Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Sziasztok.

Arról lenne szó, hogy van nekem egy otthon, meg egy üzleti levelesládám. Az otthonira, amivel simán emailozok, azokra az Outlook van rápattintva. Az tölti le a levelek, majd törli is rendesen, ahogyan kell...

Viszont van nekem egy üzleti mail-om is, aminél több dolgot is teljesítenem kellene. Szóval. Kellene nekem az Outlookon felül egy különálló levélkezelő progi (mint az Outlook), amelyik nem akar össze sem az Outlook-al, sem semmi más progival és az elmentett levelek biztonsági okogból szépen és egyértelműen elmenthetők (nem mint, az Outlook világvégi mappái). És legeslegfontosabb dolog: NEM törli ki a levelek a potaládából!!!! És lehetőleg a postaládában fellelhető mappaszerkezetet ugyanúgy lementi a gépemre és bele a leveleket, mint ahogy a postaládában van (tehát csinál töröl, kimen, cégtől, cégnek, innen meg onnan mappákat)

Nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
Ha még magyar nyelvű is, akkor kész extázis lenne ;]
Thx

Where you go how is up to you

(#2) kBagyula


kBagyula
senior tag

Szia!

Próbáld ki a The Bat nevű szoftvert. Bővebben: link
Tud magyarul, elkülöníthetőek benne a különböző felhasználói profilok... stb. 3 éve használom.

Üdv,
kBagyula

(#3) pubwart válasza kBagyula (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

De ugyanúgy fent tudja hagyni fent a NETen a leveleket, meg ugyanolyan szerkezetben ment le mindent, mint ahogy fent van a WEBes felületen?

Where you go how is up to you

(#4) kBagyula válasza pubwart (#3) üzenetére


kBagyula
senior tag

Persze, csak nem kell bepipálni a levélkezelésben a ''törölje a leveleket a szerverről'' rádiógombot. Külön meglehet azt is adni, hogy meddig hagyja fenn a bejövő leveleket a szerveren. Meg vannak egyéb okosságok is benne.
A megjelenítés lehet olyan mint az outlookban (html), és lehet egyszerű text is. Van egy egyszerű spamszűrője, belövöd a szabályokat azt kész is. Tud magyarul is, hozzáadhatsz több accountot is...
Mi kell még ettől több?

kBagyula

(#5) pubwart válasza kBagyula (#4) üzenetére


pubwart
aktív tag

A Profi vagy a sima verziót ajánlod?

Where you go how is up to you

(#6) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Mozilla Thunderbird? SZVSZ a célnak ez is tök megfelel...

Ráadásul ingyévan.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#7) VladimirR válasza pubwart (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: milyen menyisegu levelrol lenne szo? mert ms outlook tud egyesevel is menteni (txt-be, meg 1-2 sajat formatumba is), s akkor oda teszi, ahova Te akarod, de ezt neked kell elvegezned kezzel (megeshet, hogy akar scriptelni is lehet)
2: ms outlook tud olyat is, hogy nem torli a leveleket -- ezt az account beallitasain belul a more settings-nel az advanced fulon lehet (leave a copy of messages on the server)

(#8) pubwart válasza VladimirR (#7) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nem akarom ebbe az Outlookot belekeverni.

Ez a Tunderbird jónak tűnik, csak nem találom a beállítás, amivel fenthagyja a másolatot a szerveren

Where you go how is up to you

(#9) Jam-Master J válasza pubwart (#8) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Pedig van olyan beállítás, otthon megnézem majd, hogy hol (ha addig nem lesz meg).

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#10) pubwart válasza Jam-Master J (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

Jó, csak nem találom

Where you go how is up to you

(#11) Sil válasza pubwart (#8) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Postafiókok beállításai / a megfelelő postafióknál Kiszolgáló beállításai / Üzenetek megtartása a kiszolgálón

(#12) pubwart válasza Sil (#11) üzenetére


pubwart
aktív tag

Meglett. A bajom még mindig adott, mert eddig a cuccost már fent hagyja a szerveren, a leveleket, de csak a beérkező mappát szedi le nekem.
Csak nekem az is kellene, hogy a többi mappában lévőket is le kellene szednie. (elküldött, piszozatok)
Ezt a beállítást merre találom?

Where you go how is up to you

(#13) pubwart


pubwart
aktív tag

új kérdés: Visszatölteni a szerverre hogyan lehet levelet?

Where you go how is up to you

(#14) shev7 válasza pubwart (#12) üzenetére


shev7
veterán

hát nemtom, de ingyenes progik között ilyennel még nem találkoztam.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#15) pubwart válasza shev7 (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nem értem mi abba az olyan nagy cucc... :Y

Where you go how is up to you

(#16) pubwart válasza shev7 (#14) üzenetére


pubwart
aktív tag

A Sent mappámban van 450 mail, azt jó lenne nem egyenként leszedni

Where you go how is up to you

(#17) Sipi


Sipi
addikt

Tökmindegy, mit használsz, mert amíg POP3-mal kezeled a leveleidet, ezt egyik sem fogja tudni. POP3 esetén maga a protokoll korlátozott, csak annyit tud, hogy a szerinte újnak megjelölt leveleket/fejléceket letöltse, opcionálisan letörölve a szerverről.

