Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wilks


Wilks
tag

Tok jo.
Csak mit kezd vele a felhasznalo?
A PC tarsadalom 1-2%-a talan koszoni szepen.
A 4.Gen. is kiszolgal minden mennyisegben......

[ Szerkesztve ]

(#2) LuckyDevil68


LuckyDevil68
csendes tag

Tudnak ezek valamit.
Egy kis fehér festékért 45 dollár......

(#3) Dragon3000 válasza Wilks (#1) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha így gondolkodna a piac, akkor nvme ssd sem lenne.

Furcsa, hogy a borda minden esetben más költséget jelent, pedig mindegyiken ugyanaz van.

[ Szerkesztve ]

(#4) Wilks válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


Wilks
tag

---Ha így gondolkodna a piac, akkor nvme ssd sem lenne.

Miert ne lenne?
Termeszetesen,minden gyarto a "legujabb" generacioval jon ki,ha lehetseges.
A kerdes csak annyi,hogy a felhasznalo mennyit profital belole.
14 GB/sec jol hangzik.Vegul is ha a gyartasi koltsege nem tobb,mint egy 3-4 generaciosnak,akkor nincs gond vele.De a felhasznalok nagy resze mit profital ebbol?Talan annyit,hogy jol melegszik.....

[ Szerkesztve ]

(#5) Synthwave válasza Wilks (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A másik része meg összeteszi a kezét, hogy végre feleannyi idő alatt végez el egységnyi feladatot. Teljesen egyértelmű, hogy nem fészbukozós Mari néni, irodázós Angéjla vagy kazuárgéymer Lyózsika a célközönség.

Ne egy csövön keresztül nézzük már a világot...

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#6) zhit86 válasza Wilks (#1) üzenetére


zhit86
csendes tag

Aki munkára használja a gépét az valószínűleg Bitlocker-t (vagy más platformon más szoftveres titkosítást) használ. Nekem egy Ryzen 5800x-szel 4-5 GB/s-nél több nem jön ki Bitlocker bekapcs után. Úgyhogy már a PCIE 4-es Samsung 990 PRO is overkill vétel volt nekem...

Van persze az OPAL hardveres opció is, de elég nehéz beállítani és igazából senki nem ajánlja... Windows-ban is most már a default működés az, hogy szoftveres a Bitlocker encryption bármilyen SSD-d van. A legtöbb gyártő OPAL (és/vagy az ATA password alapú is) implementációja hibás, törhető.

Linux alól hdparm-mal állítani ATA password-öt a legjobb (mert ott master password-öt is tudsz állítani, BIOS-ból meg sokszor nem), de egyes gyártók egyes modelljei még így is törhetőek.

(#7) Wilks válasza Synthwave (#5) üzenetére


Wilks
tag

Nem egy csovon nezem a vilagot.
Hidd el,mas is tisztabban van egy SSd tulajdonsagaval.
De azert az a 14/GB sec eleg eroteljes,hogy sokan hasznaljak.(840GB/minute)
Mennyi idot takarit meg vele?Orakat?Vagy 10-20-30 perceket....Vegul is nezpont kerdese.

[ Szerkesztve ]

(#8) Synthwave válasza Wilks (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Hidd el,mas is tisztabban van egy SSd tulajdonsagaval."

Az lehet, de ha nem úgy nyilatkozik, akkor honnan kéne tudnom?

Videóvágásnál vagy egyéb lemezintenzív feladatoknál soha nem elég a sebesség, és az idő a legértékesebb valuta, több szempontból is.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) strogov válasza Wilks (#1) üzenetére


strogov
senior tag

"Csak mit kezd vele a felhasznalo?"

Nem egy bit-es user-nek készül. A csúcs soha sem tömegeknek van. Majd 10 év múlva mari néni is ilyen használ, mert nem lesz szarabb. 35 éve örültem, hogy betöltött a program, és láttam egy képet amin ha nagyon akartam felismertem mi van. 20 éve ha 1 nap alatt lejött a film örültem. Most meg morgok ha akad a fullhd online stream, és visszavesz sd-re.

"A PC tarsadalom 1-2%-a talan koszoni szepen."

Kicsit túlbecsülöd. PC-be (personal computer) most még teljesen fölösleges. Egy cégnél ahol 4k-8k render megy ott nem baj ha van sebesség ... főleg ha szerverre megy.

