Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33823) King Unique válasza kispx (#33772) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem akar ez menni... :(

A leírások [link] , [link] alapján, amikor eljutok a dislocker -v -V /dev/sdb1 -upassword -- /mnt/tmp parancsig, akkor [CRITICAL] The signature of the volume (MSWIN4.1) doesn't match the BitLocker's one (-FVE-FS-). Abort. hibaüzenetet dob rá, mpst éppen Ubuntu alatt.

Mnt könyvtárban tmp és disk mappák sincsenek, ha létrehozom őket, ha nem, nem működik. Illetve az se világos, hogy a meglévő MakeFile-ba kell-e az elején beleszerkeszteni, beleírni a 2 értéket/ 4 sort...?

[ Szerkesztve ]

(#37638) King Unique válasza apszi (#37604) üzenetére


King Unique
titán

Minden fájlrendszer gondolom az eredeti rendszerkörnyezetében hozza a legtöbbet, így lehet van Linux alól NTFS-re írásnál is van némi veszteség. Viszont, mint mondtam fentebb, nálam hozta a 3.0 tempót adatmozgatásnál és vsz esetedben is javítana rajta a gyorsabb interfész.
Inkább fordítva, Windows alól az Ext4 írása, az ami már kevésbé jó. Először a Paragon ExtFS-t, másoltam a felcsatolt Ext4 partíció home könyvtárába egy nagyméretű ISO fájlt, de 2x MB/s föle nem nagyon akart menni...majd kipróbáltam az Ext2FSd-t, amivel már javult a helyzet és mondhatni, némi veszteséggel ugyan, de kb. hozta az elvárható értékeket.

Más:
Már csak azt nem tudtam megoldani, hogy a Bitlocker meghajtót lekezeljen Linux alatt, ugyan vannak leírások, de macerás, nem sikerült. Illetve fordítva, a LUKS által titkosított eszköz sem hozzáférhető Windows alatt, persze van hozzá program, de az csak XP-t bezáróan működik. :D
Szal, aki jelszóvédett külső meghajtót akar használni több platformon, az egy VeraCrypt és társaival jár a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#39168) King Unique válasza Rimuru (#39135) üzenetére


King Unique
titán

Kipróbáltam ezt a LibreCrypt programot.
Nem tudom, hogy ezzel most először Windows alatt kell letitkosítani a drive-ot és ahhoz Linuxon is hozzá lehet férni, vagy fordítva, vagy hogyan? Fordítva pont nem ment, ment Mint alatt LUKS megvolt egy pendrive-ra, majd LibreCrypt próbálva az W X-es csodával, a Defender kapásból vírust jelzett rá telepítés után...de nem csak ez, hanem hiába nyitottam meg, nem is látta a pendrive-ot. Feltettem Ext2Fsd-t, felcsatoltam volna, de az csak sima Ext4 partíciókat tudja csatolni, Ext4+LUKS már nem megy neki.
A FreeOTFE viszont pont úgy működött, hogy kellett neki egy Ext partíciót kezelő program (pl.ExtFsd) és akkor már megjelent benne a titkosított partíció, majd a jelszót megadva, hozzá is lehetett férni a tartamához. De ez csak XP alatt működött.

Konklúzió:
Tehát, ha Linuxon LUKS titkosítást rakok pl. egy pendrive-ra, akkor ahhoz (újabb) Windowson nem nagyon fogok tudni hozzáférni. Persze a Bitlocker meghajtóhoz se nagyon lehet Linux alatt, hiába vannak rá leírások, nekem az sem sikerült eddig.
Szal maradnak a többplatformos megoldások, mint pl. a VeraCrypt.

(#39283) King Unique válasza Rimuru (#39267) üzenetére


King Unique
titán

Az látszik, hogy működőképes lehet, de ezt a jelszó dolgot nagyon ne értettem, mért nem fogadta el.
Illetve a digitális aláírás hiánya is probléma, mert nyilván nem lehet csak próbaüzemben használni, illetve registry-t széttúrni. Valamint ennyi erővel FreeOTFE is mehetne, mert ahhoz sincs aláírás.
Nálad virtuális gépen ok, de nálam éles rendszerben sajnos nem. Lehet időközben vmi változott, vagy MS kiadott xy frissítést, ami betesz neki, fene tudja...?
Hasonló a BitLocker is Linux alatt, mert én végigcsináltam vagy 3 féle leírás szerint, de nem sikerült hozzáférnem.

(#42876) King Unique válasza inf3rno (#42875) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha Linux topikban kérded, akkor adja magát pl. az Ext4. Vannak külső driverek, amikkel a Windows is tudja kezeli az ExtFs-t. Viszont a beépített LUKS meghajtótitkosítással már nem nem birkóznak meg. Hasonlóan a Windows gyári Bitlocker titkosítása sem igazán férhető hozzá Linux alatt. Én próbáltam többször is, vannak a neten leírások, de sehogy nem akart működni egyik sem... Ha titkosított partícióhoz akarsz mind2 rendszeren hozzáférni, akkor —► NTFS | Ext4 + VeraCrypt.
A Veracrypt Linuxra történő telepítéséhez van leírás a neten, legegyszerűbb terminálból: [link].

[ Szerkesztve ]

(#43022) King Unique válasza cigam (#43021) üzenetére


King Unique
titán

Külön-külön használhatsz a két rendszeren, amit akarsz. De, ha olyan titkosítás kell, ami átjárható a kettő között, akkor a helyi megoldások inkább kizárva. Linux alatt nekem még Bitlocker maghajtóhoz nem sikerült hozzáférnem, hiába vannak rá elvileg régebbi leírások a neten...[link], [link]. A LUKS által titkosított partíciók hozzáférése megint problémás, amit fentebb is tesztelgettem. Tehát marad a TrueCrypt fork, az új VeraCrypt.

Valamint Windows esetében a linkben is lévő 2 db ExtFS driver alapból nem tud LVM-et kezelni. Arra csak a fizetős verziók képesek, mint pl. a Paragon ExtFS for Windows Professional.

[ Szerkesztve ]

(#45926) King Unique válasza rii (#45925) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha úgy sem működik, akkor passzolom. Lehet az OS X alóli formázás kavar be, vagy szimplán csak elírtál / kihagytál valamit.
Hasonló ez kicsit, mint a BitLocker meghajtók kezelése Linux alatt. Hiába van a neten néhány leírás, hogy hogyan lehet hozzáférni, a gyakorlatban még nem sikerült összehoznom...

[ Szerkesztve ]

(#60089) King Unique válasza Drughi (#60087) üzenetére


King Unique
titán

Aztán az sem világos, hogy most a BitLocker esetleg bekavar-e. De azt nem említetted, hogy indul-e rendesen a Windows, vagy alapból mindig kulcsot kér a BitLocker. Volt aki online kulccsal oldott meg ilyen problémát.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.