Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gsa-4040b v. pioneer dvr-106 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rusy


Rusy
tag

Szerintetek melyiket érdemesebb venni, miután közel 1 árban vannak. Nekem idáig csak LG CD íroim voltak, nagyon meg voltam velük elégedve, de most teljesen döntésképtelen vagyok.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#2) toeri válasza Rusy (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF A DVD-RAM lemez drága, tehát ha a dobozos verziót nézed, akkor a 4040B árában benne van egy elég drága lemez is... :DD ON

Üdv, toeri

(#3) Zsotie


Zsotie
tag

Ha a DVD-RAM-ot fogod használni akkor az LG.
Amúgy a Pio.
Nekem az LG van és a RAM miatt vettem. Ha nem lett volna rá szükségem,
akkor biztos a Pio-t választom, szerintem az egyik legjobb író.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#4) Crion


Crion
aktív tag

Csakis Pio...

(#5) neduddki válasza Rusy (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Auslandert keresd meg O ennke a nagy spilere, amugy a RAM miatt ide bentre en is az lg-nak szavak bizalmatalansagot:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) toeri válasza Crion (#4) üzenetére


toeri
aktív tag

Ha csakis akkor Plextor, de a Pio és az LG közül bármelyik.

Nekem pl. jelenleg az LG, pedig van két DVD olvasóm, ami Pio, van két HiFi-tornyom ami Pio; de pl. nem vennék Pio hangfalakat hozzájuk a jelenlegi kínálatból! :(

Üdv, toeri

(#7) vicces válasza Rusy (#1) üzenetére


vicces
addikt

nem is olyan rég készült itt a fórumon egy dvd-iro teszt. ott az LG elég szépen szerepelt, bár ebben a dvd-ram funkcio is szerepet játszik.
én ennek ellenére a pio-t választottam. sajnos.
a héten érkezik az LG-m. majd lehet akkor is visszairok. :)

:)

(#8) vicces


vicces
addikt

[L]http://static2.prohardver.hu/html/cddvd/dvdrw_shootout/dvdiro.xls[/L]

:)

(#9) blise


blise
tag

hello!

én egy szavazatot tennék a pio ra. a 6.0.0.23 as neroval már jól zárja a lemezeket is, más progival meg addig is jól csinálta. linux alatt is mükszik frankon :)
nagyon csendes (abszolut nincs hangja)
hirtelen ennyit mondanék

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#10) vicces válasza blise (#9) üzenetére


vicces
addikt

azt még nem irtátok, hogy van hozzá hackelt firmware, amivel már 12x-es sebességgel tud nyomtott lemezt olvasni, amig az LG csak asszem 6x-osan :)

:)

(#11) Rusy


Rusy
tag

Szeretném, ha valami konkrétumot is tudna valaki írni, mert nekem holnapig ell kell dönteni, melyiket akarom. Gondolok itt ilyenekre, hogy melyik mennyire háklis az alapanyagokra, az íróproggikra. Hallottam már olyat is, hogy az LG nem igazán akar rendesen írni a Néroval, csak a saját hozzáadott B's Gold 5-tel, főleg +-os nyersanyagokra. Viszont az a DVD-RAM nagyon jól hangzik.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#12) gattó


gattó
csendes tag

én speciel a nerot hasznalom az LG-hez és eddig semmi bajom nem volt vele, igaz még csak 1 hete van meg a cucc!
A +os lemezeket is faszán megírja, épp most írtam.
Eddig nekem bevált.

(#13) useless


useless
aktív tag

A TEAC már szóba sem jöhet :F

Pioneer az elektronikája, de állítólag gyorsabb és a CD-RW-knél már bizonyított szerintem...

-۞- -۞-

(#14) tibibi válasza Rusy (#11) üzenetére


tibibi
őstag

egy az lg-nek nero 6.0.0.15 még egy lemezt se rontott pedig princora írok :C

(#15) Rusy válasza gattó (#12) üzenetére


Rusy
tag

Hát a haver elrontott vele vagy 5 plusszos lemezt, igaz, hogy valami Packard Bell volt. Na így nem szeretnék járni, azért még nem 100 ft egy írható dvd. Lehet viszont hogy csak az LG háklis rá, erre sajna nincs semmi referenciám, igaz Pio nem fordult még elő a környezetemben. Viszont a DVD-RAM miatt nagyon gondolkozok rajta.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#16) FunFun válasza Rusy (#15) üzenetére


FunFun
csendes tag

Nem ismerem a Pioneer-t, de nekem az LG GSA-4040B-vel mar egy hete nincs semmi problemam az irassal.

