Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csokika


Csokika
tag

Sziasztok!

haberom letörte Tualatin cerkájának két lábát. Először elferdítette, majd ki akarta egyenesíteni, na ekkor letörlt.
A két láb megvan, vissza lehet-e forrasztani?

(#2) Dilikutya válasza Csokika (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát ez szar ügy...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) L3zl13 válasza Csokika (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fizesse ki, ha elb@szta!

[Mod]: Félreolvastam. Azt hittem a te procid lábát törte le....

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#4) ollie válasza Csokika (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem, de pár ezer Ft-be kerülhet manapság egy ilyen cerka használtan.

***

(#5) Esmein válasza Csokika (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

javaslatom. 2 lábat tekerd a tetejénél körbe néhányszor rézhuzallal, pl egy fejhallgató zsinórjából, aztán tedd a socketbe. Majd rá a proci és jó erősen szoruló cooler.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Csokika


Csokika
tag

Na és meg lehet forrasztani?

(#7) HM21 válasza Csokika (#1) üzenetére


HM21
tag

Egy régebbi topicban olvastam valahol, hogy egy srácnak egy órás forrasztotta vissza a letört procilábat.

Sajnos nem tom hogy melyik topic volt, így linket nem tudok adni, de azért remélem segítettem valamennyit...

ÜDV : HM21

(#8) L3zl13 válasza Esmein (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ööööö, ez nekem valahogy nem tünik túl üzembiztosnak...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) bogingrol válasza Csokika (#1) üzenetére


bogingrol
aktív tag

kiprobaltad mar hogy mukodik e?tom nagyon brutalisan hangzik, de kisteso gepebe egy olyan amd volt (gyuron) aminek egy kicsi a srkaval es egy labbal egyutt tort ki.poenbol kiborobaltam hogy jo e meg valamire,mert igy kaptam ingert.oszt ment.mondjuk ez rulez es hiszi aki akarja.en sem hinnem ha nem lattam volna, de nem igazan szokasom mellebeszelni...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#10) Esmein válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

talán nem is az. Valami puha fémmel kell kibélelni a vájatot a letörött lábnál a láb felett aztán erősen rászorítani a procit. Bár az órásos forrasztás jó ötlet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Csokika válasza bogingrol (#9) üzenetére


Csokika
tag

Igen kipróbáltam, sípol mint a sziréna!

(#12) Esmein válasza bogingrol (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

sok láb ugyanazt csinálja. Pl van a procin vagy 100-100 Vcore meg Vgnd láb. Emiatt lehet hogy a letört láb nem sokat számít.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) DukeFX


DukeFX
tag

ez tényleg sz@r ügy. :)

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#14) Csokika


Csokika
tag

Különben azért törte le, mert valami a boltban ahol anno vette, valami állatt rózsaszín ragaccsal ragasztotta rá a hűtőt... (na az meg ragadt rendsesen)

(#15) ollie válasza Csokika (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez valszeg a hűtőn rajta volt alapból, sajna vannak olyan hűtőpaszták, melyek nem nagyon akarják elengedni a procit.

***

(#16) micro válasza DukeFX (#13) üzenetére


micro
addikt

Sánta proci... :))

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#17) Jester.c válasza Csokika (#1) üzenetére


Jester.c
aktív tag

go to finomműszerész (órás, elektrotechnikus stb) nekem anno egy kb 1mm x 2mm-es valamit forrasztottak vissza egy pII procira.

jesterc.hu

(#18) Csokika


Csokika
tag

Akkor délután elvisezm, hátha lesz csoda!

(#19) Fade_Away válasza Csokika (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

órás vagy elcoteqes haver vagy ilyesmi biztos visszatudja forrasztatni.
egyébként imho lehet tényleg egyszerübb venni egy újat....

(#20) wnix válasza Csokika (#11) üzenetére


wnix
senior tag

ha elmondanád melyik láb tört le, mert talán javítóezüsttel meg lehetne javítani, de csak ha nem túl sok áram folyik rajta keresztül.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#21) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Egy jo pakaval meg lehet szepen forrasztani.
Ha csak az a baja...

