Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M.Eniac


M.Eniac
csendes tag

(Al-újoncként illő tisztelett köszöntök minden régi versenyzőt - és kicsit rosszul taktikázva mindjárt egy kérdéssel is kezdeném...)

Létezik-e az az ár, ami miatt az ember mégiscsak betér egy olyan helyre, amitől egyébként tart vagy tartania illik?

Alaplap után kutattam mostanában, és a m***ral árlistájában néhány egyik napról a másikra hirtelen felbukkanó, szokatlan, és ugyanannyira eldugott változás nagy csábítást jelentett...

(nettó ellenértékkel szólva)
ABIT KD7-G @ 15429
ABIT KD7-S @ 16872 (*** aki tudja, hogy mi a kd7-g, az ezt nem érti)
MSI KT4 Ultra-BSR @ 14850
MSI KT4 Ultra-FISR @ 16095
MSI KT4 Ultra-SR @ 16350 (mint a fenti ***, csak KT4 Ultra viszonylatban)
(a referencia-összegeket most nem írom ide...)

Rendben, hogy ezek mind ''csak'' KT400-as lapok - de mégis...
Készletfrissítés előtti polc-tisztítás?

[komment: itt a FISR olyan FISR, amiben nincs benne a Bluetooth szett...de a többi extra viszont igen; a KD7-B/S/G sorozat az ABIT (relatíve) új sorozatából való, tehát nem a régi KD7 és KD7-E vonal (van különbség); tényező még a csak 1 év garancia (designed by m***ral)...]

És akkor a kérdés: secret best value-buy or looser's choice? Vélemények?

zx80 3.25MHz@3.25MHz...

(#2) BobMaster válasza M.Eniac (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

A cégnevet kiveszem a topic címéből.

Ha M**** fikázás lesz belőle, csúnyán felmorgok.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Polesz válasza M.Eniac (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem jó áron jutottak a cucchoz. Egyébként nagyon sok gyártónak (köztük ASUS) is van olyan terméke amit 3 év helyett 1 évvel ad el. Pont egy videókártyáról volt szó nem régen.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) kalcika válasza Polesz (#3) üzenetére


kalcika
tag

Hát az ASUS ilyet nem csinál! SOHA!
Az ezzel a szöveggel eladott cuccok nem tiszták.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#5) Polesz válasza kalcika (#4) üzenetére


Polesz
addikt

De csinált hidd el.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) kalcika válasza Polesz (#5) üzenetére


kalcika
tag

Nem hiszem el. Esetleg a disztribútora azt állítja. Elég sok lehetőség van a ''szürke'' imortra is, nem beszélve a ''leesett'' meg hamisiított cuccokról.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#7) M.Eniac válasza BobMaster (#2) üzenetére


M.Eniac
csendes tag

Természetesen nem fikázási felhívásként indítottam a témát - ez talán azért kiderült, de nem bánom, ha kivetted, amit kivettél...

...Fel lehet fogni akár vásárlási tippként is [bár nem vagyok alkalmazott]. :))

Egyébként az árak egyszerre változtak a felsorolt esetekben (2 csoportban, előbb az ABIT, aztán az MSI), esetenként akár 10k-t is esve (nettóban) - tképp kitalálható, hogy melyiknél. Ebből gondolom, hogy nem pörgő készlet felszabadításáról lehet inkább szó...legalábbis remélem.

zx80 3.25MHz@3.25MHz...

(#8) Polesz válasza kalcika (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Ha megtalálom a megfelelő topicot a hwsw-n (emlékeim szerint ott volt) akkor belinkelem.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) BobMaster válasza kalcika (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Vagy a kisker nem biztosítja a teljes gyári garit...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) kalcika válasza BobMaster (#9) üzenetére


kalcika
tag

... ami elég fura, mert ha hivatalos disztribútortól szerzi be, az vállalja az egészet, ha meg nem, akkor az van, amit mondtam...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#11) Polesz válasza BobMaster (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Azt hiszem, hogy az volt a lényeg, hogy rá lehet keresni az ASUS lapján is a termékekre gyáriszámok szerint. Ott kidobja, hogy mettől-meddig garis és milyen úton került be az adott régióba. És ott írták, hogy van olcsó szegmens ami 1 év garis. És pont az egyik disztribútor hozta így be az országba őket.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) BobMaster válasza kalcika (#10) üzenetére