Ahhoz, amit Te akarsz, IMAP-ként kell beállítanod az adott levelezési fiókot.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#18) pubwart válasza Sipi (#17) üzenetére


pubwart
aktív tag

és azt hogyan?

Where you go how is up to you

(#19) pubwart válasza Sipi (#17) üzenetére


pubwart
aktív tag

De most nézem, hogy az IMAP, meg kapásból töröl mindent

Where you go how is up to you

(#20) Sipi válasza pubwart (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Az akármilyen levelezőprogramban, amikor a fiókot definiálod, nem POP3-t választasz, hanem IMAP-et. :)
De sajnos nem minden szolgáltató támogatja. Ahogy értelmeztem, Neked most a szolgáltatód szerverén vannak fent a levelek.
Ha csak POP3-t támogat, akkor sajnos nem marad más, mint a gépeden létrehozod a könyvtárstruktúrát, majd egyesével átmentegeted...

Ha IMAP fiókot hozol létre, akkor nem letöltöd a levelet, hanem a szolgáltató levelezőszerverén úgy böngészheted a leveleidet, illetve ottani mappáidat, mintha a saját gépeden lennél. De fizikailag NEM a gépeden van. Viszont sima másolással átrakhatod a saját gépeden bárhová, akár mappástul.

Az IMAP tutira nem töröl mindent, sőt, semmit, mert mint írtam, ez csak annyit csinál, hogy böngészni tudod az ottani levelesmappákat. Ha Te törlöd, akkor törlődik.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) pubwart válasza Sipi (#20) üzenetére


pubwart
aktív tag

Téma az az, hogy nekem egy Yahoo-s címem van.
Amin az üzleti dolgok mennek.
És nekem az kellene, hogy a levelezés meglegyen ugyanúgy a NETen is, meg a gépemen is az összes levelem

500 - 500 levelem van fent rajta.

célom az, hogy itthon minden meglegyen biztonságképp. Ha munkába megyek, akkor ott is ugyanúgy meglegyen a webes felületen a dolog, mint mikor én itthon letöltöm. Ezért lenne jó, hogyha nem törölné le a cuccost a NETről. És itthon sokkal nyugodtabban tudnék olvasgatni benti dolgokat. Hogyha meg bemegyek munkába, akkor a frissen kapott levelek, ugyanúgy legyenek frissek a wes felületen, méghogyha el is olvastam előtte.

Ez az IMAPos dolog nem is lenne rossz. Yahoo-nak IMAP címe van?
Mert hogyha így vizulásian fent van minden, az okés, elmenteni eltudom onnan már...

Where you go how is up to you

(#22) pubwart válasza pubwart (#13) üzenetére


pubwart
aktív tag

#13 :F

Where you go how is up to you

(#23) Sipi válasza pubwart (#21) üzenetére


Sipi
addikt

Na, amit akarsz, arra való az IMAP.
Tudtommal minden levelezőprogram ismeri.

De hogy a yahoo ismeri-e? Bár könnyen kipróbálhatod, mert valószínűleg az eddigi POP3-as gépnevet kell megadnod.
Pl. eddig POP3 accountot állítottál be a mail.yahoo.com-ra, username és passworddel.
Akkor most ugyanezeket add meg, de IMAP-típusú accountként.
Ha tud kapcsolódni, szuper. Ha nem, a Yahoo nem támogat IMAP-elérést.

Vagy nézd meg a Yahoo oldalán, támogatja-e.

Ha minden megy, akkor annyi lesz, hogy két mappastruktúrád lesz, az egyik a Yahoo, a másik a lokális mappáid. És annyi, hogy a Yahoo Inbox mappájából átmented a levelet a lokális Inboxba, így mindkét helyen meglesz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) Sipi válasza pubwart (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Mint írtam, POP3-mal sehogy.
IMAP-pal pedig, mint írtam, olyan, mintha egy lokális winchesteren dolgoznál, vagyis ide-oda tudsz másolgatni a mappáid között, attól függetlenül, hogy az a Yahoo-n vagy a saját vinyódon van-e.
Persze, a Yahoo-ra kissé lassabban fog másolni, mint a vinyódra. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#25) Sipi


Sipi
addikt

Ja, egyébként minek akarsz a Yahoo-hoz egy önálló klienst? Ha egyszer hordozni akarod, nem az a legegyszerűbb, hogy a webes felületen böngészed?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#26) pubwart válasza Sipi (#24) üzenetére


pubwart
aktív tag

jó cask a csajom mail ládáján tesztelek és véletlen letöröltem a szerverről a leveleit :)) azt kéne visszapakolnom

Where you go how is up to you

(#27) pubwart válasza Sipi (#25) üzenetére


pubwart
aktív tag

bonyolult

Where you go how is up to you

(#28) pubwart válasza Sipi (#24) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nem nagyon akar működni imapon keresztül

Where you go how is up to you

(#29) pubwart


pubwart
aktív tag

mi a pop3 címe a yahoonak?

Where you go how is up to you

(#30) pubwart


pubwart
aktív tag

Hogy tudnám a már szerverről letöltött leveleket visszatölteni a szerverre, hogy a webes felületre visszamenyjen?

Where you go how is up to you

(#31) Jim Tonic válasza pubwart (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez alapján a topiknak valjmi kevés köze van a leveleőrendszer témához. Csak egy szoftvert keresel. Arra meg: Bővebben: link

Kicst olyan, mintha dobozban laknál.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.