power 1xUSB 2.0 Port 1xUSB 2.0 / eSATA Port RJ-45 LAN Port Kimeneti portok: Composite Video Composite Audio L/R Hálózat: TCP/IP (DHCP or Static IP Address) 10/100Mbps vezetékes LAN Kellékek: AC Adapter Tápkábel Távirányító Composite A/V kábel CD

(#48) #09634560 válasza Jampec8686 (#47) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem romlik,ugyanúgy HD lesz (persze függg az átvitel minőségétől is). Igaz eza Asus ezt nem tudja:nincs rajta 7.1 analóg kimenet de HDMI-n uyanúgy kimehet a HD hangja.
Szerintem megfelel. De a puding próbája az evés.

(#49) Jampec8686 válasza #09634560 (#48) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

köszi a segítséget!

(#50) #09634560 válasza Jampec8686 (#49) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szivesen Max addig optikain viszed ki ha nem HD-lépes még az erősitőd.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Médialejátszók! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.