Egyebkent az LG tenyleg elegge valogatos arra, hogy milyen tipusu lemezt hajlando jol megirni. Szerencsere ennek utana lehet nezni az interneten, es lehet hozza megfelelö lemezt venni.

(#17) Alan válasza Rusy (#15) üzenetére


Alan
aktív tag

Plusz egy szavazat az LG-re, és éppen a DVD-RAM miatt. Nagyon jó, hogy úgy kezelhető, mint egy (lassú) merevlemez, lehet rá másolgatni a fájlokat minden segédprogram nélkül (Windows XP alatt). Biztonsági másolatok tárolására ideális, főleg mivel az írás után automatikusan ellenőriz, így szinte biztos, hogy amit ráírtál, az jó is.

Nálam sincs vele semmi gond, sem DVD-RW, sem DVD+RW lemezekkel (mondjuk én gagyi Princo-t és társait nem veszek, szerintem inkább kerüljön többe, de legyen jó).

(#18) FunFun válasza Alan (#17) üzenetére


FunFun
csendes tag

Megjegyzem, a DVD-RAM (Gentoo-)Linux alatt is gond es
segedprogram nelkul ugyanugy hasznalhato mint egy vinyo.

(#19) FunFun válasza Alan (#17) üzenetére


FunFun
csendes tag

Egyebkent az interneten fellelheto informaciok alapjan a Primco eleg kompatiibilis az LG-vel. Jobb eredmenyeket produkal, mint sok markas termek, mint pl. a TDK. (Persze a Verbatim jobbnak bizonyult a Princonal.)

http://www.cdfreaks.com/article/126/5

A cikk egyebkent elegge eltanacsol az GSA 4040-tol, pont amiatt, hogy sok fajta lemezzel irasi gondjai vannak.

(#20) #57764352


#57764352
törölt tag

LG! 2 hete vettem és naon fasza!!
Ezt válaszd!!

(#21) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Amugy akik +/-os irót vettek azoktól kérdezném, milyen arányban irtak +os vagy -os lemezt?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#22) Efreet


Efreet
senior tag

még 1 szavazat LG-re, nekem nero 6.0.0.19el semmi gondom vele, RAM-kezelés nagyon pozitív archiválni, az írt korongok aránya pedig kb 30(-) és 10(+), RW-ből csak (-)os, de idáig nem volt gondom koronggal (a tdk-kat nem próbáltam :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#23) turho


turho
őstag

Most írtam egy TDK DVR-R-t, 4x-en, pazar jó lett.

(#24) Mazlee válasza Efreet (#22) üzenetére


Mazlee
aktív tag

és miért irtad azt a 10 +ost?

csak arra akarok kilikadni hogy mennyire van értelme +/-osat venni ha szvsz az egyik is elég.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#25) toeri válasza Mazlee (#24) üzenetére


toeri
aktív tag

Végül nálam is kiderült, hogy nem az volt a hiba oka.
Most 1ébként Eurodata /Sony-G04/ lemezeket használok, semmi gond velük.

Üdv, toeri

(#26) Alan válasza FunFun (#19) üzenetére


Alan
aktív tag

FunFun, köszönöm a hasznos infókat!

Az említett cikket elolvastam, de nem tudom reprodukálni a problémákat, amiket felvetettek. Persze nem is próbáltam ki annyiféle lemezt.

(#27) rzoli


rzoli
senior tag

Nekem kb másfél hónapja van LGm. Írtam vele mindent, +/- R/RW, RAM, ill. CD. Eddig még semmivel nem volt gondja, mindent csont nélkül írt.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#28) Auslander


Auslander
tag

LG

Több hónapja használom. Semmi gond.
sw: nero 6.0.0.23 (28-at még nem próbáltam)

Egyébként éredemes utánanézni, hogy hány topikon tárgyalnak pio problémát, és hányon lg-t :)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#29) Rusy


Rusy
tag

Köszönöm a segítséget, végülis LG lett, remélem jó lesz. Egyenlőre próbából egy minuszos primedisc Rw-t írtam, fasza lett.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#30) Efreet válasza Mazlee (#24) üzenetére


Efreet
senior tag

ismerősnek +os olvasója van, és neki.. elég az egyik persze, csak ki tudja melyik egyik :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gsa-4040b v. pioneer dvr-106 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.