Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gemini


gemini
aktív tag

Hali!

Most vettem egy LG 4081-es dvd írót és érdekelne, hogy melyek azok a lemezek amelyekkel semmiképp ne próbálkozzak.

THX

(#2) toeri válasza gemini (#1) üzenetére


toeri
aktív tag

Princo DVD-RW 1-2X speed. (Fehér alapon kék felirat.)
(Eddig minden mással ment, de a nagyon ócska 4X-esek csak 2X-esen.)

Amikkel tuti ment:
BENQ -R +RW 2/4X mindegyik amit próbáltam.
EuroData -R 4X
TDK -R 4X
Emtec -R 2X
Verbatim +R 2,4(?)X
Fuji -R/+R
Sky 4X
Fibra 4X

...fejből ennyi ment.

Üdv, toeri

(#3) Gamma


Gamma
tag

igaz nem annyira a topic-hoz tartozik, de ...

Nincs valakinek tapasztalata az LG-4040B iroval ??? (asszem ez a szama ....:)) )

Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

(#4) Gamma válasza Gamma (#3) üzenetére


Gamma
tag

ja vitom magam LG SGA-4040B :DD

Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

(#5) Perzsa válasza toeri (#2) üzenetére


Perzsa
tag

Nekem csak 2X ment a csillagos(barna-fehér) 4X Fibra lemezzel!!!

It isn't expression

(#6) toeri válasza Perzsa (#5) üzenetére


toeri
aktív tag

Nekem is, de az eredmény jó lett...
(Gagyi kategória.) :(

Üdv, toeri

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

NEC ND-2500 DVD Író -R/RW 8X/4X !! +R/RW 8X/4X !! DVD Írás/újraírás 30 960 Ft

TEAC DV-W58G DVD Író -R/RW 4X/2X +R/RW 8X/4X !! DVD Írás/újraírás 32 800 Ft

LG GSA-4081B DVD Író Dobozos -R/RW 4X/2X +R/RW 8X/4X !! DVD Írás/újraírás 34 960 Ft

+ ÁFA mindegyikhez. :(

Mégis melyiket vegyem?

(#8) Vitoo


Vitoo
csendes tag

Lg-t, mert nekem is olyan van és bent megtudjuk beszélni a gondokat, ha van. :)
Ja és mert nem OEM + kapsz hozzá egy DVD RAM-ot is...

(#9) toeri válasza jerry311 (#7) üzenetére


toeri
aktív tag

Vagy vedd az LG-t (kicsit olcsóbban), mert nekem is az van és jó, vagy vedd a NEC-t, mert az tud '-R'-t is 8X-osan, vagy vedd a TEAC-et, mert az egy megbízható jó márka. :))

Ha akarsz DVD-RAM-ot, akkor meg csak az LG-t vedd! :P
(Mióta ilyenem van az összes driver-eim, update-eim, service-pack-eim, stb. mind RAM-on vannak és már az újabbak letöltését is eleve oda irányítom, mert úgy is oda tenném őket. Így pl. folyamatosan a legújabb dolgok vannak a lemezen, míg régebben a driver-verziók nyomonkövetése /mi melyik lemezen van?/ gondot okozott. Most csak az okoz gondot, hogy a RAM lemezek olvasása nem eléggé elterjedt az olvasókban.) :(

Ui. Bár nemrég hallottam egy dobozos MSI-ről ami tudja és kapható is. (Van olyan Toshiba is ami tudja, de az nehezen beszerezhető...) :(((

Üdv, toeri

(#10) jerry311 válasza toeri (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

toshiba m1612-es tudja, gondolom az utódja a 1712-es is bárr abban nem vagyok biztos. A 1612-es viszont mindent visz, ilyenem van :DDD
Szóval LG-re van 2 szavazat, másik 2-re meg 1-1 :))

(#11) toeri válasza jerry311 (#10) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Ami Toshiba és a típusszáma 2-esre végződik az tudja a RAM-ot, de felénk az 1-esre végződőeket árulják sajna. Azok nem tudják. :( ON

Üdv, toeri

(#12) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nekem még nem rontott el princo 4*es lemezt! szerintem ár/teljesítményben yo!

