Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) acer_


acer_
aktív tag

Szóval a keret ~160e, és ezek kellenének belőle:

Lap: elképzeléseim szerint gigabyte (akinek lesz, határozottan kék nyákosat szeretne, hát, nemtom, van-e ilyen..), esetleg epox 8rda3+ (remélem, jól írom le..). Abitot semmiképp nem szeretnék, maradjunk ennyiben, no flame :)! Szal vmi jo kis gigabyte (Viás!) lapot javasolhatnátok, 30e max. árig...

ebbe a lapba menne egy 2600+ barton, ~25-ért, egy silent breeze II 462-vel, ami ~7k (az e-connectből, szállítási költséggel együtt!)

2x512 ddr400-as ram, hát, nemtom milyen kellene... infi, kingston, esetleg más? (tuning nem lényeg, sőt, csak hozza az alap órajelet, és kész) erre is javasolhatnátok valamit...

Vga-nak valami 9600-as Radeont szeretnék (nvidiát nem), de konkrét elképzelésem nincs, javaslatot várok..

egy chieftek dragon nagytorony adna otthont a konfignak (25e), vmi hozzá illő táppal (~15e)

Ami cucc nincs az listában, az megvan a régi gépből... (merevlemezek, optikai egységek).

Tehát javaslatot várok a kritériumoknak megfelelő alaplapra, és vga-ra...
Köszönöm!

Jahm, ha jól számolom, nembiztos hogy elég a 160-as keret.. abba is bele kellene férni kb..

(#2) acer_ válasza acer_ (#1) üzenetére


acer_
aktív tag

asszem, találtam lapot...
GIGABYTE GA-7VT600 1394 22e az e-connectnél, és megfelel a kritériumoknak.. vélemények?

(#3) _Volkovy_ válasza acer_ (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mehet!
Ha nem kell Abit,és nem kell Nforce,akkor jó ez.:)

(#4) acer_ válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


acer_
aktív tag

nforsszal inkább nem próbálkozom, nem kell tuning a gépbe, csak az, hogy 3évet döcögjön..

(#5) acer_


acer_
aktív tag

következő adag:

TwinMOS 512 MB PC3200 DDR 23525Ft (2x) 47050Ft

Barton 2600+ 24987Ft

GlacialTech Igloo Silent Breeze 462 II 5085Ft

(a barton ára mistralos, a többi e-connect, valszinü házon+procin kivül minden onnan lesz megrendelve)

(#6) rambo


rambo
csendes tag

Hello
Én is gépvásárláson gondolkodom,valami hasonlo csak Intelbe(de ez tök mindegy)
Kérdés: biztosan kell nekünk már 2*512 memo vagy elég 2*256?? mivel ez kb 20 rugó - és azt fordíthatnám mondjuk VGA-ra is(9800 lassan elérhető magasságba kerül)???

S**r az élet...de az ERŐ velem van!!

(#7) acer_ válasza rambo (#6) üzenetére


acer_
aktív tag

szvsz kell az 1giga, főleg, hogy az én esetemben hosszabb távra (2év) kell tervezni!

(#8) rambo válasza acer_ (#7) üzenetére


rambo
csendes tag

asszem én is ezen az állásponton vagyok, csak néha le akarnak beszélni rola,azért kössz.
?minek kell táposabbnak lennie a CPU-nak vagy videok.-nak? ha van +pár pezetám azt melyikbe fektessem???

S**r az élet...de az ERŐ velem van!!

(#9) ithomas


ithomas
őstag

Szvsz inkább vegyetek drágább videókártyát mert a memóriát könnyű bővíteni mert beraksz meg egy modult azt had szaladjon.A videókártyát viszont le kell cserélni és sok sok ezrest bukhat be a gyerek egy késöbbi cserénél.

Ja és mégegy javaslat,a TWINMOSt felejtsétek el,a SAMSUNGal egyetemben...Hiába márkás ,nagyon sok közülük a gagyi,hibás darab.(Csak néz szét a fórumokon))

Real eyes realize real lies!

(#10) rambo válasza ithomas (#9) üzenetére


rambo
csendes tag

Hát igazat szólsz,de ha dualban akarom nyomni a ramokat akkor macerásabb a csere,másfelöl +ha idén 9600?=megspórol sok pénz->jövőre 9800XT viccesen alacsony áron(persze az ideihez képest),ami elguritja a konfigot pár évig utána meg ugyis dobhatom az egészet a paplanalá, mert teljesen új gépet kell majd venni a sok fejlesztgetés miatt(pl 64-es op rendszer)
végeredmény:mindenki döntsön belátása szerint
:PCSAK NEKEM SEGÍTSETEK:DD

S**r az élet...de az ERŐ velem van!!

