Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz TeebyKay #2991 üzenetére

    A csodazsák nevű dolgon lehet vitázni, hogy jó vagy sem (lehet jó, de ahhoz is megfelelő teljesítményű forgató kell), viszont azon nem igazán, hogy a papírszűrős sajnos problémás. Eleve, amit szettben adnak, az minden esetben használhatatlan. Olyan kicsi a teljesítménye, hogy szinte nem képes vízáramot létrehozni már alapból sem. Erre jön rá, hogy amint kezd koszolódni a szűrő (1 héten belül kb.), tovább csökken a teljesítménye a szűkülő keresztmetszet miatt. Mosással lehet tisztítani a szűrőt 1-2 alkalommal, de macerás és csak részsikert lehet elérni, soha nem lesz már olyan mint újkorában. Én sem vagyok a híve a "vegyünk mindig újat" életérzésnek, de pont a papírszűrőssel kell ezt játszani ha tiszta vizet szeretnél. Egy másik megoldás a szűrőlabda, de az elsősorban homokszűrőbe való, ugyanakkor némi ügyeskedéssel/mókolással applikálható a papírosba is. A szűrőlabda mosható mosógépben, tehát csak egyszer kell megvenni és onnantól jópár szezonra elég. De a hatásfoka annak sem mérhető a homokszűrőhöz.

    Lényeg az, hogy sóbontó helyett, elsőként én egy normális forgatóban gondolkodnék a helyedben. Létezik nagyobb teljesítményű papírszűrős is, ami legalább tényleg képes forgatni a vizet, csak ott az ár a probléma, mert bár olcsóbb mint egy homokszűrő, de a végén úgyis ez utóbbinál köt ki mindenki, tehát voltaképpen felesleges. Én is beleszaladtam ebbe, volt egy ilyen upgrade, tette is a dolgát, de végül mégis homokszűrős lett, mert untam már a papírt állandóan megvenni, majd később a labdákat mosni meg dzsuvázni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés