Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Helló mindenkinek!

Először is sorry, hogy ide nyitottam ezt az új témát, bár igazán nincs is ilyen gyártós topic. :)

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak az alaplap ill. vidkártya gyártó cégek termékeivel kapcsolatban. Tehát jobban mondva elképzelhető, hogy a közeljövőben belevágok egy gépújításba, és egy amolyan sorrendre lennék kíváncsi, hogy ki melyik gyártót prefereálja, és miért.

Ilyenekben gondolkozok, mint ABIT, ASUS, GIGABYTE, MSI alaplap szempontjából, illetve ugyanezen gyártók NVIDIA kártyái jönnek még szóba.

Kérdéseim: van-e valami előnye, ha megegyezik a gyártó az alaplap ill. a vid.kártya esetén? Tehát jelent-e ez valami pluszt teljesítmény szempontjából, vagy ilyesmi?
Azután az is érdekelne még, hogy érdemes-e kifizetni egy nevesebb cég termékeiért a márknévért elkért többletet, vagy akkora különbség úgy sincs köztük?
Valamint videókártya terén érdekelne az, hogy mennyit számít az egy ''tuningra szánt kártyánál'' (pl.: ASUS GeF. 6600GT TOP), hogy valamivel gyorsabb ramok vannak rajta (1.6ns vs. kicsit több ), mint egy alap kivitelnél, ha nem akarom tuningolni. Tehát alapjáraton is sokat számít? Illetve megéri-e azt a többletet?

A válaszokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#2) Dilikutya válasza Pistabaaa (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Végigolvasod az említett gyártók alaplapjainak, videókártyáinak topikjait (szinte mindnek van), és ott kimerítő választ kapsz mindenre. Tuningos kártyát azért megvenni, hogy alapon használd, nincs értelme. Bár két 6600GT között nem sok különbség van árban, így az dönt, ki akarsz-e fizetni még 1-2 ezrest. De alapon használni nem sok értelme lenne. De mindenek előtt: olvasni, olvasni, olvasni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hi!

Ok, kösz, vettem a lapot! :)
Azért kösz a kommentet a kártyákhoz! :)

[Szerkesztve]

(#4) Zoli bácsi válasza Pistabaaa (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szia. Pár sorban leírnám az én, szubjektív tapasztalataimat. Az Abitnak sajnos volt egy időszak, hogy gyenge kondenzátorokat rakott az alaplapjaira, és azok egyszerűen kidurrogtak. Sokan találkoztak ilyen alaplapokkal, ők nem fognak abitot ajánlani. Nekem még a PII-es időszakban volt Abit (BE6-II) lapom, nagyon bevált. Mostanában felemás dolgokat hallok ezekről a lapokról. Az asus-os ismerőseim meg vannak elégedve a lapjaikkal, itt inkább korai biosokkal voltak instabilitási gondok (p4p800), de korrekt lapok. Gigabyte lapot nem rég adtam el, másfél évig használtam (8KNXP rev. 2). Tapasztalataim: memóriakezelése kissé elmaradt a ''konkurenciától'', a proci is melegebb volt a lapban mint a többiben. Nagyon lassan állt fel vele a rendszer, sose jöttem rá, hogy miért. Viszont egy betonstabil rendszer volt, kékhalált sosem láttam. MSI-vel is jók a tapasztalataim. A lányom gépében egy VIA KT400a chipsetes MSI lap van, 1,6+-os AMD -vel, sokkal hamarabb feláll a rendszer, mint anno az én P4-es gépemen. Ez a lap is nagyon stabil. Én nem tuningoltam, de ismerőseim szerint nagyon jó ebben az MSI. Sajnos találkoztam olcsóbb alaplapokkal, volt olyan gép, ami állandóan lefagyott, és sose jöttünk rá hogy miért. A srác megunta, kidobta a gépből a Matsonic alaplapot, vett bele egy olcsóbb Asust, azóta minden ok. Szerintem ha az általad leírt lapokból vásárolsz, nem jársz rosszul. Bár én az Abitot valahogy nem venném, de ez szigorú magánvélemény. Én is gép vásárlás előtt állok, valószínűleg Asus, vagy MSI deszkára építek. Esetleg DFI. Videókártyákról nincs sok tapasztalatom, amit én látok, az az, hogy a márkás kártyákra normálisabb, csendesebb hűtést raknak, az olcsóbb kártyák (Inno) hamar túlmelegszenek, és hangosabbak. Én nem szoktam tuningolni, ezért nekem ezek a dolgok fontosak.

(#5) sd90


sd90
csendes tag

Csatlakoznék ''Dilikutya'' véleményéhez : Olvasni, olvasni, olvasni. Nekem pontosan ellentétes véleményem van az Abit és Asus lapokról, mint ''Zoli bácsi''-nak. ( Ötödik éve vannak Abit lapjaim, és soha semmi féle probléma nem merült föl velük kapcsolatban. Most éppen egy NF7-S 2.0 -ás lapom van.) Ez is magánvélemény. Éppen ezért javaslom, hogy a többi topikban olvass utánna kinek milyen tapasztalatai vannak a különféle termékekkel és márkákkal kapcsolatban, mert így ebben a formában csak egy meddő vita fog kialakulni. Majd egy idő (és sok olvasás) után ki fog alakulni a véleményed, és TE döntsd el,hogy mit és miért veszel meg. Az nagyon rossz lenne, ha pl:20-an ajánlanának egy alaplapot,hogy milyen jó és megbízható; megveszed,de éppen kifogsz egy hibás példányt. Bocs ha hosszú voltam.

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#6) 1010


1010
őstag

egyik márka gyárt a másik nak alkatrészeket
szal akkor lehet hogy nem dell laptopod van vagy pentax fényképeződ :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.