Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  MechWarrior Online

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-23 22:26:53

LOGOUT.hu

A játék hivatalos oldala
A MWO a Piranha Games által fejlesztett Free to Play (ingyenesen játszható, de mikrotranzakciós) játék. A játék a Crysis 2-ből ismerős CryEngine 3-t használja, szóval meg lehet majd izzasztani vele a legkeményebb vasakat is. :)
Leginkább a World of Tanksra hasonlít a játék rendszere. Ingyenesen játszhatsz majd, de bizonyos bónuszokért (speciális mechek, XP boost stb.) fizetni kell.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam lassan ideje nyitni egy hivatalos játékos topicot a Mechwarrior Online (MWO) játéknak, mely már mindenki számára elérhető.

Mivel a játék már megjelent, a hivatalos oldalon történő regisztráció után, csak le kell tölteni a klienst és már játszhatsz is. :)

[ Módosította: Kalandor ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#2) _stick_ válasza AlexWolf (#1) üzenetére


_stick_
őstag

Én is jelentkeztem a bétára, pending...

(#3) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

első tapasztalat: Megy akadásmentesen mint az álom, de a videókarin kb tojást leeht sütni

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#4) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Ha esetleg valaki még játszik, akkor lenne egy problémám/kérdésem, és jó lenne ha valaki tudna válaszolni.

Amikor játszok, akkor egy idő után elkezd a hangrendszeremből riasztás vagy mi jönni.
Kb mint amikor túlmelegszik a proci vagy a videókártya. Az a helyzet azonban, hogy a proci 50 fok körül van, a videókártya pedig 70 fok körül (max 72). Elvileg itt még nem kéne risztania egyiknek sem.

Ez a játék hanghibája lehet?

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#5) Archer válasza AlexWolf (#4) üzenetére


Archer
őstag

Nem kevered a játék hangjaival?

Különben anno nem Unreal engine-ről volt szó?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#6) AlexWolf válasza Archer (#5) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Nem hiszem, bár elképzelhető. Kilőttek és utána is csinálta. GPU hűtő pedig tekert, mint állat olyan 70%-on pörgött.

Az biztos, hogy most cryengine 3

"Q. What game engine is being used to develop the next MechWarrior® game?

A. We are proud to announce that CryENGINE®3 powers MechWarrior® Online™."

Az elején ki is írja. Szóval a kinézettel nincs gond :)

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#7) Peat;)


Peat;)
veterán

Én is kitöltöttem a regisztrációt. Bár bevallom első blikkre egy sima Word of Tank copynak tűnik Battletech univerzumban, ettől az ember kicsit többet várna. A Battletech sosem az ész nélküli csatákról szólt, a WoT-be meg az folyik még magasabb szinteken is így kicsit szkeptikus vagyok.

(#8) AlexWolf válasza Peat;) (#7) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Bazi nagy robotok! Csak ennyit mondok :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9) csaabz


csaabz
őstag

Ki fogom próbálni mindenképp, bár nem tudom, a WoT mellett mennyi időm jut rá... :))

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#10) virkir


virkir
veterán

Éppen töltikézi a gép lefele.
Este indul a nagy mech vadászat :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#11) Archer


Archer
őstag

Régebbi részekkel játszottatok (főleg 2-3)? Azok hangulatát visszaidézi valamennyire?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#12) AlexWolf válasza Archer (#11) üzenetére


AlexWolf
senior tag

aha játszottam minddel. Nem tudom mire gondolsz, hiszen azok nem online játékok voltak, a MI meg nem volt olyan über. Ott egészen más taktika kellett, pl el tudtál menekülni egy sérült mechhel és akár fel is tölthetted magad (vagy az már a IV volt?), az ellen meg maradt a seggén. Na itt ilyen nincs. ha sérült vagy utánad megy a másik player és szétszed. Szóval nem fogja hozni játéktechnikában az egyszemélyes feelinget.
Viszont sokkal élethűbbek a mechek, szebb a teljes grafika, a gyors mech télleg gyors (engem volt hogy percekig kergetett 1 Mad Cat, Atlas meg valami nyüzüge mech kergetett és nem találtak el, aztán véletlenül nekiszaladtam MadCat lábának és meghaltam...de lehet közben ki is lőttek.)

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#13) _stick_


_stick_
őstag

Bekerültem végre a bétába, patchel. Egy óra múlva kezdődik a délutános műszak, úgyhogy sajnos ebből csak este lesz játék.