(#11) MUŁĐER válasza acer_ (#4) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nforce nem csak tuningra jó!Az is eldöcög 3 évet,és még gyorsabb is mint a VIA chipset(bár nem sokkal).

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) acer_ válasza MUŁĐER (#11) üzenetére


acer_
aktív tag

nembaj. :D
nekem szimpatikusabb a via.

[Szerkesztve]

(#13) acer_ válasza ithomas (#9) üzenetére


acer_
aktív tag

na, utánaolvasok ennek a twinmos dolognak, bár sztem ha nem jo a ram, ugyis cserélik garban...

Mod: meggyőztél (rákerestem itt a ph-n). Twinmos storno... (bár twinmos pendrive-om van :D)

[Szerkesztve]

(#14) acer_ válasza acer_ (#13) üzenetére


acer_
aktív tag

Kingston HyperX 256 MB 400MHz CL2 DDR 21.250
nah, ez ellen ellenvetés? sztem ez már jó lesz...

(#15) MUŁĐER válasza acer_ (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Te kis válogatós!:)
Amúgy mire kéne a gép?Gondolom szokásos játék,filmezés,zenehallgatás,stb..

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) acer_ válasza MUŁĐER (#15) üzenetére


acer_
aktív tag

Nem vagyok válogatós, csak itthon már 2éve viám van, és azt ezért érthető okokból azt favorizálom.

Jahm, mindenes lenne. Csak még nem tudom, ennyi pézből milyen videokarit tegyünk bele..

(#17) MUŁĐER válasza acer_ (#16) üzenetére


MUŁĐER
addikt

A videókari fontos nagyon,min. 9600XT kéne bele SZVSZ.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#18) acer_ válasza MUŁĐER (#17) üzenetére


acer_
aktív tag

igen, amikor először a vga-ra gondoltam, nekem is 9600xt jutott az eszembe... meglátjuk, mennyi pénz marad....

(#19) MUŁĐER válasza acer_ (#18) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nem akarok beleszólni,te tudod,de én tuti nem adnék ki házért 25-ezret...Nekem ház és táp együtt volt 10e,inkább költöttem a pénzemet jobb VGA-ra.Meg jó tápot is lehet kapni olcsóbban...Nemtom,én nemértem a mai táp mizériát,nekem az elmúlt 6 évben mindig noname tápom volt,és sosem volt semmi gond.Persze lehet hogy csak mákos vagyok.:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#20) acer_ válasza MUŁĐER (#19) üzenetére


acer_
aktív tag

inkább szerencse kérdése ez...
nem szeretnék 10e-n (ennyivel több egy márkás táp ára, mint egy noname-é) kockáztatni egy ~200e-s gépet...

na, minnyá gyors költségvetést csinálok, azt mondom, a továbbiakat... :))

(#21) MUŁĐER válasza acer_ (#20) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Most 200e vagy 160e?:DDD
O.K, a jobb táp okés,de a ház kicsit drága...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#22) acer_ válasza MUŁĐER (#21) üzenetére


acer_
aktív tag

200e, mert benne lesz a gépben 2 optikai meghajtó (dvd+cdrw), és 2 vinyó (120+20) Ezekkel együtt már megvan a 200 :)

(#23) acer_ válasza acer_ (#14) üzenetére


acer_
aktív tag

sajna nem lehet kingston ram, mert elnéztem az előző hsz-nál, és véletlenül a 256-os darab árát írtam... 2x512hyperx 80e.... nagggggyon sokkk...

(#24) acer_


acer_
aktív tag

Akkor: a jelenlegi állás szerin házat majd választ magának a gyerek, az végül is úgyis ízlés dolga.
többi cucc:

GIGABYTE GA-7VT600 1394 22405Ft

KINGMAX SuperRAM 512 MB 400MHz DDR [25455Ft (2x)] 50910Ft

CPU AMD K7 ATHLON XP 2600+/ 333 (BARTON) 24987Ft

GlacialTech Igloo Silent Breeze 462 II 5085Ft

CHIEFTEC CT360A 13255Ft

ez igy össz. ha jól számolom akkor 116642Ft.
Még vga-ra is marad... házzal meg majd lesz vmi...

Csak a rammal vagyok még mindig gondban... nemtom, milyen lehet ez a kingmax.. árban jó, és élettartam gari van rá.. vélemények?

mod: közben azon gondolkozom, hogy mi lenne, ha megmaradna a gef2 mx400 a jelenlegi gépből, és amikor lesz rá pénz, csere jobbra...

[Szerkesztve]

(#25) Kraptor válasza acer_ (#24) üzenetére


Kraptor
őstag

Szerintem vegyél Samsung vagy Hynix ramot. Fele annyiba kerűlnek mint amiket említettél és ha csak arra kell neki, hogy a megadott órajelen eldöcögjön, akkor teljesen tökéletesek.