BobMaster
senior tag

...de attól még a disztribútor nem fogja kötelezni rá, ugyanúgy fizetett érte. Magával tol ki, mert lehet, hogy valaki a hosszabb (normális) gariidő miatt kicsit drágábban máshol veszi meg. Vagy nem. A piac dönt

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#13) kalcika válasza BobMaster (#12) üzenetére


kalcika
tag

Épp az a lényeg, hogy ha disztritől veszi, akkor megvan a gari, ha nem, akkor...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#14) M.Eniac válasza BobMaster (#9) üzenetére


M.Eniac
csendes tag

Írtam, hogy 1 év (legalábbis az eladói tájékoztatás szerint) - és nem 2 meg 3 (ABIT, MSI)...De máshol is árulnak így cuccot (abitot meg asust is).

Még egy utalás: ezek mind extrákkal jól ellátott, de kt400-as lapok, amik viszont az nForce2-es deluxe lapok tündöklése idején már nem számítanak annyira hot terméknek, mivel eredetileg nem voltak annyira olcsók. Viszont - gondolom - el kell adni őket, pláne mielőtt még felbukkanak a KT400A-s vagy KT600-as nagytestvérek...

zx80 3.25MHz@3.25MHz...

(#15) BobMaster válasza kalcika (#13) üzenetére


BobMaster
senior tag

Neki megvan a gari, mert disztritől veszi. Csak nem adja tovább.

Megveszi a Chieftek házat élettartam gariva, és egy évvel adja tovább. És? Az a hülye, aki ott veszi meg :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) Polesz válasza BobMaster (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Látom én hiába pofázom ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) BobMaster válasza Polesz (#16) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nekem?

El akarod magyarázni a piac működését? ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#18) Polesz válasza BobMaster (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Nem elmagyarázni :)


Mondjuk azt megkérdezném, hogy a nagyker által kiadott cuccra a garancia miért akkortól él amikor ide adja, nem pedig a kisker eladja. Simán bebukunk dolgokat 1 év után :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) BobMaster válasza Polesz (#18) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mert a kisker és nagyker is a számla kiállításától nézi a gari időt. A kettő között van átfedés. De ez van. A disztrib is ebben a cipőben jár, a gyártó felé. Ráadásul tudod mi pénz külfölre ki, és vissza, nem beszélve a VÁM-os adminisztrációról...

Miért, kikérem most a 875PE-s alaplapot Karakószörcsögre, nem tudom eladni egy fél évig, mert nem kell senkinek, és amikor végre eladom, akkor onnantól vállalja a disztrib a 3 évet rá? :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#20) kalcika válasza BobMaster (#15) üzenetére


kalcika
tag

Ja, az már más... Ilyen persze lehetséges. Mekkora macera visszacammogni a disztrihez és beadni, visszamenni érte vagy a cseréért... :(((

Minőségi kiskerek vannak, na!

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#21) kalcika válasza BobMaster (#19) üzenetére


kalcika
tag

Asszem 875PE-s lap nincsen... :))

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#22) M.Eniac


M.Eniac
csendes tag

A garancia problémakörétől egy kicsit elkanyarodva - egy kérdés a KT4 Ultra-BSR/FISR-el kapcsolatban:

A BSR-ben nincs gigabites lan (csak 10/100-as), és nincs firewire (<-> FISR), de van Bluetooth-set (antenna+BT2USB panel).

Viszont a FISR-rel kapcsolatban a gyári honlap (ha nem elírás) úgy is érthető, hogy a BT-set a FISR-nek is része lenne...viszont a témabeli FISR-ben biztosan nincsen benne.

Tudja ezt vki pontosan? Látott már valaki FISR-t BT-settel együtt, vagy azt mindig csak a BSR-hez csomagolják?

zx80 3.25MHz@3.25MHz...

(#23) kalcika válasza M.Eniac (#22) üzenetére


kalcika
tag

Tudtommal csak a BFISR változatnak része. A FISR-en csak PIN header van, set nincs rajta szerintem.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#24) M.Eniac válasza kalcika (#23) üzenetére


M.Eniac
csendes tag

Hááát, mit mondjak - igazad van. :) Naív módon ezt a betűkombinációt már valahogy nem képzeltem el (na meg a gyári weblap), de tényleg létezik - és még logikus is. :) A FISR-en pedig tényleg ott a pin-header.

Köszönöm.

zx80 3.25MHz@3.25MHz...

(#25) kalcika válasza M.Eniac (#24) üzenetére


kalcika
tag

Szívesen.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.