(#14) _stick_


_stick_
őstag

Végül ki tudtam próbálni, nagyon béta állapotban van még.
Amire nem jöttem rá a 15 perc alatt, hogy hogy lehet a fegyvereket csoportosítani?
Lövök egyet és leolvad a robot. :)

(#15) AlexWolf válasza _stick_ (#14) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Le van írva az oldalon de elmondom a fegyverek csoportosítását...

A kurzor nyilakkal tudod mozgatni a kis fehér kockát.
Ügy vannak csoportosítva alapesetben a fegyverek, hogy az egyes csoportban van minden ami a bal egérklikk
Elöször ráviszed a kurzort a nyilakkal az egyes soron arra a fegyverre amit ki akarsz venni az 1-es csoportból, majd CTRL gombot nyomsz. ekkor kiveszed.
A jobbra nyillal elmész mondjuk a kettes számig és megint CTRL-t nyomsz. Ekkor a fegyvert a 2-es csoportba raktad (ami a jobb egérgombbal egyből használható), 3-6-os csoportba rakott fegyvereket meg a számbillentyűkkel tudod aktiválni.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#16) Archer


Archer
őstag

Én is kaptam engedélyt a bétához, amint lesz időm, kipróbálom.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#17) _stick_ válasza AlexWolf (#15) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi, kipróbálom meló után.
Amúgy még csak ezzel a 4 robottal lehet menni?
Láttam, hogy lehet mech lab-ban customizálni pénzért, gondolom az még nem aktív.

(#18) AlexWolf válasza _stick_ (#17) üzenetére


AlexWolf
senior tag

De aktív, csak ugye több millió kredit kell az alkatrészek megvételére, vagy a valódi pénzért megvehető "aranyért" is lehet mindent kapni. Akkor nem több millióba kerül, csak pár százba.

Szerintem amúgy 8 féle mech van. amit a főoldalon látsz 4 db-ot azok az "alap" mechek, amikkel egyből játszhatsz. De ha a mechlabban csinálsz egy másikat, akkor lecserélheted arra.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#19) _stick_


_stick_
őstag

2-3 óra játék után leírnám a tapasztalatomat.
Mechwarrior 2 óta, ami a sorozatból pc-re megjelent azt végigjátszottam. Ugye a 4 után volt egy nagyobb szünet gondolom e miatt is, meg a multiplayer részt sosem próbáltam, hát eléggé lealáznak, kb 3 kill-em és pár assist-om van. A négy alaprobot közül leginkább az atlas-t és a catapult-ot használom, de amint egy light mech elkezd körülöttem rohangálni végem. Nehéz a torso és leg mozgásokat az előre/hátra iránnyal összehozni. A pályákért sem vagyok oda, szakadékos, zeg-zugos, vagy lepukkant épületek halomba és a fenti irányítási nehézségek, hát szokni kell.
Arra hamar rájöttem, hogyha elkóborolok a csapattól végem. Ha van valakinek a fent leírtakhoz valami jó taktikája ossza meg velem.
st1ck a nick-em a játékban, ha ellenségként futnál velem össze, akkor ha lehet közel állj meg egy helyben előttem, ne kelljen annyit kínlódnom :)

(#20) Szőrös  válasza _stick_ (#19) üzenetére


Szőrös 
veterán

"A négy alaprobot közül " a 4 trial mechet felejtsd el mert azokkal nem kapsz xp-t , helyettük vegyél normálisat :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#21) _stick_ válasza Szőrös  (#20) üzenetére


_stick_
őstag

Ezt sem tudtam. Köszönöm uram!
Akkor itt fog képbe kerülni a mech javítása, fegyverek feltöltése gomb.
Most olyan 5,5... pénzem van, melyik robotra érdemes spórolni?

(#22) Ptech


Ptech
őstag

Arra trial mechek arra azért jók, hogy össze lehet velük szedni pár milka c-billt, amiből szép kis light-med (comm, jenner, hunch) laserboatokat lehet összerakni, amik termelik a milliókat elég szépen.
Én tegnapelőtt játszottam vele kb két órát, igaz premade csapattal, de 100M+ c-bill, 15k XP jött össze.

Szerintem nagyon jól eltalálták a balance részét a dolognak, pl egy jól összerakott jenner az atlasok rémálma. Szóval megfelelő játékstílussal és skillel nem számít, hogy milyen mech-ed van.

[ Szerkesztve ]

(#23) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Végre kezd itt élet lenni!