Il Padrone

(#22) Esmein válasza wnix (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem folyik sok rajta. Miért ? Mert amin sok folyik az a Vcore meg a Vgnd láb, és azokon keresztül is kb 50w/100 teljesítményt vesz fel. De ez nem olyan láb, mert nem indul nélküle a proci -> valamilyen státusz láb lehet. Tehát csak egy minimális áram és kb 2v van rajta.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) wnix válasza Esmein (#22) üzenetére


wnix
senior tag

csak azért írtam, mert 50W az már elég rendesen tud melegíteni, és ugye a socket az műanyagból szokott lenni. (nehogy leégjen az egész gép....)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#24) Csokika


Csokika
tag

Szóval hogy melyik láb:

ha a procit a lábak felöli oldalon szemügyre vesszük, akkor a négy sarka közül 2 derékszöget, 2 pedig egy derékszög metszését zárja be!
Bővebben: link
Nos az ábrát segítségül véve és a procit tanulmányozva, megállapítható hogy a jobb alsó sarok (metszett derékszög) 3 tüskéje közül a szélső kettő tört le!

(#25) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Az egységesség megôrzése érdekében javaslom a többi láb eltávolítását.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#26) Panther válasza p a s s e r (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és akkor meg LGA-kompatibilis lesz :D

Egyébként szerintem is meg kéne hogy lehessen forrasztani.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) zLegolas


zLegolas
őstag

Különben azért törte le, mert valami a boltban ahol anno vette, valami állatt rózsaszín ragaccsal ragasztotta rá a hűtőt... (na az meg ragadt rendsesen

Na nemán, hogy a lábakra volt téve a hűtő meg a ragacs... volt ott erőltetés meg balf.ság bőven!


Egy jo pakaval meg lehet szepen forrasztani. Ha csak az a baja

Marhára kétlem, hogy lágyforrasztással (ón) a kb 1/4 négyzetmilliméteren (de inkább kevesebben) akárki is ilyent tudna csinálni, már csak a mechanikai szilárdság miatt sem. Nap mint nap ilyesmit csinálok, spéci páka, mikroszkóp, ilyesmi, van tapasztalatom, ezért mondom. Lehet vitatkozni.
Keményforrasztás meg ugye lánggal...áááá

Szal felejtős -> gajdesz!

Mindenesetre ez tanulópénz a ''haver''-nak :U

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#28) Jester.c válasza zLegolas (#27) üzenetére


Jester.c
aktív tag

nem durungpákával forasszák az ijet. szerinted az ic-ket meg a slotokat az alaplapra sajtolják, vagy teknokolozzák? Biza azt is forrasztják, ha hiszed ha nem.
és van olyat is amit kézzel.

jesterc.hu

(#29) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nos, sztem megpróbálni meg lehet, max nem sikerül... de rosszabb már nem lesz. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) bibimad válasza Jester.c (#28) üzenetére


bibimad
aktív tag

Bocs az off-ért,de megvan még a kis hibás p4-es lapod?

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#31) Asusfan válasza Csokika (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ismerős:DDD

(#32) aurum válasza Csokika (#1) üzenetére


aurum
senior tag

ja vissza lehet forrasztani, de ne a haverod forrassza mert nem lehet tul nagy kezugyessege a fentiek alapjan :DD

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#33) Csokika válasza aurum (#32) üzenetére


Csokika
tag

Nos voltam egy órásnál.
Holnap estére kész lesz! Kíváncsi leszek az eredményre.
Amúgy szerintem nem az ő hibája, hanem azé aki ragasztót használt a borda feltételére.
Tudniillik, ő mindent úgy csinált ahogyan kell.
Borda két füle kiakaszt, majd (elvileg borda leemel), proci rögzítő kar fel, és kinnt is van a proci.
Arról ő nem tehet, hogy a borda levételéve együtt kijött az egész proci, kicsi procirögzítőkar felengedése nélkül! persze látta hogy jön az egész, de mit csináljon? nyomja vissza oda, ahová nem lehet, mert a rögzítőkar nem engedi? vagy mit?
amúgy nekem is tök forróra kellett melegítenem a bordát hogy le tudjam venni!

