Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Régen hallottam erről a márkáról, de most az egyik bolt oldalán láttam, hogy forgalmaznak ilyent.
Sajnos nekem volt szerencsém ilyen márkájú táphoz, még 5 éve egy 200W-os ATX-es példányhoz, ezért vannak vele kapcsolatban tapasztalataim.

Mindenkit szeretnék lebeszélni, aki ilyen vásárlását tervezi, mert nekem egy komplett gépet tett tönkre, kb. 150ezres kárt okozva.

A hibát egyértelműen túlfeszültség okozta, a gépben jópár IC szénné égett, kondik felpúposodtak, stb. A kertben baltával vertem szét a táp maradékát. Azóta Chiefteket használok, ezen többé nem spórolok. És még e mellé is vettem túlfeszvédő aljzatot, meg a gépbe a táp kimenetére (szekunder oldalra) túlfeszvédő áramkört.
Gondoltam leírom tapasztalataimat, hátha megment pár gépet. Én ráfáztam már, más ne tegye ezt.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Az Aqua árlistáján egyébként ''Stability Power'' néven szerepel. Kerüljétek!!!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) Gismo


Gismo
addikt

De a mostaniakban van mindenféle anyámkínnya védelem!
400-asokkal vkinek tapasztalattya?

(#4) slayer006 válasza Kriza (#1) üzenetére


slayer006
addikt

A kertben baltával vertem szét a táp maradékát.

Yikess !!!
:)) :))

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#5) Csaba_20_ válasza Gismo (#3) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Igen, mindig van valaki, aki hisz a csodákban. :R

(#6) Blackdeath válasza Csaba_20_ (#5) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

de sajna csodák nincsenek. :))

(#7) jakewyler válasza Kriza (#1) üzenetére


jakewyler
senior tag

nem is hallotam még ilyen tápról :F hála... :R

(#8) Gismo


Gismo
addikt

énis csak házat vennék tőlük ha vennék, de azér a tápra is rákérdek...

(#9) Kriza válasza Gismo (#3) üzenetére


Kriza
őstag

Nem kell hallgatni a szép szóra, de az okos más kárából tanul...

Az árából ítélve meg nem hiszem, hogy olyan sok jóság védelem van benne.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) Kriza válasza Gismo (#8) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, aki ilyen tápot gyárt, ott igen erősen kérdéses a ház minősége is. :(((

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Gismo válasza Kriza (#10) üzenetére


Gismo
addikt

Aham OK!

(#12) Egzee válasza Kriza (#10) üzenetére


Egzee
őstag

Egy házon nem lehet úgy elcsúszni mint egy tápon... de tény, hogy a legvékonyabb lemezből lehet, gyenge opciókkal és gyatra belső-hő keringéssel... Én már feláldoztam magam a Cooler Master oltárán! XD

(#13) Rover623 válasza Egzee (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Másfél év után hasznos tanács...:DD

primus inter pares

(#14) norbikaa


norbikaa
csendes tag

Nahát én vettem egy stability power(Linkworld) tápot és nem sok jót tapasztaltam AMD 6000+ - t és 9800 gtx-et nem bírta el egy 550 w-os stability power. Illetve elbírta, de piszkosul felforrósodott, úgy hogy a benne lévő műanyag vagy ragasztó vagy nem tudom mi, el kezdett olvadni és ráfolyt a ventire(onnan meg ha nem lett volna szerencsém tovább a videókártyára és nem tudom mennyire szereti a vga a forró műanyagot). Zúgott ropogott és melegedett ráadásul forrósodott. Tehát az ien tápokat kerülje mindenki. rádob az ember még egy kicsit és lehet kapni normálisat is.

(#15) Kriza válasza norbikaa (#14) üzenetére


Kriza
őstag

Ugye-ugye, ha előtte tájékozódtál volna. ;]
Ráadásul az "550W"-os Stability power hulladék jó ha a felét tudja, persze azt sem üzembiztosan.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#16) Aprósólyom válasza Kriza (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Helló helló! Most vettem egy félgépet olcsón, amihez kaptam egy tápot is. Linkword 300W a kicsike. Nem olvasni itt jót, ami furcsa mert jó nehéz táp. Más tápot nem szeretnék venni, max átteszem a másik minimál gépemből a 300W-os Deer (húúú ez sem nagy márka - bár már évek óta műxik - ) és használom azzal ha nem tanácsoljátok. Igazából nem lesz benne nagy fogyasztású alkatrész. ECS alaplap, 1200Duron, 256MB ram, 1 winyó, 1 rage 128Pro őskövület VGA és csókolom. Jó ha az összefogyasztás lesz 60-70Watt, akkor már avi-t tömörítek rajta... :DD Azért ennyit csak elbír már nem?