(#13) jerry311 válasza qpakcovboy (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

princo lemezt 1999-ben vettem utoljára, szerencsére akkor is csak 10 db CD-t. Nem rontott el egyet sem az iro, de kb 1-1.5 évig tudtam róluk adatokat visszaolvasni. :(

(#14) Enemy válasza jerry311 (#13) üzenetére


Enemy
aktív tag

Azt hiszem az amit irtál régen volt.. A princot nem kellene ennyire leszólni...
Régen nekem az Asus Cd nem jőtt be.. 1 év után mind elromlott... 1 évig tökéletes volt.. mégsem szólom le..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#15) Enemy


Enemy
aktív tag

Lg -t vegyél... Jó! tuti.....

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#16) gemini válasza jerry311 (#7) üzenetére


gemini
aktív tag

Szerintem is LG. Ráadásul azt oemben már 35000 bruttoért is megkapod.

(#17) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

LG-t sokan szólják, pedig nekem csak lg-m volt eddig, és soha nem rontott, csak az én hibámból, volt eddig 2 LG cdíróm és most vettem egy DVD írót, És nagyon megvagyok vele elégedve, lassan be is hozza az árát:)
A princo lemezek is yok, de nem a régebbi fajták!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A mostani 4*-esen írhatóról beszélek, én azzal is megvagyok elégedve, eddig kb30-35 darabot írtam, nagyrészt filmet, de csak 2-őt rontott, azt is az én hibámból!!! Egyik sem akad, szemetel, asztali lejátszón szerintem olcsó és yo megoldás!

(#18) gemini válasza qpakcovboy (#17) üzenetére


gemini
aktív tag

csak kérdés hogy meddig lesz rajta a felírt film. Én már cd-k esetében befürödtem az olcso lemezekkel és dvd esetében egy kicsit több adatról van szo ha idővel nem olvassa semmi, még ha nem is használod.

(#19) qpakcovboy válasza gemini (#18) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Mivel a megírdt DVD-k nem nálam landoltak, ezért ha legalább 1 évig mennek akkor már megérte...
Ha érted mire gondolok...
Szóval szerintem ilyen szempontból a princo yo, aztán ki tudja, lehet ha normális körülmények között tárolja, akkor tovább is bírja a lemez.

(#20) gemini válasza qpakcovboy (#19) üzenetére


gemini
aktív tag

Asszem értem :)
Erre természetes jo lehet. Engem csak az keserít el hogy egyáltalán forgalomba kerülnek ilyen lemezek. Elég nagy gáz lenne ha a munkahelyemen kiirt adatok egy év múlva elvesznének és kezdhetném előről úgy hogy azt sem tudom hogyan nézett ki.
CD-k közül én a philips-el jártam így, de állítólag a DVD-i elég jók.

(#21) maniac válasza qpakcovboy (#19) üzenetére


maniac
senior tag

te mennyiert szerzed a lemezeket? kellene par dvd mert amit ajanlottak nekem gyereket az mar elmeletben nem foglaklozik ilyenekkel :/

(#22) jerry311 válasza Enemy (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

ha 1-1.5 éves (vagy öregebb) DVD-ket lehet olvasni, gyorsan, akadozás nélkül akkor jó. Mostanában azt, szokták válaszolni az ilyen kérdésekre, hogy: ''hát ezt még nem tudom''. :(

(#23) jerry311 válasza qpakcovboy (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Neem,nem érte meg ha olyan adatok vesznek el amik éppen fontosak. Ha a rambo 15. része elvész egy év után az nem érdekel. De ha rajzok, dokumentációk lesznek az enyészeté akkor baj van (lehet).