Tök jó lenne ha a tapasztalt játékosok mondanának valamit a kezdőknek. Minden infót köszönettel fogadunk. :R

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#24) nemeth989


nemeth989
senior tag

Végre kilőttem életem első mechjét, kb a 10. csata után, de volt már olyan is előtte, mikor 6 assistom volt, egyre jobban tetszik ez a játék, habár még erősen tapasztalom a dolgokat :D

Már csak egy ATLASt kellene levadásznom, de utálom azokat :D

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#25) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

egy dolgot nem találtam még a játékban meg. hogyan lehet a mechre ugrórakétákat tenni. végignéztem a mech labot de annyira jojózott a szemem, hogy egyszerűen nem találtam.
hol van?

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#26) Szőrös  válasza nemeth989 (#24) üzenetére


Szőrös 
veterán

Atlast nem nehéz megszívatni : tegyél fel egy flamert és kőrözz körülötte :D meg fog őrülni .

AlexWolf : ahol heat sink is ( equipment vagy mi az ) de nem tudom mindegyik mechre fel lehet e tenni. jennernél alap.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#27) Archer


Archer
őstag

A Battletech világban az Atlas az egyik legdurvább, légfélelemkeltőbb gép itt meg minden szír-szarral szét lehet kapni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#28) Szőrös  válasza Archer (#27) üzenetére


Szőrös 
veterán

nem , ha béna vagy kiszednek a picsába.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29) Ptech válasza Archer (#27) üzenetére


Ptech
őstag

Mindennel nem, és nem is minden konfigban. Egy atlas pillanatok alatt szétkap egy heavy de akár egy assault mechet is, ha tudod hova kell lőni.
A nagyon gyors lightokkal viszont meggyűlik a baja, ha egyedül kapják el. Egyszerűen nem elég manőverezhető, és a torso twist sem elég gyors hozzá, hogy igazán hatásos legyen ellenük ha közel tudnak jönni. Más kérdés, hogy nem szabad közel engedni őket. Itt jön be a skill.

(#30) nemeth989


nemeth989
senior tag

Ma láttam egy nagyon pro gyereket, sajnos elfelejtettem a felhasználó nevét leírni, valami HUNTER volt, 5 killel fejezte be végül a csatát, úgy hogy végére ő meg 4 ellenséges mech volt, egy lightal harcolt a gyerek. 2 atlast, egy másik lightot és egy med mechet szedett ki. Öröm volt nézni a játékot, olyan durván száguldozott és kapta szét alapvetően az ellenséges mechek lábát, hogy gyönyörű volt nézni. Miután alig mozogtak se perc alatt végzett velük.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#31) Ptech válasza nemeth989 (#30) üzenetére


Ptech
őstag

Pont ez a szép, hogy egy Jenner rengeteg Small/Med Laserrel és megfelelő skillel a lassabb mecheket nagyon meg tudja szivatni.

(#32) nemeth989 válasza Ptech (#31) üzenetére


nemeth989
senior tag

Tényleg nagyon kemény volt, olyan szinten megalázta őket, már bánom, hogy nem vettem fel :D. Oktató videónak nagyon durva lett volna :D.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#33) _stick_


_stick_
őstag

Vettem egy jennert, két lézerrel és két flamerrel rohangálok. Hiába maradok baráti atlasok között, nem veszik a lapot, hogy lekapcsolom az ellent és csak le kellene lőni...
Két kérdés:
bejelentkező képernyő, ahol mutatja, hogy mennyi pénzem van, alatta GXP. Ez mit jelent?
ahol szét tudom osztani az XP-t van egy olyan, hogy exchange xp, látom, hogy GXP-re konvertálná, ez mi?

(#34) Szőrös  válasza _stick_ (#33) üzenetére


Szőrös 
veterán

gxp = general xp ebből minden mechet tudsz fejleszteni. nemrég 500k-t kapott mindenki érdemes belőle elite-re fejleszteni mechet ( már amit lehet ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#35) Ptech válasza _stick_ (#33) üzenetére


Ptech
őstag

Jennerrel ne maradj a baráti Atlasok között, mert nem az a dolgod, nem fire support vagy.
Lehet menni felderíteni, figyelni hogy az ellenfél merre mozog, hátba támadni eltévedt, egyedül lévő heavy/assault mecheket, bázist foglalni.

(#36) _stick_ válasza Ptech (#35) üzenetére


_stick_
őstag

Tervezem, hogy veszek majd egy nehezebb robotot, mert ez a rohangászás nem annyira az én műfajom. Azt sem akarom, hogy a 100 tonnás robotomat lenyomja egy 35 tonnás.
A catapulttal még elég jól tudtam követni a jennereket, lehet, hogy az awesome így már lassú lenne, azt hiszem maradok egy heavy-nél.
Ami a korábbi részeknél is passzolt a stílusomhoz az a madcat volt, várom már, hogy betegyék a játékba.