Jevons paradox

(#17) Kriza válasza Aprósólyom (#16) üzenetére


Kriza
őstag

Nem a fogyasztással van a gond, hanem azzal, hogy ha előbb-utóbb tönkremegy, akkor esetleg túlfeszültséget enged a gépedre, és hazavág benne még pár dolgot, esetleg - ahogyan én jártam - az egészet.
Oroszrulett, Te tudod, hogy mennyire szereted ezt a játékot. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#18) Aprósólyom válasza Kriza (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

De gondolom kisebb terhelésnél alacsonyabb a valószínűsége annak, hogy tönkre megy. Azért ha tudok olcsón szerezni házat+tápot lecserélem, addig meg szükség megoldás. Azt észrevettem, hogy a feszültségek nem annyira stailak mint a másik gépemnél.

Jevons paradox

(#19) AQUA Compute


AQUA Compute
csendes tag

Rengeteg Linkworld házat adunk el Linkworld (Fél éve Stability Power néven fut) tápegységgel. Az a helyzet, hogy a meghibásodási statisztikája semmivel sem rosszabb más gyártók termékeinél. És ezt nem önös érdekből írom, hanem a tisztánlátás kedvéért, nekünk mindegy melyik gyártó tápegységét adjuk el.
Sajnos a legdrágább termékek is meghibásodhatnak, és ami elromolhat az előbb utóbb el is romlik. Én személy szerint Chieftec tápegységgel jártam úgy, hogy egy hónapig volt rossz miatta gépem, ugyanis fel sem merült bennem, hogy egy Chieftec tápegység rossz lehet. Sorra cserélgettem az alaplapot és memóriát a gépemben míg végül kiderült, hogy a táp a bűnös. Ja, ahány alaplapot beletettem néhány nap múlva kinyírta.

************

[ Módosította: Racecam ]

(#21) Racecam válasza AQUA Compute (#19) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szakmai topicban nem reklámozunk!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#22) Kriza válasza AQUA Compute (#19) üzenetére


Kriza
őstag

Egy biztos: nekem hazarakta a komplett gépemet anno, szóval ha ingyen adnátok sem kellene.

Persze elfogadom, hogy a Chieftec is lehet hibás, hiszen ami elromolhat az el is romlik...

A minőségről meg tudod mi győzne meg: ha az itteni tápos guruk mondanák azt, hogy OK. Akkor sem venném, csak elfogadnám, hogy nagyot változott a Linkworld - Stability Power, vagy hívjuk ahogy akarjuk.

De ha gondolod linkelj pár képet a tápok belsejéről, had lássuk, hogy milyen minőségi alkatrészek vannak benne (kondik, szűrés, hűtőbordás, szellőzés, stb.)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

A fene egye meg nekem is ilyen tápom van..(SP 500W) És pont most vettem bele egy 4850-est.... :O :O Nekem ezt a számítógépes ismerősöm ajánlotta, tőle vettem..Szóval akkor most cserérhetem is ki? :(

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#24) Kriza válasza SpongyaBob (#23) üzenetére


Kriza
őstag

Ha tönkreteszi a géped a táp, vidd vissza a boltba ahol vetted, és pár kedves szó kíséretében kérd meg őket, hogy a táp által okozott kárt térítsék meg. Kíváncsi vagyok, mennyire vállalják be az egész gépet, de van egy tippem...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#25) Lacpac válasza Kriza (#24) üzenetére


Lacpac
őstag

Csak a tápra vonatkozik a garancia, azt amit visz magával, a vevő kénytelen benyelni :K

Rubbi
Szerintem cseréld le azt a tápot. Lehet bírja rendesen a géped, de ha elszáll, akkor viheti az egész cókmókot is.

Szerk:
Link
Szerintem innen nézhetsz is magadnak egy 400-as Deltát. 5500Ft +pk.

[ Szerkesztve ]

(#26) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Köszönöm szépen a válaszotokat, akartam is kérni, hogy tudtok-e valami minőségi tápot ajánlani...De ahogy elnézem ezek a tápok sem drágábbak mint pl az SP..Akkor miért olyan szar a Stability Power? Nincs benne védelem? :U Nekem elég lenne egy 400-450-es is csak minöségi(!) legyen... :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#27) mike5101


mike5101
csendes tag

ÜDV mindenkinek!

Tegnap megadta magát a 6 éves Codegen 300W tápom, ezért kirohantam venni egy újat.
4000 ft körül lőttem egy "csodálatos" Stability Powert, ami minden, csak nem jó.

Hamarabb melegszik, mint a régi, aida 64 szerint pedig sosem éri el a 12V-t, hanem 11600-11700 között mozog.

Lenne is pár hülye kérdésem.

- Létezik-e, hogy mióta beraktam az új tápot, a neten a videók és a már leszedett filmek is akadnak (mondjuk nem kap elég feszkót a proci???)