(#24) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Szerintem nem hiába szapulják a LG-ket, véleményem szerint a 4040b volt az első jó dobásuk. Egyébként a cd-olvasói álcázott turmixgépek voltak, az írók meg soha nem lopták be magukat a szívembe pontosságukkal. Én személy szerint szeretem, ha minden drive be tudja olvasni, amit írok. Ua, mint az MSI írók. Mondjuk a DVD íróira még nem hallottam egy rossz szót se, valszeg én is ilyet veszek a RAM kezelés miatt, rendszertelepítő lemeznek pont jó lesz egy. Egyébként szerintem is megéri márkás DVD-t venni, ment már tönkre gagyi írott cd-m, hálistennek csak zenével.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Engem is aggaszt, de nem értem hogy miért mehet tönkre a DVD???:F
Ha fénytől védem, és normális hőmérséklet és páratartalom (fiókom, monitor melett egy CD tatóban, szerintem semmi baja nem lehet...
6-8 éves audiócdket is visz a gép, sőt még az asztali DVD-lejácccó is.

(#26) toeri válasza qpakcovboy (#25) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Nézzél fotókat a NET-en, amik pár éves CD-k felületéről készültek. (Mindenféle nagyításokban.) Elég rettenetesek vannak közöttük... :( ON

Üdv, toeri

(#27) gemini


gemini
aktív tag

én anno philips cd-kel jártam így. Egyiket sem tudtam egy év után használni.
DVD-nél meg egy kicsit többet veszít az ember ha rossz a lemez.
Eddig nekem csak cd íróim voltak. A több mint három éves 12x-es LG még most is szépen írja a lemezeket és minden lejátszó olvassa. Nem szabad arról sem megfeledkezni, hogy 24x-nél gyorsabban nem érdemes megírni őket. Ez a DVD-re is érvényes. Sokkal nagyobb a hibalehetőség gyors írásnál. Az új cd íróm sem rontott még pedig az is LG. A DVD írót azért nem említem mert még csak 8 lemezt írtam meg vele. Azokat nem rontotta el, de ebből még nem lehet igazán következtetéseket levonni.

(#28) vati


vati
senior tag

Én is ilyen írót vettem.

Egy bajom van vele: mind a hozzá adott DVD-RAM lemezt, mind a Sky márkájú DVDR-RW diszkeket csak 1x sebességgel hajlandó írni a Nero 6.3...:(((
DVD+/-R lemezt még nem próbáltam vele, annyira új.

Ez normális???

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#29) vati válasza vati (#28) üzenetére


vati
senior tag

DVDR-RW
helyett
DVD-RW

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#30) gyozke


gyozke
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kerdesem. Van egy Amerikabol kapott eredeti DVD filmunk, egyik baratunk kuldte. Le tudja jatszani ez az iro ezt a filmet? Mert ha jol tudom, akkor Amerika 1-es regiokodu, mi pedig 2-esek vagyunk.

(#31) axis


axis
csendes tag

HI!

Vettem egy LG GSA-4081b DVD írót. Az a gondom vele, hogy a SKY 4x lemezt(eddig még csak ezzel a lemezzel próbáltam) csak 2x-esen írja:
MIÉRT NEM ÍRJA 4x-eresen?
Tudna valaki segíteni?

(#32) Ekváádor válasza axis (#31) üzenetére


Ekváádor
őstag

Mert ő így gondolja...

Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos De Ecuador!

(#33) axis válasza axis (#31) üzenetére


axis
csendes tag

Kösz, de mégis nincs valami 5leted?
Már több író progival is próbáltam

(#34) Jano


Jano
senior tag

Egyébként én is ilyen DVD írót veszek lehet úgyhogy véleményekre lennék kíváncsi. (Audio CD, DVD Grabbelés, Audio CD, DVD Film írás, megírt CD/DVD minősége stb.)

A tudás érték!!!

(#35) York


York
tag

Tudja valaki pana dvd lejatszok, milyen formatumban jatszanak le filmet DVD-RAM-rol?

Infokat elore is koszi.

(#36) toeri válasza axis (#33) üzenetére


toeri
aktív tag

Hiába, ha a drive nem ismeri...

