Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg-gsa 4167b

Hozzászólások

(#1) KEViN007


KEViN007
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egy ideje már megvan az író (2-3 hónapja), és furcsa módon néha ''rosszul'' is írta meg a DVD-ket. Azért tettem záróljelbe, mert nem a szokványos CD/DVD írási hibát csinál. A lemezt megírja rendesen, minden hibaüzenet nélkül, de ha bepipálom az összállítás ellenőrzése részt, akkor többnyire azt írja ki ellenőrzés során, hogy A felírt adat nem egyezik meg a forrással... Ez akkor látszódik igazán, ha rar fájlokat írok ki, mert akkor crc hibával nem csomagolja ki, de egyéb telepítők is csináltak már furcsaságokat emiatt. Van 5let? Köszi!

[Szerkesztve]

(#2) PPeter válasza KEViN007 (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Az ilyen jellegű problémák nem az író hibájára utalnak, hanem a konfiguráció egyéb probléméira. Ha magával az írással (íróval, lemezzel, helytelenül megválasztott írási sebességgel) lenne baj, akkor a megírt lemez nehezen olvasható, vagy akár teljesen olvashatatlan szektorokat tartalmazna, de ha a lemez olvasható, csak éppen korrupt, a forrással nem megegyező adatok kerültek ki rá, akkor ott a a gépben kell keresni a hibát. Jellemzően a tuningolt gépek processzorai, illetve gyengélkedő memóriamodulok okozhatnak ilyen bajt, de ritka esetekben az alaplapi ATA/IDE vezérlő hibájára, vagy a kábel típusához képest túl magas adatátviteli módra is visszavezethető a probléma. 99%, hogy memóriahiba.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) KEViN007


KEViN007
tag

Akkor lehetséges, hogy az IDE kábel lesz a baj, mert 133-mas van benne, de lefuttatok egy memória tesztet is... Köszi az infót!

(#4) PPeter válasza KEViN007 (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Memóriteszt csak akkor ér valamit, ha valamilyen alacsony szintű (DOS alatt futó) normális tesztprogramot használsz. Windows alatt árulkodóbb lehet, ha megfogsz több gigabájtnyi anyagot a merevlemezeden és megpróbálod egy nagy csomagolt állományba tömöríteni, majd a kapott fájlt kicsomagolni - ha a memória gyengélkedik, akkor ezen is ki szokott bukni a dolog.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) KEViN007 válasza PPeter (#4) üzenetére


KEViN007
tag

Megpróbálom akkor a tömörítéses módszert is, de utána lefuttatom a memtest86 nevű progit is, ahogy elnézem az DOS-os, lemezről kell bootoltatni...

(#6) PPeter válasza KEViN007 (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, az jó lesz, de na sajnáld az időt a tesztelésre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) KEViN007


KEViN007
tag

Megcsináltam a tömörítéses dolgot amit mondtál, azzal nem volt gond, a memória tesztet még nem, úgyvoltam vele először kipróbálom a kábel cserét. Valószínű, hogy az IDE kábellel volt gondja, kicseréltem most jó... Köszi a segítséget, ha esetleg visszatétérne a gond majd írok... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg-gsa 4167b
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.