- Meddig lehet egy ilyen csodával kihúzni? (Nyilvánvaló, hogy kéne újat venni)

Legszívesebben visszavinném, ráfizetnék és vennék így egy drágábbat, de szerintem ezt nem engedik.

config amúgy (röhögni nem ér, netre és filmre van a gép) - 6 éves ASUS p4p 800x alaplap, valami régi ATI kártya, 1 dvd író, 2 vinyó, 2,4 GHZ celeron, 2gb ram.

(#28) Kriza válasza mike5101 (#27) üzenetére


Kriza
őstag

Nem az a baj, hogy a Te konfigodhoz olyan táp kellene, ami 5V-on izom, és nem 12V-on? A gyatrább tápoknál (sőt, néha még némely minőségi tápnál is) gondot okozhat a táp vezérlésének, ha nem olyan a terhelés eloszlása, mint ahogyan tervezték a tápot. Egy jó minőségű táp ezt nyilván lekezeli valahogy (pl. nem indul a gép), de egy ilyen gyatra vacak lehet, hogy szép csendben kivégzi a géped helyette.

Táphiba okozhat "érdekes" hibákat. Jellemzően inkább újraindulásokat, esetleg gyakori fagyásokat.

Az, hogy meddig bírja a géped, függ a hiba jellegétől. Keríts egy digitális multimétert, és mérd meg a táp feszültségét mondjuk az egyik molex csatin: a sárga és a fekete vezeték között 12V-ot kell mérned (max 5% eltérés lehet bármely irányba), a piros és a fekete vezeték között pedig 5V-ot (asszem itt is 5% a megengedett legnagyobb eltérés). Ha nagyobb értékeket mérsz bármely ágon, akkor az gond, mivel kinyírja a gépben a kondikat (elkezdenek púposodni), rosszabb esetben pedig eléghetnek / tönkremehetnek alkatrészek. Alacsonyabb feszültség instabilitást okozhat, ill. a vinyóknak nem jó.

Ha a feszültségekkel gond van, akkor szerintem visszaviheted nyugodtan, ha normális az eladó/szervizes, felfogja, hogy jogos a problémád (valószínűleg ismerik ezt a "Márkát", így nem éri meglepetésként őket).

Egyébként szerintem jobban jársz, ha a kiemelt tápos topikban is felteszed a kérdésed, ott nagy szakik vannak ám. ;)
(ezt a tápot ott sem ajánlja senki hozzáértő)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#29) TheDon


TheDon
csendes tag

Üdv! Én több mint 2éve használok egy StabilityPower 550w-os tápot és bár én se fűztem hozzá sok reményt, mégis működik úgy, h van hogy hetekig nem kapcsolom ki a gépet, a proci és a vga is húzva van, de a táp se nem zajos, se nem melegszik...ennek ellenére csak óvatosan ajánlanám azoknak akik olcsón akarnak tápot venni.

(#30) Kriza válasza TheDon (#29) üzenetére


Kriza
őstag

Gondolom ennek a hatalmas "márkának" is vannak kevésbé rossz sorozatai.
A gyenge tápnak a gyakori ki-bekapcsolgatás kimondottan nem tesz jót, mivel a bekapcsolás kritikus pillanat. Az én tápom is anno a bekapcsolás pillanatában pukkant el. Ha kevesebbet kapcsolod ki-be és ráadásul nem melegszik túlzottan az jó jel lehet. Azért persze belenéznék a gépbe, nem púposodnak-e az alaplapon a kondik vagy a tápban. Bár az én gépemnél sem voltak púpos kondik anno, csak egy hirtelen halál. :W

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#31) ingyom007


ingyom007
tag

nekem 3éve megy egy 450-es stability power aida szerint tökéletesen hozza a voltokat nem melegszik gyorsan és egy húzott amd 6000+ és egy 9600gt van rádugva 2 vinyóval 4 ventivel nem tudom hova sz*rozza mindenki...

(#32) Kriza válasza ingyom007 (#31) üzenetére


Kriza
őstag

Nekem is több mint 2 év használat után rakta haza a gépem. Előjel nem volt. Bekapcsoltam a gépet és recsegett-ropogott (ahogy égtek az IC-k, meg durrantak szét a kondik), és brutál műanyag szag volt. Akkor tudtam, hogy nagy gond van.
Az olcsó húsnak híg a leve alapján azzal van a baj, hogy az ilyen tápokban gyenge minőségű kondik, kispórolt szűrések és esetleg nulla, vagy csak minimális védelem van. Ettől még persze működik, hiszen nem adnák el, de sokkal nagyobb eséllyel lesz vele gond, mint egy minőségi tápnál.

Szóval neked 3 éve egyfolytában szerencséd van. :P ;)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#33) ingyom007 válasza Kriza (#32) üzenetére


ingyom007
tag

Hát akkor én egy szerencsés forma vagyok :D:D Tervezem már egy ideje nagyobb és jobb tápra váltást de hát az pénzbe kerül...

(#34) ingyom007 válasza ingyom007 (#33) üzenetére


ingyom007
tag

még mindig tökéletes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.