Üdv, toeri

(#37) Ultravox


Ultravox
csendes tag

Van nekem egy 4081b OEM. Na itt kezdődik a gond.
Nincs hozzá XP-hez DVD-RAM driver-em. Elküldené valaki akinek ugyanez van de dobozost vett? Köszi

(#38) ayla01


ayla01
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Olyan érzésem van, mintha az MSI 645E Max-U alaplapom nem szeretné az LG GSA4081B dvd írómat.
IDE1: vinyó master, slave: nincs.
IDE2: DVD-író master, slave: nincs.
IDE kábeklekkel nincs probléma.
Probléma: winchestert leformáztam, újratelepítettem az XP-t(SP1), felraktam a drivereket, majd a Nero 6.3.0.2-t (semmi más progi nem volt fenn). Ezután szetettem volna DVD-R-re adatokat írni, de nem ment, szintúgy CD-R-re sem, viszont a DVD+RW-re minden gond nélkül.
Ezután egyik haveromnál próbáltuk ki az írót, ahol minden problémamentesn működött.
Ezután irány az MSI honlapja, ahonnan letöltöttem egy SISIDE programot, majd teszt a Nero CD/DVD Speed progijával. Eredmény: mind DVD-nél, mind CD-nél 80-90%-os procihasználat(1,7Mhz Celeron), akadozó adatátvitel. Ha mást próbálok közben csinálni a gépen, a teszt hibaüzenettel véget ér, lefagy az XP. Tehát nem tudok vele még mindig írni.
Én már kifogytam az ötletekből, remélem valakinek még van a probléma megoldására.

Köszi!!

Attila

(#39) toeri válasza ayla01 (#38) üzenetére


toeri
aktív tag

1, Tedd át a Primary-Slave helyre.
2, Ellenőrizd, hogy az XP UDMA-val használja-e?

Üdv, toeri

(#40) Auslander válasza Ultravox (#37) üzenetére


Auslander
tag

Nekem csak a 4040-é van meg, de szerintem a 4081-é is ugyan ez lehet.
Bővebben: link
Szerintem menni fog...

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#41) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

nekem is lg gsa 4040B van dobozos. B's recorder gold5 dvd iró progit adtak hozzá.

Van akinek B's recoder gold7 van hozzá? és ez mennyiben különbözik az 5östöl?

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#42) ayla01 válasza toeri (#39) üzenetére


ayla01
csendes tag


Megpróbáltam úgy is, de nem lett jobb. De majd még próbálkozom valamivel...

Attila

(#43) gemini válasza agrarfiatal (#41) üzenetére


gemini
aktív tag

mekem oem van. nem tudnád vhova felrakni azt a progit? kiváncsi lennék rá hogy mire képes.

(#44) janati


janati
őstag

Hali!

Most tervezek venni egy 4081B OEM írót.
A kérdéseim:

- Tud 1x-esen írni DVD-Video lemezt?? Én csak 2x-ről olvastam.
- A 2x-esen megírt DVD-Video lemezt játszák az asztali lejátszók?
- A Traxdata lemezeket szereti a drive?
- Mennyire válogatós a lemezek terén?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#45) janati


janati
őstag

up

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#46) Auslander válasza janati (#44) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

Nem kell nagyon aggódni az asztali lejátszók miatt. Többnyire nem fáj nekik a 4x-es írás sem. Legalább is nekem ezek a tapasztalataim. (No persze nem tudni mi újság a régi készülékekkel...)

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#47) janati válasza Auslander (#46) üzenetére


janati
őstag

A Yamada 5520 biztos megeszi..nem?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#48) janati válasza janati (#44) üzenetére


janati
őstag

A másik 3 kérdésre UP...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#49) janati válasza janati (#48) üzenetére


janati
őstag

up

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#50) CyS


CyS
csendes tag

Nekem az a gondom ezzel az íróval, hogy Nero 6.3.0.3-mal nem tudok audió CD-t egyszeresen írni vele. A felajánlott lehetőségek a 4-8-16-24x, amit viszont a régi CD lejátszóm nem szeret. Valami ötlet?
CyS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.