(#26) acer_ válasza Kraptor (#25) üzenetére


acer_
aktív tag

akkormár inkább hynix... mindjárt megnézem..

hmm.. mistral listáján az elixir is kedvező áron van.. arról vélemény/taőasztalat esetleg?

[Szerkesztve]

(#27) Kraptor válasza acer_ (#26) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem tudom mi a bajotok a Samsunggal és a Hynixel. Kingston Samsung chippeket használ, míg Corsair Hynix chippeket. Tehát majdnem tök ugyanaz, jó ez egy kicsit drva megfogalmazás volt:):)

Szerintem keresgélj a fentiek között, mert néha nagyon jókat tudsz találni.



[Szerkesztve]

(#28) MUŁĐER válasza acer_ (#26) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Akár noname ramot is vehetsz...Minek ilyen drágán?Ha nem tuningolsz,fölösleges SZVSZ...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) acer_ válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


acer_
aktív tag

a multkor volt egy teszt a pcworld-ben. a ''noname'' ram, ami ott szerepelt, még tömöríteni se ''tudott'' rendesen... (crc-s lett a rar..).

Jo lesz ez a kingmax, élettartam garival..

(#30) Notes


Notes
senior tag

Kingston HyperX-et most tesztelték a PC W_RLD-ben. Ott eléggé leszerepelt, persze kérdés, hogy kinek mennyire mérvadó az a teszt.
Ház+táp kérdésben én is azt mondom, hogy a kettő együtt legyen úgy max. 18e.
De tudom, hogy itt csak a 'Csíftekdragon' beszólások a 'menők' és én le leszek hurrogva. :)

Romanes eunt domus!

(#31) acer_ válasza Notes (#30) üzenetére


acer_
aktív tag

leszerepelt, mert cl3-as, és nem huzták... mind1, tul drága lenne.. :(

(#32) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Én ezt venném:
GIGA KT 600-as lap, 1×512 MB DDR ELIXIR ram, GeXcube Radeon 9600XT EXTREME vga, AMD 2500+ Barton proci, Casetek CK-1016-2BS ház, Silen Breeze 2 proci hűtő

Így nagyon meg lennél vele elégedve:))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#33) acer_ válasza Bálintosz (#32) üzenetére


acer_
aktív tag

látom, a mistralbol válogattál...

tendálok az 1x512 kingmax felé, de a gexcube-t kihagynám inkább..

(#34) MUŁĐER válasza acer_ (#29) üzenetére


MUŁĐER
addikt

PCWORLD...:U
Szerinted nem támogatják őket PC-s boltok?És melyik memókon van több haszon,a noname-on vagy a ''márkás''-okon?:UNekem is noname ram van,semmi baja nincs.És még sulinetes is!:D
Ha meg hibázik a ram,visszaviszed az üzletbe,oszt kicserélik és mindenki happy!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#35) Bálintosz válasza acer_ (#33) üzenetére


Bálintosz
senior tag

A GexCube 9600XT EXTREME-t kihagynád?? Az első/második legjobb 9600XT.
Nem tudom hogy a HIS 9600XT TURBO vagy a GeXcube féle 9600XT EXTREME a legerősebb.

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#36) MUŁĐER válasza Bálintosz (#35) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Attól függ milyen adatokkal rendelkeznek.Hány ns-os rammal,meg milyen alapbeállításokkal.És persze mennyiben tér el az áruk.Meg persze mennyi a gari rájuk.Én legalábbis ezt nézném.Most lusta vagyok keresni.:D

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#37) acer_ válasza Bálintosz (#35) üzenetére


acer_
aktív tag

hááát... :(

(#38) Notes válasza MUŁĐER (#34) üzenetére


Notes
senior tag

Itt pont egy márkás RAM-ot húztak le a középmezőnybe. A szinte ismeretlen (fele annyiba kerülő) A-Data is jobban szerepelt.
Nem tudom mennyire értetted a cikket...

Romanes eunt domus!

(#39) Illissius válasza Bálintosz (#35) üzenetére


Illissius
tag

A Gexcube. 800 MHz-es memóriái vannak amik alapon 700-on mennek, míg HIS-nek 700-osak, és alapon 650.

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#40) b0unCe


b0unCe
aktív tag

epox 8rda3+
barton 2800+
cheftec dragon
2*512 kingston
ati 9600xt

ez pont 160. nehogy azt mond hogy ez rossz ;]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#41) MUŁĐER válasza Notes (#38) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Jó,nem néztem a cikket...Csak annyit akartam mondani,hogy nekem 6 éve vannak noname ramjaim,és soha nem volt velük gond.Mondjuk nem is tuningoltam soha.Kivéve az első gépemet,333-as celeront 420-ra!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.