(#37) Ptech válasza _stick_ (#36) üzenetére


Ptech
őstag

Timber Wolf / MadCat majd akkor lesz, ha elkezdődik a klánok inváziója. Amúgy a játék a BattleTech eseményeket követi majd, 1047 évvel eltolva, tehát jövőre lesznek klán mechek is.

Amúgy egy SSRM Catapulttal szét lehet tépni egy Jennert aki azt hiszi, hogy könnyű préda vagy. Meg szinte minden mást is, csak jól kell helyezkedni :)
Nekem kb így néz ki a SSRM Cat-om:
2 MPulse
4 SSRM 2
4 t SSRM ammo
2 JJ
355 XL

Ha van olyan balek light ami közel jön mert LRMboatnak néz, akkor annyi neki. A 355 XL motorral kb 95 a végsebesség, plusz ott a JJ, így nem nagyon tud elszökni. Viszont ha mégis megpróbálja, és hátat fordít, akkor széttépi a SSRM pillanatok alatt :D

(#38) AlexWolf válasza Ptech (#37) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Cat-tel 95 a vége? Imádtam azt a mechet minden játékban. De a MadCat az igazi kedvencem.

Érdekes módon én a rohangászós könnyű mecheket szeretem az MWO-ban

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#39) Ptech válasza AlexWolf (#38) üzenetére


Ptech
őstag

355 XL-el igen. Nagyobbat még nem raktam bele, mert akkor nem maradna hely a fegyvereknek. Azért a gyári kb. 65-höz képest a 95 igencsak meglepi a kis lightokat ;]

(#40) Xblades válasza Ptech (#37) üzenetére


Xblades
tag

Melyik Cata-nál lehet 4 helyre feltenni rakétákat? Az Lrm 20-ra?
Mekkora h.lyeség már hogy egy Lrm 15 helyére csak egy Srm 2-őt lehet felrakni a 1 missile korlát miatt. SSrm 2-nél meg nincs is nagyobb.
Nekem most 2db Srm 6 4db Med. Laser Cata-m van. Az is elég szívatós ha Lrm boat-nak néznek, még az alap nevét sem változtattam meg :)

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#41) Ptech válasza Xblades (#40) üzenetére


Ptech
őstag

C4-nél lehet 4 helyre, A1-nél meg 6 helyre.

(#42) _stick_ válasza Ptech (#39) üzenetére


_stick_
őstag

Melyik catapult típusba fér bele az XL motor?

[ Szerkesztve ]

(#43) _stick_


_stick_
őstag

Még egy kérdés.
Meghalok a meccs elején, öltem is, assistoltam is, stb... de nem várom meg, hogy befejeződjön a meccs, kilépek. Elkezdek játszani egy másik robottal, ha az előző játék befejeződik, megkapom az ott megszerzett pénzt és xp-t?

(#44) _stick_ válasza _stick_ (#42) üzenetére


_stick_
őstag

Erre rájöttem, csak lámáztam.
Vettem egy aweseome-t, legalább 1 killem van meccsenként, de olyan horror a javítási ára, hogy egyelőre csak hobbiból veszem elő. Dragon-on gondolkozom most, 3. robotnak.

(#45) Xblades válasza Ptech (#41) üzenetére


Xblades
tag

És én meg a C1-et vetem meg:(
Milyen jó hogy előtte ezt nem láthattam.

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#46) Ptech válasza Xblades (#45) üzenetére


Ptech
őstag

Két-hátom meccs alatt összejön a ~5.5M egy Catra, szóval nem nagy probléma.

(#47) _stick_


_stick_
őstag

Miért fogy folyamatosan a pénzem?
Két saját mech egy jenner és egy awesome, ha trialokkal játszok akkor is meccsenként ~5 millió pénzzel kevesebb lesz. Legutóbb trial hunchback-al leszedtem kettőt és elfoglaltam a bázist, nyertünk és kevesebb pénzem maradt, mint elkezdtem a meccset... :F

(#48) _stick_ válasza _stick_ (#47) üzenetére


_stick_
őstag

Rájöttem, az XL motor drága, ezért javítani is drága. Leszereltem minden robotomról...

(#49) Ptech válasza _stick_ (#48) üzenetére


Ptech
őstag

XL igazából csak premade csapattal éri meg, akkor viszont nagyon jól jön.

(#50) _stick_ válasza Ptech (#49) üzenetére


_stick_
őstag

De ezt előre nem tudod, nem? Random módon rakja be a kátékosokat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  MechWarrior Online
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.