(#10) anulu


anulu
félisten

az eléggé érdekes, hogy 10GB/s PCI-E 5.0 SSD-kre pakolják a kávédaráló ventillátorokat, ez pedig sima bordával hoz 14 GB/s-t. a nagy kérdésem, hogy mennyi idő után kezd throttlingolni? tudom, elméleti a felvetés, de ha nincs hűtve, és beesik 6-7-8GB/s-re, ott már azért vannak tisztességes PCI-E 4.0 versenyzők, amik minden hóbelebanc hűtés nélkül, stabilan hozzák azt a tempót.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Dragon3000 válasza anulu (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés a vezérlő, ha jobb gyártástechnológiával készül, akkor lehet kisebb a fogyasztása és a melegedés is. Ez mellett nem mindegy a borda magasság sem, a legtöbb kávédarálós megoldás alacsonyabb.

(#12) RobbyJr válasza Synthwave (#8) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ott a pont! :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#13) podtibi


podtibi
senior tag

Két kérdésem volna. Ez játékban mennyivel hasznosabb és ennek a sebességnek a kihasználása mennyire alaplap függő?

Ezt inkább rád bízom.

(#14) arabus válasza zhit86 (#6) üzenetére


arabus
addikt

Akkor te munkácskákra használsz egy olyan gépet.
Amire a bitlockerrel amúgy sincs értelme még ha az elavult géped kezelné is a pcie-5.-öt.
Munkára Enterprise ssd-ket használnak,jobbára ahhoz való processzorral és memória alrendszerrel aminél alapkövetelmény a hardveres ECC hibajavitás.
Egyébként ez egy jó gyors ssd ha valaki meg tudja fizetni a gyorsaságot.
Mindenképp ez a jövő.
Az más kérdés hogy mi és kinek mit ér meg.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#15) Graphics válasza Wilks (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

És 640kB is elég mindenre... :D

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#16) Synthwave válasza podtibi (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kb. semennyire. Játszani egy SATA is teljesen jó, de ha az brühühü, akkor egy PCIe 3.0-s bőven-bőven zsíros, ha maximalizálni akarsz. Csak célszerű valami jobb cuccot venni, amin van DRAM puffer, legalább TLC, és nem hajlamos túlságosan melegedni.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#17) Graphics válasza Synthwave (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Dram cache inkabb. Puffer szerepét tudtommal nem igazán tölti be.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#18) Synthwave válasza Graphics (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

DRAM buffer, és Abu fülrágására buffer helyett puffer.

The plot thickens. :DDD

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19) Graphics válasza Synthwave (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Cache.

Nem tölt be buffer/puffer szerepet.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#20) Dragon3000 válasza Synthwave (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nvme esetében van, hogy adott méretben a 4.0-ás olcsóbb, mint a 3.0-ás. A Kingston Fury Renegade 2TB megoldást 48e-ért vettem még, Samsung 970 Evo Plus 2TB 50e felett volt, a 980 2TB is hasonló áron ment, a 980 pro, akkor 55-60e közt ugrált. Melegedést nézve hűvösebb, mint a korábbi 970 Evo 1TB volt, ugyanazzal az alaplapi bordával.

[ Szerkesztve ]

(#21) Synthwave válasza Graphics (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Arra SLC caching van, nem?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

(#22) zhit86 válasza arabus (#14) üzenetére


zhit86
csendes tag

Nem tudom, hogy te milyen extrább munkára gondolsz...

Én bármilyen mezeibb fejlesztői (programozás, devops stb.), kreatív (PS munka, videóvágás stb.) munkára gondoltam, amikor a Bitlocker-t említettem.

Én még nem láttam olyan céget, ahol enterprise SSD-t adnak volna minden ilyen dolgozóknak.

De még tovább menve akár még lakossági, nem munka felhasználás esetén is minimum kellene legyen a Bitlocker (vagy más érdemben secure FDE) 2023-ban már.
Azért még a gamer emberkéknek is csak-csak van pár bizalmas doksi, banki adat stb. a gépén.

[ Szerkesztve ]

(#23) arabus válasza zhit86 (#22) üzenetére


arabus
addikt

Úgy tudom alapból be van kapcsolva már a win-ben.
Aki gémingel a gépen az nem biztos hogy azon bankol illetve vágyik egy ilyen lassitóra,de kinek mi a vágya. :R
Bár én nem munkára használok semmit de szeretem ha egy zip pakk kicsomagolódik,a win meg pikk betölt.
Ettől függetlenül a T705 egy szuper ssd.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#24) Graphics válasza arabus (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Már csak a CrystalDisknél a mérési módszert kell jól kiválasztani.

Reads/writes up to 14,500/12,700MB/s ·

A gyári érték, neked meg markánsan több , ott a mérési módszer nem a valóság adja akkor vissza.

Milyen módban mérted? :)

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#25) arabus válasza Graphics (#24) üzenetére


arabus
addikt

Default ahogy látod le van töltve elinditva csáó.
Az atto-ban szerintem szintén látod.
Nem kell különös dolog hozzá csak elegendő rendszermemória ami kellően gyors,nativ direct storage támogatás,memory integrity és kb ennyi.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.