Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Zoli bácsi válasza Pistabaaa (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szia. Pár sorban leírnám az én, szubjektív tapasztalataimat. Az Abitnak sajnos volt egy időszak, hogy gyenge kondenzátorokat rakott az alaplapjaira, és azok egyszerűen kidurrogtak. Sokan találkoztak ilyen alaplapokkal, ők nem fognak abitot ajánlani. Nekem még a PII-es időszakban volt Abit (BE6-II) lapom, nagyon bevált. Mostanában felemás dolgokat hallok ezekről a lapokról. Az asus-os ismerőseim meg vannak elégedve a lapjaikkal, itt inkább korai biosokkal voltak instabilitási gondok (p4p800), de korrekt lapok. Gigabyte lapot nem rég adtam el, másfél évig használtam (8KNXP rev. 2). Tapasztalataim: memóriakezelése kissé elmaradt a ''konkurenciától'', a proci is melegebb volt a lapban mint a többiben. Nagyon lassan állt fel vele a rendszer, sose jöttem rá, hogy miért. Viszont egy betonstabil rendszer volt, kékhalált sosem láttam. MSI-vel is jók a tapasztalataim. A lányom gépében egy VIA KT400a chipsetes MSI lap van, 1,6+-os AMD -vel, sokkal hamarabb feláll a rendszer, mint anno az én P4-es gépemen. Ez a lap is nagyon stabil. Én nem tuningoltam, de ismerőseim szerint nagyon jó ebben az MSI. Sajnos találkoztam olcsóbb alaplapokkal, volt olyan gép, ami állandóan lefagyott, és sose jöttünk rá hogy miért. A srác megunta, kidobta a gépből a Matsonic alaplapot, vett bele egy olcsóbb Asust, azóta minden ok. Szerintem ha az általad leírt lapokból vásárolsz, nem jársz rosszul. Bár én az Abitot valahogy nem venném, de ez szigorú magánvélemény. Én is gép vásárlás előtt állok, valószínűleg Asus, vagy MSI deszkára építek. Esetleg DFI. Videókártyákról nincs sok tapasztalatom, amit én látok, az az, hogy a márkás kártyákra normálisabb, csendesebb hűtést raknak, az olcsóbb kártyák (Inno) hamar túlmelegszenek, és hangosabbak. Én nem szoktam tuningolni, ezért nekem ezek a dolgok fontosak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.