(#34) dabadab válasza Esmein (#12) üzenetére


dabadab
titán

Es gondolod, hogy csak viccbol vannak ott azok a labak? Egy-ketto letorik, fel se tunik senkinek :)

DRM is theft

(#35) Esmein válasza Panther (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

''Beszélj már meg tanulni :D ''
No offense ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#36) L3zl13 válasza dabadab (#34) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze, eleve azért van 100, hogy ha pár letörik, akkor legyen tartalék. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#37) Esmein válasza dabadab (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én drótoztam már athlon xp-t szorzó fesz és fsb állítás céljából és majdnemhogy vakon megcsinálnám akár megint. Szal ott majdnem minden 2. láb vagy gnd vagy Vcore. Ezeken veszi a teljesítményt. Az hogy nem 100 csak 98-99 lábon veszi fel az 50w-ot nagyságrendileg mindegy. Ha gondolod előveszek egy láblistát palominohoz és leszigetelek egy lábat. vagy 2-t. Menni fog. Csak jót kell kilőni ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) dabadab válasza Esmein (#37) üzenetére


dabadab
titán

Ha van hozza kedved, akkor erdekelne az eredmeny.

DRM is theft

(#39) Il Padrone válasza zLegolas (#27) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Nem kell tulmisztifikalni.
SMD-nel nem nehezebb megforrasztani.
Ha meg nap mint nap csinalod, akkor tudod.

Mondjuk nem olyannak kell megcsinalni, aki most latott eleteben eloszor pakat...
Jo helyen van az orasnál.......

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#40) zLegolas válasza Jester.c (#28) üzenetére


zLegolas
őstag

Ja.

Nézz utána: aluminiumhuzalos bondolás, flip-chip technológia (na így csinálják a chipeket az alaplapra rája), hullámforrasztás.

Én meg ilyesmikkel foglakozom a cégnél. Úgyhogy tudok ezt-azt a forrasztásról. Meg az alkatrészbeültetésről. Meg ilyesmiről.

De mindegy. Te bizosan jobban tudod.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#41) V.ki


V.ki
aktív tag

Azt a procit b@szhatod!Pittyereghetsz utána...
V.ki (#41) válasza Esmein (#5) üzenetére:Na és a sztatikus villany???Kinyírod vele a procit! :( :o :U

[Szerkesztve]

(#42) mefistofeles válasza Csokika (#33) üzenetére

Te Csokika!
Ha úgy történt minden ahogy leírtad akkor a proci foglalat is szar!!!!
Egy lezárt foglalatból nehogymá ki tudd húzni a procit!!!!!
(etyépként még így sem értem. A foglalatból csak a proci síkjára merőlegesen tudod kivenni a procit, a lábak egyforma hosszúak, hogy a rákba törik le két láb?már megbocs de nagy b****szság kell hozzá!)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#43) GP-Sz válasza mefistofeles (#42) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Bármit ki lehet húzni bárhonnan, csak elég nagy erő kell hozzá :) Itt szúrták el: ahol ilyen apró dolgok vannak, ott semmihez nem kell nagy erőt kifejteni, mert valahol hiba van. Meg is lett az eredménye.

(#44) shtml válasza Csokika (#33) üzenetére


shtml
őstag

Nem kell ahhoz ragasztó, hogy efféle baleset előforduljon. Ha a szilikonpaszta jól van felvíve, akkor a bordát csak oldalirányú csúsztatással lehet leszedni a processzorról. Mert hát ugye a legtöbb orda olyan, hogy nem lehet tőle felnyitni a rögzítő kart.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#45) zLegolas válasza mefistofeles (#42) üzenetére


zLegolas
őstag

Áááá....gázos az egész...kíváncsi vagyok a végkifejletre, bár már borítékolni merném előre...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#46) Panther válasza Esmein (#35) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Be kell valljam, én is éreztem hogy valami gond van azzal a mondattal... de hát mit tegyek, nem jutott eszembe jobb megfogalmazás.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) _Volkovy_ válasza Csokika (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ilyen eset nekem is volt,nálam az alaplap ment tönkre a proci kirángatása után.
Kijött a proci a lezárt socketből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.