Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri2000


Geri2000
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi aki tud minél előbb segítsen!!!
Sürgősen kellene a témában leírt winchesterhez driver, mert ugye a WinXP Pro SP1-gyel nem ismer fel belőle 127 GB-nál többet.
Utánanéztem a Maxtor honlapon, ahol a 'big_drive_enabler' programot ajánlják a probléma megoldására, csakhogy ez nem működik a mostani oprendszeremen (az előbb írtam, hogy milyen). Elvileg támogatja a program a WinXP SP1-gyel felvértezett gépeket. Akkor mi a baj???

2.>>> 2. lépésként azt ajánlják a maxtor honlapon, hogy töltsem le az Intel Application Acceleratort, csakhogy ez meg nem támogatja az alaplapi chipsetemet (i865PE). Van olyan ami támogatja?

Nagy gondban vagyok, nem is az én gépem, lehetőleg még ma kezdeni kéne valamit a problémával.
Kérlek segítsetek!!!
Köszi

(#2) asturel válasza Geri2000 (#1) üzenetére


asturel
őstag

szerintem ne drivert keress.. de ha a ph-n rakeresel arra pl hogy 127 rogton kidob 1 maxtoros topicot Bővebben: link nem csak read-only userkent kene postolgatni..

[Szerkesztve]

(#3) gergod válasza Geri2000 (#1) üzenetére


gergod
tag

Nekem is ilyen problémám volt. Amit én csináltam:
Le kell tölteni a maxtor honlapjáról a maxblast3 programot (cd-s vagy floppys) Arról bootolni, majd megformázni belőle 160 GB-osnak. A windows XP telepítő cd gond nélkül felinstallálta rá az xp-t. (azt kell neki mondani, hogy létező partícióra telepítsen)
Ha integrált SP1 akkor kész vagy. Ha nem, update-eld, és nyomd rá a big drive enable-ert. Még mielőtt bármi más programot feltennél.
Amennyiben SATA a winyód (ezt ost nem tudom) a
kkor kell hozzá driver, amit a win telepítő indítása közben F6 lenyomására floppyról beolvas.

Ha második vagy x-edik winchester, akkor nem is kell bootolni, simán indítsd el a maxblast3-at windowsból és úgy formázd meg.

(#4) Geri2000


Geri2000
csendes tag

Szerintetek ha mindent letörlök és egy szűz rendszerre próbálom meg telepíteni a big drive enablet akkor működni fog??

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

SP1-es XP-nek már kezelnie kellene alapból a nagyméretű meghajtókat...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Geri2000


Geri2000
csendes tag

De nekem alap WinXPm van és úgy tettem fel rá az SP1-et.
Az is igaz hogy utána próbáltam meg telepíteni a bigdriveenablet de nem ment :(

(#7) gergod válasza Geri2000 (#6) üzenetére


gergod
tag

Olvasd már el én mit írtam. Csináld úgy és menni fog.

(#8) Geri2000


Geri2000
csendes tag

gergod! >Ha integrált SP1 akkor kész vagy. Ha nem, update-eld, és nyomd rá a big drive enable-ert. Még mielőtt bármi más programot feltennél.<
Nem integrált SP1-em van, update-eltem.
Utána felraktam tűzfalat, tömörítőt, vírusirtót, videokártya drivert meg alaplapi drivereket. Ezek után próbáltam meg futtatni a big drive enable-t. És nem ment.
Azt mondod úgy menni fog, ha újbóli telepítés után csont szűz rendszerre próbálom meg telepíteni a big drive enable-t, tehát ez a pár, előbb leírt program zavarhatott be neki annyira, hogy nem tud hozzáférni a jelenlegi oprendszerem registryéhez???

(#9) Geri2000


Geri2000
csendes tag

How can I access all of my ATAPI hard disk, which is larger than 137GB?

A. Windows XP Service Pack 1 (SP1) and Windows 2000 SP3 add support for 48-bit Logical Block Addressing (LBA), which lets you access hard disks larger than 137GB. To enable 48-bit LBA, perform the following steps:

Start a registry editor (e.g., regedit.exe).
Navigate to the HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters registry subkey.
From the Edit menu, select New, DWORD Value.
Enter the name EnableBigLba, then press Enter.
Double-click the new value, set it to 1, then click OK.
Close the registry editor.
Restart the machine for the change to take effect.

Elég érthető.....
Csak NEM MŰKÖDIK!!!!!!!!!!
:F

Vajon miért nem???

(#10) gergod válasza Geri2000 (#8) üzenetére


gergod
tag

Először bootolj be a maxblast-al, abból meg tudod formázni 160 GB-ra. Utána a Windows XP látni fogja a partíciót, és simán Felmegy rá.
Ezután azért kell SP1 meg big drive enabler, hogyha esetleg nem érzékelné a 127GB-n felüli területet.
De talán a legegyszerűbb integrated sp2-t csinálni, az asszem alapból tudni fog 160GBre formázni. Integrated SP1 -ben nem vagyok biztos, de lehet. (azt nem próbáltam, csak SP-2vel)

(#11) gergod válasza Geri2000 (#9) üzenetére


gergod
tag

Így nekem sem működött, én is sokat szarakodtam vele. (vagy 5 újrainstall volt miatta :(( )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.